Клюкарникът и натоварването на форум-системата

  • 10 782
  • 232
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 10 806
Едно време беше помолено да се махнат лентичките, защото товарят системата - повечето го направиха.

Обаче сега какво виждаме - не стига че има лентички (айде, те да речем са полезни донякъде), но що за мода се завъди напоследък от фотоси на известни и не много мъже-актьори, снимки от сериали и т.н.?!

Та в  тоя ред на мисли, многото снимки и то огромни като големина, не товарят ли  системата?  newsm78

# 226
  • Бургас
  • Мнения: 5 931
а как ви се струва идеята да има ограничение за:
* една лентичка
* една снимка (в подписа ИЛИ като аватар)  newsm78
`щот направо се изумявам от потребители (и то не един) на които мнението е с едно изречение, но заема половин страница( голяма снимка - аватар, в подписа две лентички, снимка на детето и подпис) И на кой му трябва да вижда лентичките на двете/трите ти деца, от колко време си семейна и колко килограма още ти остава да отслабнеш. Сега вероятно някой ще се засегне, но ........

# 227
  • Мнения: 46 572
Аз не ги махам, защото предния път останах с впечатлението, че лентичките и картинките влияят зле само на потребителите, които са на трафик, но за това си има опция, като се използва не ги виждат и няма проблем.
Но ако са проблем, да разчистваме подписите и готово.

а как ви се струва идеята да има ограничение за:
...

Ограничения има:

Максимално допустим размер на картинки към профилите:
ширина - до 160 пиксела
височина - до 200 пиксела
Максимално допустим размер на изображения в подписите:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 200 пиксела
Максимум 300 в подписа


За броя на лентичките не съм съгласна, сега имам едно дете, но ако забременея държа да си сложа втора лентичка и като родя искам да имам лентички или на двете си деца, или на нито едно!

Последна редакция: пн, 23 яну 2006, 18:26 от Писана

# 228
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Едно време беше помолено да се махнат лентичките, защото товарят системата - повечето го направиха.

Обаче сега какво виждаме - не стига че има лентички (айде, те да речем са полезни донякъде), но що за мода се завъди напоследък от фотоси на известни и не много мъже-актьори, снимки от сериали и т.н.?!

Та в тоя ред на мисли, многото снимки и то огромни като големина, не товарят ли системата? newsm78

Съгласна съм да махна лентичката на Ивайло и другите неща, които затрудняват форума!!!

# 229
  • Мнения: 6 362
Лентичките и картинките товарят само тези, които плащат на трафик.
Те бяха проблем за много потребители, когато форумът работеше на старата система - там нямаше възможност за скриване на подписите на потребителите.
Сега всеки може да настрои така профила си, че да не му се показват подписите.

Всеки, който е с по-бавна връзка или пък плаща на трафик, може да влезне в ПРОФИЛ, след това от лявата колона да избере линка Настройки изглед и подредба и от страницата, която ще се зареди, да маркира двете опции

х  Не показвай аватарите на другите потребители.  
х  Не показвай подписите на другите потребители.  

След това трябва да потвърди промяната с бутона Промени профила.

Разбира се, това не означава, че е добре да се поставят по 5 лентички и още толкова картинки в подписа.
Има ограничения за допустимата височина и ширина на подписа, за да не се нарушава структурата на форумите.


# 230
  • UK
  • Мнения: 3 959
По принцип ако имате проблем с трафика, можете да си забраните всички картинки не само във форума а и навсякъде в Интернет от Интернет Опшънс. Всяка картинка отделно може да се зареди с Шоу Пикчър и, общо взето е противно, но полезно ако си на трафик.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 10 806
По принцип ако имате проблем с трафика, можете да си забраните всички картинки не само във форума а и навсякъде в Интернет от Интернет Опшънс. Всяка картинка отделно може да се зареди с Шоу Пикчър и, общо взето е противно, но полезно ако си на трафик.

Туй го знаем, споко!  Grinning Аз друго имах предвид, но щом снимките не пречат - ОК!  Peace

Аз послушах Мамма и сега не виждам подписите на другите, ( съответно и разните му там фотоси, особено на мъже, пфу, много ме дразнят  Close), та сега съм си добре.  Laughing

Аз въпреки че съм на трафик, в момента не забранявам картинките както преди - увеличиха ни трафика, а времето ми за Нет намаля  Sick

# 232
  • UK
  • Мнения: 3 959
О, аз не написах ли, че всъщност това всеки го знае? Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт