ДЕКЕМВРИ тук е вече – всеки ден с новина за поне едно човече.

  • 27 623
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 561
Хайде още една щъркелова вест:

Днес в 13:45 мама sis_ka  е родила Александра, с идеалните мерки 3350гр. и 51см. Наложило се е секцио.

Използвам да честитя на всички родили поседните дни и да пожелая весело и безгрижно детство на бебоците и по-малко притеснения за мамите   bouquet

# 691
  • Русе
  • Мнения: 2 613
 Честито на новите мами!А те днес са доста като гледам PartyЯвно тази дата наистина се оказа хубава Hug
При нас нищо ново....явно датата не ни харесва нещо??? ThinkingЛюби,аз този еротичен масаж го опитах,опитах и секс да правя,но ....нищо!Е секса не ми се получи,щото явно отново съм девица ..как ще излезе 9,5см глава от там акъла ми не го побира Blush

# 692
  • Мнения: 731
ЧЕСТИТО НА МАМА sis_ka!   bouquet НЕКА МАЛКАТА АЛЕКСАНДРА РАСТЕ ЗДРАВА И МНОГО ЩАСТЛИВА!

# 693
  • Мнения: 439
Честито на новите мами Стафидчица, Тоничка 82, Дидка, Софи_Фоте, Капсикум, Геррри, Сис_ка да сте живи и здрави.

*Теди*, успех. Hug

# 694
  • Мнения: 444
Цвете, на мен сексът също си ми остана табу. Довечера ще видя дали без масаж пак ще получа такива контракции, може и съвпадение да е било. Ама по едно време наистина си мислех, че ще родя днес Grinning

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 488
Ех , че много бебоци  Hug СУПЕР

Да са ви живи и здрави малките човечета и само щастливи моменти заедно от тук нататък

Днес и вчера ви чета , чета и желание да пиша вече все по - малко и по - малко  Whistling Изкуфявам вече  ooooh!


..............................................опитах и секс да правя,но ....нищо!Е секса не ми се получи,щото явно отново съм девица ..как ще излезе 9,5см глава от там акъла ми не го побира Blush


Ей така бях и аз мила след последния опит за секс.Почувствах се като пълна девица , след това и с епилатора не ми се получи да търпя болка.И следствие на това се зачудих доста сериозно  Thinking как ще го раждам нашия мъж  Crazy


Кураж и стиснати палчета от мен за всички мами , които имат нужда днес от това .  fingerscrossed   Flowers Four Leaf Clover   fingerscrossed

# 696
  • Мнения: 1 172
Честито на мама sis_ka! Hug
А бе какво ли стана с Вагабондчето, много я мисля. Дано са наред нещата там! Praynig
Аз смятам да ида до болницата и да видя ще искат ли да ме оставят. Контракциите ми не станаха по-силни от вчерашните, примерно. И кървенето доста намаля - не е спряло, но намаля. Не знам що имам чувството, че не е моят ден днес... Или пък ме хвана шубето пак... newsm78

# 697
  • Мнения: 473
Честито и на мама siska. Да и е жива и здрава дъщеричката, а на нея бързо възстановяване.   bouquet

Bilyanna мен си ме боли вече от месец. Някои дни по-малко, други повече. Дано да разбера когато започне раждането, в смисъл да зaпочне с контрaкции, ясно различими, че да не се окажа чак със 6 см разкритие в болницата.

Днес вече пера бебeшките дрехи.  Heart Eyes Всичко на всичко излязоха 2 перални дори и с обиколниците. Пера на 30º, разделих бели и светли, а по-тъмните неща ще пера на ръка, тъй като нямa и за половин пералня. Изглежда няма да мога да си почина преди бебето да дойде, все има нещо за правене в тази къща.  ooooh!

И все забравям.......благодаря на мамите, които споделиха за промените в цикъла които са имали след раждането. Надявам се и при мен да се подобрят нещата, че и моя е проблемен.



Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 6 нови отговора.

# 698
  • Мнения: 42
Връщам се от преглед и пак нищо  Rolling Eyes Плацентата ми е все така трета степен, но според доктора няма проблем  Shocked дано  Praynig Води съм си имала достатъчно, каквото и да значи това Simple Smile

Но минах пак през преглед за разкритие, е сега вече нямаше нищо общо с предишният път, когато за първи път ме прегледа за разкритие. Сега си беше адска болка и сега и аз съм в отбора на кървящите. Дано бързо спре, той и доктора ме предупреди, че ще има кървене.

Сега пак чакаме  Confused Дано след този преглед да тръгнат контракциите  Praynig

Момичета, знаете ли къде точно се поставя упойката за секцио или епидуралната, в коя част на гърба? Питам, защото доктора видя, че имам татус на кръста и ми вика, ако се наложи да ти бием упойка как ще я поставим  Shocked Аз все си мисля, че не се бие толкова ниско  Thinking

# 699
  • София
  • Мнения: 217
bubsi123 до колкото знам упойката се слага в областта на кръста, ама за един анестезиолог не трябва да е проблем. Притесни ме с тоя болезнен преглед. И мен ме гледа за разкритие и не беше страшно, болеше, но не много и си мислех, че е така защото е много внимателен. Скоро пак трянбва да ме гледа и ... дано да не е много болезнено. На мен ми каза, че бебето е още високо.

Нещо Гадамер ми се губи  Praynig А Вагабондчето сигурно си гушка бебката и не й е до нас  Heart Eyes

Аз така упорито гнездя ... Мия прозорци, търкам радиатори, прахосмукачки, перални ... Не е за разправяне и вече съм гроги и с отекли крака. защо не ме хвана това гнездене докато бях с по-малък корем  Laughing

# 700
  • Мнения: 289
Имам въпрос към ЛЛ , моята бебка суче яко и е доста лакома и не съм сигурна дали успявам да я нахраня добре . Редувам гърдите на всяко хранене ...давам 15 мин една та и 15 мин. другата , след това изцеждам . Надявам се това е правилния начин ако ли не , бих искала да ме посаветвате за друга схемна на кърмене. Имам малка бучка в едната гърда , не е болезнена и не знам дали да правя нещо специално или да я оставя да се раздроби сама ? Много благодаря предварително.  Hug
Здравей Ludichka и честита ти дъщеричка   bouquet
Чудесно е че Кристина се храни добре!
 Добре би било на всяко кърмене да се предлага първо едната гърда, докато бъде добре изпразнена. Бебетата биха могли да изпразнят гърдата за различно време. В началото биха могли да сучат много продължително, но обикновено с течение на времето сукателните им възможности нарастват и времето на сукане постепенно се съкращава.
 Добре би било да не се ограничава времето, което бебето прекарва на гърдата. Някои новородени биха могли да се уморяват докато сучат и да имат нужда от повече време или стимулация. Доброто изпразване на гърдата обичайно означава, че бебето може да получи както предното, предимно воднисто и утоляващо жаждата мляко, така и задното, което е по-мазно и калорично.
 След като е приключило с едната гърда бебето, ако се е нахранило би могло да я пусне доволно и спокойно. Ако то все още има нужда да суче би могла да се предложи и втората гърда, за допълнителна порция. На следващото кърмене се предлага първо  гърдата, от която не е сукало на предишното или тази която е била предложена допълнително.
 Докато суче бебето е добре да се следят и признаците, че се храни ефективно - да е обхванало добре гърдата, с широко отворена уста(обхванало част от ареолата), да се чува как преглъща (звук подобен на"кех") или да се вижда как се мърдат мускулчетата на лицето му.
 Споделила си, че изцеждаш гърдите след кърмене. Би ли разказала какво налага това? Обичайно когато бебето е хранено на поискване, поне 8-12 пъти в денонощие, като поне 2-3 от тях през нощта, то обичайно успява да набави нужното му количество мляко и да стимулира чрез честото сукане гърдите и лактацията.
 Допълнителното изцеждане на гърдите би могло да предразположи свръхлактация и създаде дискомфорт и риск от запушване на млечни каналчета . Разбира се ако в някакъв момент на денонощието усещаш, че някоя от гърдите ти е силно препълнена и бебето в този момент не може да суче от нея, би могла да изцедиш малко мляко, но толкова, колкото леко да я облекчиш.
 Възможно ли е бучката, която усещаш в гърдата си да се е появила при теб, в резултат на препълване на гърдите? Би могла да опиташ да прилагаш на мястото на което я усещаш топли компреси или душове преди кърмене, както и нежни масажи и да я предлагаш малко по-често на бебето да суче, докато бучката изчезне. В този случай би било удачно и да следиш и другата гърда за препълване и ако има нужда я да изцеждаш малко, за да се облекчи.
 Ще се радвам да пишеш как вървят нещата при вас. Не се притеснявай да ни питаш за каквото и да е свързано с кърменето. Няма глупави или незначителни въпроси и ние ще се радваме, ако можем да сме ти от помощ и подкрепа. Hug Hug

# 701
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 380
Ей ме на  Grinning Уф, просто съм в някаква дупка от една седмица и хич не ми се пише.

На мен епидуралната с първото раждане ми я сложиха по средата на гърба, доста над кръста.

Честито на всички мами, които си гушкат вече бебенцата. И търпение на тези, които още чакат този миг.

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 561
Отново щъркелова вест  Laughing

Преди час a_vagabond е родила Зара. Прекрасната й дъщеричка е с мерки 2800гр. и 48см. Нормално раждане.

Да им е жива и здрава, само радост да им носи, а на мама бързо възстановяване   bouquet

# 703
  • Мнения: 255
Отново щъркелова вест  Laughing

Преди час a_vagabond е родила Зара. Прекрасната й дъщеричка е с мерки 2800гр. и 48см. Нормално раждане.

Да им е жива и здрава, само радост да им носи, а на мама бързо възстановяване   bouquet

Хехехее Heart Eyes Айде най-после Simple Smile Честито на A_vagabond за мъничката Зара!!!    bouquet  Да им е жива и здрава Simple Smile

Мале момичета, тя каза, че от сутринта ще е на системи, а е родила преди час Sad

# 704
  • Мнения: 31
ох най-после!Живи и здрави бебета.На майките бързо възстановяване

Общи условия

Активация на акаунт