Добре заварили в КОЗЛОДУЙ! (тема 4)

  • 71 305
  • 502
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 285
а вие чистихте ли? ако да, какво ви мотивира?  

Ние правихме оборка околко входа на 28-ми цялото семейство. В интерес на истината се оказа сравнително чисто, нямаше едри боклуци, но кооолко фасове и опаковки събрахме  ooooh! Това успяхме да отделим от времето си тази година. За 12-ти имах смесени чувства покрай изчетеното и ПР-а, но така се случи, че имахме друг ангажимент и в крайна сметка не чистихме тогава.
И двата пъти от съседни входове имаше доста повече чистещи, вкл. с "тежка артилерия", напр. с косачка за тревата и лопати и т.н. Ние вероятно и догодина ще сме все още по-леката артилерия, пък после ще видим.


Наближават Ботевите дни. Ето тук програмата, ако знаете за нещо, което липсва, споделете:  Ботеви дни в Козлодуй 2012 г. - ЗАПОВЯДАЙТЕ!

# 46
  • Мнения: 5
И аз да се отчета в новата тема. Нямах възможност точно на датата да се включа, но с моето другарче предните дни оправихме градинката пред блока. Така от бунище с камъни, стана една чудесна, малка градинка с цветя. Гледам бабите от блока почнаха да се включват с някое ново посадено цвете. Не очаквам някой да ми каже "благодаря", но се радвам, че хората поне пазят.

# 47
  • Мнения: 6
Здравейте,аз да питам кога пак ще имаме срещичка.
На 12-ти чистихме у дома вътре и отвън в двора ,понеже сме в къща. Laughing Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 5 285
silkisilk, много съжалявам, че така се случи напоследък с кърмаческите срещи. Непредвидени лични обстоятелства нарушиха сериозно графика, но се надявам скоро да могат да се възстановят сбирките ни  Peace

# 49
# 50
  • Мнения: 1 111
аз само да кажа,че търся мече Барни...ако някой има в повече и реши да сподели едното,
но да си кажа предварително,че давам до 5лв. като цена / възмутена съм от разни потребители с късмет,спечелили повече мечета, да ми искат по 10лв.,че и нагоре за едно/
Досега що мечета изядохме и кодове пуснахме и регистрирахме и нищо...

# 51
  • София
  • Мнения: 5 285
Ах, вчера напълних душа и очи с музика и емоции на площада. След уморителното отсъствие ми беше много драго да се видя с приятели и въобще да се нагледам на (предимно) усмихнати лица. Наваксваме с разходките и откриваме дребни новости из града, например интересните беседки на "Зеления капан" и вероятно поправения часовник на Читалището. Днес беше малко мокричко, та се наложи буболец сам да си готви супата от кал и нямаше с кого да я сподели - едва на прибиране забелязахме някое друго дете, предимно мъничета в колички. Явно мокротата е по-сериозен проблем, отколкото заслужава. Тихичко прошепвам нашата рецепта за ходещи човечета: гумени ботуши и непромокаем гашеризон. Разкош! Дори бясното каране на тротинетка в най-дълбоките локви не е в състояние да ми докара нещо повече от подхилкване  Mr. Green


Тюли, ние от тази игра не сме спечелили още мече... ама то и много не се стараем, де (за моя радост)  Mr. Green Виж, за кравите се постарахме повечко  Mr. Green Още ядем "несбъднати" крави  Joy

# 52
  • Мнения: 6
Здравейте,някой знае ли кога ще бъде зарята на пристанището и от колко часа.Ние също излизаме навън въпреки мокрото навсякъде,но с маратонки,защото все още не гази из локвите.

# 53
  • Kozloduy
  • Мнения: 14
Здравей,зарята ще е на 27.05. неделя в Ботев парк,за часа някъде към 9 часа.Разбрах, че и на 30 май сряда тогава е празника на града също ще има заря и ще бъде пред читалището за часа сигурно като се стъмни.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 285
Актуално е все още:

Цитат на: зелено човече (.)(.)

... Ботевите дни. Ето тук програмата, ако знаете за нещо, което липсва, споделете:  Ботеви дни в Козлодуй 2012 г. - ЗАПОВЯДАЙТЕ!

# 55
  • София
  • Мнения: 5 285
Отдавна не сме се виждали, така че каня ви на Бебешко кафе този четвъртък (31.05.2012 г.) от 10 ч. в сладкарница ПАРФЕ. Събитието във Фейсбук: https://www.facebook.com/events/255880587852216


Днес излязохме рано-рано по задачки и видяхме походниците в дъжда. Ами че ние бяхме по-добре екипирани от повечето то тях  Shocked

# 56
  • Мнения: 6
Здравейте,искам да питам майките на момченца,кога започнахте да учите момченцата си да казват като им се пишка,т.е. на каква възраст.А също така ще е полезно да знам дали първо на гърне на го науча или да го карам да кляка(напр. ако сме навън)като при момиченцата.За сега гърнето го ползваме предимно когато ака,но се случва и само да пишка в него.Искам да махнем поне през деня памперса,като не броя времето когато спи.За това приемам всякакви съвети,моля.

# 57
  • София
  • Мнения: 627
Привет  Козлодуйски мами  Hug bouquet
Преместих се тук да живея преди известно време , но така и не си записах личен лекар. Сега обаче ми е необходим , но нямам онази синята здравноосигурителна книжка / загубих я  Sad /.  Въпроса ми е дали може тук от Козлодуй да ми се издаде или трябва да ходя до НЗОК  примерно във Враца или до града в който ми  е издадена предишната , в случая Велико Търново ? Сега нямам възможност да пътувам , а знам че юни е един от двата месеца в които може да се сменя личен лекар  Confused
Моля ако някой се е сблъсквал с подобно нещо да ме насочи.  Rolling Eyes
Благодаря ви предварително   bouquet

# 58
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Здравейте,искам да питам майките на момченца,кога започнахте да учите момченцата си да казват като им се пишка,т.е. на каква възраст.А също така ще е полезно да знам дали първо на гърне на го науча или да го карам да кляка(напр. ако сме навън)като при момиченцата.За сега гърнето го ползваме предимно когато ака,но се случва и само да пишка в него.Искам да махнем поне през деня памперса,като не броя времето когато спи.За това приемам всякакви съвети,моля.

на годинка и половина само спеше с памперс  Peace
а тук има повече http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=539377.1350;topicseen

...нямам онази синята здравноосигурителна книжка / загубих я  Sad  ..

в пощата има представител на НЗОК  Hug попитай я. мила и любезна е  Hug

# 59
  • Мнения: 1 111
относно памперсите и гърнето,според мен, всичко е индивидуално-до детето и настройката/интереса му...Напр. моята малка дъщеря имаше интерес до скоро, да сяда на гърнето ,въпреки че не знаеше какво се прави там...преди да тръгне на ясла,във връзка с изследванията,които бяха необходими, имах неблагоразумието едва ли не насила да я слагам и натискам на гърнето, за д авзема необходимия ми материал...Е,след 2-3 такива опита вече край, само да кажа за гърне или да тръгна към него и тя се тегли и мрънка...Така че съвета ми е постепенно и полека да научиш детето,ако не желае-не го карай на сила Peace

С риск да разбуня духовете в темата ще кажа за пореден път,че съм разочарована относно това,че няма подходящи места за разходка и игра за децата ни...
Центъра е в това състояние,в което винаги си е бил, разчупени плочки,неравности и дупки ...завали ли дъжд се насъбират локви вода и човек няма от къде да мине...И то център  е силно казано-тази права отсечка не прави града ни с нищо по-привлекателен. Дори и в малки  ибедни градчета има по-дълги и обезопасени пешеходни зони...На тоя център печели явно само капанчето...

А и за 1-ви юни как ли не измисли тази Община нещо свястно кат озабавление  и емоция за тези деца, и то разнообразно - както за малки,така и за големи...Нито пък за празника на града имаше нещо...на 22-ри март е празник на В. Търново и  по стечение на обстоятелствата бях там, в градския парк цял ден имаше празненства и забавления.Да не говорим,че по тревните площи имаше младежи със сакове пълни с топки,обръчи,надуваеми бухалки,разни фризбита и подобни и "разтовариха" всички тези забавления и всяко едно дете можеше да си играе с каквото поиска на каквото си иска,че дори и с родителите си...

Площадките тук,в Козлодуй -никакви-онази тип "Индианската" ,едно че нямаше никаква подръжка след направата й,ами и съвсем се скапа...И с този строеж до нея,дето не е ясно какво строят и кога ще свършат...аман

 Площадката до Джокерс-и тя нито  е боядисвана,нито почиствана,все има кал по пързалките,а и махнаха "свободната" пейка там,сега щеш-нещеш трябва да сядаш на маса или да висиш прав Rolling Eyes

Онзи ден излизахме на площадката зад Лидъл,до ресторанта на Балиев, не стига че  и тези не се поддържат и пазят, ами децата ми бяха нахапани от бълхи...малкия има около 20-ина пъпки само по корема и още толкова по краката и ръцете /тревата е в изобилие/  ooooh!

Не съм ходила скоро до парка,но съм сигурна,че и той си е същото бунище каквото си беше и преди година-две...

А да не пропусна да се изкажа и относно детските градини - разпитвала съм мои познати от други градове и при тях няма такова нещо да има сборни групи за по 3 месеца...Сборни групи имат през август напр.,а тук едва дочакват да свърши месец май,че дори и не дочакват и веднага сборни...Не стига това ами и градините ни има ваканции като училищата - зимна,пролетна...което пак ми се струва странно. На всичкото отгоре сега,с тия ремонти по градините, е пак пълна обърквация...Не  е виновен персонала на градината,а Общината,тъй като от нея зависи и се определя всичко.

Последна редакция: пт, 08 юни 2012, 15:48 от tuly

Общи условия

Активация на акаунт