ЮНСКИ ЮНАЧЕТА -Тема 115

  • 41 337
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 596
 Embarassed  Embarassed  Embarassed благодаря ви за пожеланията  Hug
 Да, след 7 месеца опити взе, че стана! Скоро си сложих лентичката, исках да се засече сърдечна дейност и тогава, че с проблеми тръгна всичко още преди да съм видяла  EFP. С Кати не съм имала нищо освен киселини (и то какви бяха само!), а сега то не бе кървене, полипи на матката, течения заради полипите, гадене, падане на кръвното, виене на свят, умора (не мога да кача стъпалата у нас), газове... Но се надявам да мине и това.
Иначе терминът е в края на май, пак близнак! Живот и здраве ще сме трима близнаци, а ако е пак момиченце, моят любим ще си стяга гаража  newsm62
Иначе Кати има интересни идеи за това как е попаднало бебето в корема ми. На мен не ми личи, отслабнала съм дори, но не мога да я вдигам и и казах защо. И се започна "Как е отишло там?Ти изяде ли го?" Аз "Не, татето го постави там". Тя:"Как?" и т.н. После ме пита как ще излезе. Няма да ви разказвам диалога, че то беше много натуралистично.

# 721
  • Мнения: 639
Снежи, Джери - благодаря за шампоаните! Неговата коса е мека, пухкава, първият ден е добре, но на втория започва да се позаплита, да се смачква и т.н. Отделно, много го скубят. Confused Преди да тръгне на ДГ беше доста боен, за нищо не си оставаше магарето в калта, а предната вечер едно детенце 3 пъти зверски го оскуба, той се разплака от болка, без да реагира по друг начин (което "предишният" Алекс нямаше да търпи), и чак на четвъртия път му извика, че така не се прави и е калпазанин. Явно е запомнил, като съм му казвала много пъти да не се бие, да не посяга, и да говори с детето, да му казва, че така не се прави, да се опита да се разбере по цивилизован начин, с думи. Сега почнах да се замислям, дали не му правя мечешка услуга - хубаво да не се разправя физически, ама и другата крайност - да се оставя него да удрят/хапят/скубят и т.н., не ми се види добра идея. А ако казвам да посяга само в отговор на агресия спрямо него, може да излезе, че го насърчавам да се разправя физически. Ъх, оплетох се рано сутрин в родителски дилеми ... Вие как действате в подобни ситиуации, мисля, че за всички ще бъде полезно да споделим. Hug

И ... правилно съм си усетила, че за няколко дни не могат да се вадят генерални изводи. Както сън не спеше за ДГ и не искаше да си тръгва от там,  тази сутрин много плака, вкопчен в мен с крака и ръце, жален, със сълзи ...

Хайде, стига съм ви занимавала само с нас. Слънчев и усмихнат ден ви желая, с много хубави емоции!

Вайпър, пази се! Hug Дано от тук нататък е безпроблемно и безболезнено! fingerscrossed Сладката Кати, умница е тя! Пък, ако прецениш, сподели за диалога - в тази възраст са невероятен източник на бисери и смешки.

# 722
  • София
  • Мнения: 596
Забравих да пиша за шампоана. Използвам на Шаума, с едни смърфове е на етикета. Има и балсам в него. Ухае много хубаво, косата не се заплита. Доволна съм.
Amorevole, представям си колко ти е тежко като плаче Алекс  newsm45 Аз ревях по цял ден, в работата не можех да свърша нищо в началото, защото пред мен все беше малкото лице, обляно в сълзи. Това ще мине скоро, имай търпение.

Кати не прощава, ако някой я оскубе, ощепе, блъсне или удари, но не атакува първа (или поне се надявам, не съм я виждала да посегне първа)

# 723
  • Мнения: 456
viper, честито и от мен! Лека и безпроблемна! Ех, че се зарадвах Laughing
И аз купих на Стелиян детски шампоан на Шаума наскоро, само че нашия е комбиниран шампоан и гел душ, с един нахилен пират - наистина ухае прекрасно! Иначе за косичката на Алекс комбинацията с балсам вероятно ще е по-удачна.
Гледам да не го насърчавам за физическа саморазправа, но не му и забранявам категорично  Whistling Струва ми се че той най-добре ще реши какво да направи в дадена ситуация. Като сме имали подобни премеждия никога не е бил той който е посягал пръв, даже в повечето случаи не се е случвало да отвръща. Прави ми впечатление че предимно по-големите момченца му посягат - ето и вчера след градината на един скачащ батут един 5-6 годишен батко го удари само защото нашия му се пречкаше из краката. На нашия хич не му направи впечатление и продължи да скача, но аз извиках на голямото момче да не удря Стелиян.

Последна редакция: ср, 17 окт 2012, 09:39 от ivi_81

# 724
  • София
  • Мнения: 2 132
Това е риска да си с  дълга коса на три  Grinning -скубят те. Аз на Моника не съм говорила нищо нарочно по повод "саморазправата", всеки път по малко. Имаме едни приятелки тук до нас. Четири момиченца са общо на една възраст, страшна банда. Моника и едно от момичетата не се понасят органически. Аз не съм очаквала да видя омраза в очите на дете, което още няма три г. , но повярвайте ми- има истинска омраза. Та това дете отначало не допускаше Моника да си играе с тях, с другите две обаче много се обичат и Моника общуваше с тях. Мони се опитваше да се сприятели, но не стана и сега и тя я отбягва и отказва да си играе с нея. Та имаше период, в който  Мони получаваше и по някой удар, отначало идваше и ми се оплакваше, сега казва няколко пъти "не така" и ако не спре детето и то получава удар. Вече не ми се оплаква, защото вижда, че аз правя забележка на детето, но това нищо не променя. Нейните редотели не правят нищо по въпроса, все едно нищо не става. Та мисълта ми е, че нищо специално не обяснявам, казала съм , че е лошо да се удря и тя го няма за начин за уреждане на отношения, освен ако не опре ножа до кокала  Mr. Green Но аз имам опит само с това дете, с друго не си спомням да се е удряла. В детската градина съм казала всичко да ходи да казва на госпожата. До сега не знам да е имало повод, като я питам казва, че не. Тя е болна и е до мен в момента, та току-що я питах  Simple Smile
Айде излизам да ступаме някой по алеята, че като напиша нещо в тоя форум и после живота ми доказва, че може и друго яче да е  Mr. Green

# 725
  • София
  • Мнения: 2 658
Viper, честито и от мен! Лека и безпроблемна бременност!  Hug

Linka, успех и от мен на новото място!

Amore, радвам се, че пак се появи на хоризонта.  Laughing

Ние си ходим на градина, боледуваме си.... Габи вече като по-голяма доста разреди, дано и занапред да е така!  Praynig адаптацията ни до момента е много добра, но и госпожите са страхотни, а и лелите в яслата бяха много добри.
Аз за тях ползвам шампоана на Виши за честа употреба. Пише, че е без парабени и е много приятен. Количеството е голяма и цената е доста прилична! Peace

# 726
  • Мнения: 96
Здравейте!
Вайпър, честито. Пожелавам ти от сърце лека и спокойна бременност. Като прочетох за проблемите си спомних за втората ми бременност- от самото начало проблеми и 8 от 9 месеца на легло. Стискам палци всички неразположения да отшумят и да се почувстваш хубаво!


Аморе, понеже и аз си отглеждам дългокоско- къпя го с шампоан Babylove oт DM , доволна съм не се оплита косичката, а и аз самата се къпя с него вече от 1 г. покрай бременността кожата на главата ми стана много чувствителна, пробвах всякакви шампоани и само от този нямах пъпки, сърбежи и проблеми, ползвам го все още.

Кажете си мнението за това http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/22607 ?Въпросът ми е към мамите с по-големи дечица, дали ще е от полза? На места съм го виждала за 80 лв.

# 727
  • Мнения: 64
Viper, Прекрасна новина!!! Лека бременност оттук нататък. При мен втората бременност беше лека, също като първата, но явно няма правила в тази работа.

Аморе, като пуснахме Бобата на детска, първата седмица ходеше спокоен и аз просто не можех да повярвам на късмета ни. На втората седмица обаче изведнъж се усети, че всеки ден ще е така и тогава започнаха ревове, болести. Според учителките около 3 седмици средно е адаптацията - и моите впечатления са такива.

За насилието - ние имахме много такива проблеми като тръгна на детска. Изведнъж започна да ни се оплаква, че едно момченце го удряло, питаме учителките как реагира той и те казват ами вашето дете е много добро, въобще не е агресивно, никога не посяга да удари в отговор. И това поне няколко месеца продължи. Трябва да ви кажа, че баща му беше бесен и при нас възпитателният модел тогава тотално се смени и започнахме да го учим, особено баща му, че ако го нападат, трябва да се защити. Може в началото да каже - не ми е приятно, да се оплаче на учителката, но ако това не помага и детето продължава да упорства, трябва и той да му даде да разбере, че така не може да продължава, ако трябва и с ответен удар. Даже баща му прекали тогава, защото толкова се нервираше от това, че всеки ден чуваше или виждаше, че някой го удря, а Бобата не се защитава, че почна да дава конкретни предложения - ще му фраснеш и ти един, ще го настъпиш, хващаш му дългата къдрица и дърпаш колкото имаш сила - такива неща... Беше ме срам направо. Сега, една година по-късно, ако го нападнат, Боби обикновено отвръща. Понякога и той напада, но рядко. Като цяло, нямат никакви оплаквания от него в детската. По принцип ми е по-спокойно като знам, че не стои без да реагира, защото е много гадно да гледаш как детето ти го блъскат, ухапват, удрят и то в отговор само се разплаква, а при нас беше така в началото... Но специално с Алекс на Аморето очаквам много бързо да се окопити и да започне да се защитава - от това, което съм чувала за него.

Къпя с шампоан на Веледа, но най-често - само с вода!

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 748
viper, Честитоооооо! И аз много се радвам. От сърце ти желая лека и безпроблемна бременност и май месец да гушкате едно прекрасно здраво бебе.  Hug
Аморе, аз миех до скоро косата на Марина с един шампоан с Рапунцел на Oriflame. Имахме и към него едно спрейче, за мокра коса за да не се заплита. Доволна съм. Но сега минах на Бочко-подхранващ, май с пшеница беше. И отделно си имам от миналата зима един спрей на Avon. Купих го тогава, защото от шапките много и се заплиташе косат и трудно се разресваше. Пръскаш и разресваш. Той е точно за лесно разресване. Той за разлика от този на Oriflame си за суха коса и за това може да пръскаш всеки ден. И наистина от него косата не се сплита.
На Марина също много й харесва на градината, не сме имали проблеми с адаптацията. Ама как няма да им харесва-там ги занимават-рисуват, лепят, с пластелин моделират, играя с връстници. Тя ходи на модерен балет. Показва чупки в къщи Simple Smile
За агресията-в ДГ не ни се е случвало. А и нали сме в група с по големи деца, та ми прави впечатление, че много се грижат за Марина. Сутрин например й помагат да си отвори гардероба(горе има райбер, които тя не може да стигне). А един ден като я взимах от двора, един батко ми каза, че днес й помагал да си мие ръцете  Laughing Не, че тя не може сама, ама той май си я е харесал, така каза госпожата.  Wink И с децата с които се събираме вечер в парка се разбират и играят чудесно.
Михайлова, как цяла риза ще загуби. Малеее, мале! Да не е влюбен  Wink

# 729
  • София
  • Мнения: 596
Аз пак да благодаря за милите пожелания.
Я кажете как се справяте с "новите" думички от детската градина, че аз вече много се дразня и говоря ли говоря, а резултат няма. Още в яслата леличките и сестрите говориха на засилен диалект, ужас направо. Иначе много мили жените, но като започнат да говорят и...  newsm09
Съответно и Кати започна да казва "нЕма", "дЕдо", "пишкАх", "акАх" и доста глаголи в речника и вече окончават на "ме" (напр.работиме вместо работим, "търсиме" вместо търсим и т.н.)
Аз винаги и правя забележка, но виждам, че няма подобрение. Притеснявам се, че след време ще започне да пише така, както говори (което е нормално и така става според сестра ми, която е учителка)

# 730
  • Мнения: 64
При нас единствено се научи от градината да казва "бе" и "абе", което естествено не ми е приятно. Понякога като иска да ме дразни започва да го употребява във всяко второ изречение, но като цяло мисля, че поотвиква постепенно. Но при нас учителките говорят правилно - "бе" го е научил от някое от децата.

Между другото, Жоро е ходел някога на целоседмична детска градина в някакво шопско село край София (много брутално, нали), а родителите му говорят много правилно. Ами трябва да ви кажа, че въпреки че градината е била целоседмична, т.е. прибирал се е вкъщи само в неделя, Жоро е говорел на "шопски" само в градината, за да се приобщи, а вкъщи си е говорил правилно и в момента говори абсолютно книжовен български. Така че децата експериментират с това, което виждат във външния свят, но в крайна сметка обикновено устойчивите модели на поведение ги усвояват от родителите си.

# 731
  • Мнения: 143
Нина не е влюбен ами е загубен и много разсеян този моя син  ooooh!
Ризата се намери била му вързана на кръста и паднала в стола когато се хранел  ooooh! леките я намерили.
Май повече мисли за игри и за тренировките на които ходи по тенис на маса и го заплаших че ако не се вземе в ръце ще го спра от тренировки.
И вчера ме зарадва с шестица по Български. Grinning

SV. не се учудвай за целоседмичните градини тук при нас на Златни пясъци все още има.
Моя съседка която роди много рано се принуди да запише малката там за да може да работи и учи едновременно.
И за мен е жестоко и за двете страни но понякога човек няма избор.

Кати също използва често "абе" и "бе" .
Прави ми впечатление при Кати че знае как се казва правилно може да го каже но пак си го казва грешно.Примерно вместо "салфетка" "уфетка" и като я поправя си го казва правилно .

Хубав и успешен ден на всички!  bouquet

# 732
  • Мнения: 639
Снежи, как е Стефан? Дано до пътуването напълно да оздравее и да се наслаждавате на прекрасни изживявания (надявам се, ще разкажеш и ще качиш и снимки, да си помечтаем и ние през вашите очи Wink)
Джери, не съм се загубвала - и тук, и във ФБ съм всеки ден, просто други неща пиша (пък и ти като си била без компютър ... Даже много е издържал твоя - ако помниш, Алекс довърши моя още преди година, след дълги и мъчителни изтезания Mr. Green).
Поли, доста деца виждам, че имат такъв и си играят с него. Давали са и на Алекс на няколко пъти - като се залепи, и не можеш да му го вземеш след това. Аз лично не бих му взела, но ако му подарят, няма да го откажа Mr. Green - просто ще опитам да му ограничавам достъпа до някакво разумно време.
Нинкааа, тая Марина как ще я опазвате с баща и, не знам! От сега ухажори, а е само на три! Да не стане като едни приятели - бащата ходеше с щерката по дискотеки (със своя компания, отделно от нея, но все пак да я държи под око) и за известен период от време всички бяха доволни от тая ситуация. Grinning
Михайлова, май доста са разсеяни момчетата - я от спорт, я от момичета, я по природа... Party
Благодаря, че споделихте за шампоаните - водих си записки, друго си е и от личен опит, ще видя какво ще избера. Peace
За общуването и (не)насилието също ми е много интересно да чета вашия опит и гледни точки. Св., така е - Алекс е много Оправен, общителен, енергичен, не се оставя да му взимат нещата или пък да го нараняват по някакъв начин - затова поведението му напоследък ми е толкова непривично. Отдавам го на влиянието на детската градина (и това не ми харесва особено) - така че опитвам да говоря с него, да разбирам какво се случва там и да го наблюдавам, когато сме заедно сред други деца. В същото време, го насърчавам да проявява търпение и разбиране - имат детенце в групата, което е доста агресивно (хич не обичам това определение, но, за да не навлизам в подробности - има "проблеми с общуването" и комуникира с другите почти изцяло само с хапане, скубане, удряне и т.н.). И отношението към него е - "Ние си го знем, никой не си играе с не го закача, защото е лош, бебе е и трябва да се маха в яслата, при бебетата, не го искаме" - сещате се, че Алекс не си е измислил тези думи, а ги е чул от някого и е жалко, защото това детенце няма да претърпи някакво положително развитие, ако се отнасят с него така отрицателно и го игнорират...
Засега "нови" думи не ми е донесъл у дома, но очаквам скоро и това да се случи, че тук доста ги имат, а и няколко дечица са с по два езика. Wink

Св., не мога да не те цитирам, "Така че децата експериментират с това, което виждат във външния свят, но в крайна сметка обикновено устойчивите модели на поведение ги усвояват от родителите си." Peace Чудесно казано, подкрепям!

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Аморе, ето го спрея: http://avonbg.com/blog/2012/6/11/avon-naturals-%D0%B2-%D0%BF%D0% … D0%BE%D1%81%D0%B0
Неприятно е с това дете в групата, но според мен госпожите трябва да му обърнат сериозно внимание. Те са тези които трябва да се справят с него. Е не се само те, разбира се и родителите, но така с игнориране на проблема няма да стане.  Confused
За думите-аз се притеснявах, че ще започне да говори глупости, защото нали е в група на по-големи деца, а те си употребяват такива, но не. Единствено е научила от батковците-Дим-дим да ме няма, изключвам телефона и дим да ме няма  Grinning

# 734
  • Мнения: 199
viper честито и от мен!!!

аз ползвам още бебешки шампоани за Нико, защото не са толкова агресивни. Също специално позбирам, такъв който изобщо да не люти на очите, че иначе... сега съм на един от ДМ и аз на Алверде, биомарката на ДМ, бебешкият, за коса и тяло, 5 лв. е за 200 мл.  и е ок. Нико не е с дълга коса, но не е и с къса, не се заплита, но и няма къдрици вече за мое съжаление.

вече няма да се хваля тук, че след пет седмици и половина безпроблемно ходене на градина и днес е с 39 градуса и червено гърло. вирус е, ще мине, но можеше и без.

За агресията Нико е от много кротките деца, нищо не смее да вземе, камо ли да удари, но и вече нищо не дава, че все му искат играчките. иначе в детската градина и яслата ако някое дете посегне или удари друго учителката веднага го дръпва и му казва, че така не може, не ги оставят да се бият. не им дават и да се карат за играчки. говорят правилно при нас, чак малко прекаляват, като ни казаха, да не казва чао, а да го учим на довиждане  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт