Ревматоиден артрит - 3та тема

  • 223 359
  • 1 485
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 869
да, самите лекари казват че още не могат да открият какво точно кара артрита да затихне по време на бременост. но е фект, че затихва. после може и да не се появи а може и още на третият месец да почне да напомня за себе си.
Само се чудя щом е така защо ревматолозите не те питат първо искаш ли да имаш деца и да ти препоръчат да забременееш бързо/ ако искаш/ а почват директно с тежката артилерия.
а някой пие ли Арава. Много ми я препоръчват и хвалят /ако може така да се изразя/.

# 16
  • Мнения: 63
Много голям брой заболявания "изчезват" по време на бременност, но повечето се завръщат след това с пълна сила. Аз имах и проблем с щитовидната жлеза и докторката ми беше казала, че по време на бременността няма да имам проблем, но след това със сигурност. Иначе РА при мен се отключва точно след бременност и двата пъти.

# 17
  • Мнения: 21
Аз съм пила  Арава, НО явно организма не  ми е  прие. Чустах с е ужасно  зле,  гадеше  ми се, повръщах, не  можех  нищо да  правя. Пих  е  много малко  и  се  отказах. След  това намерих Хумира с която с е чуствам  много по-добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 869
Много голям брой заболявания "изчезват" по време на бременност, но повечето се завръщат след това с пълна сила. Аз имах и проблем с щитовидната жлеза и докторката ми беше казала, че по време на бременността няма да имам проблем, но след това със сигурност. Иначе РА при мен се отключва точно след бременност и двата пъти.
и какво стана в крайна сметка с щитовидната жлеза- пак ли се върна порбелма и колко време след раждането?
Иначе и моят артрит се отключи след бремеността и раждането.

# 19
  • Мнения: 63
Ами Bunnie, при мен нещата се развиха аналогично и при двете ми раждания. Първо ми се появява проблема с жлезата (за който разбирах след като увеличи, иначи нямах симптоми) и после и проблем със ставите. С първото ми раждане след 6 месеца, с второто след 10. За жлезата специално след няколко месеца прием спирам хормоните и нивата си остават в норма. Последно, като си правих изследвания си бяха в норма, въпреки, че не пиех лекарства от повече от месец.

По същия начин реших да действам и с артрита. Спрях лекарствата (пиех НСПВС + сулфасалазин) и сега вече съм си супер. Но аз съм малко странен "пациент" и много, много не разчитам на конвенционалната медицина, а търся причините на психоемоционално ниво.  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 869
Ами Bunnie, при мен нещата се развиха аналогично и при двете ми раждания. Първо ми се появява проблема с жлезата (за който разбирах след като увеличи, иначи нямах симптоми) и после и проблем със ставите. С първото ми раждане след 6 месеца, с второто след 10. За жлезата специално след няколко месеца прием спирам хормоните и нивата си остават в норма. Последно, като си правих изследвания си бяха в норма, въпреки, че не пиех лекарства от повече от месец.

По същия начин реших да действам и с артрита. Спрях лекарствата (пиех НСПВС + сулфасалазин) и сега вече съм си супер. Но аз съм малко странен "пациент" и много, много не разчитам на конвенционалната медицина, а търся причините на психоемоционално ниво.  Thinking

знами си от моят отбор

аз да се похваля че моите кръвни изследвания пак са се подобрили лекичко. И това е от постенето, рибеното масло /но от треска / и куркумата. Толкова съм хени, че имам чувството, че ще ми пораснат крилца и ще излетя:))))

# 21
  • Мнения: 21
Bunnie, може ли да  кажеш  на  коя  фирма  е  рибеното масло от треска, защото  го  търся във няколко аптеки и  казват, че  нямат  от  треска. В  интернет  видях, че  на  фирма  Актавис има такова  масло, но  пък го  няма налично за да  го  поръчам. И  на  каква  цена  го   купуваш.

# 22
  • Петрич
  • Мнения: 321
Браво Bunnie, радвам се за теб, важното е да се чувстваш добре.Имаш ли подувания и болки?
Иначе и аз съм вече повече от месец без лекарства, пия Омега 3 на Абофарма, витамини от а до я, селеногин, пчелен прашец, ходя на спа и римска баня.

# 23
  • София
  • Мнения: 869
Рибеното масло от треска е на Now Foods. аз го поърчвам от iherb.com. Но можеш да провериш и в бг сайта им дали го нямат. цената беше 11,46USD   за 250 таблетки от 650 мг.

# 24
  • Мнения: 21

Bunnie, благодаря ти!

# 25
  • Мнения: 528
И аз да се похваля съвсем тихичко - два дни съм без температура, съответно се чувствам по-леко. Пия екстракт от билкова смес от седмица насам. Засега глезените са подути все още, но се надявам това да се промени в най-скоро време  Praynig

Бъни, радвам се за хубавите резултати  Hug

# 26
  • Мнения: 0
Nqkoi ima li vpechatleniq ot Transfer faktor?
http://www.bg-factor.com/Transfer_Factor_Home/Трансфер_Фактор_Имунитет

# 27
  • Мнения: 5
Здравейте,момичета! Praynig
Благодаря на създателите за новата темичка!
Радвам се,че сте добре Laughing
Вълканова,ето моята рецепта,която спазвам от години и нямам проблем с килограмите.Ям от 7 сутринта до 3 след обяд.Почти всичко,но се въздържам от захар и тестени храни.През останалите 16 часа не се храня,а пия много течности.Преди лягане може по една ябълка.Ако работното ти време не съвпада с тези часове,може да ги промениш,но не се приема храна след 18 часа вечерта.Опитай,трудно е само първите дни.След това започваш да се топиш и си лягаш освежен.

# 28
  • Мнения: 198
Здравейте, момичета
Аз съм с артрит от бременността насам, тоест от почти две години. Сега не пия лекарства, но все съм с болки, глезени, колена, китки, сутрин като стана, десет минути не мога да си сгъна пръстите. Лошото е, че има и много натоварване покрай бебето, но какво да се прави, живея в Гърция и няма кой да ми помага.
Исках да ви питам, за в бъдеще, дали ще мога пак да забременея? Бременността отразява ли се зле на артрита? Както съм в това положение, ще мога да избутам една бременност, но ме е страх да не се влоши от хормоните.

# 29
  • Мнения: 5
nenibeni,може да имаш още едно дете.Колкото по-рано, толкова по-добре.Сега организмът ти не е пълен с Менделеевата таблица от лекарства.Дано ти се размине.

ЧЕСТИТ СВЕТЪЛ ХРИСТИЯНСКИ ПРАЗНИК!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт