Отговори
# 45
  • Мнения: 646
Моят пък преди няколко дена си махна храненето в 05:00ч. и отидохме направо в 09:00ч. и сега яде по 4 пъти на ден по210мл.(230мл готов вариант).В 21:00ч. му е последното хранене и после спи непробудно 12 часа  Party

# 46
  • Мнения: 2
Здравейте мами, моят син е на 10 дена и понякога не му стигат 60мл. Страхувам се ако му дам повече да не му стане нещо

# 47
  • Berlin
  • Мнения: 11 182
Какво може да му стане?

# 48
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Г-ца Димова Нищо няма да му стане на бебето - направи му по-голямата доза. Като се засити само ще спре. Иначе глад и рев след час, два. Няма да издържа пауза средно от 3 часа между храненията.
П.П. Нашите деца с abs са големи вече, но аз лично съм се притеснявала излишно много пъти. Дори ходих на Педиатър да разбера защо сина ми чак въздух не си поема като пие мляко - жената ми се смя и казва : "Ами гладен е Simple Smile."

# 49
  • Мнения: 36
Момичета може ли на малкия да не му стига ам и затова да акаме веднъж дневно на 8 дни сме яде по 60мл

# 50
  • Мнения: 26
И аз ако мога да попитам, по колко дневно като грамаж трябва да пие 3 седмично мънички?

# 51
  • Мнения: 141
Здравейте. Преди 7 дни родих момченце 2300, което е добре. Свали само 30 грама от теглото си, след това възвърна теглото си както при раждането и взе да наддава с 50 гр. всичко това се случва за 7 дни. Педиатърката ме стресира, че всичко което му сложат трябва да изяде, те вече му слагат по 60 мл а той миличкия изяжда 30 мл и повече неможе, спира да яде и заспива в ръцете ми. Ори тях яло детето, при мен не... Sad някой по- опитен може ли да ми разясни кога и по колко трябва да яде? Да допълня, че се храни на 3 часа и на нощните яденета хапва всичко, а през деня не иска... започвам сериозна да се притеснявам :Х

# 52
  • Мнения: 26
Здравейте,

На мен при изписване от Токуда ми дадоха следната схема:
1 седм - 50
2 седм - 60
3 седм - 70
4 седм - 80

И след това задържаме на 90. До края на втория месец не повече от 120. НО - синът ми се роди 3700 и е много лаком, та му ограничавам храната, даже залъгвам с чай. Най-добре е неонатолог/педиатър да си каже. Важно е да хапва добре. Не знам дали са ви показали как да му натискате крачетата за да се събуди и да продължи да яде. 30 според мен е много малко и трябва плавно да започне да увеличава, защото те в първите месеци растат най-бързо и е важно да се хранят. Опитвайте различни неща за да го събуждат и да хапва. Дори с няколко милилитра повече, но да увеличава.

# 53
  • Мнения: 1
Лично аз първия месец давах - 30/40мл
Втория месец - 40/60мл
Третия месец -90/120мл Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2
Ние също сме с рефлукс хранихме се с аптамил а.р. но от него постоянно акаше. Сега сме на Нан а.р. обаче го запича и не го засища постоянно търси да яде изяде 90 гр. И след 1 час търси още. Препоръчайте ми АМ което да го засища повече но и да не запича
Всяко дете е различно,води се по твоето,през първия си месец трябва да изяждат до 100мл.,през втория 110мл. и така до 6м.

Ако си сигурна,че на бебето не му стига не е проблем да увеличиш,трябва винаги да остава по-малко в шишето за да си сигурна,че е нахранено.За нас това не важеше,не оставаше никога,още от раждането и затова беше с рефлукс,но пък и ядеше многооо повече отколкото трябваше.


[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт