Отговори
  • Мнения: 84
Здравейте,

търся повече информация за това,по колко милилитра на ден трябва да давам на малкият,имайки предвид че е на 18 дни, правим 7 хранения дневно и сме изцяло на АМ.
Млякото, с което го храня е Аптамил 1 и съм малко объркана...на кутията пише,че от 2 до 8 седмици,при тегло от 3 до 3.5 кг - трябва да поема по 90мл. на хранене,но също така пише и че при тегло  над 3,5 кг. трябва да поема по 120 мл. но с едно хранене по-малко и това е в графата за двумесечните. Ние се родихме почти 3.5 кг. и забелязвам, че тези 90мл. май са ни малко понякога.   Thinking

Обръщам се към мамите с опит и лични наблюдения в/у собствениете им бебоци.
      Давали ли сте повече от посоченото на кутията,имало ли е проблеми след това?

Моля,ако някой има на разположение някаква таблица с препоръчително дневно количество,което трябва да поемат мъниците,така че нито да са гладни,нито прехранени да я сподели.
 
 
Ще помоля да не споделяте мнения от рода на "аз давах толкова,но и кърмех,дохранвах и т.нт....
Ние сме изцяло на АМ   baby_neutral

Последна редакция: сб, 28 яну 2012, 13:00 от GiuliettaBg

# 1
  • Мнения: 646
Ние в началото пиехме също по 90мл, но и на нас се оказаха малко,и след консултация с педиатърката увеличих дозата на 120мл/7 пъти на ден.
НО ако бебето не  плаче от глад и не се буди по-често,защото е гладно не увеличавай дозата.
За да си по-спокойна се консултирай с вашият гинеколог преди да му увеличаваш храната,защото и прекомерното хранене може да доведе до рефлукс (което не е много приятно).

# 2
  • Мнения: 1 897
Всяко дете е различно,води се по твоето,през първия си месец трябва да изяждат до 100мл.,през втория 110мл. и така до 6м.

Ако си сигурна,че на бебето не му стига не е проблем да увеличиш,трябва винаги да остава по-малко в шишето за да си сигурна,че е нахранено.За нас това не важеше,не оставаше никога,още от раждането и затова беше с рефлукс,но пък и ядеше многооо повече отколкото трябваше.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 579
И синът ми от раждането си е на Аптамил, само че Комфорт, и винаги се движеше малко отгоре на написаното на кутията. Не беше проблем, наддаваше добре. Оставих го сам да определи колко му се яде.

ПП Въобще не е кърмен, беше изцяло на АМ.

# 4
  • Мнения: 84
Нашата педи дори твърдеше,че вечер трябва да му давам по 45 мл.,за да не го прехранвам и ако се буди нощем да му давам водя  Shocked. На своя глава вдигнах вечерната доза (в 12ч. ) на 60 мл. , но той пак не заспиваше и плачеше и така стигнахме на 90мл. Сега започна да се буди нощем и пак се храним,съответно храненията станаха 8-9  #Crazy. През деня след храненето в 12ч. заспива чак към 14:30ч. , когато почти е дошло време за другото хранене и кото се събуди личи че изпитва неистов глад  ooooh!
Всъщност имало е и пъти,когато изпива по-малко от 90 мл. - съответно показва кога му стига,за това си мисля да започна да го пробвам със 120 мл. пък ако остава здраве да е...стига да не ми гладува мъничето!

Дано не постъпя грешно.... Cry

Последна редакция: сб, 28 яну 2012, 15:17 от GiuliettaBg

# 5
  • Мнения: 27 524
Води се по детето и няма да сбъркаш.  HugТака, както би стояло и сукало от гърдата, докато само не спре, понеже се е наяло, така е и за млякото от шише.
Твойта педиатърка, с тези идиотски съвети,а з лично бих яс менила, честно  ooooh! Изобщо не е в час жената кое е правилно и кое не за едно бебе!
В никакъв случай не оставяй бебето гладно преди лягане, нито го залъгвай с вода. Малките бебета с ебудят от глад и те трябва да пият мляко, независимо по кое време на денонощието е!
Относно милилитрите, на 18 дни Криско пиеше между 60 и 90мл, не повече. Понякога по 30 или 50, но по 10 хранения. Мисля, че тогава проблемът беше, че плачът от колики го тълкувах като глад и все бутах шишето.  Crazy

# 6
  • Мнения: 90
и ние бяхме в началото с аптамил,давах и по 90,но всеки път пие6е различно количество,един път 60 друг път искаше 100,самото дете си показва.А и имаше ядене на 3 часа ,имапе и такива на 5,когато си поиска тогава.Водисе по детето!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Зарежи ги тия таблици ,само объркват майките  ooooh! Води се единствено и само по детето ,когато е гладно давай МЛЯКО .Ако си мислиш ,че не стига прави малко повече,ако остане значи е ОК и се е нахранило  Peace

# 8
  • Мнения: 161
На тази  възраст , моята дъщеря пиеше между 70 и 80 мл.До края на първия месец достигнахме до около 110мл.Така ни посъветва лекар,но и тя не е искала повече.След втората седмица не се събуждаше  в 3 през нощта,а след първия месец не се събуждаше и за храненето в 12 вечерта.Голям сън ,голямо спокойствие-де да беше така и сега...  Laughing

# 9
  • Мнения: 22
На тази възраст синът ми изяждаше 120 мл и питаше за още, а дъщеря ми едва 60 със зор, така че си е до детенце, и аз се бях притеснила, че не се придържам към таблицата на кутиятаи давам повече и пренебрегнах съвета на педи за намаляване на храненията, но не съм го оставяла гладен, така че моят съвет е да си го храниш, колкото му се иска,без да гледаш таблиците, а по-късно идва момент, когато си регулират хрането...успех  Peace

# 10
  • Мнения: 84
Здравейте,

от вчера започнах със 120 мл. и малкят остана доста доволен. Направих 3 хранения с по толкова(не исках изведнъж да започна да го тъпча) и си ги изпи на един дъх. Не повръща и не хълца след това...надявам се да е знак, че не е преял.
Вечерта в 12 беше последното по-голямо количество и така пропуснахме плача в 3 през ноща, но пък се събудихме в 5  Laughing
Май за първи път поспах повече от час след раждането, дано да влезем в ритъм скоро  Praynig

# 11
  • Мнения: 646
Честито ти спане   bouquet  Laughing
Дано всичко да е наред с малкия лакомник и бързо бързо да влезете в ритъм  Simple Smile

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не гледай кутиите. Под 1 мес се увеличава постепенно количеството, с което са ви изписали от родилния дом с по 10 мл през 3-4 дни докато стигне 90-100 мл. На 1 навършен мес трябва да пие 110 мл. Но все пак всичко си зависи от апетита на детето. Мойте едвам изпиваха 50 та тази възраст. Но 120 мл ми се вижда страшно много за 18 дневно бебе. Това е норма за двумесечно бебе.  Shocked

# 13
  • Мнения: 84
Здравей savina_33 ,

 аз му давам три пъти на ден по 120 мл. През останалото време си пие по 90 мл. , но откакто започнах да му давам вечер в 12ч. по 120 мл. ,  спря да се буди за ядене в 3 през ноща.  Peace
Както споменах по горе,нямам наблюдения да му идва в повече- не връща,пък и той си показва ако се е нахранил  Party

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ми явно човекът си е с добър апетит.  Laughing

# 15
  • Мнения: 84
Явно да,а и вече сме натдали с 800 грама.  newsm03

# 16
  • Мнения: 1 897
Щом си хапва бебето му давай 120мл. хич не са много,синът ми от началото на втория месец пропи по 160мл.,нормата за 6м. бебе Laughing,но какво да се прави Tired

# 17
  • Мнения: 646
Колкото му се яде толкова си му давай, хич да не те бъркат пропорции и таблици.Моят пък на 3 месеца започна да пи по 180мл. Laughing

# 18
  • Мнения: 84
Вече съм по-спокойна, че не сме само ние Simple Smile

Пък и се уверих, че трябва да се водя главно по детето...

# 19
  • Мнения: 646
Пък и се уверих, че трябва да се водя главно по детето...

 Peace

# 20
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Изобщо няма норма на 1 месец по колко трябва да пийва на хранене. В началото и аз много се обърквах - той винаги си изпиваше шишето и заспиваше или се кротваше, обаче след 1 час пак ревеше от глад, а аз се чудех как може да е гладен след 1 час...  newsm78 Реших си проблема като започнах да правя повече мляко и когато останеше, бях сигурна, че се е наял и видях какво е то щастливо и радостно бебе след хранене. До преди това само четях как бебетата били радостни и кротички след хапване и си мислех, че на моето нещо му има.

# 21
  • Мнения: 84
Дааа...пък сега се замислям дали да не вкарам едно хапване от 150 мл. Нощем в 3 пак се буди гладен  ooooh! Правим си хранения по часовник на всеки 3 часа,през цялото денонощие,а до колкото знам трябва вече да намали броя на яденетата на 5  #Crazy

Или да проуча има ли връзка със самото мляко? Дали има по-хранителни.... Ние сме на Аптамил 1...четох тук-там из темите,че при смяна на млякото,някои мами остават с впечатление че малките се засищат по-добре с по-малко количество при новото АМ.  newsm78

# 22
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Ние 5 хранения имаме от 2 месеца насам, така че това пак не е някаква норма. На всеки 3 часа ли огладнява или ти просто винаги му даваш тогава? При нас режим постоянен има, откакто почнах захранването, т.е. няма още 2 месеца. До тогава давах мляко, когато видех, че е гладен, не съм спазвала часове.
Мисля, че е малко бебчето за 5 хапвания още.

# 23
  • Мнения: 84
Той сам се буди на 3 часа! 2-3 пъти опитах да отбия номера с нощното хранене в 3,като се опитам да го приспя отново,но не...просто нямах шанс срещу глада му  Laughing

Човека си е с апетит и това си е,а и си му личи!

# 24
  • Мнения: 22
Здравей , аз също храня дъщеря си с Аптамил 1 . Според мен не трябва да се водиш от никакви таблици какво пише . Бебето само си решава колко му се яде .  Ще ти дам пример , мойто бебе е злоядо в момента е на 4 месеца и изяжда по малко от това на една прятелка която сега роди . Ако си сигурна , че е гладно увеличи млякото , и виж дали плаче от това . Не се води от посоченето на кутията , най-добре питай педиатърката . Относно смяната на млякото недей , доколкото знам , не е хубаво да им се сменя млякото , може да ги заболи коремчето . На 5 хранения ще минете като стане на 5 месеца . Това , че бебето изяжда повече може да те радва , повярвай ми много по трудно е като му се молиш да яде .

# 25
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Аз лично съм против насилственото махане на нощното хранене. Щом плаче и не спира, значи си е гладен и си иска хапването. Simple Smile
И да, определено е по-хубаво да си хапва и да има апетит. Ние също имахме период на неядене и много се измъчих. Щом яде, радвай се! Simple Smile Все някога ще се махне нощното и ще се увеличат интервалите м/у храненията. Ще свикнеш, най-вече се води по него и ще се нагодиш към неговия режим, защото обратното няма да стане. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 84
Благодаря за съвета  bouquet .

На 10-ти сме на първия си преглед при педито (първи в кабинета и) и ще поговоря с нея по обстойно относно храненето,въпреки че,когато за първи път и споделих съмненията,че той остава гладен и за това не заспива тя категорично каза вечер да му давам по 45 мл. и ако се буди нощем да му давам вода, за да заспи.... #2gunfire  #Crazy , но нека не се повтарям, описали съм случката в по горните си постове,та мисълта ми е  че няма да взема 100% за чиста монета съветите и относно папото  baby_neutral

# 27
  • Мнения: 646
а до колкото знам трябва вече да намали броя на яденетата на 5 

Не знам от къде ти хрумна такова нещо,но това е пълна глупост(не ти се карам,просто съм учудена).Бебето ти в момента "трябва" да яде поне 7 пъти в денонощието(може и повече ако се наложи).Бебето само ще си махне излишните хранения,недей ти да му ги съкращаваш  Peace

# 28
  • Мнения: 84
а до колкото знам трябва вече да намали броя на яденетата на 5 

Не знам от къде ти хрумна такова нещо

Ами пак педито  Thinking  newsm78

# 29
  • Мнения: 646
Както и ти сама писа в един от постовете си ,води се по бебето,то си знае най-добре.
А относно педиатър-ката, аз бих я сменила,това не е нормално за бебе на 1 месец да казва,че трябва да яде не повече от 5 пъти  Naughty

# 30
  • София
  • Мнения: 28 579
Да, абсурдно е 5 пъти на тази възраст. И това по съвет на педиатър  Confused Бих сменила педиатъра.

# 31
  • Мнения: 84
Ох,то вече при когото и да отидеш все си клиент.

Малко са лекарите,които гледат на нас,като на пациенти. Чудно ми е как спят тези хора.

# 32
  • Мнения: 646
Чудно ми е как спят тези хора.
За съжаление спят доста по-добре от нас и хич не ги еня за другия Tired

# 33
  • Мнения: 84
Останах "очарована" от генеколога ми,който уж следеше бремеността,как не е могъл да сподели че детето е седалищно и че не съм имала грам околоплодна вода,20 дни преди термина. Добре че отидох при друг лекар за второ мнение за пола,понеже нашият все не беше сигурен. Така родих секцио по спешност.....

# 34
  • София
  • Мнения: 176
По отношение количеството храна вече имаш достатъчно ценни отговори. Включвам се тук, за да ти споделя моя опит с броя на храненията. Моята педиатърка я избрах, защото по отношение на диагностициране е добра, а и в краен случай изписва антибиотик. До тук с позитивите й. В деня на изписването беше вкъщи, направи списък с часовете, в които да яде детето - последно ядене в 24 ч. през нощта - като плаче да минат 10 мин. в рев и след това да му предложа вода със захар. Ще си "напълни корема" и ще млъкне - това е буквален цитат. Естествено детето ядеше и през нощта - будеше се около 3- 3.30 и после чак към 7.00ч. На месец и половина беше когато започна да пропуска нощното хранене през вечер, през две и на 2 мес. вече спеше по цяла нощ. Точно на 2 м. беше бебето, когато по съвет на педиатъра трябваше да му махна и яденето в 24 ч. А той се отказа сам на малко повече от 3 месечна възраст. Simple Smile
Написах всичко това, за да ти споделя колко спокойно, без плач от негова страна и без нерви от моя, детето си влиза само в някакъв ритъм, без да изпита никакъв стрес от насила наложен режим. Всичко си идва на мястото, само дето е необходимо време за това. Макар и мънички, децата ни са самостоятелни организми и индивиди, които имат своите нужди и е добре ние да се съобразим с тях.
Благодаря на Бог, че не ми позволи да се вслушам в съветите на педиатъра за насилственото налагане на режим, а се вслушвам в нуждите на детето ми и в майчините ми инстинкти, които до сега не са ме подвели. Peace

# 35
  • Мнения: 84
Благодаря ти,  Hug

Ще последвам твоят пример. Нека сам покаже кога е готов да намалим храненията.

# 36
  • Мнения: 21 275
На нас в "Селена" ни бяха казали,като се приберем да увеличаваме кърмата с 10 мл на ден докато стигне 100 мл и после да остане така,предполагам,че и с АМ  е така

# 37
  • Мнения: 84
Педиатърката каза, че сегашното количество (120мл.) е добре, но не трябва да го вдигам понеже е натдал 1,2кг.. За щастие това му е достатъчно за момента и го засища нормално... понякога му остава по малко,друг път изпива всичкото.

# 38
  • Мнения: 67
ние сме на 13 дни и док каза по 60мл, утре ще дойде на консултация вкъщи - сестрата ми е комшийка да я премери и да я види как расте и има ли проблеми. Принципно все още имам малко кърма и се изцеждам пак по около 60 мл и й давам 1-2 пъти в денонощие, а иначе сме на Нан - поне в болницата бяха на такова и ние взехме това. Вие от кое АМ сте доволни ???

# 39
  • Русе
  • Мнения: 5 347
 Shocked Четох отгоре-отгоре, но бебе на 1м да яде 5 пъти, като това му се налага айде бегай от тука - това по адрес на педиатъра.
Храни си детето колкото пъти иска, прави му точна доза от млякото/имам личен опит с +10мл и + не знам си колко суха смес - бързо се ориентирах да престана с тая глупост/ според таблицата на кутията. И наистина като се е наяло детето ще спре.
Още нещо за броя хранения - първо бебето само започва да изключва по едно ядене като не се събужда или се задоволява с малко вода или биберон. Не го вярвах, но го видях на практика как става Wink.
В моя случай сина ми на около 7 месеца започна да яде по 5 пъти на ден и то при положение, че яде пюрета и каши вече.

# 40
  • Мнения: 84
Той все по-рядко се буди в 3 през ноща (но се буди в 5ч.) и така едно ядене взе да отпада,тя каза да му огранича още едно през този вмесец,но и заявих категорично,че ще чакам той сам да го откаже.
И аз не мисля, че начинът е да му пълня коремчето с вода и да го залъгвам,още повече - той разбира разликата между млякото и водата и не му минават такива номера.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 5 347
И при нас така стана отпадна яденето в 03:00, но пък се беше появило, защото и мен ме "посъветваха" като беше на 10 дни да не го храня в 00:00, ако не се събуди. Имаше кратък период около 5-я месец, когато за кратко пак си върна нощното хапване, но това беше период.
Нека хапва детето, че аз минаб и през период на неядене и беше ужаст.
След 8м. стаж вече го давам по-спокойно.

# 42
  • Мнения: 1 897
Нашата също каза на 1м.да му махам нощното хранене,но естествено не я послушах.
Сам се отказа като беше готов,но до 4м. се хранеше 8 пъти.

На 5 хранения мина след 6м.Твоето,трябва да има 7 хранения,а следх1-2м.6 хранения.
А и не е качил кой знае колко,нормално е изкуствено хранените бебета да качват повече,моят син качваше в началото по 1,5кг.,а след това по 1кг,но това не означаваше,че трябва да го държа гладен.

# 43
  • Мнения: 84
Аз вече не им се впрягам толкова,специално за колко пъти трябва да яде и по-колко. Благодарение на мненията в темата и съветите от мамите,реших да осатвя малкият да води парада относно това колко е гладен и кога. Той си показва ясно и спрях да следя таблици,общоприети норми и писани и неписани закони. Сега му правя по 120 мл. ... понякога му остава малко,храня го нощем когато се събуди,а ако си спинка съм ОК.  Peace

# 44
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Трябва да има еди колко си хранения изобщо не работи. Simple Smile Ние на 1м. сме стигали и до 12 хранения, по малко, на 4м. е имал дни с по 7-8 ...

# 45
  • Мнения: 646
Моят пък преди няколко дена си махна храненето в 05:00ч. и отидохме направо в 09:00ч. и сега яде по 4 пъти на ден по210мл.(230мл готов вариант).В 21:00ч. му е последното хранене и после спи непробудно 12 часа  Party

# 46
  • Мнения: 2
Здравейте мами, моят син е на 10 дена и понякога не му стигат 60мл. Страхувам се ако му дам повече да не му стане нещо

# 47
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Какво може да му стане?

# 48
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Г-ца Димова Нищо няма да му стане на бебето - направи му по-голямата доза. Като се засити само ще спре. Иначе глад и рев след час, два. Няма да издържа пауза средно от 3 часа между храненията.
П.П. Нашите деца с abs са големи вече, но аз лично съм се притеснявала излишно много пъти. Дори ходих на Педиатър да разбера защо сина ми чак въздух не си поема като пие мляко - жената ми се смя и казва : "Ами гладен е Simple Smile."

# 49
  • Мнения: 36
Момичета може ли на малкия да не му стига ам и затова да акаме веднъж дневно на 8 дни сме яде по 60мл

# 50
  • Мнения: 26
И аз ако мога да попитам, по колко дневно като грамаж трябва да пие 3 седмично мънички?

# 51
  • Мнения: 141
Здравейте. Преди 7 дни родих момченце 2300, което е добре. Свали само 30 грама от теглото си, след това възвърна теглото си както при раждането и взе да наддава с 50 гр. всичко това се случва за 7 дни. Педиатърката ме стресира, че всичко което му сложат трябва да изяде, те вече му слагат по 60 мл а той миличкия изяжда 30 мл и повече неможе, спира да яде и заспива в ръцете ми. Ори тях яло детето, при мен не... Sad някой по- опитен може ли да ми разясни кога и по колко трябва да яде? Да допълня, че се храни на 3 часа и на нощните яденета хапва всичко, а през деня не иска... започвам сериозна да се притеснявам :Х

# 52
  • Мнения: 26
Здравейте,

На мен при изписване от Токуда ми дадоха следната схема:
1 седм - 50
2 седм - 60
3 седм - 70
4 седм - 80

И след това задържаме на 90. До края на втория месец не повече от 120. НО - синът ми се роди 3700 и е много лаком, та му ограничавам храната, даже залъгвам с чай. Най-добре е неонатолог/педиатър да си каже. Важно е да хапва добре. Не знам дали са ви показали как да му натискате крачетата за да се събуди и да продължи да яде. 30 според мен е много малко и трябва плавно да започне да увеличава, защото те в първите месеци растат най-бързо и е важно да се хранят. Опитвайте различни неща за да го събуждат и да хапва. Дори с няколко милилитра повече, но да увеличава.

# 53
  • Мнения: 1
Лично аз първия месец давах - 30/40мл
Втория месец - 40/60мл
Третия месец -90/120мл Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2
Ние също сме с рефлукс хранихме се с аптамил а.р. но от него постоянно акаше. Сега сме на Нан а.р. обаче го запича и не го засища постоянно търси да яде изяде 90 гр. И след 1 час търси още. Препоръчайте ми АМ което да го засища повече но и да не запича
Всяко дете е различно,води се по твоето,през първия си месец трябва да изяждат до 100мл.,през втория 110мл. и така до 6м.

Ако си сигурна,че на бебето не му стига не е проблем да увеличиш,трябва винаги да остава по-малко в шишето за да си сигурна,че е нахранено.За нас това не важеше,не оставаше никога,още от раждането и затова беше с рефлукс,но пък и ядеше многооо повече отколкото трябваше.


[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт