Моля за отзиви за 51 одз щурче в Илинден

  • 4 326
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте момичета, моля мамите, чиито деца посещават 51 ОДЗ щурче да споделят своите впечатления от градината. Трябва да избера между нея и 53 ЦДГ пак в Илинден. Малко ме притеснява, написано в сайта на 51 ОДЗ, че малките са във филиали в блокове.

# 1
  • Мнения: 17
Никой ли няма отзиви за тази градина? Помагайте

# 2
  • Мнения: 1 350
имам една позната, учителка е в 51во, тя си обича работата, но аз нямам впечатления. Ако може да се разходите да видите двете и да поразпитате родители пред градината, както аз направих, че не пускат в градините да разглеждаме.

# 3
  • Мнения: 17
Благодаря все пак

# 4
  • Мнения: 67
Моето дете беше в 51 ОДЗ. Мога само хубави неща да кажа за госпожите. Много добра подготовка в предучилищната група. Филиалите ги поремонтираха, но след нас, а и времето в което са там е само 1 година. Не мога да кажа нищо за 53 ЦДГ, защото нямам впечатления. Но ако се спреш на 51 няма да сгрешиш. Още  едно предимство- има ремонтиран басейн. Моето дете много се радваше когато имаха плуване.

# 5
  • Мнения: 17
Благодаря ти за информацията, малко ме успокои. Би ли разказала малко повече подробности за допълнителните занимания, извеждат ли децата на вън и каквото се сетиш. Може и на лични, но мисля, че информацията ще е полезна и за другите майки.

# 6
  • Мнения: 67
Да извеждат децата навън, понякога и преди да обядват (ако е хубаво времето). Ако е хладно ги обличат. Времето през което са във филиалите е много малко. есента, зимата и пролетта. 
Относно допълнителните дейности: от английския бях очарована. Г-жа Михова ги беше научила на много неща. За плуването "батко" Иван също ги научи да се отпускат, въпреки че моето дете беше малко страхливо от водата. Имаха и приложни изкуства и правеха страхотни неща от глина. Г-жата от танците също много се стараеше. Ако имате възможност запишете децата си на повече дейности. В училище няма да имат възможност за нищо допълнително, а и доколкото знам повечето училища не предлагат нищо. Това е за сега. Ако се сетите нещо конкретно на личния.

# 7
  • София
  • Мнения: 793
 И в двете градини се извеждат децата. Филиал има само за първа група в 51 ОДЗ. Условията са горе-долу еднакви, като цяло51 е по-желано, вероятно заради басейна.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 030
Моля за актуални мнения за яслата в Щурче.

# 9
  • София
  • Мнения: 429
Какво точно те интересува конкректно?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 030
Какво точно те интересува конкректно?

Интересува ме, дали родителите са доволни като цяло - за първа яслена група става въпрос. Мнения за персонала - отзивчиви сестри към родители или не, ако може да препоръчате имена и може ли да се избира? Как се държат с децата, занимават ли се с тях, учат ли ги на навици, тръгват ли си децата доволни или адаптацията е трудна (отчитам факта, че има и по-трудно адаптиращи се деца). Предполагам, че не ги извеждат или?
Мнения за директора - "разбрана" жена ли е? Големи ли са групите?
Всяко мнение ще ми е от полза.
Благодаря предварително!

# 11
  • София
  • Мнения: 429
Изключително доволна съм от хората, които се грижат за децата.  Обратна връзка има, отговарят на всички въпроси, дори да не попиташ, ще ти кажат, как е било детето през деня. При проблем винаги звънят по телефона. Връщат болни деца, но като цяло зависи и от родителите колко са отговорни към това.Сестра Дойчинова и Бачева са нашите госпожи, предполагам, че на предстоящата нова група ще бъдат също те.

Най-малките са в новото крило. Стаята им е хубава, спят в кошарки, пригодено е за много малки деца.Основно първата година ги учат да се научат да пият от чаша, да ходят на гърне, да събират играчки и да играят. Случвало се е малката да се наака и ми връщат изпрани дрешки, вярно мокри, но чисти. Когато е хубаво времето ги извеждат на вън. Първа ясла са малка бройка, ние бяхме 20, от които се събираха общо 13-15 деца. Втората година вече се увеличи до 29.

Моето дете обожава да ходи на градина.Когато я попитам дали иска да ходи, винаги отговаря с "ДА". На нас адаптацията ни беше 3 месеца, но започна на 2г. , но колкото е по-малко дететото, толкова по-лесно.

Директорката е доста адекватна. Имахме проблем в групата и за да се реши организираха допълнителна среща за запознанство на родителите, заедно с психолог. Интересува се какво се случва, не е безучастна в никакъв случай.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 030
Изключително доволна съм от хората, които се грижат за децата.  Обратна връзка има, отговарят на всички въпроси, дори да не попиташ, ще ти кажат, как е било детето през деня. При проблем винаги звънят по телефона. Връщат болни деца, но като цяло зависи и от родителите колко са отговорни към това.Сестра Дойчинова и Бачева са нашите госпожи, предполагам, че на предстоящата нова група ще бъдат също те.

Най-малките са в новото крило. Стаята им е хубава, спят в кошарки, пригодено е за много малки деца.Основно първата година ги учат да се научат да пият от чаша, да ходят на гърне, да събират играчки и да играят. Случвало се е малката да се наака и ми връщат изпрани дрешки, вярно мокри, но чисти. Когато е хубаво времето ги извеждат на вън. Първа ясла са малка бройка, ние бяхме 20, от които се събираха общо 13-15 деца. Втората година вече се увеличи до 29.

Моето дете обожава да ходи на градина.Когато я попитам дали иска да ходи, винаги отговаря с "ДА". На нас адаптацията ни беше 3 месеца, но започна на 2г. , но колкото е по-малко дететото, толкова по-лесно.

Директорката е доста адекватна. Имахме проблем в групата и за да се реши организираха допълнителна среща за запознанство на родителите, заедно с психолог. Интересува се какво се случва, не е безучастна в никакъв случай.


Много благодаря за подробната информация!
Видях на страницата на градината, че яслените групи са две. И за сестрите и на двете ли са положителни отзивите? Знаете ли, кои сестри ще поемат сега набор 2017 наесен?

# 13
  • София
  • Мнения: 429
За другата група нямам преки наблюдения. Случва се да се заместват, ако някоя отсъства и до сега всичко е било ок. Децата познават, така да го наредя персонала.
Както писах в предния пост предполагам Фани Дойчинова и Йорданка Бачева, питала съм ги, но и те не знаеха.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 030
Много благодаря!
А от кога започва
басейнът? От яслените групи или в градината? Малко ме е страх, дали няма да боледуват много...
Какво е работното време на яслата(градината) - от 7 до 19 ч.?
Имате ли достъп до стаите на групите или оставяте децата на входа на градината?

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 17:01 от denizara

Общи условия

Активация на акаунт