ДЕКЕМВРИ бавничко си наближава, голям бебевалеж се очертава!

  • 26 628
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
 Скъпи коремки  Hug
 Записче,благодаря за хубавата тема   bouquet ,само хубави неща да си напишем!
 Лека нощ от мен!

# 46
# 47
  • Мнения: 977
Честита дъщеричка Ева на мама Тонита! Да бъде жива и здрава и да ви носи много радост!
Честита дъщеричка Лилия на мама Пижо! С пожелания да бъде жива и здрава,да има безгрижно детство, изпълнено с много игри!
Venilove стиснати палци и от мен!
За памперсите- аз съм взела един малък пакет двойка за в болницата, а после таткото ще купи единица или двойка според размерите на момата. Баткото се роди 2900гр и като спадна малко от теглото всичко му се въртеше и карахме първия месец на единицата.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 113
Нова тема....нови бебоци!
Galactic....  bouquet
За памперсите аз взех 1, че щерка ни като се роди 2 й "хлопаше", а тогава 1 даже не внасяха. Сега пак не очаквам да родя гигант, така че ....То пакетът и без това е малък и ще свърши за нула време. Пък после ще му мислим.

# 49
  • Русе
  • Мнения: 2 609
Вени,стиснати палци и от мен!Звучишперфектно,така и трябва.Дано всички ние запазим позитивното си мислене Praynig
Честито и на мама Пижо-браво на нея за мерките и теглилките! Hug
 Аз също съм взела памперси 3-6кг,после ще вземем другите според килограмите.
Поздравления за прекрасната тема и благодарности на Теди за чуседната работа.  bouquet

# 50
  • Мнения: 48
ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА НА мама ТОНИТА и мама ПИЖО!!!здрави,щастливи,умни и послушни за радост на мама и тати

ВЕНИЛОВ,стискам палци всичко да е ок.
ДИМИТРИНА,уфф дано скоро да ви изпишат и при офталмолога нещата да са ок.  Hands Thumbsup то и ние тази седмица там трябва да ходим за профилактика.да не те стряскам ама май не са приключили прегледите при докторите... ooooh!
на ортопед ще ходим,на невролог,на хирург и за имунизации ни каза педиатърката,че се ходи след първия месец newsm78
Криско вече е 3,500гр. Praynig Hug

# 51
  • Мнения: 42
Чудесна темичка   bouquet Толкова коледно настроение  Grinning

Стискам палци за Venilove

Танче, много се радвам за теб и малкия Максим, след три дни ще сте заедно, чудесно. Само хубави моменти от тук нататък за цялото ви семейство.  Hug

Киара, продължавам да стискам палци за твоите момчета, дано скоро и вие да сте заедно в къщи, здравички  Praynig

Аз съм взела само номер 1 на Памперс, а ако наистина бебка е голяма, както казват, май ще се чудя какво да ги правя. Имам два пакета за в къщи и един за в б-цата  newsm78

# 52
  • Варна
  • Мнения: 55
Благодаря за чудесната тема   bouquet
Честито на всички нови мамчета    bouquet
Момичета да споделя сега докато се къпах забелязах капчица коластра от дясната гърда  Simple Smile така се зарадвах че се бях запритиснила защото чета как едва ли не всички от 5..6. месец имат ..де да знам дали това не е знак че бебо иска да излиза че и тези дни отвреме на време ме срязва корема  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 42
Да са живи и здрави всички бебенца !!!

Venilove, стискаме палци раждането да мине леко и бързо.

# 54
  • Мнения: 42
Благодаря за чудесната тема   bouquet
Честито на всички нови мамчета    bouquet
Момичета да споделя сега докато се къпах забелязах капчица коластра от дясната гърда  Simple Smile така се зарадвах че се бях запритиснила защото чета как едва ли не всички от 5..6. месец имат ..де да знам дали това не е знак че бебо иска да излиза че и тези дни отвреме на време ме срязва корема  Simple Smile

Аз досега не съм забелязвала да имам, но не се и притеснявам от този факт Simple Smile Нали това няма връзка с евентуално успешно кърмене след това. Така че имаш или не на този етап не е важно Simple Smile А дали има връзка със започване на раждането  newsm78 по-скоро не, нещата са обратно- първо раждаме, после "теква" кърмата Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 26
Ето ме вече на линия  Mr. Green

Първо да благодаря на всички, момичета, такава енергия сте ми изпратили, че всичко мина хубаво и леко, сигурна съм, че е благодарение на вас  newsm20

Сега да ви разкажа: почна се през ноща, силни болки чувствах, ама така ми се спеше, пък и те минаваха бързо, та не им обърнах внимание. Към 5ч. ме хвана разстройство - три пъти до 6.30. И тук вече аз решавам да почна да засичам. Контракции, болезнени, на 10 мин, всяка контракция по около минута  Shocked след половин час станаха на 8 мин, после на 6. И тук вече реших, че нещо става. Изкъпах се, досъбрах си чантата, гримирах се ( Crazy), и събудих мъжа към 10.00. Викам - ще се ражда. Той като скокна  Shocked и всички тия дейности между контракциите, които станаха на по 4-5 мин, още по-болезнени. За две контракции бяхме в Токуда. Там ме е видяла и Таничка ( Hug що не свиркаш? Ние бързахме, щото като дойде контракция и не можех да ходя,  та между контракциите). Док си беше на смяна, прегледа ме - вика 4 см разкритие, ако искаш да раждаме  Mr. Green документи, абокат, кръв, клизма (не е гадно), и ме оставиха сама с контракциите ми. Това вече беше към 12.00. Мъжо до мен в стаята, играе на I-pad-a на шах  Shocked

Поисках си епидурална (още на първия преглед), док вика - след час. Сложиха ми я някъде към 13-13.30 да е било. Дотогава с голям зор бях докарала разкритие 5 см. След упойката - половин час беше страшен кеф  Party няма болка никаква. Но докато слагаше упойката - самото слагаме не ме болеше, но ми се стори дълго, и минаха поне 3 контракции  #Crazy и както каза анестезиолога - трябвало да ги продишвам ..... Без да мърдам ... Е тва беше гадно  Tired

След половин час почнах да усещам изведнъж пак много силна болка, док извика анестезиолога за втора доза, но преди това - проверка за разкритие и ... Изненада 9.5 см разкритие - никва упойка, раждам   #Crazy и тук трябва да кажа, че екипа беше уникален!!! Всичко стана скорострелно!  Пукнаха ми мехура, почнаха едни силни напъни за ходене до тоалетна, док вика айде в родилна зала, аз НЕ, искам в тоалетната. Оттам почваме напъни в тоалетната  ooooh! едвам ме уговориха да идем в родилна, един напън клекнала пред родилното легло (не успях да се кача) и после още 3-4 на самото легло и бебка проплакаааааа  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes и ми пуснаха музика - happy birthday to you. Дадоха ми да гушна бебка и я отнесоха. После док малко шев и кройка (имам само един шев), което не болеше - усещах боцкане, но не и болка, много интересно. Но ми пуснаха преди това още една доза епидурална след раждането, сигурно затова. Анестезиолога седеше през цялото време до главата ми. И моя мъж  Crazy той горкия място не можеше да си намери, ту влизал ту излизал от родилна зала (тва после док ми разправя). Беше супер изживяване!!!! Само имаше един момент - толкова ме напъваше, главата явно се беше подала вече, акушерката вика спри не напъвай! А мен ми иде да напъна като за световно!!! Е тука трябва да внимавате и да дишате повърхностно, като задъхано куче, иначе може да изкочи главата изведнъж и да разкъса  Shocked
Доста дълго стана, но исках да споделя, защото аз знам как се вълнувам когато другите мами разказваха и си представях какво ли ще е при мен  Party

Мога още много да пиша ама да не стане досадно, ако имате въпроси - с удоволствие ще отговоря  Hug

Още веднъж благодаря ви за положителната енергия и страхотните пожелания.

И не на последно място: честита дъщеричка на мама Пижо! И успех на venilove утре  Praynig

# 56
  • Варна
  • Мнения: 55
bubsi123   чувала съм че кърмата можела и да слезе малко преди раждането ..знам че това няма общо с успешното кърмене дали ще имаш коластра преди да родиш ама всички като си имат  ми беше тъпо  Mr. Green

# 57
  • Варна
  • Мнения: 55

Tonita.80 честито миличка наистина искренно се валнувам с вашите истории   bouquet

# 58
  • Мнения: 42
Тонита, благодаря за страхотния подробен разказ  Hug Hug Hug Толкова различни емоции преминаха през мен докато го четях- на моменти се смях с глас, даже на мъжа ми цитирах отделни изречения, така хубаво си описала някои неща, с такова настроение и спокойствие. Имаше моменти, в които заставах ей така  Shocked и се опитвах да си представя точно какво ти е било, но уви, няма как докато не минем през това лично.  Laughing

Дано всички се похвалим с толкова бързо раждане- звучиш чудесно, браво  Hug Hug Hug

# 59
  • Мнения: 133
Тонита, браво на теб. Страхотно си го разказала. А е имало и емоции много. Ама щом си се и гримирала, значи си била много добре и положително настроена  Hug Hug Hug .


Хайде лека нощ и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт