Обичам те ?!

  • 94 896
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 275
Здравейте,днес се зачудих казваме ли думата ОБИЧАМ ТЕ механично,ей така просто заради рутината,или затова че се чувстваме самотни и неразбрани ?

Чувстваме ли какво казваме ?

Да обичаш Не иска ли всеки от нас да бъде обичан и да обича.
Но да обичаш значи да те боли, само този, който не е обичал, не знае какво е болка.
Казваме “Обичам те” на някого, но всъщност “Какво значи да обичаш?“
Толкова  лесно казваме тези думи,а дали ги чувстваме,не нараняваме ли хората около нас,ако това се окаже лъжа ?

# 1
  • Мнения: 448
Аз никога не го казвам механично, без наистина да го усетя. Няма смисъл в това. И това не е дума а нещо по различно за мен. Минавали са месеци преди да го кажа за първи път на жена, а понякога по-бързо. Последния път го казах по бързо, защото жената ме плени по силно. Изпитах го към нея и тя към мен, но после се усъмни в това. И никога няма да кажа ей така тази дума, дори и тук в поста Grinning Но когато го усетиш ще разбереш.

# 2
  • Мнения: 373
Аз никога не го казвам механично, без наистина да го усетя. Няма смисъл в това. И това не е дума а нещо по различно за мен. Минавали са месеци преди да го кажа за първи път на жена, а понякога по-бързо. Последния път го казах по бързо, защото жената ме плени по силно. Изпитах го към нея и тя към мен, но после се усъмни в това. И никога няма да кажа ей така тази дума, дори и тук в поста Grinning Но когато го усетиш ще разбереш.

 Peace Peace

# 3
  • Мнения: 448
 Simple Smile  Казвам го постоянно на детето си. Всеки път когато я видя или я чуя. И тя ми го казва, но е малка и дано знае какво означава това.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 20:50 от 2pac

# 4
  • Мнения: 135
В живота си точно три пъти съм произнесъл тази дума  Embarassed ... последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green
По скоро показвам обичта си.. думите в повечето случаи са излишни.. пък и мълчанието е злато!!!  Laughing

# 5
  • Мнения: 21 275
И моите се броят на едната ръка , като иключим семейството,на което всеки ден трябва да се казва,за да не стане късно,тази тема донякъде е провокирана от това,че като почина майка ми,аз бях дете и не можах да й го кажа,излезнах навън и после беше късно ...

# 6
  • Мнения: 135
И моите се броят на едната ръка , като иключим семейството,на което всеки ден трябва да се казва,за да не стане късно,тази тема донякъде е провокирана от това,че като почина майка ми,аз бях дете и не можах да й го кажа,излезнах навън и после беше късно ...

Искрено съжалявам за загубата.. макар и да не си и казала колко я обичаш и какво изпитваш.. тя го е знаела със сигурност че я обичаш.
И моите деца не казват че ни обичат .. но то се вижда в очите им.. на лицата им е изписано!!!  Peace
Така че съм спокоен в това отношение.. както казах, думите често са излишни!!!   Hug

# 7
  • Мнения: 21 275
И моите се броят на едната ръка , като иключим семейството,на което всеки ден трябва да се казва,за да не стане късно,тази тема донякъде е провокирана от това,че като почина майка ми,аз бях дете и не можах да й го кажа,излезнах навън и после беше късно ...

Искрено съжалявам за загубата.. макар и да не си и казала колко я обичаш и какво изпитваш.. тя го е знаела със сигурност че я обичаш.
И моите деца не казват че ни обичат .. но то се вижда в очите им.. на лицата им е изписано!!!  Peace
Така че съм спокоен в това отношение.. както казах, думите често са излишни!!!   Hug

Благодаря!
Дано е така.
А за децата със сигурност знам,те поне са искрени и невинни винаги.

# 8
  • Мнения: 11
.. последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green

Е тва е било приказка!!! Hug bowuu Mr. Green

# 9
  • Мнения: 135
.. последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green

Е тва е било приказка!!! Hug bowuu Mr. Green

Ех Дев.. то ако само думите вършеха работа добре.. но жените си виждат и знаят по добре от нас.. жалко е че често бъркат любовта с нещо съвсем друго.. особено пък със секса.. пък откажеш ли и га тя е на кеф, почва да ти разправя че вече те мрази.. дори се чуди защо изобщо те е "обичала".. некои певачки даже ги опяват колко ги мразят.. сложен е женският разум батка!!!  Laughing
Но пък и доста от тях са прекалено доверчиви.. виждаш кви любвеобвилни теми пускат.  Laughing

# 10
  • Мнения: 21 275
.. последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green

Е тва е било приказка!!! Hug bowuu Mr. Green

Ех Дев.. то ако само думите вършеха работа добре.. но жените си виждат и знаят по добре от нас.. жалко е че често бъркат любовта с нещо съвсем друго.. особено пък със секса.. пък откажеш ли и га тя е на кеф, почва да ти разправя че вече те мрази.. дори се чуди защо изобщо те е "обичала".. некои певачки даже ги опяват колко ги мразят.. сложен е женският разум батка!!!  Laughing
Но пък и доста от тях са прекалено доверчиви.. виждаш кви любвеобвилни теми пускат.  Laughing
Последното изречение точно за кой се отнася?

# 11
  • Мнения: 135

Последното изречение точно за кой се отнася?

Абсолютно не касае теб.. форума е мамински.. ако погледнеш темите в СО.. ще откриеш такива находки, че просто думи нямам.
Бих ти цитирал поне 10 подобни.. но ще съсипя хубавата ти тема.  Peace
Темите за обич, любов, секс и пари.. тук се радват на особено внимание.. за толкоз години на какви ли не бисери съм попадал!!!  Mr. Green
Сори за спама!!!  Peace

# 12
  • Мнения: 116
Хич даже не го казвам лесно.Трябваха ми около 2 години да го осъзная и 5,за да го кажа на любимия мъж.На родителите не го казвам и се чувствах много виновна,когато баща ми почина,че не му го казах,но вината,която чувствах е свързана най-вече с една конкретна случка от последните му дни...

# 13
  • Мнения: 21 275
Хич даже не го казвам лесно.Трябваха ми около 2 години да го осъзная и 5,за да го кажа на любимия мъж.На родителите не го казвам и се чувствах много виновна,когато баща ми почина,че не му го казах,но вината,която чувствах е свързана най-вече с една конкретна случка от последните му дни...
Разбирам,и аз имах такава конкретна случка с  майка ми
Трудно се изричат тези думи,но трябва да е по-често,за да не става късно

# 14
  • Мнения: 405
хм... Сериозна тема, поне за мен...
Аз на моите родители не им казвам, защото не съм сигурна в чувствата ми към тях...  newsm78
На човека до мен му го казвам винаги, когато искам без да очаквам същия отговор. И той така. И двамата се радваме да го чуем.
В старите ми връзки мног съм внимавала какво говоря, защото не съм била сигурна в любовта.
Сега смятам, че чувствата трябва да се показват, изказват, дори и ако след 2 месеца вече не са същите, момента *сега* е важен.
Преди 2 години казах на един смъртно болен човек, че го обичам, той се влюби в мен, а моите чувства не бяха такива. За мен *обичам те* към него беше по-скоро *ценя те*. Е, лошо бях разбрана и сега се отдалечихме един от друг, което е жалко, но от друга страна е добре, защото човека е малко злобен...

# 15
  • Мнения: 21 275
хм... Сериозна тема, поне за мен...
Аз на моите родители не им казвам, защото не съм сигурна в чувствата ми към тях...  newsm78
На човека до мен му го казвам винаги, когато искам без да очаквам същия отговор. И той така. И двамата се радваме да го чуем.
В старите ми връзки мног съм внимавала какво говоря, защото не съм била сигурна в любовта.
Сега смятам, че чувствата трябва да се показват, изказват, дори и ако след 2 месеца вече не са същите, момента *сега* е важен.
Преди 2 години казах на един смъртно болен човек, че го обичам, той се влюби в мен, а моите чувства не бяха такива. За мен *обичам те* към него беше по-скоро *ценя те*. Е, лошо бях разбрана и сега се отдалечихме един от друг, което е жалко, но от друга страна е добре, защото човека е малко злобен...
Да,темата е сериозна и нужна.
Понякога обичам те наистина се използва в случая,както ти каза "ценя те",но всеки човек е различен и го приема,както реши за добре.
За злобата,може много да се говори,за смъртта също.
Аз бях на 8 майка ми като почина,после дълго време не осъзнавах какво точно се е случило,мислех,че е отишла някъде и ще се върне...моите племенници примерно,веднага биха разбрали какво е станало,но всяко ново поколение е по-добро от предходното ...

# 16
  • Мнения: 21 275
Simple Smile  Казвам го постоянно на детето си. Всеки път когато я видя или я чуя. И тя ми го казва, но е малка и дано знае какво означава това.
Дано,че и на моята го казвам и аз и тя на мен  Grinning

# 17
  • Мнения: 16
Само когато наистина е така, а това не се случва често, поне при мен.

# 18
  • Мнения: 287
На детето - да.
На бившия...с години исках да го чуя от него, но ми се струва, че не беше такъв човек, не си изказваше чувствата, макар да знам, че ме обичаше. Та...аз го казвах, един - два пъти...нямаше отговор Rolling Eyes и спрях.
Мисля, че трудно ще го кажа на някой, предвид факта, че за мене тези думи са ужасно сериозни. Никога вече няма първа да го кажа на някой Thinking
Случвало ми се е да ми го кажат, а на мене да ми стане смешно...някак свещени са тези думи и казани просто ей така, нямат никаква тежест.

# 19
  • Мнения: 21 275
На детето - да.
На бившия...с години исках да го чуя от него, но ми се струва, че не беше такъв човек, не си изказваше чувствата, макар да знам, че ме обичаше. Та...аз го казвах, един - два пъти...нямаше отговор Rolling Eyes и спрях.
Мисля, че трудно ще го кажа на някой, предвид факта, че за мене тези думи са ужасно сериозни. Никога вече няма първа да го кажа на някой Thinking
Случвало ми се е да ми го кажат, а на мене да ми стане смешно...някак свещени са тези думи и казани просто ей така, нямат никаква тежест.
Има и такива хора,които таят в себе си,просто така се чувстват нещо като защитени,не знам,и аз бях така,но реших,че е по-добре да се говори,пък ако отвърнат със същото - добре,ако ли пък не ,здраве да е  Peace

# 20
  • Мнения: 373
Вчера една колежка ми каза, че ме обича.....да се притеснявам ли?  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 127
Здравейте,днес се зачудих казваме ли думата ОБИЧАМ ТЕ механично,ей така просто заради рутината,или затова че се чувстваме самотни и неразбрани ?

Чувстваме ли какво казваме ?

Да обичаш Не иска ли всеки от нас да бъде обичан и да обича.
Но да обичаш значи да те боли, само този, който не е обичал, не знае какво е болка.
Казваме “Обичам те” на някого, но всъщност “Какво значи да обичаш?“
Толкова  лесно казваме тези думи,а дали ги чувстваме,не нараняваме ли хората около нас,ако това се окаже лъжа ?


Никога не съм ги казвала механично, а само, когато така ги усещам.
Смятям, че повечето от нас, наистина търсят да дадат и получат обич, но има единици- не зная как точно да ги нарека, за които чувствата по принцип не са от значение.
Що се отнася до болката, когато обичта е споделена, то тя не би трябвало да носи болка, а удовлетвореност.
По-скоро, когато е несподелена да носи отрицателни емоции.
И аз съм на мнение, че за тези неща трябва да се говори, да са открити, защото двама интровертни типа рискуват да се разминат, макар и  двамата да изпитват чувства един към друг.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 135
Вчера една колежка ми каза, че ме обича.....да се притеснявам ли?  Grinning

А такаа.. нали знаеш Мъсти.. нищо човешко не ни е чуждо.. така че внимавай!!!  Laughing

# 23
  • Мнения: 405
Цитат
Що се отнася до болката, когато обичта е споделена, то тя не би трябвало да носи болка, а удовлетвореност.
По-скоро, когато е несподелена да носи отрицателни емоции
На мен лично споделената любов ми носи болка. Болка, от страх да не загубя човека. И тъга, защото един ден ще си отидем оттук и както е казано в едно стихче *след 10 000 години нали ще е все едно дали те е боляло, прашинка малка....* /нещо такова беше/

# 24
  • Мнения: 21 275
Цитат
Що се отнася до болката, когато обичта е споделена, то тя не би трябвало да носи болка, а удовлетвореност.
По-скоро, когато е несподелена да носи отрицателни емоции
На мен лично споделената любов ми носи болка. Болка, от страх да не загубя човека. И тъга, защото един ден ще си отидем оттук и както е казано в едно стихче *след 10 000 години нали ще е все едно дали те е боляло, прашинка малка....* /нещо такова беше/
И аз изпитвам такъв вид страх от загуба,изгубих доста хора за последните 13 години - чичо ми след 13 дни майка ми,дядо,баба,баща ми за малко.
Просто хората до нас,трябва да знаят,че и ние сме до тях и ги обичаме.

# 25
  • Мнения: 1 127
На мен лично споделената любов ми носи болка. Болка, от страх да не загубя човека. И тъга, защото един ден ще си отидем оттук


Да, но може/най-вероятно/ и да не го загубиш, и тогава притесненията ти ще са били напразни. Rolling Eyes
Друг е въпросът, ако човек има реални основания да мисли така, но тогава пък за каква взаимност на обичта може да иде реч? newsm78
А що се отнася за това, че някой ден ще си отидем оттук/вероятно имаш предвид, че сме `смъртни` Simple Smile /: дай Боже всекиму да доживее до дълбока старост с любимите хора /половинка и деца/,  и  тогава нЯЯЯкога и да си отиде  ще е с чувството на удовлетвореност, че не е живял напразно, и е оставил една следа след себе си, в лицето на детето/а/, плод/ве/ точно на тази обич. Rolling Eyes

Малко по-ведро и оптимистично! Hug   bouquet

# 26
  • Мнения: 201
Аз съм израстнала в семейство, в което тия думи не летят просто ей така във въздуха, с други думи - рядко се изказваха.
За 38 години брак на мама и тате, чувала съм 1 или 2 пъти да си обменят думите "обичам те". Но пък в целия ми дом практиката на тези думи си личи във всичко, то се е прехвърлило и на взаимоотношенията между нас, децата.
И аз съм на мнение, че обичта не е словесна величина, и изказването на думите не е мерило за това колко обичаш някого... на мъжа ми казвам че го обичам, особено в трудни моменти. Но не ни е ежедневие, не е заменило "лека нощ" (казвам го, защото има хора, които така го употребяват). Той пък от своя страна, може би като повечето мъже, рядко го казва, но пък обича да го показва.
Не мисля, че има "правилно" становище по въпроса колко често да се казват тези думи. По-скоро си мисля, че всеки трябва да улови нуждата на отсрещния от тях и да прецени кога и как да показва обичта си. За едни самото казване на дучиките "Обичам те" си е голямо откровение само по себе си. За други делата стоят на първо място.

# 27
  • Мнения: 21 275

И аз съм на мнение, че обичта не е словесна величина, и изказването на думите не е мерило за това колко обичаш някого... на мъжа ми казвам че го обичам, особено в трудни моменти. Но не ни е ежедневие, не е заменило "лека нощ" (казвам го, защото има хора, които така го употребяват). Той пък от своя страна, може би като повечето мъже, рядко го казва, но пък обича да го показва.
Не мисля, че има "правилно" становище по въпроса колко често да се казват тези думи. По-скоро си мисля, че всеки трябва да улови нуждата на отсрещния от тях и да прецени кога и как да показва обичта си. За едни самото казване на дучиките "Обичам те" си е голямо откровение само по себе си. За други делата стоят на първо място.
Съгласявам се напълно  Peace

# 28
  • Мнения: 571
Казвам го само на дъщеря ми и то май не достатъчно често.В групата и има едно момченце,което всеки път казва на майка си колко я обича.Детето чува и копира,та ми го казва и на мен.И тогава май се случва да и кажа.На ММ не съм му го казвала повече от 5-6г.На майка ми никога,но и тя на мен никога не ми е казвала,чеме обича.За 25г нито веднъж

# 29
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Механично никога не съм изказвала тези думи на никой. Ако се обръщам с тях към половинката, то в миг, в който съм почувствала нужда да ги кажа, изпитвайки ги с цялото си сърце. На децата си го казвам всеки ден, но това не значи, че е механично. Знам, че знаят, че ги обичам, защото съм им майка, но ми е приятно да го казвам, а на тях им е приятно да го чуват всекидневно.

# 30
  • Мнения: 21 275
Механично никога не съм изказвала тези думи на никой. Ако се обръщам с тях към половинката, то в миг, в който съм почувствала нужда да ги кажа, изпитвайки ги с цялото си сърце. На децата си го казвам всеки ден, но това не значи, че е механично. Знам, че знаят, че ги обичам, защото съм им майка, но ми е приятно да го казвам, а на тях им е приятно да го чуват всекидневно.
Да  Peace
Така е дечицата наистина им е приятно,аз за моята не знам дали много разбира още,но казва като я попиташ : " Колко ме обичаш?
и тя две хиляда

# 31
  • Мнения: 1 610
обичам себе си newsm10 с годините все повече
 
Често го казвам на  малкото дете /7год/ - той е такъв изкусител...

ММ и големия син...нямат нужда от моята любов, а от fight подкрепата ми... /тях двамата горе долу ги обичам от 20 години... и са на един акъл вече.../

# 32
  • Мнения: 21 275
обичам себе си newsm10 с годините все повече
 
Често го казвам на  малкото дете /7год/ - той е такъв изкусител...

ММ и големия син...нямат нужда от моята любов, а от fight подкрепата ми... /тях двамата горе долу ги обичам от 20 години... и са на един акъл вече.../

Хехе,всеки има нужда от обич.
20 години,да видим аз кога ще навъртя толкова стаж по обичане  Crazy

# 33
  • Мнения: 371
Не су спомням да съм изричала тези думи механично, колкото и често да е било. Тези думи, казани без да ти излезнат от душичката не значат нищо, едва ли и звучат истински!

# 34
  • Мнения: 21 275
Не су спомням да съм изричала тези думи механично, колкото и често да е било. Тези думи, казани без да ти излезнат от душичката не значат нищо, едва ли и звучат истински!
Съгласявам се  Peace

# 35
  • Мнения: 21 275
Току-що прочетох това -
Момиченцето: Обичаш ли ме?
Момченцето: Да!
Момиченцето: Ама като възрастните ли?
Момченцето: Не, аз те обичам истински .. !! ♥

Какво мислите?

# 36
  • Мнения: 448
Мойта днеска ме гушка цял ден. Наистина обичат истински и няма да те излъжат. Направо ме разтопи. Grinning Grinning Grinning

# 37
  • Мнения: 21 275
Мойта днеска ме гушка цял ден. Наистина обичат истински и няма да те излъжат. Направо ме разтопи. Grinning Grinning Grinning
Да,и аз за децата така знам  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 127
Току-що прочетох това -
Момиченцето: Обичаш ли ме?
Момченцето: Да!
Момиченцето: Ама като възрастните ли?
Момченцето: Не, аз те обичам истински .. !! ♥

Какво мислите?

Възможно е момченцето да е било свидетел на лъжливи обяснения в Обич, и да се разграничава. newsm78

# 39
  • Мнения: 21 275
Току-що прочетох това -
Момиченцето: Обичаш ли ме?
Момченцето: Да!
Момиченцето: Ама като възрастните ли?
Момченцето: Не, аз те обичам истински .. !! ♥

Какво мислите?

Възможно е момченцето да е било свидетел на лъжливи обяснения в Обич, и да се разграничава. newsm78
Да,възможно е,според мен включва и това,че детската любов е най-чиста и искрена,неопетнена с нищо  Hug

# 40
  • Мнения: 1 127
Да,възможно е,според мен включва и това,че детската любов е най-чиста и искрена,неопетнена с нищо  Hug
Така е! Hug Децата са искрени и неподправени!

# 41
  • Мнения: 21 275
Да,възможно е,според мен включва и това,че детската любов е най-чиста и искрена,неопетнена с нищо  Hug
Така е! Hug Децата са искрени и неподправени!
Да,ангелчета  Hug като ти кажат "Обичам те" , направо се разтапяш.

# 42
  • Мнения: 218
Понякога тези думи когато са казвани често се превръщат в  обещание....сигурност..Аз без тези думи не заспивам. И всеки път когато аз ги казвам на моя любим, виждам че той наистина се радва и се чувства обичан.  newsm76

# 43
  • Мнения: 21 275
Понякога тези думи когато са казвани често се превръщат в  обещание....сигурност..Аз без тези думи не заспивам. И всеки път когато аз ги казвам на моя любим, виждам че той наистина се радва и се чувства обичан.  newsm76
Много е красиво това,което описваш  Hug


Вижте на какво попаднах -
Една много красива поговорка гласи: "Ако обичаш някой, заради красотата му, не е любов, а желание! Ако обичаш някой, заради интелигентността му, не е любов, а възхищение! Ако обичаш някой, защото е богат, не е любов, а интерес! Ако обичаш някой и не знаеш защо... това е любов... трябва да знаеш да обичаш, без да губиш нищо в замяна..

# 44
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Тази поговорка сигурно е много красива, но не ми звучи правдоподобна. Аз знам защо обичам мъжа си-да, възхищавам се на ума му, привлечена съм от красотата му, обичам душата му. И не виждам защо възхищението и привличането трябва да се разграничават от обичта. Не бях заинтересована от финансите му, защото нямаше особено много. Сега има повече, но ги има защото се труди, а се труди, защото е целеустремен, а е такъв, защото е интелигентен. Тази съвкупност от качества го прави уникален мъж за мен, който обичам с цялата си душа.

# 45
  • Мнения: 218
Понякога тези думи когато са казвани често се превръщат в  обещание....сигурност..Аз без тези думи не заспивам. И всеки път когато аз ги казвам на моя любим, виждам че той наистина се радва и се чувства обичан.  newsm76
Много е красиво това,което описваш  Hug


Вижте на какво попаднах -
Една много красива поговорка гласи: "Ако обичаш някой, заради красотата му, не е любов, а желание! Ако обичаш някой, заради интелигентността му, не е любов, а възхищение! Ако обичаш някой, защото е богат, не е любов, а интерес! Ако обичаш някой и не знаеш защо... това е любов... трябва да знаеш да обичаш, без да губиш нищо в замяна..

 smile3501

# 46
  • Мнения: 21 275
А тези,които обичаме,но не можем да им го кажем,понеже вече не са сред нас,това е една от ужасните болки на света,която не може да се излекува,колкото и време да минава,макар да казват,че то лекува...

# 47
  • Мнения: 218
А тези,които обичаме,но не можем да им го кажем,понеже вече не са сред нас,това е една от ужасните болки на света,която не може да се излекува,колкото и време да минава,макар да казват,че то лекува...

За това няма лек...  Sad

# 48
  • Мнения: 135
Току-що прочетох това -
Момиченцето: Обичаш ли ме?
Момченцето: Да!
Момиченцето: Ама като възрастните ли?
Момченцето: Не, аз те обичам истински .. !! ♥

Какво мислите?

Ето така мисля..  Embarassed



Мдаа.. детската обич е чиста и неподправена.. докато един хубав ден някоя ти каже..- Обичам те по детски.  Shocked
Трудно е да се повярва.. особено кат си преживял няколко подобни.. върви че вярвай после!!!  Laughing

# 49
  • Мнения: 1 127
Соте, знаеш ли, има логика в/у интерпретацията ти на думите в червено.  Thinking

# 50
  • Мнения: 21 451
  В моето семейство тези думи се използват често.

# 51
  • Мнения: 218
  В моето семейство тези думи се използват често.

Така и трябва според мен  newsm10

# 52
  • Мнения: 135
Соте, знаеш ли, има логика в/у интерпретацията ти на думите в червено.  Thinking

Да Сурела.. някои от малки така разбират обичта!!!  Whistling

# 53
  • Мнения: 21 275
Соте, знаеш ли, има логика в/у интерпретацията ти на думите в червено.  Thinking

Да Сурела.. някои от малки така разбират обичта!!!  Whistling
Too bad ,но всеки си има глава на раменете!

# 54
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Да. Често си казваме "Обичам те " и в нашето семейство, помежду си.И според мен така трябва да е. Нали докато човекът е до нас, докато сме живи, докато сме заедно трябва да изричаме тези думи.

После... после кой ще чуе...?

# 55
  • Мнения: 86
Едно от нещата, с които се гордея в живота си, е, че научих майка си, брат си и най-добрите си приятели да ми го казват. Никога няма да забравя втрещената физиономия на майка ми, когато ѝ казах, че я обичам. А на приятелите ми доста им се хареса идеята да показваме привързаността си чрез тези думи. Признавам си, че въпреки че виждам колко любов ми дава определен човек, все пак ми е много приятно да го чуя Simple Smile

# 56
  • Мнения: 17
Аз също доста трудно казвам първото *Обичам те*, мъжът ми дори се беше притеснил, защото той ми го каза, а аз на него месеци по-късно му признах. Сега си го казваме колкото е възможно по-често, за собствено удоволствие - не виждам лошо в това. Разбира се, факта че си го казваме, не значи, че сме спрели да правим малки жестове, с които да си го докажем. Хубаво е да чуеш думите, а когато те са придружени с действия е още по-магично!

# 57
  • Мнения: 4 569
В живота си точно три пъти съм произнесъл тази дума  Embarassed ... последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green
По скоро показвам обичта си.. думите в повечето случаи са излишни.. пък и мълчанието е злато!!!  Laughing

Понякога е нужно да се казват и по-често.


Когато аз казвам обичам те е защото го чувствам, но когато е отговор на мъжкото такова ми е като задължение. Embarassed

# 58
  • Мнения: 21 275
И аз казвам думите,когато ги чувствам,напоследък ги казвам на ум,мислейки за майка си

# 59
  • Мнения: 1 545
В моето семейство тази дума сякаш не съществува. На майка си един път и го написах на картичка. Не мога да го кажа...спира ми в гърлото думата, незнам каква е причината. Преди много години го казах доста лесно на една голяма любов. Съдбата обаче ни раздели. След това се случи така, че загубих любимия си без да съм казала, че го обичам. Може би това е единственото нещо, за което съжалявам. Надявам се да го е знаел. Тогава си обещах, че няма да позволя това да се случи отново. Вече се уча и го казвам тогава, когато го почувствам. Но явно имам още да уча, защото ми е трудно да го кажа, а го чувствам....В заключение бих казала, че ще възпитам децата си да го показват и казват, тогава когато го почувстват.

# 60
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
имала съм връзки в миналото, когато са ми го казвали осмислено, но са искали и съответния отговор - тогава е било механични

сега с настоящата съм го казвала - няколко пъти - отново след заявявае ан отсрещната страна, но е било с желание

и въпреки, че не го изричам - то всеки ден прозира в малките и по-големи жестове, компромиси, закачки

бих казала - ежедневно го изказвам - невербално и искрено   bouquet

# 61
  • Мнения: 2
Не виждам смисъл да кажеш "ОБИЧАМ ТЕ", а да не е така. Рано или късно се усеща. Обичам да ми го казват, и показват, и доказват, и да го усещам. Обичам и да правя същото.  Laughing

# 62
  • Мнения: 1 567
В живота си точно три пъти съм произнесъл тази дума  Embarassed ... последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green
По скоро показвам обичта си.. думите в повечето случаи са излишни.. пък и мълчанието е злато!!!  Laughing


 Joy Joy Joy Joy Joy Соте,  Flutter
да пререфразирам малко "мълчанието е злато" с "многото приказки са бедност"...  Mr. Green
и да ... държа да ми се показва, както и аз я показвам....
думите идват и отлитат.... Mr. Green

# 63
  • Мнения: 21 275
В живота си точно три пъти съм произнесъл тази дума  Embarassed ... последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green
По скоро показвам обичта си.. думите в повечето случаи са излишни.. пък и мълчанието е злато!!!  Laughing


 Joy Joy Joy Joy Joy Соте,  Flutter
да пререфразирам малко "мълчанието е злато" с "многото приказки са бедност"...  Mr. Green
и да ... държа да ми се показва, както и аз я показвам....
думите идват и отлитат.... Mr. Green
Да,думите идват и отлитат,колко точно казано

# 64
  • Мнения: 2 466
Има ли нещо по-хубаво от любовта?
Споделена.....истинска!
Аз лично всеки ден казвам Обичам те на моята половинка.
И не е механично,просто го чувствам .Прекрасно е да обичаш и да си обичан.
За някои хора това са просто думи ,но е толкова хубаво да чуеш любимия човек да ги произнася и да знаеш, че са истина.Да ,действията също са важни ,но според мен всеки човек се нуждае понякога  просто да чуе ОБИЧАМ ТЕ!

# 65
  • Мнения: 0
Любовта е прекрасно чувство, но само ако е споделена, иначе боли много изпитвал съм го ooooh!

# 66
  • Мнения: 4 954
Според мен не колко често, а на колко хора казваме "Обичам те" може да обезцени думата. Не вярвам на жени, които се влюбват и казват, че обичат някого през 3 месеца. Но ми е странно да имаш чувства, а да не ги изкажеш. Идва ми всеки ден, по няколко пъти, спонтанно, чувам гласа си след като съм го казала. Така ми харесва.
Колкото до неинтимните отношения, само на най-близките си приятели, може би две момичета съм го казвала рез живота си. На родителите си и семейството си - не, но при тях това е норма. Не предразполагат. Предполагам, че и те смятат, че "действията за достатъчни". Като бях дете чувах - нали те храним, обличаме, грижим се за теб, какви са тези въпроси, естествено, че те обичаме. Явно децата имат нужда да го чуват. А аз им вярвам Wink

# 67
  • Мнения: 21 275
Ideal4o,Estlar , прави сте

# 68
  • Мнения: 7 006
Аз па вече се чудя,освен детето дали изобщо мога да обичам някой друг...

# 69
  • Мнения: 2 286
На сина ми и на мъжа ми им го казвам всеки ден! Понякога по 2-3 пъти, друг път по 200 Laughing . Но аз съм много емоционална и когато ми напира някакво чувство не мога да си го крия за мен си.

В детството ми много са ми липсвали тези думички и сега си наваксвам! На малкия, дори когато много ме ядосва, пак му казвам колко много го обичам и че той е всичко за мен!

Но думите винаги трябва да са подкрепени с действия. Peace

# 70
  • Мнения: 741
Досега не се намесвах в темата, защото повода за нея е тъжен...
Но сега, когато тя пое в малко по-различна посока, мога да кажа, че винаги -  почти ежедневно намирам време и начини да кажа на най-близките си, че ги обичам... Това според мен е страшно важно ... да знаят, че са обичани, ценни и единствени за мен... Когато човек знае, че е обичан... е толкова различно...  

# 71
  • Мнения: 30
много рядко си го казваме ,но за сметка на това чуствам ,че е искренно Whistling

# 72
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
всеки ден по няколко десетки пъти го казвам -дори и на приятелки идва ми отвътре,не мисля че да го кажеш на близките си ако наистина го чувстваш ще остане незабелязано от отсрещната срана

# 73
  • Мнения: 448
Тази вечер най сетне от 2 години видях онази мечтана усмивка когато го кажеш на някого и го погалиш нежно по косата. Тази усмивка е нещо уникално. Беше от детето, защото е при мен по често от преди. Но все пак усмивката беше същата онази за която си мечтаех.

# 74
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Тази вечер най сетне от 2 години видях онази мечтана усмивка когато го кажеш на някого и го погалиш нежно по косата. Тази усмивка е нещо уникално. Беше от детето, защото е при мен по често от преди. Но все пак усмивката беше същата онази за която си мечтаех.

колко мило само

# 75
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Имам двама мъже в живота си в момента, на които съм способна да го кажа защото го чувствам.
На сина си го казвам всеки ден.  Wink Няма нищо по - хубаво отговора му.
На мъжа си го казвам и показвам. Не е нито механично, нито поради някаква си причина. Обичам го и това е.  Heart Eyes Ако до сега ми е било чуждо и непонятно да го правя, то вече не е.
И най -хубавото от всичко е, че се събуждам до единия и след това събуждам другия в детската  Hug
ь

# 76
  • Мнения: 81
Обичам те казвам всеки ден минимум по 10 пъти на половинката до мен, мога да го правя и всяка минута- идва ми отвътре и искам да го правя  Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 116
Скоро не съм го казвала.Защо ли ми е толкова трудно това?

# 78
  • Мнения: 2 286
Скоро не съм го казвала.Защо ли ми е толкова трудно това?

Ако има на кого да го кажеш искрено и имаш желание/ нужда да го направиш - тренирай. Започни с едно "Обичам те" за добро утро и едно "обичам те" за лека нощ. След това може да започнеш да го правиш когато излизаш/ той (тя) излиза.

Винаги, когато говоря с милото по телефона, завършвам с "Чао, обичам те!"

# 79
  • Мнения: 116
Hailie,да и така става Simple Smile Просто аз съм свикнала да не показвам чувствата си,чувствам се слаба като го правя.А не трябва.

# 80
  • Мнения: 2 286
Hailie,да и така става Simple Smile Просто аз съм свикнала да не показвам чувствата си,чувствам се слаба като го правя.А не трябва.

Когато го правиш по-често ще видиш, че няма нищо лошо в това. И на мен ми отне много, много време да започна да го правя. Сега съм щастлива, че се "научих" да казвам "обичам те".

# 81
  • Мнения: 326
Аз го казвам на мъжа ми...родителите си ги обичам(по някакъв странен нетърпим начин  Laughing ), но не съм научена да им го казвам.Никога,когато сме били смейество майка ми не е казвала на баща ми,че го обича,нито на нас...казвала го е на шега примерно,като иска нещо-" Маме,нали знаеш колко те обичам..." .Баща ми е по-откровен,той ми е казвал,че ме обича,казвал е преди на майка ми..дори сега като са разведени,той си я обича и понякога и го казва.Но аз на него не му казвам,защото..малко не се разбираме,твърде еднакви сме,той е бил много строг към мен и все сме на нож..не мога да се отпусна и да му показвам чувства.Въпреки,че много,много го обичам.Майка ми винаги ми е била близка,приятелка,но ме дразни доста...баща ми някак е бил по-родител от нея и от известно време ми е много мило за него и се старая непряко да му показвам,че го обичам,макар да ме е срам да му кажа думите в очите.
 
Иначе на моя мъж му казвам всекидневно...имам нужда ако щете всяка секунда да му казвам.Винаги съм обичала да казвам тези думи,едва съм се стърпявала в началото на връзките си.Но не е просто така..винаги съм го чувствала.Моят мъж е по-пестелив на думи,все се опъва...да не би случайно да си прекрачи мъжката гордост,да не би да изглежда слаб.Затова имаме малко пререкания,но знам,че ме обича...пък аз ще казвам и за двамата.
 
Мисля,че освен действията и думите са важни.Някои казват,че няма нужда от тези две думи,важното е да се показва.Не съм съгласна...и двете са много важни,защото както ежедневната грижа и уважение показват нещо,така момента,когато го кажеш,погледнеш в очите и целунеш..незаменим е и честно казано не бих издържала 20 години без нито един такъв момент,колкото и да ме уважават и да се грижат за мен.

# 82
  • Мнения: 7 006
Срам те е да кажеш на баща си,че го обичаш?Хора кво ви става? Shocked

# 83
  • Мнения: 326
Нормални неща ни стават  newsm78 Когато не учиш детето си да показва чувства, не му показваш, че е нормално да кажеш всеки ден обичам те...човек се притеснява да изказва чувствата си пред теб.
Мисля,че е съвсем нормално за такава ситуация. Никой не казва,че по принцип е нормално.

# 84
  • Мнения: 741
Често способността да показваш чувствата си не е въпрос на възпитание, дадено от родителите, а лична душевност и лична потребност.

Аз съм от хората, които имат нужда и да чуват тези думи, и да им бъдат доказвани.
Но имах познат за когото думите "Обичам те" бяха лиготии, а в същото време изискваше доказателство за тези чувства.
Има пък хора, които нито държат да чуват, че ги обичаш, нито да им показваш обич. Важно за тях е да им се подчиняваш и да служиш безотказно на интересите им.

Скоро не съм го казвала.Защо ли ми е толкова трудно това?

Една от причините, поради които някой се страхува да говори за обичта си може да е страх, че ще бъде отхвърлен.

# 85
  • Мнения: 7 006
Нормални неща ни стават  newsm78 Когато не учиш детето си да показва чувства, не му показваш, че е нормално да кажеш всеки ден обичам те...човек се притеснява да изказва чувствата си пред теб.
Мисля,че е съвсем нормално за такава ситуация. Никой не казва,че по принцип е нормално.

Добре,че го има тва детство,та да крием всичките си проблеми в него..
п.п.Децата не порастват ли?Не стават ли големи хора притежаващи собствени възгледи и възприятия?Все си мисля,че един модел(особено възприет и осъзнат като погрешен)винаги може да бъде разграден..Каво значи"не са ме възпитавали да изразявам любовта си"...Е,и?Ти още ли караш на автопилот следвайки маршрута на мама и тати?Ми родителя като не може,кажи му го ти..Само така се излиза от омагьосания кръг...

# 86
  • Мнения: 934
При нас е много странно-баща ми е изключително осакатен емоционално от баба ми и му е ужасно трудно да показва чувствата си.Оттам и на нас към него,защото когато се опитаме,той ни отговаря "Абе вие луди ли сте" а и иначе показва,че ни обича.
Майка ми обратно-тя е изключително любвеобвилен и екпресивен човек и винаги ни прегръща,целува.Нещо,което баща ми никога не е направил.
Оттам на мен винаги ми е било трудно да си покажа чувствата и когато моят приятел ми каза,че ме обича(вярно,една седмица по-късно след като бяхме ''тръгнали" и това също изигра роля)  гледах като гръмната и въобще не отговорих и ми трябваше около месец само да го приема.Но ето вече сме 9 месеца заедно.

# 87
  • Мнения: 60
 На дъщеря си го казвам всеки ден и наистина... няма нищо по-красиво от отговора! На 3 мъже съм го казвала-на бившия ми мъж (2 пъти) и на приятеля ми веднъж. Но първи беше един мачо от гимназията, който ми отвърна с ''благодаря''... Тогава станах човек! Mr. Green

# 88
  • Мнения: 755
Само на един мъж съм казвала "обичам те" - въобоще това с говоренето ми е много трудно. Embarassed
Предпочитам да покажа. Rolling Eyes Не говоря за чувствата си , а ги показвам. Не обичам и да ми го повтарят като мантра, защото се чувствам някак задължена да кажа нещо, пък не ми идва нищо да отговоря. Laughing Мъжа ми по се отпуска от мен, в тази насока, докато аз съм гОлЕмо дърво. Rolling Eyes
Децата ми са друга тема, там нещата стоят по друг начин.

# 89
  • Мнения: 506
Думата Обичам те има стойност когато излиза от сърцето спонтанно когато човека на който се казва Обичам те е стойностен и важен и значим в живота за изричащия тази дума.Обичам те не е дума която се казва като Здравей например а за да се каже Обичам те то трябва да е истина а не фалшиво защото Обичам те не е детска игра а става въпрос за отношения между двама души и за вземане на решения.

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 364
Не е винаги до възпитание. Моите родители са много любвеобилни, постоянно чувам "Обичам те" от тях от малка, винаги съм се радвала на много грижи и внимение от тяхна страна. Но ето, че аз съм доста въздържана и пестелива в израза на емоциите си. Понякога е и до характер.
Казвам постоянно на дъщеря си, че я обичам. Но на друг ми е трудно. На нашите им отговарям "И аз". А ги обичам безкрайно и тях.
Малко мъж си падам в това отношение. Съответно и от мъж не се впечатлявам, ако ми ги зареди такива любовни. Гледам как се държи, какво е отношението му към мен. Едно "Обичам те" не означава нищо, ако не е изпълнено с адекватно поведение и отношение.
Иначе като по-малка много държах на този вербален израз от мъж, сега вече съзрях и знам, че това изобщо не е толкова значимо, колкото изглежда.

# 91
  • Мнения: 448
Зависи, не винаги е само думи. Но не винаги се оценява когато е истинско.

# 92
  • Мнения: 1 127
Казвам `Обичам те` само ако и го чувствам така, както и бих искала да го чувам само при тия обстоятелства.  Разбира се, че думите се и доказват......Wink

# 93
  • Мнения: 64
Казвам "Обичам те" напълно искрено,защото аз наистина чувствам,че трябва да кажа тези думи на половинката си.Не съм човек,който би го казал,ако не го мисли..
Все пак,любовта трябва да се доказва и мисля,че и аз,и съпругът ми всеки ден си доказваме колко много значим един за друг.
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 94
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Думи , думи , думи

.... понякога се разминават с делата/постъпките  Mr. Green

# 95
  • Мнения: X
И ми го казват, и ми го доказват по милион пъти на ден....    Grinning
И аз обичам да ги казвам....за мен това са думи, заредени с много енергия и чувство.
Може би защото никога не съм ги чувала само про-форма.

# 96
  • Германия
  • Мнения: 240
Не ми го е казвал...лошото е, че не го и показва...

# 97
  • Мнения: 2 622
Това са само думи,нищо повече...Обичта е в жестовете,в отношението,в усещането.Какъв е смисълът  да чувам 10 пъти на ден обичам те,ако човека,който го казва е далечен и чужд като усещане?!

# 98
  • Мнения: X
Какъв е смисълът  да чувам 10 пъти на ден обичам те,ако човека,който го казва е далечен и чужд като усещане?!
Всъщност, възможно ли е човек, който те усеща като чужда, изобщо да ти каже :"Обичам те!"?
Аз нещо не мога да си го представя.
Обикновено казваме тези думи на хора, които са ни близки, топлят сърцата ни, радват деня ни....
Не виждам как бих го казала на човек, който ми е далечен, студен и чужд като усещане.Също и не виждам защо подобен човек би го казал на мен.
То няма смисъл в това.....

# 99
  • Мнения: 2 622
Ами там е работата,че някои мъже смятат екстаза по време  и след секса за обич.Ако ме разбираш какво имам предвид,че не ми се навлиза в подробности,форум е все пак Embarassed

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 364
Всъщност, възможно ли е човек, който те усеща като чужда, изобщо да ти каже :"Обичам те!"?

Краси, тя май каза, че тя го усеща така, не той нея и в случая той твърди, че я обича. Той си и я обича явно по своему, но за нея е далечен и чужд. Може тя да радва деня му, но за нея той да не успява да направи същото, въпреки че и дрънка, че я обича.
Той може да си я обича, да си и го казва, но в същото време да се държи така, че да я кара да го чувства далечен и чужд спрямо нейните представи. Хората се разминават понякога и единият мисли и чувства едно, а другият е на съвсем друга вълна. Говоря по принцип, не за случая на мамичка мекичка, там тя си знае как стоят нещата.
Flocke, в какъв смисъл не го показва? За казването повечето не са разговорливи, но по отношение на поведението трябва да може да личи. А и второто е далеч по-важно, та затова питам в какъв смисъл не го показва?

# 101
  • Мнения: 15
Аз съм страхотно съгласна с 'Любовни упражнения' на Ваня Щерева, където се казва: "Толкова много думи са изречени за любовта, а само две винаги са достатъчни: "обичам те"...
Аз не спирам да обичам и самото изречение, в което съществуват "любов" и "механично" ми звучи някак оксиморон. Знам, звуча наивно. Но това е защото обичам Simple Smile А когато обичаш, надминаваш себе си.

# 102
  • Мнения: 1 289
Казвайки "Обичам те" изразявам толкова много само с две думички. Казвам го всеки ден едва сега, на 33, и на мен ми го казват, и никога не е механично за мен.
Преди живеех с мисълта, че действията са по-важни от думите, но сега мисля, че и двете са важни Peace

# 103
  • Мнения: 1 262
При нас със съпруга ми е рутина. Ние постоянно си казваме, че се обичаме, но не влагаме кой знае какво в тези думи. Обаче ако не си го кажем, сякаш нещо ни липсва. Мисля, обаче, че тази рутина много ни помага да сме по-мили един с друг.

# 104
  • София
  • Мнения: 865
Казвам го по 300 пъти на ден... на децата Simple Smile

На мъж - НЕ. Текущия не заслужава.

# 105
  • Мнения: 41
Казвам го постоянно на хора ,които обичам . Но го казвам механично .  Crazy

# 106
  • Мнения: 812
 Two HeartsНа милото само когато наистина ми идва от сърцето ,
но  на моят принц всеки ден Kissing Heart
това е вълшебна думичка

# 107
# 108
  • София
  • Мнения: 4 966
Много трудно изричам тези думи,защото имат силна стойност за мен.(т.е. трудно заобичвам и съм си пестелива в това отношение)
Когато го казвам обаче, винаги го чувствам...

На сина ми го казвам често...както и той на мен Simple Smile

# 109
  • Мнения: 73
Обичам те трябва да се казва тогава когато двама души се обичат.Трябва да си го казват по всевъзможни начини!Обичам те е красива и така хубава дума!Казвайте Обичам те на обичаните от Вас хора.Те ще се зарадват да чуят Обичам те!

# 110
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Казвам " Обичам те " на детето си всяка сутрин когато го оставям в училище . Той ми отвръща с прегръдка  Heart Eyes
Казвам " Обичам те " на ММ почти всеки ден също .

# 111
  • Мнения: 741
Казвайте Обичам те на обичаните от Вас хора.Те ще се зарадват да чуят Обичам те!
В последните години кръгът на обичаните от мен хора драстично се стесни. Преди казвах на всички мои приятелки, че ги обичам. Промених се, помъдрях... Сега казвам тези думи само на хората, които го заслужават -  децата ми и мъжа ми.

# 112
  • Мнения: 30
Цитат
Казвайте Обичам те на обичаните от Вас хора.Те ще се зарадват да чуят Обичам те!

има логика в тази мисал, обичам те може да се каже по много начини, може и диреклно и индирекно, може сжестове и т.н, но според мен няма какво да се чака момента, казва се спонтанно и на място, така ефекта ще естествен  Simple Smile

# 113
  • Мнения: 2 808
Чувствам и казвам. Само на хората, които заслужават. Двулични неща не са ми присърце.

# 114
  • Мнения: 738
Казвам на ММ , братовчедка ми (като сестра ми е , та и повече) и се надявам след накой месец и на 1вото си бебче да го кажа  Crazy Heart Eyes .И на още 1 макс 2ма човека да го кажа и това е...Малко но знам , че поне е искрено.
ММ ми го казва рядко с точните думи "Обичам те" , но като го каже усещам , че е истинско.Иначе действията и с други думи пак го казва всеки ден  Hug

# 115
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Добре бе, какво означава "Обичам те" ако нещата които правиш за човека на когото го казваш, са нещата които си правил за човек на когото не си?
Доколко е ценна фразата и каква е стойността и ако не е необходимо да я има за да правиш същото за хората на които не си я казвал?

"За един приятел питам" Wink  Mr. Green

# 116
  • Мнения: 507
Здравей,

Всеки ден по 1 път устно и 1 път писмено казвам "Обичам те" на приятелят ми.
Много ми става приятно като чуя тези думи.
Но тези думи никога не е изразено по механичен начин.
Като се замисля нещо, ние по - скоро показваме обичта си един към друг.

Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт