Януарче гласовито иска всичко да опита - тема № 5

  • 35 546
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Аз пък да попитам има ли някоя мама все още без цикъл като мен?

И Бела е от по-мързеливите. Позаседява се за малко, но не пълзи. Все още се приплъзва назад и засяда по ъглите. И зъби още няма. Захранваме се бавно и славно, с приливи и отливи. Вчера и онзи ден стисна устата и нищо не пожела освен кърма. Помислих, че идват зъбките, но... днес пак прояде, а зъби няма. Давам твърда храна три пъти дневно - сутрин: малко глутенова каша и плодово пюре; за обяд: зеленчуково пюре, в което днес за първи път добавих АМ; за вечеря оризова млечна каша. А кърменето е по всяко време. Всеки ден се каня да влизаме в режим и си оставам само с каненето. Но твърдите храни гледам да давам по едно и също време - към 10:00, 14:00 и 18:00 часа, плюс/минус половин час.
Не я пускам на земята, щото сме в къща. Каката ходи боса и вътре и вън и на ден влиза/излиза по безброй пъти, което прави невъзможно (поне за мен) поддържането на приемлива хигиена. Но пък съм оградила едно местенце и там се "разхожда", макар че в последно време не е много доволна да бъде оставяна сама.

Много хубави снимки на прекрасни пораснали дечица видях. Да са ни живи и здрави всичките!

# 676
  • Мнения: 1
Цитат
Аз пък да попитам има ли някоя мама все още без цикъл като мен?

Maма Мечка- аз... Лошо ли е? Confused

Янажар, много благодаря за подкрепата. Вие гледам каша от овесени ядки
си хапвате.Значи сте доста напред със захранването. Аз съм доста предпазлива, но май накрая ще дам коричка от хляб да хапва и ще сгазя с двата крака правилата на захранването  Sunglasses
Има ли друго чове4е, което да си бърка с пръсти в гърлото и да повръща. Незнам какво му харесва  Crazy
Атадар, браво за изследванията.
Приятен ден, мами

# 677
  • София
  • Мнения: 1 197
Дубрутрууууу
nevva първия път ми се появи на 9 месец и си идваше когато си иска  #Crazy аз исках да забременея и това си беше ... лудница   Crazy сега Яна все още е изцяло на кърма Crazy, но цикъла ми се появи на 7 месец ... Close ще го видим как ще е Rolling Eyes
иначе Яна още не ще да яде Crazy започна да ни гледа я устите, но като сложа нещо в нейната ме гледа сърдито Crazy ако я излъжа да глътне лъжичка, две някакво пюре сме герои Mr. Green и то до сега ''менюто'' и се състои от картоф, морков, тиквичка, ябълка, грозде, праскова ... толкова Rolling Eyes не съм я пробвала още с една камара зеленчуци и плодове пък каму ли месни ... днес мисля ориз да дам ... ще видим.
за моженето ... цялата е на мен - пращи от мързел Joy от легнало не може да седна, седнала като я оставя - пада, задържа се понякога 5 - 10 минути, но после отсича като талпа. когато тръгна да я слагам седнала се изправя като колец и иска на крака Crazy странното е че на крака е доста стабилна Crazy, но ... пак пада Joy не се и опитва да пълзи. върти се очи гръб и обратно, ако не и е на кеф не се опитва да се обърне - ревва - по лесно е Mr. Green да е жива и здрава като и дойде музата всичко ще стане Peace
желая Ви усмихнат ден  bouquet

# 678
  • София
  • Мнения: 364
И на мен не ми дойде този месец. Миналия само прецапа за 2-3 дни, нямаше много общо с цикъл... Поне съм на 100% сигурна, че не съм бременна и съм спокойна, но е малко изнервящо.Другата седмица заминаваме на море и ако там цъфна ще умра от яд.

# 679
  • Мнения: 24
Здравейте на всички мами. Да ви споделя как сме ние. Моето сладко момченце стана на 7 месеца. Много е пъргав, не иска да стои на едно мяста. Казваме вече "ма" и "бу". Стои самостоятелно седнал. Изправяме се но не стабилно. На каишка сме и много се кефи като ходи. Предпочита каишката от проходилката. В нея стои, но бързо му омръзва. От 2 дни се учим да пълзим.

# 680
  • Мнения: X
Цитат
Аз пък да попитам има ли някоя мама все още без цикъл като мен?

Maма Мечка- аз... Лошо ли е? Confused

И аз съм без. Не мисля, че е лошо, една занимавка по-малко. На контрацептивните свойства на кърменето изобщо не разчитам.

# 681
  • Мнения: 9 908
Изправяме се но не стабилно. На каишка сме и много се кефи като ходи. Предпочита каишката от проходилката. В нея стои, но бързо му омръзва. От 2 дни се учим да пълзим.

на мен тези неща ми звучат несъвместимо, сигурни ли сте, че всичко е наред? Педиатърът ви съгласен ли е детето да ходи на каишка?

# 682
  • Мнения: 4
аз се оциклих два пъти досега без пропуск и с много малка пауза Tired но пък безболезнено, макар и доста проливно. Вече и спиралата искам да сложа да ми е мирна главата.
нашата девойка съм я оставила да си лази и тя в момента разглобява килимчето-пъзел и разхвърля. Вчера почна да пристъпва на 4 крака, но още се кандилка много. Ако иска да ходи, да се научи първо да седи и после и да се изправя Laughing Знам, че има последователност, която е добре да не се разваля насила. Детето естествено преминава през фазите лазене-пълзене-седене-изправяне-ходене, като е възможно само да ги размести или пък да пропусне някоя.
Пък как крещи, няма да ви казвам, много усърдно обяснява нещо на нейния си език hahaha

# 683
  • София
  • Мнения: 204
Атадар, добре, че си повторила изследванията! Браво и за резултата!

Да призная под секрет, мързела който описваш, че ви е обхванал с Янчето,
и нас с Йоана ни е връхлетял с пълна сила(все едно си описала моята мацка). Whistling

Маметата,
все още кърмещи и с прескачащ цикъл, да не се притесняват!
Вчера бях при моята Ген-ка, не ми се получиха плановете за поставяне на спиралата.
Причината е, че след спиране на кърменето, имам само 1 цикъл, а този месец прескочи.
Лекарката ме успокои, че както при кърмачките, така и в месеците след спиране на кърмата
са съвсем нормални подобни аномалии.
Често организмът ни се нуждае от няколко месеца за орегулиране на МЦ.
Така, че моята спирала ще почака за сега.
Crazy

# 684
  • Мнения: 75
 И аз още съм без цикъл.Въпреки че я захраних с доста неща, Нина все още суче повече от активно.Денем, нощем само ми дърпа блузката Laughing.
 Надявам се все пак скоро да ми дойде,та да си дойдат наред и останалите неща и да правим братче.
 То от толкова зор,сега пък цитонамазката (ІІІ А) не ми е добра и във вторник съм на колпоскопия.
 Сега и това го мисля  Confused

# 685
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Благодаря на всички за отговорите относно МЦ  bouquet Тези дето нямат - радвайте се на това блаженство Simple Smile

Имам още едно питане, че вече няма накъде - минаваме към въргаляне по пода  Crazy То е ясно, че ще има някаква постелка - одеало, пъзелче или каквото, но т.к. се съмнявам да я задържа в "очертанията" на въпросното нещо, няма начин - ще се търкаля и по ламината. По този повод с какво си забърсвате пода? До сега ползвах препарат за ламинат, но не мисля, че ще е удачно  newsm78 Пък само с вода... какво бърсане е то...

# 686
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
nevva, аз никога не съм бърсала ламината с друго освен с топла вода. Против разните химии съм, защото колкото и да го изплакваш после си остават следи от препарата. Особено сега с бебето хептен.

mimentzeto, дано колпоскопа не покаже нищо лошо.

# 687
  • Мнения: 9 908
само вода, да.

# 688
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Имам още едно питане, че вече няма накъде - минаваме към въргаляне по пода  Crazy То е ясно, че ще има някаква постелка - одеало, пъзелче или каквото, но т.к. се съмнявам да я задържа в "очертанията" на въпросното нещо, няма начин - ще се търкаля и по ламината. По този повод с какво си забърсвате пода? До сега ползвах препарат за ламинат, но не мисля, че ще е удачно  newsm78 Пък само с вода... какво бърсане е то...
Невва, може пък да ти хареса някоя идея за почистване от еко-форума: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=633242.0
Без препарат може да чистите с парочистачка.
Днес и ние се доредихме до педиатъра ни - на 7 месеца 7,5 кг и 69 см. Така се хилеше на лекаря, че чак не му се щеше да ни пуска да си ходим, нали повечето деца му реват. По този повод се сетих да го питам за такива дребосъчета ще ми препоръча ли някакви лекарства да си вземем за всеки случай, докато сме на почивка - само свещички за температура ми изписа - това като идея за още неходилите на море като нас. Каза, че за бебета други медикаменти за самолечение не дава, много са малки и е опасно, трябва лекар да си ги види. Съгласих се Simple Smile Вие какви илачи вземате с вас за бебетата?

# 689
  • Мнения: 9 908
аз взимам температуропонижаващо/Нурофен обикновено/, помпичка за нос и евентуално ампули витамин С. Принципно може да си имаш лечебна каша също.

Общи условия

Активация на акаунт