кой е най-изгодният банков депозит в момента....

  • 4 753
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 638
Имах предвид , че лихвения процент за годината не е 9 , а 6 .

http://www.moitepari.bg/depozit/poshtenska-banka-ednogodishen-de … ba9b-baf85934fe1b


Останалото е ясно , че ако ги изтеглиш по-рано няма да ползваш високите нива .

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Съвет от мен:

Внимавайте с високите лихвени проценти по депозити, предлагани от гръцките банки.

Успех!

# 17
  • Мнения: 5 768
Погледни условията за Корпоративна търговка банка.

За Корпоративна търговка банка има депозит с лихва 6,5% за евро и 5,5% за лева при сума по голяма от 12500 ,а над 25000- лихвата е 7,5% и 6,5%!
Това са процентите за ам. долари, а не за лева. Става въпрос за преференциалните безсрочни депозити, при които от 2-3 години останаха само за евро и долари, махнаха левовете, а при тях процента над 25 000 лева е дори 8,5 %. Но който имаше такъв депозит и не си е закрил сметката все още си е на тези условия, просто занапред не ги предлагат (ако сега искаш да вложиш левове). На мен ми харесва това, че процента зависи от сумата, която си вложил, а не от срока, защото може да теглиш/внасяш по всяко време, ако ти се наложи и само ако минеш определените граници се променя процента на лихвата. Харесва ми и това, че няма промява в процентите от доста години.


Права си! Ако размера на депозираната сума е от 500 до 4999,99 лева ,лихвата е 4%; от 5000 до 54999,99 лева лихвата е 5%; над 55000 лева ,лихвата е 7%!

# 18
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Имах предвид , че лихвения процент за годината не е 9 , а 6 .

http://www.moitepari.bg/depozit/poshtenska-banka-ednogodishen-de … ba9b-baf85934fe1b


Останалото е ясно , че ако ги изтеглиш по-рано няма да ползваш високите нива .

Може ли да ми обясниш по-подробно как точно разбираш, че са 6%? Питам, защото абсолютно НЕ като специалист чета процентите и като за 12-я месец е 9% мисля, че ако внесеш сума и не я променяш (теглиш или довнасяш) след изтичане на 12-я месец трябва да се увеличи с 9%.  Thinking Така ми казаха и в банката, когато си направих такъв депозит. Ако нещо са ме поизлъгали ще е добре да знам. Ако може да ми разясниш ще съм ти много благодарна!   bouquet
Ако искаш може и на лични, за да не пълним темата... Simple Smile

# 19
  • Мнения: 45
Ето подробна информация за този депозит Активни пари http://www.postbank.bg/TransformationService.asmx/XHTML?strXML=/ … ngs/04AtiveMoney/

Може да се внася и тегли по всяко време. Лихвата е 9% в лв. и 8% в евро.
Позлавала съм го и мога да кажа, че съм много доволна! Ако се наложи все пак можеш да разполагаш с част от парите си по всяко време.

Тези проценти не са за година , а само за последните 3 месеца . Peace

Ако не теглиш от сумата получаваш 9% в края на годината! Ако теглиш разбира се никоя банка няма да ти даде цялата лихва... Ако довнасяш съответно пак няма да получиш 9% на довнесената сума, но поне можеш да получиш нещо.
Всеки да си прецени. Аз съм доволна, но съм сигурна, че има и далеч по-изгодни оферти. Ако на човек му се занимава и има възможност да провери в повече банки Simple Smile

Аз не схващам...Ако довнасяш, примерно на 5-тия месец съм внесла още някаква сума, тя не се ли приплюсова към началната и процентът вече да се начисли по новата по-голяма сума? Или как става номера с довнасянето? newsm78

# 20
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Ами аз мисля, че ако довнасяш новата сума се олихвява наспоред това, колко месеца е била по депозита. Ако се внесе за 6 месеца съответно лихва за 6 месеца на нея... Но не съм 100% сигурна, защото много не ги разбирам тия неща...  newsm78
happy mama ще ни обясни по-добре сигурно  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 728
Имах предвид , че лихвения процент за годината не е 9 , а 6 .

http://www.moitepari.bg/depozit/poshtenska-banka-ednogodishen-de … ba9b-baf85934fe1b


Останалото е ясно , че ако ги изтеглиш по-рано няма да ползваш високите нива .

Може ли да ми обясниш по-подробно как точно разбираш, че са 6%? Питам, защото абсолютно НЕ като специалист чета процентите и като за 12-я месец е 9% мисля, че ако внесеш сума и не я променяш (теглиш или довнасяш) след изтичане на 12-я месец трябва да се увеличи с 9%.  Thinking Така ми казаха и в банката, когато си направих такъв депозит. Ако нещо са ме поизлъгали ще е добре да знам. Ако може да ми разясниш ще съм ти много благодарна!   bouquet
Ако искаш може и на лични, за да не пълним темата... Simple Smile

Ефективната годишна лихва е 6%, т.е. ако не довнасяш и не теглиш пари от депозираната сума, в края на годината тя ще бъде олихвена точно с 6%. Например: ако внесеш 1000 лв., в края на периода ще получиш 1060 лв.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 1 663
Представи си нещата по-простичко. Да речем, че имаш едногодишен депозит, подобен на този, но само с два периода - първо шестмесечие с 3% и второ шестмесечие с 4%. Сума - 1000 лв. Ако си задържиш парите цяла година няма да получиш 4% лихва, а малко по-малко. За първото шестмесечие ще имаш (1000*0,03*6)/12=15 лв. За второто (1000*0,04*6)/12=20лв. Реално за цялата година ще имаш лихва ~3,5%, а като сума 35 лв.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 356
Още по-простичко:
4+4+4+5+5+5+6+6+6+9+9+9=72
72:12=6%
Това ти е годишната лихва.

# 24
  • Мнения: 54 638
Още по-простичко:
4+4+4+5+5+5+6+6+6+9+9+9=72
72:12=6%
Това ти е годишната лихва.

Точно така !  bouquet

А довнесените пари се олихвяват за времето , което са престояли в банката .
Ако довнесеш на шестия месец 500 лв. , те няма да се добавят към началните 1000 ( примерно ) и да получиш лихва за 1500 за цялата година , а ще имаш лихва за 12 месеца за 1000 лв.+ лихва за 6 месеца за 500 лв.
Най - просто си делиш годишния лихвен процент на 12 и се получава колко е лихвата за месец .
Ако лихвата е 8% годишна , значи на месец е 0,66%.

И на дадения пример , за 1000 лв. ще получиш 80 лв. за година , а за 500 , внесени на шестия месец - 20лв.

И друго , тази лихва , която е дадена по месеци е на годишна база . За депозита Активни пари .
Ако първият месец лихвата е 4% , това на годишна база , разделено на 12 означава 0,33%.
На 1000лв. реалната лихва за един месец ще е 3,33 лв.

Дано да съм го обяснила разбираемо . Peace

# 25
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Още по-простичко:
4+4+4+5+5+5+6+6+6+9+9+9=72
72:12=6%
Това ти е годишната лихва.

Точно така !  bouquet

А довнесените пари се олихвяват за времето , което са престояли в банката .
Ако довнесеш на шестия месец 500 лв. , те няма да се добавят към началните 1000 ( примерно ) и да получиш лихва за 1500 за цялата година , а ще имаш лихва за 12 месеца за 1000 лв.+ лихва за 6 месеца за 500 лв.
Най - просто си делиш годишния лихвен процент на 12 и се получава колко е лихвата за месец .
Ако лихвата е 8% годишна , значи на месец е 0,66%.

И на дадения пример , за 1000 лв. ще получиш 80 лв. за година , а за 500 , внесени на шестия месец - 20лв.

И друго , тази лихва , която е дадена по месеци е на годишна база . За депозита Активни пари .
Ако първият месец лихвата е 4% , това на годишна база , разделено на 12 означава 0,33%.
На 1000лв. реалната лихва за един месец ще е 3,33 лв.

Дано да съм го обяснила разбираемо . Peace



Рабрах най-накрая! Благодаря ви на всички за разясненията   bouquet  Hug

# 26
  • Мнения: 54 638
Радвам се ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт