Слънцето пече АВГУСТче мечтае за море

  • 66 115
  • 541
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
И от мен честити зъбета Hug И нашите следващи две почти са пробили, ама сме кисели ooooh!
Миме, споко, не си само ти "изоставаща". Аз сега захраних с месни, но сме далеч от попарата. Моята Мария също не искаше зеленчукови, но сега като има месце и си хапва всичко, че даже и отваря уста на празна купичка Laughing Laughing Laughing
Слагам в проходилка от една седмица, но по-скоро за забавление да я въртя и бутам аз, а и да натиска копчетата отпред Grinning

# 61
  • Мнения: 75
Ох,голямо мрънкане падна два дена с тази ваксина. ooooh!Представям си ако бяха сложили и двете наведнъж.Явно наистина си е вярно,че като по малки по лесно се приема.Ние сега ще ги точим до 1 годинка,че и след това.

Днес се замислих,че ще станем на 8 месеца а продължаваме да се будим нощно време минимум три пъти.Пием вода,даваме биба,Спим и ревем едновременно.Първо го отдавах на  колики,сега зъби ама май просто си му е навик да си се буди.С батко му на първия месец и край със среднощните занимания.Сега като стана 3-4 пъти направо си е рекорд и се брои,че съм се наспала.

Мъжете готвят, отивам да видя какво са сътворили и дали ми е цяла кухнята. Laughing

# 62
  • Мнения: 75
Ехооо,къде сте?
Аз май ще си пиша сама на себе си  Joy

Цуцето днес го удари на разходки с млад мъж. Grinning(в количка)

# 63
  • София, България
  • Мнения: 2 222
ехо, здравейте и от нас, сигурно сте ни забравили  Blush

От два дена чета старата тема, приключих я, записвам се тук и утре ще чета. Гледам повече за захранването пишете, ще ви разправям после при нас как върви, ама сигурно ще се хванете за главата.

Лека от нас   bouquet

# 64
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile
Пекна това слънце и е време за слънцезащитен крем...  Sunglasses
вчера ходих до аптеката и си взех, ама нещо съм се пообъркала  Banghead
Взех си на А -дерма дермо педиатрия и като се прибрах вкъщи и прочетох листовката видях, че този крем е за деца над 3 години, а ние сме на 7 месеца... А всъщност аз исках на АДЦ дерм, ама то била на Биодерма тази серия... Много ме хвана яд, че съм се объркала така и днес ще пробвам да го сменя, ако може де... пфууу
Вие какъв крем смятате да ползвате?

# 65
  • Мнения: 13
Привет и от мен мами:) Кажете как правите попара на малките понеже мойта кукла като и направих попара със сухарче, чай  и сирене (обезсолено) и направо щеше да повърне и неиска да я яде.

# 66
  • Мнения: 43
Здравейтеееее  wavey,

за крема- аз взех на Бочко 50-ти фактор, но още не съм го използвала.

за попарката- първо им правех само с преварена вода и си я хапваха, но като я пробваха с липов чай, направо не мога да им смогна на лъжички. Аз за двете слагам три сухара, малко сирене, малко масло и чайчето и я спарвам (ако не са писнали от глад).

Иначе да ви се оплача- вчера ми беше тройно критичен ден- приспивах ги 100 часа и тамън заспят и нещо шуква и те ококорват- това се случва сутринта, мрънкаха, мрънкаха търкаха очички...ужас. едната спа 20мин, другата се принудх на ръца да я приспя и в момента,  който тръгнах да я оставям- писва ужаснооо много. и така 2 пъти и се ококрчи. Дойде времето за попарката, дадох едното, което спа 1 лъжичка, тръгвам да давам на другага, която от еуфория че ще яде размаха ръчички и ми изби цялата купа с попара от ръцете и я изсипа върху себе си  ooooh! Аз седях 1 минута и гледах тъпо.... Shocked

Както и да е, излезнахме на разходка, аз си бях взела кафето в една термочаша, тъй като вкъщи няма време за маминото кафе  Coffee morning в момента в който реших да си го взема от чантата, видях че се е разляло в плика, в който си бях сложила чашата, та и в цяяяялата чанта  smile3511 Просто да не ви обяснявааааааааааааам....... Всичко беше в кафе....

А днес е някакъв две по две по две ......ревящ ден  smile3511 smile3511 smile3511

Последна редакция: пт, 06 апр 2012, 16:36 от krasito_

# 67
  • Мнения: 13
Леле Краси съчувствам ти:(
Ние сме ревящи от както ни изкараха трети и четвърти зъб. А за попарата - пасираш ли я понеже малката само като го усети мокрия сухар и и става зле.Иначе като идам само сухарчето и тъпче в устата без да преглъща да не би да и го взема и то няма как като напълни устата трябва да и го извадя и тя писва и не дава абе ужас е.
Иначе за крема и аз взех на Бочко но също още не съм го пробвала.

# 68
  • Мнения: 43
Не я пасирам попарата. Ако натрушиш сухарите на трохички пак ли няма да яде? То се получава почти като пасирана попара и ако яде можеш постепенно да ги трошиш на по едрички. Родителите ми имат т. нар. саханче, ако се сещаш за какво говоря, според мен е много подходяо за натрошаване на сухари на трохички. Друга идея не ми идва  newsm78.
Незнам от зъби ли що ли, мойте от 1 седмица са такива нервачки. Първо че според мен вече са в някакъв преход и още не са си нагласили ритъма на спане през деня кога спят кога не, но ако сме вкъщи се приспиваме на ръце. А аз още от 1-вия ден в МД както ми ги донесоха си ги оставях в креватчетата сами да заспят. и така досега- самички си заспиваха с биби, любими играчки и едно музикално мече. Сега обаче ми разказват играта реват, реват, почервеняват целите, чак въздух немогат да си поемат, някакъв ужас  Confused .... Дано да е от зъбчетата

# 69
  • Мнения: 945
Здравейте,

Ние бяхме на консултация и ни сложиха последната за хепатит. Не наддава добре, купих АМ за слагане в пюретата, купих и бутилки с различни биби и дупки, да храня и с течна каша или нектари, че май нещо се излагаме само на кърма. Иначе попрояде попара сутрин и пюре на обед с кеф. Може би не й стига кърмата newsm78

# 70
  • Мнения: 258
Юлетоо, аз също съм взела слънцезащитния крем на А-дерма. Много е добър и хич не се притеснявай от това, че пише, че е за деца над 3 години! Мисля, че са задължени да го пишат, за да не реши някоя майка, че е достатъчно да си намаже бебето и да го заведе да се пече. Според дерматолози, през лятото, децата под 4 годишна възраст не бива да бъдат излагани на пряка слънчева светлина между 11 и 17 ч. А през останалото време, освен със слънцезащитен крем, трябва да са с шапка и светли дрехи.

Кърменето продължава денонощно с пълна сила и е "загладила косъма".
Захранването върви криво-ляво, но не се впечатлявам особено. Най-много се тачат кашите. До момента, дребната е яла пълнозърнест ориз ("Organix"), просо ("Babylove"), елда ("HIPP"), а от днес и пълнозърнеста каша с 4 вида зърна ("Organix"). Половината плодове и зеленчуци ги яде с отвращение. Друго нищо не съм въвеждала. Педиатърът предложи да започнем да даваме месо, че покрай него можело малката да прояде с повече желание зеленчуците, но на мен тази теория ми се вижда леко несъстоятелна. А и съм решила първо да въведа жълтък.
От попарите сме доста далече, но, по спомени от детските години, попарите се правеха просто с хляб. Каква е тази мода със сухарите? Според мен, има разлика във вкуса, в зависимост от това дали е ползван хляб или сухар.

Зъби все още няма.

За съжаление, ни чака манту в края на месеца. Angry

Проходилка нямаме и не възнамеряваме да имаме. Смятам, че само вреди на естественото развитие на детето.

Всички топли дни ги изкарваме навън.
Стига толкова от мен, че стана цял роман! Един дъждовен ден и ме обхвана графоманията.  Laughing

# 71
  • Мнения: 2
здравейте, мами  bouquet

 Ние сме на мустела отново, било важно да е с минерален филтър кремчето, не че знам защо...

Попарката до 1 година  я дават със сухар, може би като при възрастните е по-полезна за перисталтиката... Чудя се дали да си купя машина за хляб и да правя хем за нас хляб, хем за детето сухар и после хляб. Че бебешките сухари, бисквити и др.таратанци повечето от една страна са на безбожни цени, а второ имат един куп добавки. пък и за нас да ядем сносен хляб. От време на време меся, вкусът си е съвсем различен...

Юлетоо, купих ги и аз тези пюрета бейбилав, харесват се, заредих си и за по-нататък телешко концентрат, например..
Днес правих на малкия пюре домашно от свеж и млад лапад от на баба градината, с малко картоф и масло и сложих заешко от плазмон. За следобед -кисел от царевично натурално нишесте, настиргана ябълка и банан с малко готово пюре. Имаме апетит, а маминото-най-вкусно:)

За алергичните бебоци, четох , че малсото се слагало на водна баня и се отстранявала бялата пяна - така се прмахвал някакъв алергизиращ белтък...

Красе, просто... не знам Hug има такива дни...

Цуце, какао, дано онесат леко имунизациите Hug
Лека


# 72
  • Мнения: 1 384
Привет и от нас, нещо не мога да се организирам от към писане!

От попарата и ние сме много далече, но два дни яде пуешко, и за сега добре върви, пу-пу  Grinning Иначе на баткото я правех със сухари, така е по-вкусна, отколкото с обикновен хляб.

Слънцезащитен крем още не съм купувала, чудя се какъв да е...

iglikalika, дано се нормализират нещата при вас! А какво значи не наддава добре, защото някои педиатри имат различни представи за добро наддаване?
Ясен последният път беше качил 200гр, и то при мерене точно след хранене.

Цуце, и Ясен е съвсем различен от батко си, нищо общо нямат, аз не знам защо бях решила, че ще бъде същият като него  Joy

Ох, Красито, хич не ти е лесно, дано скоро се укротят бандитките!

И всички други беззъби, да се озъбват вече, и да не тормозят майките си!  tooth

Лека нощ! И да се възползвате утре от хубавото време, че от неделя се разваля  Laughing

# 73
  • Мнения: 43
knitter, направо ми потекоха лигите като четох за твойте гозбички  Simple Smile Аз досега не съм им правила домашни пюрета- едно че нямам време а и второ че лекарката ни посъветва да купуваме, че в тоя сезон не се знаело какво купуваме. Донякъде съм съгласна, ама и всеки ден само обяда им е около 4лв. Но пък ни каза че евентуално може да почнем да им даваме като си готвим за нас супа- без подправките. Та въпроса ми е вие как си избирате зеленчуците- био ли купувато или??? Уфф, незнам дали не се вманиачавам, амаааа пък като се сетя кво блъскат в плодовете и зеленчуците.
Единстевоното пюре което съм им правила е картофеното в началото, защото имахме картофи от Батак и тва е! А да и бях взела едни био моркови, ама не им смогнах да варя и да ги гледам. Чудя се, гледах веднъж Иван Звездев, нали има рубрика за бебешкото хранене, и каза че за неговите деца е готвил и замразявал за 1 седмица в кофички от кисело мляко Simple Smile Някой нещо да знае по въпроса?  Laughing Че веднъж бях сложила два картофа в една алуминиева купичка да ги варя, и след около 40 мин, след като ги бях забравила ги намерих поопечени   Laughing Та поне да не го мисля тва всеки ден.
Хайде засега, чао ви от мен

# 74
  • Мнения: 13
Краси добра идея ми даде да пробвам да го начукам сухара.
Бяхме на консултация и ние във вторник и ни прегледаха мантуто ама май няма да ни се размине повторното. Малко сме наддали този път само 260гр. Станали сме 8560кг.

Общи условия

Активация на акаунт