МАРТенчетата са водолейчета, сладки рибки и овенчета!

  • 66 168
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 8 306
 Mr. Green Joy

# 661
  • Мнения: 907
Браво на Марти! Киара не ще и да чуе за лагер, дано ако има възможност да отиде с приятелчета, да се престраши.

Аз да ви кажа, "манипулирам" ситуацията с наградите, като много често давам за награда "100 целувки", например Simple Smile И, за моя изненада, в много случаи все още минава.
Иначе Киара (без да е някаква голяма подреждачка) на моменти много ме изненадва. Преди месец, например, чакайки ме сутринта да се приготвя и да тръгваме за работа/градина, детето започна да сгъва едно пране с нейни дрехи, което беше на дивана в хола Shocked Направо ме разби. В същото време масата в стаята ѝ може да стои на вили и могили цял месец, без да я подреди.

# 662
  • София
  • Мнения: 8 306
хайде да споделя малко изцепки на Ели, които са в мой ущърб.
1. "Аз като порасна ще си купя куче!".... разбирайте мама и тати склониха само на риби за домашни любимци, а тя умира за всякакви животни.
2. "Като се усмихна приличам на тати.", аз: "А на мен по какво приличаш?", тя: "Ти пък, аз няма толкова пъпки!" (има фобия от пъпки, а аз понякога рани си правя несъзнателно)... все пак продължих да питам (чудех се да се смея ли, да падна ли): "Е, по нищо ли не приличаш на мен?", тя: "Ами малко по косата... но преди когато ти беше кафява", т.е. преди да си направя кичури и така се оказа, че съм заличих единствена прилика с дъщеря си.   hahaha
... Ели се роди с почти черна коса, а сега е светло кестенява, тук там с лешников цвят.... на път е да го докара до блондинка.

# 663
  • Мнения: 907
Хаха, развесели ме Ели Simple Smile

И Киара много иска домашен любимец. Аз съм ѝ казала, че като се научи да се грижи да себе си, може да помислим и за домашен любимец. Все пак и ние сме се замислили да купуваме някакви риби или костенурки...

# 664
  • Мнения: 3 005
Ха-ха, браво на Ели, сладуранка!
И моята иска много, ама много домашен любимец - коте, но татко й е твърдо против. Обмисляме варианта морско свинче, че пак става за гушкане, но ми се вижда по-лесно за гледане и не се разхожда.
Как сте след градушката? Вкъщи слава богу щети няма, освен дето не работи нито интернета, нито кабелната, но в работата са ни потрошени прозорците, сега ще чакаме да ги оправят.

# 665
  • Мнения: 1 988
В Младост няма кола без щета. Всички ламарини са на вълнички и има счупени стъкла. До нас градушката е била по-слаба и няма проблеми. Очакват се големи градушки в петък. Дано тогава да пуснат ракети и над София и да ни се размине.
Аз мисля, че разказвах за нашите домапни златни рибки миналата година. Следкато няколко пъти се наложи подмяна, накрая им писнаха и спрях с подмените.

# 666
  • Мнения: 907
И моята кола е доста пострадала - задното стъкло въобще го няма, предното е спукано, едното огледало е спукано, пласмасата под чистачките е счупена... за вдлъбнатините в ламарината въобще не говоря Crazy На Пламен "само" предното стъкло е пукнато и има вдлъбнатини по ламарината. Отделно мазилката по фасадата на кооперацията ни е цялата на дупки.
Но колите и мазилката поне могат да се оправят от майстори, а съсипаните реколти няма как да се поправят...

В тази връзка, да ви разкажа реакцията на Киара. Тя в момента е във Вършец при нашите и сме ѝ дали един мобилен телефон, с идеята да свиква да се грижи за такъв. Та вечерта след градушката, явно слушала разговора ми с майка ми, Киара ми се обажда от "нейния" телефон. Аз, много зарадвана ѝ казвам: "Здрасти, Кика, как си?" А тя, малко вяло, ми отговаря: "Аз съм добре, но ти сигурно не си много добре. Аз за това се обаждам, да видя как си." "Защо?", питам аз. "Ами защото разбрах, че градушката е повредила колите."
Толкова миличко ми стана Heart Eyes

