Отговори
# 735
  • Мнения: 110
Димитрина, и при мен всяка част от тялото отговаря на различни седмици - общо взето от 27-ма та чак до 31-ва седмица, ама Марков каза, че всичко е супер. Ще погледна за главата специално довечера, ама мисля, че абсолютно няма за какво да се притесняваш.

Ти ходила ли си на втора или трета фетална морфология вече - там щеше да се види дали някоя част от мозъка или изобщо главата не са развити достатъчно?

Ходих на втората фетална морфология - 19 седмица някъде и докторката тогава ми каза, че всичко е наред.

Мен ме дояда на тая мойта, дето ми следи ЖК, че то почти станало време да раждам, тя са сетила да изчислява сега и да влиза в размисли дали отговаря или не, пък до сега всеки път ми викаше върви си идеално по седмиците. Ми ако примълчава и нещо друго? Май ще излежа някой доктор в сливенския затвор  #2gunfire.

# 736
  • Мнения: 0
А, исках да помоля и мамите, които вече са ходили на 3-тата ФМ да споделят какво са им гледали и дали си заслужава да се ходи. Аз уж бях решила да ходя ама нещо още се чудя май....
Реално мен лично ме интересува да видя личицето на бебата и да видят пак пола, защото нямам идея иначе каква и е целта на тази 3-та ФМ

Аз ходих - общо взето си е за твое успокоение, не че нещо различно ще се покаже. По принцип е добре, защото вече мозъкът и бъбреците са развити - на втората ФМ докторът ми показваше, че бебокът има само една гънчица на мозъка и няма какво толкова да му се гледа, докато на третата вече се гледат различните мозъчни дялове (май така се казва).
Лице най-вероятно няма да се види, защото бебето вече е голямо и много зависи как се е разположило. Моето си беше завряло лицето в плацентата и доки ми каза, че и аз не бих изглеждала много добре с възглавница на лицето  Laughing

Прецени си, ама и да не отидеш, най-вероятно няма да пропуснеш нищщо.

# 737
  • Мнения: 723
Ами и на мен Марков на 2-рата ФМ ми каза, че всичко се развива идеално и няма смисъл да ходя на 3-та, ама се зачудих какви са ползите...  Значи мога и да пропусна в такъв случай. Така или иначе другата седмица съм на преглед при Кирякова и вече на всеки 2 седмици ще я виждам бебката....
Та в такъв случай имам един свободен час за ФМ при Атанасова в клиниката на Марков за 7 Октомври от 6 часа. Ако някой го иска да ми пише, иначе ще се обадя да го освободя  Peace

# 738
  • Мнения: 0
Димитрина, и при мен всяка част от тялото отговаря на различни седмици - общо взето от 27-ма та чак до 31-ва седмица, ама Марков каза, че всичко е супер. Ще погледна за главата специално довечера, ама мисля, че абсолютно няма за какво да се притесняваш.

Ти ходила ли си на втора или трета фетална морфология вече - там щеше да се види дали някоя част от мозъка или изобщо главата не са развити достатъчно?

Ходих на втората фетална морфология - 19 седмица някъде и докторката тогава ми каза, че всичко е наред.

Мен ме дояда на тая мойта, дето ми следи ЖК, че то почти станало време да раждам, тя са сетила да изчислява сега и да влиза в размисли дали отговаря или не, пък до сега всеки път ми викаше върви си идеално по седмиците. Ми ако примълчава и нещо друго? Май ще излежа някой доктор в сливенския затвор  #2gunfire.


хаха, ще луднем покрай тези доктори... абе, щом на феталната се е видяло, че всичко е наред, няма какво да се шашкаш. Сега бебоците само растат, няма голяма опасност тепърва да има такива проблеми. Като ходиш следващият път при другия лекар, питай за всеки случай. Дотогава - карай я спокойно - не съм чула на някой бебето му да отговаря точно на деня, камо ли отделните части на тялото да са абсолютно средностатистическите.

# 739
  • Мнения: 18
Тези фетални май е трудно да се разберем коя първа ,коя втора ,коя трета  Laughing За това ще си кажа моето мнение - аз бях веднъж в 20-та седмица и веднъж в 27-ма(това е тази която се прави от 28-30 г.с.,ама при мен се случи по-рано).И на тази от 27-ма огледа беше много по детайлен,много повече неща се видяха - бъбречна функция,стомахчето,дали има дупка в диафрагмата,мозъка,сърцето,дали има гънки по кожата по гръбнака...и много други неща.Ако това е 3-тата ФМ за която се чудите - аз не бих се лишила от нея. И на тази от 20-та седмица гледахме сърце,мозък,стомах,бъбреци- но бяха доста по-мънички...пък и някои от сериозните неща се виждали уж към 28-ма г.с.Примерно ,ако има дупка в диафрагмата , срока за вътрутробна операция е 32 г.с...ама това са вече гадни неща,да не дава Господ....няма да отиваме с тази нагласа на ФМ това да търсим,а отиваме да гледаме личица сладички  Heart Eyes

# 740
  • Мнения: 0
Еййййййй, ама вие нямате спиране бе... Айде налазвайте newsm30 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=614930.0  Mr. Green

# 741
  • Мнения: 1 516
Аз имам снимка на лицето от последната ФМ - 28 седмица. И сега може да ми се смеете много , ама мисля ,че това бебе ще прилича на батко си  Laughing ... Иначе се оглежда мозакът - много добре се вижда , сърцето , бъбреците , прави се цветен доплер ( това не знам точно за какво е  newsm78 , само видях ,че го прави ) ... Измерват се пак всички части и се гледа дали има фрапиращи разминавания .. горе долу това

Общи условия

Активация на акаунт