ДЕКЕМВРИйчето расте - още има накъде

  • 23 318
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 455
Здравейте бъдещи мамчета,
използвам да се запиша в новата темичка и да споделя за феталната морфология.
Аз третата морфология я направих 27 седмица и въобще не съжалявам. На нея доктора и ние видяхме всички важни органи как са развити и дали функционират/ видяхме сърчицето, мозъчето, бъбречетата, провери и дали всичко е наред с гръбначето/. Може да ви се стори смешно но броихме пръстчетата на ръчичките и крачетата.
в интерес на истината може и да съм  малко пристрастна, защото първата морфология ми я прави друг доктор на които трябваше да му се вадях думите с ченгел от устата, и само повтаряше "това добре" ама кое е това дето е добре така и не ни оббясняваше. Сега се замислям, че можеби за затова съм искала да отида и на последната морфология, за да може да съм сигурна, че всичко е наред  и да ми бъде обяснено подробно кое кое на бебето.
А и видяхме личиицеето на нашето ангелче/ е това да си призная не бих го изпуснала.

P.s. моля да ми изпратите и на мен паролка за снмка.бг, за да мога да се порадвам на нещата които сте купили/на мен както ми е първа бременност покупките са ми малко тъмна Индия  Grinning

# 46
  • Мнения: 509
Дидка,
аз ако бях на теб, хич нямаше да се обаждам само ''да разлайвам кучетата'', нали никой не ти е искал пари, трай си  Peace

# 47
  • Мнения: 1 516
dilyankataa, не е хич смешно броенето на пръстите . Не само ,че ги броихме ние , но броихме и фалангите . Мисля ,че неправилната бройка е маркер за един от синдромите , без да съм сигурна кой  Peace

# 48
  • Мнения: 6
Запис и от мен да ви следя  Hug

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 113
Привет и от нас в новата тема! Както винаги детайлно изпипана newsm74
Хайде, пък само с позитивни неща да се напълни!

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 85
Дидка,
аз ако бях на теб, хич нямаше да се обаждам само ''да разлайвам кучетата'', нали никой не ти е искал пари, трай си  Peace

Абе не е точно така.  Laughing Аз съм на абонаментно обслужване, но само с болничните заведения, с които имат договор Евроинс, иначе съм на възстановяване на разходите, т.е. първо плащам, после до 30 дни ми връщат парите по сметка. Та сега въпросът е дали ще ги върнат, иначе, повярвай ми, нямаше да се набутам между шамарите.  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 21
Записвам се, не мога да смогна да ви изчета
Аз съм в едномесечен болничен вече преди този от 45 дена и сега се вихря вкъщи и не ми остава време да ви прочета (отдавам се на почивка и домкинстване, когато не похърквам)

Аз да питам малко невежо за тези Фетални морфологии - следящия лекар ли ви насочва че е време да се направи такъв преглед или понеже много четем и знаем всичко сами решаваме дали има нужда да се ходи да се гледа, аз за мен съм решила че всичко ми е ок както на мен така и на бебето, първата бременност изобщо не знаех че трябва да се правят такива прегледи и не съм правила, а детенце слава богу е добре, сега знам че ми е време за 3-тата ФМ , но следящия ме доктор каза че няма смисъл да набивам излишни пари по др прегледи

# 53
  • Мнения: 509
Дидка,
аз ако бях на теб, хич нямаше да се обаждам само ''да разлайвам кучетата'', нали никой не ти е искал пари, трай си  Peace

Абе не е точно така.  Laughing Аз съм на абонаментно обслужване, но само с болничните заведения, с които имат договор Евроинс, иначе съм на възстановяване на разходите, т.е. първо плащам, после до 30 дни ми връщат парите по сметка. Та сега въпросът е дали ще ги върнат, иначе, повярвай ми, нямаше да се набутам между шамарите.  Mr. Green

И аз съм на същия принцип, плащам и после ми ги превеждат по сметката, затова много изкъсо следя какво се полага според договора Joy hahaha

# 54
  • Мнения: 723
За ФМ аз в общи линии сама си реших да ходя. Кирякова ми подметна за 1-вата и за 2-рата, че ако искам мога да отида, но и тя ми каза, че за 3-тата нямало нужда. Ние на предните 2 оглеждахме органчета, броихме пръсти и т.н., т.е. няма нещата които са били добре развити на втората сега да не са и нямам подобни притеснения. Аз само от глезотия май искам да отида, че това личице не ми дава мира, а всички около мен ме разубеждават, че не си заслужава да дам 100лв за едно личице и то при положение, че няма гаранция, че ще се види.

# 55
  • Мнения: 473
Също не можах да разбера защо в Бг 3та Фм се прави толкова рано. Все пак нейната цел е да се погнозират възможни усложнения по време на раждането.  newsm78

# 56
  • Мнения: 255
И ние сме на 3та ФМ другата седмица. Нашия мъжага също много ме целуваше предния път по плацентата и не можахме да го видим. Дано сега се покаже малко Simple Smile

Да ви питам.. В четвъртък съм на ЖК. Тогава ще ми издадат последен болничен за 30 дни преди ония 45, но се получава така, че като ми свърши болничния, ще имам едни 3 дни, за които доктора ми твърди, че трябва да си ги пусна отпуска. Не могли да ми дадат за 33 дни. Много е тъпо, защото аз съм болнични 4 месеца и накрая 3 дни отпуска. Едно, че не искам да им се вясвам в работата, там сега има съкращения, и друго..притеснява ме, дали няма да си имам проблеми с изплащането от НОИ. Моля ви посъветвайте ме, какво да правя. Наистина ли не може да се издаде болничен за 33 дни? Мислите ли, че ако си взема още един болничен за 3 дни от личния лекар, ще има някакъв проблем?

# 57
  • Мнения: 6
Bilyanna няма как да ти даде за 33 дни болничен. Може да ти даде един за 30 и после друг за 3 дни. Аз затова преди да реша да изляза болнични си ги изчислих, за да не се получи точно като при теб. Говори с доктора, бъди по-настоятелна  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 865
Аз може ли да попитам нещо.

Какви дрехи да им купя?

Освен бодита с къси и дълги ръкави и космонавти?

Нещо панталончета, жилетки? Има ли смисъл от тях през зимата за новородени?

# 59
  • Мнения: 13
Аз може ли да попитам нещо.

Какви дрехи да им купя?

Освен бодита с къси и дълги ръкави и космонавти?

Нещо панталончета, жилетки? Има ли смисъл от тях през зимата за новородени?
Според мен няма смисъл от панталони, жилетки и други двучастови дрехи поне първите 3-4 месеца Peace

Общи условия

Активация на акаунт