# 667
  • София
  • Мнения: 8 306
Милата Кика  Rolling Eyes

Ние сме добре след градушката... само ламарините на колата са очукани.За малко ни се е разминало счупено задно стъкло, "павето" е уцелило ламарината под него. Вдлъбнатината е с диаметър 10на см, така е фраснало, че чак се е спукала боята при огъването.
За съжаление Гери е права, че реколтата е не възстановима ... това което е в района на Бойчиновци съм го преживявала като дете (пак почти там). Пораженията не помня, само сълзите на мама и баба за градината, бях 4-5 годишна.   Sad

# 668
  • Мнения: 1 197
Здравейте,
Много съжалявам,че градушката е потрошила колите ви  Confused
Това време тази година е ужасно.И тук на морето валят постоянно дъждове.
Последно преди няколко дни много ни заля.
Дано се поспрат вече...
Мира,благодаря за съвета за Аутан  Hug
В момента е на промоция в Карфур (до 20.07) - 6.25лв.
Действа много ефикасно,комарите правят направо обратен завой  Laughing
Макар че и през дрехите някои се пробват...гадини мръсни Crazy

# 669
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Здравейте  Hug
Има няма сигурно година не съм влизала  Embarassed , ама нали започвам да се замислям за 15и септември и от кой да взема съвет за раница, ха, сетих се за добрите стари посестрими от темичката. Давайте акъли - купили ли сте, към какво сте се насочили. Нещо свястните раници ми се виждат доста парички. Заслужава ли си да даде човек 60-90 лв за раница?!

# 670
  • София
  • Мнения: 8 306
Васе, за мен си заслужава (стига човек да може да си го позволи). Една хубава дамска чанта струва повече, щом за мен може, може и за децата. Добре е да е удобна.
Г-жата на Ели каза, че ще си носят всеки ден чантите.
Баткото ни изкара 3 години с раницата си и има още хляб в нея, но вече е "бебешка" (подарихме я на един бъдещ първокласник). Раницата съм я прала няколко пъти в пералнята.
Вече и за двамата взех нови (в края на годината) - от амазон и майтойс.
Приятелки са доволни от тези: http://herlitzbg.com/ad3, в София имат голям магазин, но и в Метро ги продават.

Не знам дали в Пловдив ги има, но в Ориндж център по това време има изгодни раници (купувала съм за 25 лв. от 60-80лв.) 
https://www.orangecenter.bg/uchenicheski-posobija/namaleniya-pro … et-2014g.html?p=5
https://www.orangecenter.bg/uchenicheski-posobija/namaleniya-pro … s-of-benetton-boy. - тази бях харесала за синковеца, ама той - Не.

# 671
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
Привет и от мен !

Отдавна не съм писала , поздрави на всички , които познавам  Hug

Специални за Чери   bouquet

Аз също съм загледала по- скъпите раници , ще поръчам от немският амазон на Херлитц , вече сме харесали една с пегас , поръчахме и унифирма за у-ще , платихме пособията и общо взето ни останаха тетрадките да вземем.

Не ми се купува раница всяка година , а от тези има страшно доволни !  Peace

Повечето изкарват по 3-4 г. и се сменят , защото на детето му е омръзнала вече и не е модерна  Mr. Green

# 672
  • Мнения: 907
Благодаря за съветите за раници! Тези на Херлиц доста ми харесват. Аз не съм пазарувала онлайн от сума ти време, може би трябва да поправя това Simple Smile

Да си похваля гарджето, днес ѝ направиха 2 пломби и тя "гък" не каза, беше спокойна и доволна. Но и зъболекарката подходи много внимателно и ѝ показваше и обясняваше всичко предварително.
Освен това миналата седмица най-накрая се научи да кара колело без помощни (защото много се дърпаше дори да опита) и сега не иска да слиза от колелото Mr. Green Вечер заспива за секунди.

Поздрави на всички  bouquet

# 673
  • София
  • Мнения: 8 306
Браво на Кика.
Ели не може да се престраши, а караше лудо колелото без педали, никакъв проблем с балансирането, сега с това колело не може да се отпусне   newsm78

# 674
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Всъщност като започнах да гледам по-конкретно за раници, установих че 50-60 лв си е напълно нормална цена за раница. И да, разбира се е по-важно да е удобна за гръбчето на първокласниците. Ние си харесахме едни в Англия, позачудихме се като бяхме, но сега поръчахме на снаха ми да ходи да купува, че те пък нямат онлайн (освен от Австралия) http://www.smiggle.co.uk/shop/en/smiggleuk.

Колело се научихме преди две лета, сега се напъвам с Никол, без особен успех за сега, много я е страх. Но пък като се научат без помогни не бягам след тях, че с помощните като залитнат и изпадат в паника.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт