Отговори
# 30
  • Мнения: 95
Привет! Много отдавна не съм писала, гледам че ставаме все повече. На мен феталната ми предстои тази седмица, килограми съм качила 1-2, но си има и причина - кръвната ми захар е много ниска, особено по време на бременност, и трябва да ям често, да не оставам гладна в никакъв случай, особено като се грижа по цял ден за малкия бандит. С предната бременност качих общо 15 кг, но като родих останаха само 8-9 за сваляне. Едва преди 6 месеца достигнах килограмите преди забременяването, че даже свалих и още 3-4. Не че бързо и лесно се свалят, но с кърменето се топят малко по малко. Радвам се, че си имаме и близначета. И сестра ми в момента очаква близначета, но нейните трябва да се родят след месец.

# 31
  • Мнения: 5
Леле, като гледат всички качват... само аз ли свалям? Отслабнала съм с поне 5 кг, но това е защото ми се гади и не ми се яде, а и свикнах да ям основно веднъж на ден, а през останалото време - плодове, бисквити и разни такива други глупости...  Даже днес си изядох една почти пълна порция за вечеря и ми стана лошо...  Sick

# 32
  • Мнения: 9 095
Пепина, ще видиш как ще се успокоиш утре Hug Hug Hug при кой смяташ да ходиш Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравейте,хубавици  newsm51

Аз ви чета абсолютно редовно,не изпускам повече от 3-4 странички,но нещо не знам защо ме мързииии да пиша Embarassed

Първо искам да кажа на Пепина да не се притеснява излишно.Сигурна съм,че всичко е наред и стискам всички палци за прегледа утре Praynig
Аз май ранния БХС хич няма да го правя. Първо, не искам да се стресирам излишно,а пък и нали си имах 2 плодни сака в началото-няма да даде реални резултати. На 16.01 съм на ФМ във Марковс и тогава ще се консултирам с доктора дали е удачен късния или и тогава пак няма смисъл да се прави newsm78.Най-много да се наложи да правя повечко ФМ.
Пък и лятото ходихме на генетична консултация с професор Кременски,защото съпругът ми пие от 2 години едни специфични лекарства и не трябва да ги спира по никакъв повод поне още 5-6 години Tired.Та доста бяхме притеснени дали ще ни дадат зелена светлина за бебеправене с тези лекарства.Професора ни направи много обстойна консултация, успокои ни относно медикамента, оцени ни и генетичния риск и каза,че БХС е препоръчителен,но не и задължителен. Та ще видим как ще мине ФМ и тогава ще му мисля по-задълбочено Laughing

Добре дошли на новите майчета, а на майчетата с близначета особено много се радвам Hug  bouquet

На мен гаденето ми се върна с пълна сила.Вчера в Мола щях да колабирам SickУж трябваше да минава Crossing Arms

И да ви споделя нещо/ама да не се смеете hahaha/,та вчера в Мола видях 7-8 майчета с бебешки колички/общо из целия Мол,не бяха заедно/.Всичките бяха с един и същ модел количка,който естествено ми беше неизвестен Mr. Green Все пак от преди 7 години нещата са се променили коренно. Та видях аз модела и реших,че или е страаашно функционална тази количка или е много на далавера,щом всички са с такава.В къщи я изнамерих в нета и лелееее,щях да падна - цената й беше 2100 лева doh Модела е STOKKE  Wink
Не знам аз ли не съм наред,ама явно сме доста заможен народ-щом за 2 часа видях само този модел колички,събрани на едно сравнително неголямо място newsm78. За мен това са безумно много пари за количка.Аз съм решила,живот и здраве всичко да е наред,за това перо да отидат не повече от 600-700 лева Whistling

Та в този ред на мисли,оглеждате ли се вече за такива покупки,мм Joy Раничко е още,много е раничко,ама мен все ме влече да зяпам из такива магазини Mr. Green

Ей,пак цял ферман.Ама като пиша веднъж в седмицата,така е Mr. Green
Лека вечер и много спокойствие Hug

# 34
  • Мнения: 204
Запис и от мен Wink. Много красиво заглавие на новата темичка си имаме!

# 35
  • Мнения: 0
Пепина, ще видиш как ще се успокоиш утре Hug Hug Hug при кой смяташ да ходиш Rolling Eyes
Теди моя мъж още снощи настоя да звъни на Давидков и там ми записа час, скептично съм настроена, но така или иначе поне ще огледа бебето на 4D, а и знам че е добър диагностик, макар и кожудер! Ще разказвам като се върна момичета  Hug Hug Hug
Хубав ден на всички и дано само хубави новини ни  носи  Simple Smile

# 36
  • Варна
  • Мнения: 110
Здравейте, мили мои  Hug

Хубава ни е новата темичка, както винаги де! Hug А и много се радвам да видя колко много сме на 25-ти Simple Smile Мисля, че това е "най-популярната" дата за сега  Simple Smile

pepina_79 всичко ще бъде наред, не се притеснявай  Hug Стискам ти палци за днес и да ни кажеш какво е казал Давидков
Ками и аз не разбирам тези безумни суми за колички  ooooh! Мисля, че 700-800 лв. също не са малко и е нормална сума за количка.
nikol. не се притеснявай, че сваляш. Моята майка, когато е била бременна с мен, също е свалила близо 5 кг. през първите месеци, а после е стигнала до 90 кг Laughing Така че спокойно, има време  Hug
bleyda този метод и аз съм го чувала и бил ефикасен.
Anitka! пожелавам ти скорошно оздравяване   bouquet
Добре дошли на новите момичета, не мога да ги изброя, защото ми се видяха много  Embarassed  Rolling Eyes
Успех на тези, на които им предстои ФМ.

Аз продължавам да ходя на работа, да си лягам най-късно в 20 ч.  Joy и общо взето нищо ново, освен, че вече не ми става лошо вечер след работа newsm68. Тази седмица, в четвъртък, ще ходя на ФМ, така че да стиснете едни палчета за мен  Wink Все още не съм казала на колегите си на работа, ходя си с дънки, които съм носила преди това - имам си коремче, което не се вижда, защото нося широки ризи. Те широки, широки, ама вече и тях взех да опъвам  hahaha та другата седмица в началото вече ще казвам. Ами това е от мен, за сега, не че е малко де  Laughing

Приятен ден и да се пазите  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 15 064
Добро утро, момичета! Добре дошли на новите и много лека бременност ви пожелавам.
Ати, и аз съм със същата болка, която обаче мина по целия кръст и левия крак. Това при мен мисля, че е някаква невралгия, имала съм го преди няколко години при силен стрес, явно и сега така го води организмът ми Simple Smile
Пепина, всичко ще е наред.
Стискам палци на всички, които ще имат изследвания тези дни. Ха-хо и аз не знам в коя седмица съм, че и при мен има разминаване, но важното е всичко друго да е наред.
Хубав ден от мен   bouquet!

# 38
  • Мнения: 2 732
Здравейте  !
Pepina Надявам се силно ,че днес ще те успокоят   Hug.
Nikol и аз все още не съм качила ,а само смъквам -и мен взе да ме притеснява вече ама какво да правим.После пък сигурно ще качваме яко .А аз с първата бременност качих 28 кг и с тази съм се зарекла ,че ще внимавам .То неможех от леглото да стана преди.Хубавото беше ,че не са били само върху мен тези кила ,защото и бебето се роди голямо .
Ками какви 2000 лв за количка ? Аз не съм се разхождала да видя сега как вървят количките ама и 500 ми се вижда много .Предният път количка копувах чак след като родих ,то и без това бебето до 10 ден не се извежда навън .Този път обаче ще търся много по-лека количка ,а и може и направо лятна .Предната коята бяхме купили беше много тежка едва я смъквах по стъпалата и трудно се побираше в асансьора.
И аз днес се разписах Wink.До тези неща да стигнем ще ги мислим тогава .
Днес никой не предлага закуска-Тери спиш ли Wink?
Лек ден момичета !

# 39
  • Мнения: 99
Здравейте, аз се включвам след около 15 дни отсъствие във форума. И мен като Ками нещо не ми се пише - вечер съм смазана от умора, я през деня в работата не мога да пиша. Weary
Моята лекарка ми направи ранната фетална морфология и си направих БХС. Резултатите са добри.  Grinning
Малко се различават от тези преди 4 години. Сега има резултати за бременната, които предполагам, че са моите и за гинеколога - предполагам тези, които са гранични за определяне на евентуален риск. Днес ще се обадя на лекарката и ще я й кажа резултатите.
Ако на някой са му споделили как се разчитат резултати от БХС моля да ми каже. При старите изследвания имаше само едни стойности и пишеше над този процент е рисково.
За съжаление малката ме зарази и сега съм си в нас с кашлица и нещо не се чувствам много добре. Ill
Една моя колежка миналата седмица стана майка и като каза, че гушка бебока ми стана едно нетърпеливо... аз има още доста време до нашите бебоци.
Ками - по отношение на количките и другите придобивки за бебоци, аз като майка на малко детенце мога да кажа какво ми беше най-полезно и за какво дадох пари "на вятъра".
Със сигурност съжалявам, че дадох много пари за количка /много преди 4 години/. Детенцето ми проходи на 8 месеца и количката съм я ползвала общо 10 месеца - в този случай неоправдан разход. Сега се надявам още да е в добро състояние и да ме изкара и този път.
Полезни ми бяха някои аксесоари като кутия с дозатор за сух мляко, термо чанта, стол за хранене, стол за кола, кенгуру - за тези неща не съжалявам че сме си изхарчили парите.
Сега имам поглед отблизо за част от нещата, които се предлагат в БГ и си мисля, че ще направя добър избор. Признавам си, че заглеждам вече каталозите за стоки. newsm53

# 40
  • Мнения: 7 988
Добро ви утрооо!
Снощи бях толкова изморена, че забравих да прочета новата тема Simple Smile
Никол, и аз свалям, споко Simple Smile
Пепина, чакаме добри резултати днес!

# 41
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Здравейте, гледам за бебешки покупки вече си говорите, аз също съм мислила по въпроса за количката и 2000лв, та дори и 500-600лв. са ми много и в никакъв случай няма да дам толкова пари за количка, от Алекс е здрава и ще видя може да изкараме с нея. Добре дошли на новите, хайде днес да приветстваме поне още толкова бъдещи юлски мами.

# 42
  • Мнения: 3
Oх като чета момичета за вас на които ви е втора бременност направо ви завиждам,знаете какво ви чака.За мен това е много ново,нямам дори близка която да е имала бебе че да знам поне основни неща-НИЩО!Ще видим как ще се справям,все още не мисля за такива принадлежности на бебето че уж имало време,ама те месеците така си летят и накрая пак неподготвена ще ме хване всичко.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 21
Привет момичета!
Много хубави попълнения с близнаци!!! Добре дошли  Hug Hug Hug Леко бременеене и хубавеене.
Много бързо напредваме с темата, не за друго ами доста се поувеличихме! - Супер!! Grinning Grinning Grinning
Сигурна съм че хубавите новини ще продължат! Пожелавам го на всички, на онези които ни предстои ФМ и БХС стискам силно полчета!!!
Ками - относно количките и въобще аксесоарите за бебоци още преди 1 месец започнах да правя статистически проучвания относно цени и качество, дори съм си подготвила една exel - ska таблица и там си събирам инфото. Много са продуктите, които се предлагат, но не всичко си заслужава. Питате ли ме мен преди 15 години беше предишната креза и тогава си отгледах детето, е верно е че и шиех гащеризончета и джинси и якенца аз, защото по магазините тогава нямаше нищо, но каква девойка стана, а сега няма какво да се чудим!!!! newsm78
Аз мисля, че опита е най-успешния учител и ще се консултирам с 2-3 приятелки, които родиха скоро какво си заслужава да се купува! Естествено разчитам и на вашия опит момичета.

Желая един много успешен и спокоен ден! Мислете позитивно, това помага на бебоците!  bouquet newsm03 newsm51

# 44
  • Мнения: 3
Ами после като родим ще си направим тема кадето ще коментираме кой какво е купил от кое е доволен и тнт  Simple Smile Нямам търпение.
А на вас момичета кой ви следи бременността,личен лекар или гинеколог?

Общи условия

Активация на акаунт