Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 12 220
Те самите имат отговор, защото имат изгода дори хора, които не могат да си позволят техния софтуер да свикнат с него и когато един ден могат да си купят софтуер ще купят него.

ПП А не знам защо мислиш, че работя с пиратски софтуер, никъде не казвам такова нещо. Повечето устройства, които ползван дори не допускат ползването на нелегални програми.

Разбира се, че имат отговор. Нали не мислиш, че там работят глупаци, които правят нещата без причина...

Масовостта е част от техния начин на продаване - специално за Windows. Офис пакетът, например, е по-друга работа. За силно специализирания софтуер пък - съвсем друга.
Същото е с музиката и филмите. Ще свалиш едно парче и ще го харесаш, а после ще си платиш за цял албум с високо качество. Затова и в youtube можеш да гледаш и слушаш всякаква музика. Няма и да спреш да ходиш на кино, защото можеш да сваляш от нета. Аз ходя по- рядко на кино, защото имам малко дете и най- често вечер си стоя с него, а не по кината. Тогава ми се гледа филм и акох имам Ай тунс достъп ще гледам легално, но просто отказвам да гледам Блатечки, вместо Колин Фарел, защото само до Блатечки имам легален достъп.

# 346
  • Мнения: 4 767
Същото е с музиката и филмите. Ще свалиш едно парче и ще го харесаш, а после ще си платиш за цял албум с високо качество.

Наистина е същото - защото масово свикналите с Windows не си го купуват, докато не им се наложи.

# 347
  • Мнения: X
Искам само да споделя, че единственото легално копие което имам на Уиндоус е пълен боклук. Дава постоянно грешки, дори в ъпдейтването.
За офис пакета - защо да не мога да си купя части от него - Уърд и Ексел, защото другите части не ми харесват, не ги ползвам пък са и тежки? Еми като не може, няма да купя. Не ми харесва нито бозата, нито цената й. Последно ползвах шест месеца пробна версия 2010, после се появиха сума ти активатори, които удължават с още 6 месеца.
В къщи отдавна съм минала на Apple, но служебните са с уиндоус и съответните програми.
Някой каза, че чужденците много се притеснявали да теглят. Моите шефове, както и другите чужденци от персонала се притесняваха много кратко време. Сега теглят постоянно филми, препоръчват ми ги, теглят програми, преинсталират сами и т.н. Съвсем по български, даже си имат собствено извинително обяснение - тези богати компании не могат да искат пари от бедна държава като България, но трябва да се радват че продуктът им е популярен и тук.  Mr. Green В техните си държави не теглят, защото бият през пръстите. Тук с радост занехоха Wii-тата на децата си да ги хакнат, за да могат да играят теглени от Замунда игри. Друго си е да спестиш (ако може) 100-150 лв на игра, която я става за нещо, я не.

Последна редакция: нд, 13 май 2012, 15:34 от Анонимен

# 348
  • София
  • Мнения: 12 220
Същото е с музиката и филмите. Ще свалиш едно парче и ще го харесаш, а после ще си платиш за цял албум с високо качество.

Наистина е същото - защото масово свикналите с Windows не си го купуват, докато не им се наложи.
Или докато не получат възможност да си го купят. Вече много компютри и лаптопи се продават с Уиндоус и хората си ги купуват.
 У нас много хора биха си купували и филми, и музика, ако имаше такава възможност. В останалите страни вече се е случило и така повечето хора плащат за музика и филми.

# 349
  • Мнения: 1 520
От няколко години рядко чета на български. Повечето книги, които ме интересуват не се превеждат, не знам защо. В същото време е пълно с някаква посредствена селф хелп литература и разнообразни четива на пост ню ейдж тематика тип- Тайната, Подсъзнаието и т.н. Да не говорим за научна литература, в моята област все още не са издали класиците, какво да говорим за новите.
Точно за книгите исках да напиша - книгоиздаването у нас е в някакъв чалга-период, просто отчайващо е положението... И като се каже - "У нас много се чете" - абе то не е важно само МНОГО да се чете, важното е и КАКВО се чете, ама това е една друга, и много обширна тема...
Да, по книжарниците положението е отчайващо. Да са живи и здрави читанка.ком и Киндъл.

Мда, не бива да се допуска някой да прочете книга без да напълни гушата на съответното издателство. Всъщност най-добре изобщо да не се чете Whistling

# 350
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Онази вечер си мислих , че спокойно давам 20,40-60 лв за концерт, но повече от 5 лв за диск с музика ми се вижда твърде надценено. Както издателите могат да се възползват от технологиите да мултиплицират своите приходи, така и аз бих могъл да се възползвам от технологиите за да споделя един запис.
Разбирам че те не са доволни от оценката за техния труд изразен в звукозаписи, но така като гледам и болшинството от потребителите дават подобна оценка, отказвайки да заплатят исканата от издателите цена за музика (напримерно)

# 351
  • Мнения: 36
Анонимните атакуват сайта на телевизия bTV

http://www.kaldata.com/69992/Анонимните-атакуват-BTV.html

# 352
  • Мнения: X

То страшна ценност са атакували.

# 353
  • Мнения: X
Ха-ха, въпрос от Слави - колко нелегални филма с Анджелина Джоли трябва да сваля  за да дойде тя да ми бърка в хладилника?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт