Юлски деца-тема 47

  • 40 985
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 031
Честито момченце, Орхидея! Да ви радва и носи само положителни емоции!!!Бързо възстановяване на теб и оздарвяване на каката!

И аз се зачудих как така Ния стои сама в банята.Моята Калина лятото, във вода до дупето, за части от секундата се набълбука с вода, хем аз стоях точно до нея.
Миме, и вие преживяване сте имали... добре че всичко е завършило благополучно!

# 31
  • Мнения: 397
Орхидея - честито момченце, да ви носи много щастие, на теб желая бързо възстановяване, а на каката бързо оздравяване.

Джил - прекрасна новина - и ти ще си мама на две госпожици.

И аз Ива от доста отдавна я оставям сама в банята, от време на време отивам да я видя или пък тя ме вика. 2 пъти пък сама излиза и идва при мен, но по принцип ме вика да я взема, защото я е страх да се хлъзне по плочките.

Миме
- големи премеждия са имали, а на София май й е било интересно.





# 32
  • USA
  • Мнения: 675
Мимето, София май много ги обича тези хапчета. А какво ти обяснява, когато й говориш за тях, че са вредни и т.н.? Важното е, че всичко е наред!
Преди беше постнала една карта на София, ще може ли пак Praynig?
И да ви попитам кое е по-близо до гарата(предполагам централна се води) Младост 2 или гара Подуене? И още нещо, с какъв автобус се ходи до Младост 2, и по-скоро до Александър Малинов 80? Благодаря!

Стейси също си стои сама в банята поне 30 мин. Махнала съм подвижната част на гърнето й и сяда на него, ползва го като столче (с дупка Grinning) и си се полива ли, полива Grinning.

# 33
  • София
  • Мнения: 583
И да ви попитам кое е по-близо до гарата(предполагам централна се води) Младост 2 или гара Подуене? И още нещо, с какъв автобус се ходи до Младост 2, и по-скоро до Александър Малинов 80? Благодаря!
Маймунче, до Централна гара по-близо е гара Подуене, Младост 2 е  много по-далеч от нея. Ако, ти искаш да стигнеш до там с огромно удоволствие, ще дойда да те взема от гарата и да те закарам.  Hug Ако,трябва да се стигне до посочения адрес има маршрутки от гарата до Младост, те са много по-бързи и удобни. В обедната почивка, ще ти извадя номерата на маршрутките и автобусите и ще ти ги пратя на ЛС. Но, пак казвам, ако Вие сте решили да се прибирате и да ходите до посочения адрес, аз съм на разположение. Hug Heart Eyes
Миме, хайде стига вече с тази малка фармацевтка. Крийте всичко! Важното е, че е добре детето! Теб си те представям как си се чувствала. Малко по-късно, ще ти звънна. Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 1 635
Леле, Миме, какви ги върши таз' София... Представям си как ти се е изправила косата. И добре, че са я хванали, че е изпила хапчето, защото можеше изобщо да не забележат.

Ние също оставяме Калина да си играе сама в банята. Пускам душа да тече в един леген, слагам гърнето, играчки и я оставяме да се плацика. Влиза, излиза от легена, пуска разни неща да плуват, прелива от легена в гърнето. По някое време се чуват радостни писъци, което означава аки в гърнето. Случва се да излезе, за да ме вика да играем заедно. Чува се едно "шляп, шляп" по коридора и едно мокро момиче ми се явява на вратата. Изпадам в умиление като видя мокрите следички по пода. Crazy Heart Eyes Подхлъзвала се е няколко пъти, но като цяло е супер внимателна и почти никога не пада.

Искам да се оплача. Калина поддържа някаква ниска температура - 37-37.2 от три дни насам. Няма хрема, чувала съм я да се закашля не повече от два-три пъти. Чудя се дали е някаква закъсняла реакция от ваксината или има някакъв проблем. Умирам от страх да не започне пак някоя инфекция на пикочните пътища, че за тях е типична ниската температура. За щастие не виждам никакви други признаци. Опитах тази сутрин да й взема урина, но се беше изпишкала в памперса рано-рано и пусна само няколко капчици. Утре пак. Confused

# 35
  • Мнения: 232
Джил, забравих да ти честитя розовите гащи! И аз съм от непозналите, но пък долавям, че твоето желание е било за момиченце и много се радвам!
Медула, разсмя ме с това прочистване на канализацията!
Много сте смели с това оставяне сами във вана, аз не бих посмяла. Оставям я за малко под душа само, вече не се къпе в корито, иска под душа.
Миме, добре че всичко се е разминало. Аз както съм спокойна че Изабел никога не слага нищо в устата си така и чух вчера в парка за едно момиченце на близо 3 годинки, което също не е напирало никога да лапа нищо как е глътнало силиконов ботуш на кукличка. Та явно никога не е  късно да стане белята.
Щях да пиша още но ми изхвръкна всичко от главата. А да, нещо ме е обзело някакво тревожно настроение покрай всички събития по света и у нас.... имам чуството че света върви надолу и само черни сценарии са ми в главата  ooooh!

# 36
  • София
  • Мнения: 423
Mаймун, не и обяснявам, че са вредни, защото често се налага да пие нещо, я хомепатично, я хранителни добавки. Как да разбере детето кога е важно да пие и кога да не пие. А и не разрешавам да я плашат с каквото и да е. ( Тук е прието като не слуша някое дете да го плашат с чичко полицай  ooooh! , че ще дойде и едва ли не ще го застреля с пистолета.) Отделно тя за хапчета и сиропи умира, пие ги колкото и да не са вкусни. Решението е всичко да се крие на високо и под ключ, но ето на. Излишно е да обяснявам какво се случи на баба и, че е толкова невнимателна. Толкова и се карах, като се прибрах набързо да събера багажа, че после цяла нощ я мислих да не и е прилошало пък от притеснение, не е първа младост. То е ясно, че не е нарочно, на другия ден го осъзнах, но в първия момент можех да убия човек ooooh!
Другата и баба пък по телефона ми обяснява как сега София като видяла как ходи по болници, колко е лошо там един вид, щяла вече да не пие хапчета така. Еми то на детето му хареса в Пирогов. Пак казвам колко е чисто и новичко всичко. Топло навсякъде, даже изключително топло. Персонала се държи прекрасно с пациентите. Има лсд телевизори в стаите и на детски се нагледа, нали не и пускаме в къщи. Така, че за нея беше просто едно интересно приключение. Снощи в новините гледах официалното откриване на Токсикологията от Б. Борисов. Дадоха нашата стая, детенцето до нашето легло, остана за още 3 дни, и го дадоха в кадър с баба му. За една бройка и ние да станем телевизионни звезди.
Джил, според мен е от ваксината, но ти я следи, ясно е, че организма се бори с нещо.
Маймун, предполагам, че ваши близки трябва да стигнат от влака до бул. А. Малинов 80 и се чудите на коя гара да слязат.
Ето ти вариант от Централна гара:
http://www.bgmaps.com/map/route
Ето от гара Подуене:
http://www.bgmaps.com/map/route
Според мен им предложи втория вариант, без прекачване е, само с един рейс 413.  Hug
П.П. Линковете не стават, отиди на "Маршрут" и напиши точка 1- Гара Подуяне и точка 2- бул. А. Малинов 80  Peace

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 10:18 от Mime-to

# 37
  • Мнения: 250
Добро утро!


Днес водих Дани на профилактичен преглед-да я види педи как е след ангината. Педи чу малко хрипчета в гърдичките й и изрази съмнение за астма  Sad, но Дани трябва да стане поне на 3г., за да се установи това със сигурност. Голяма гадост  Cry! Иначе детето си изглежда много добре-весела е, играе си, хапва си. Педи ме попита дали кашля и много се учуди като му казах, че кашля само след сън и изключително рядко я чувам през деня....Изписа й Вентолин и Солволан

# 38
  • Мнения: 232
Миме, за лекарствата ако обясниш, че не се пипат и се дават само от мама и тати няма ли да те разбере? Аз онзи ден обяснявах за гъбите, че има разни шарени гъби по книжките и й обясних, че ако види гъба на улицата не се пипа а само се гледа, а гъби се ядат само от магазина, без да я плаша. Уж ме разбра, да видим.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 184
Чочи, малко прекалено ми се вижда от едни хрипове да говори за астма. Моите имат по 4 бронхоспазъма и още не сме спрягали подобна диагноза.  Peace Не се притеснявай излишно.  Hug
Миме, и моите са така с лекарствата, и наистина спасението е да се държат на недостъпно място.  Peace
Ем, онзи ден малкият батко се опита да си натика е ухото част от играчка от яйце, а никога не е пъхал нищо в уста, нос или уши.  Shocked Та, явно, никога не е късно. Да не разказвам пък големия миналата година какво глътна на 21г.  Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 423
Кажи, кажи, че ми стана интересно  Laughing Аз помня как ме водиха в Пирогов като си пъхнах един боб в носа  Whistling
Ем, уж обяснявам, че само аз давам лекарствата, но тия дето искат всичко самостоятелно да правят, не ти дават голям избор  Laughing
Чочи, детската астма е с пристъпи и зверска кашлица, поне аз това съм видяла.

# 41
  • Мнения: 914

http://horizonti.eu/ShowNews.php?id=303
"Според данни от Комисията на САЩ по безопасността на потребителските продукти (CPSC), оповестени през февруари 2009 г. , в периода между 2003 г. и 2005 г. са отчетени 90 детски смъртни случая при използване на бебешки ванички или столчета за вана. Между 1989 и 2003 г. в Обединеното кралство 78 деца са се удавили във вани , а в САЩ между януари 1983 г. и април 2005 г. са регистрирани 123 смъртни случая при удавяне и 182 давения."



    Опасности в банята

    Опасности:
    Баня, вана, тоалетна
Рискове:
Децата могат да се удавят дори и в 5 см вода. Повече от половината от всички удавяния сред деца под 1 година, стават във вани, но децата на тази възраст могат да се удавят в тоалетни или в кофи. Почти 10 процента от всички удавяния сред деца стават в банята, най-често, когато няма възрастен наоколо.

Предпазни мерки:
Никога не оставяйте детето само във ваната, дори и за секунди, без значение дали по-голямото ви дете е там също.

# 42
  • София
  • Мнения: 423
Инкс, много е полезно това, което постна, но гледам, че се отнася за малки деца, под годинка. Ние вана нямаме, банята ни няма 2 квадрата  Mr. Green Къпе се в надуваемо корито като на снимката, но и е толкова малко, че дори седи свита в него. Харесва си го, а и е мекичко на дупето и затова не го махам. Пусто, надуто е преди година и половина и не спада, и не спада  Shocked Като се наклони водата се изсипва, няма твърди части. Отделно тя разлива с чашките си, тъй че обикновено е пълно с до половин литър. Ходим да и пълним, че седи на сухо. Врата никога не затваряме, а и винаги има човек да обикаля по коридора за нещо. Само един път до сега е падала в банята, и то баща и беше до нея, иначе е много предпазлива. А и говорим за дете, което яде само с  желязна вилица и само си обува чорапогащник. Предполагам много ще се стреснеш как бебетата на по 7-8 месеца плуват под вода в Банкя. Иначе тези статистики са хубави, да стряскат непредпазливите родители, но същите цифри предполагам са и при задушените в кошара бебета. Е, у нас е прието легълцето да е пълно с обиколници, завивки, възглавници, подпирачки и т.н.  ooooh! А бе то ние сами се убиваме по пътищата  ... ,темата е необятна  ooooh!

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 11:47 от Mime-to

# 43
  • Мнения: 914
Миме, всеки си решава сам, но според мен оставянето на дете в банята е недопустимо, затова и се изненадах, затова не го и правя. За под годинка са половината, а 10% се отнася за деца изобщо. Може и аз да съм в грешка. Плуването под вода вярвам е в контролирана с реда и не без надзор? Обиколниците и възглавниците важат за малки бебета и не съм имала такива в леглото, когато е била на възраст да не може да се извърти или отмести сама.

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 11:55 от инкс

# 44
  • София
  • Мнения: 15
ОРХИДЕЯ, ЧЕСТИТО, ДА ТИ Е ЖВ И ЗДРАВ МАЛКИЯ ВЛАДКО!
Мимето и мойта хубавица се забавлява много с пиенето на хапчета, само ме моли да й давам (аз й давам разни детски витаминчета под формата на хранителни добавки, които се смучат и тя много ги харесва) та не се учудвам на вашия интерес кам лекарствата и като я водим на консултация реве пред вратата, че иска да влиза при леля докторка, но така е по-добре да няма страх т лекари и лекарств си мисля.
Джил дано де не е уроинфекция и аз мисля, че по-скоро е от ваксината.
Чочи не бързай да се шашкаш, наистина ми се струва несериозно да се постави такава диагноза само на слушалки.
Инкс настръхна ми косата. Аз също си позволявам да оставям Кати във ваната, но аз също винаги съм на близо и я чувам, тя обикновенно си пее нещо или си говори с играчките и ако за секунда млъкне веднага я поглеждам, но след тази информация най-вероятно ще съм още по-предпазлива.

Общи условия

Активация на акаунт