Есента наближава и среща с ОКТОМВРИйче обещава!

  • 29 275
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 556
За кърмененто и аз не знаех, че не трябва да се ядат много неща. То не че много съм кърмила първия път - 3 месеца. Но наистина какво остава да се яде? Сега много майки сигурно ще ме нападнат, но на мен лично кърменето не ми доставяше удоволствие, може би и затова кърамата ми спря  на 3-я месец. Въприки това обаче, сега пак искам да се пробвам да кърмя само и единствено, защото знам, че е хубаво за бебето, но имайки предвид, че ще са два броя просто ума не ми го побира как ще става тая работа. newsm78

Да ви питам и за коланите за бременни, т.е. такива за след раждането, мислите ли да слагате? Ако е секцио знаете ли кога и въобще може ли да се използват? Има много модели, но не знам кои са най-подходящи. newsm78

# 46
  • Мнения: 19
Мен също ме интересуват коланите за бременни първият път не съм полазвала , ако може мамите с опит да споделят и също така от къде се купуват  Embarassed

# 47
  • Мнения: 2
Ахилеа, аз съм кърмила за сега само едно дете, т.е. не мога да правя кой знае какви заключения. Ядях каквото ми се ядше, вкл. боб, зеле, леща, защото не знаех, че не трябва. Не че сега като знам ще ги избягвам, наистина с тези списъци не остава нищо за ядене. "Колики" не е имал или аз не съм разбрала. Имаше нужда да се уригне, понякога 20-30 мин след хранене също. Най-добрият начин да се освободи от газовете е да спи върху корема ти, както са писали и другите. Между другото аз много обичам люто, а и стимулира апетита, исках да имам кърма винаги и по много, та си хапвах и много люто за да ям повече. Не мисля, че е необходимо да се ограничаваш от нещо, само както е писала Звездичкова, ако ти или таткото имате алергия към нещо е добре да го избягваш. То аз имам към 20 неща, но не мисля да не ги ям, защото първо нямам някакви категорични признаци, че съм алергична, а и тестовете могат да дадат грешка. Все пак ще следя и ще го имам предвид.

# 48
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Рожден Ден на Alter Ego и Ия*.

От вчера сме много кисели,нощеска не сме спали,голям рев беше,успокоява се на гърдата и виси там през половин час Tired

Като ти гледам лентичката май се в първия growth spurt.

When do babies have growth spurts?
Common times for growth spurts are during the first few days at home and around 7-10 days, 2-3 weeks, 4-6 weeks, 3 months, 4 months, 6 months and 9 months (more or less). Babies don't read calendars, however, so your baby may do things differently.

Growth spurts don't stop after the first year - most moms notice growth spurts every few months during the toddler years and periodically thereafter on through the teenage years.

Последна редакция: сб, 03 сеп 2011, 15:29 от shemet_neveroiaten

# 49
  • Мнения: 5
Ahilea: Nai - blizkoto do mai4inoto mlqko e kozeto mlqko. Simple Smile (az mnogo go obi4am)
Po otno6enie za karmeneto molq se ama mnogo se molq da imam karma i kolkoto se moje po-dalgo da karmq malkoto si 6u6ul4i  Crazy Hug

Male desniq mi krak e kato kozunak!  Shocked , a leviq krak ni6to mu nqma! haha
Dnes se sabujdam dqsnata mi raka ne moga da si sviq prastite 6te se puknat i desniq mi krak po sa6tiq na4in hahah Simple Smile
Sega samo kraka e taka rakata spadna no az dva dena se ponatovarih s 4istene i za tova taka mi otekoha ama karai Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1
Съни , мерси за темата както винаги си се справила отлично .
Алтер Его, Ия честит празник , бъдете живи и здрави и много, много щастливи със здрави и усмихнати  дечица .
За кърменето Изчетох доста и реших да не се лишавам от нищо откъм ядене. Разбира се няма да ям нищо в промишлени количества и ако усетя че нещо не влияе добре на бебчо веднага ще огранича .

Момичета , понеже не си спомням да сме обсъждали, исках да попитам какво мислите по въпроса, за забелването при момченцата ? Мамите, които са минали по този път, ако може да споделят как са процедирали, а тези на които им предстои, как мислят да процедират.
Ето и една статия по въпроса : http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=966

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Един бърз запис от мен.

Цял ден скиторя и нямам време за форума Sad
Но пък набелязах доста неща за бебон и купих няколко  Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 15
Съни, чудесна тема както винаги Hug

ЧЕСТИТО НА РОЖДИЧЕНКИТЕ! Gift newsm51 Присъединявам се към пожеланията на другите момичета!

За кърменето- днес бях на лекция и ни казаха, че може всичко да се яде, без да се прекалява.  Това, което не трябва да се консумира, са продукти съдържащи аспартам, маргарин и боза, от която резултатът бил само голямо дупе Mr. Green

# 53
  • Мнения: 77
Страхотна е темичката. Hug

# 54
  • Мнения: 22
Записче и от мен , Съни мерси за хубавата тема  Simple Smile
Алтер Его и  Ия   bdbaloni   bouquet   bouquet   bouquet с пожелание за здраве , пари  и да гушкате много скоро здрави  и щастливи бебета  Hug
Marisol много добър избор на кошарка  Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 2 082
Мартинито аз не съм забелвала, след като се допитах до няколко специалиста и изчетох тонове литература по въпроса, реших да оставя нещата на естественият им ход, и да не причинявам излишни травми на момченцето ми. С днешна дата мога да кажа, че почти е 100% забелена, в резултат на собствената му игра  Wink Смятам да процедирам така и с второто момченце Peace Има тема във форума за "незабелващите майки".

За коланите след раждане, моята гинеколожка почти ми забрани да използвам такъв след първото раждане. Пречи на естественият процес на свиване на матката и кара коремните мускули да станат лениви. Все пак каза ако много държа да ползвам колан, да изчакам минимум месец. Иначе ги има в повечето аптеки покрай родилните домове, както и в почти всички онлайн магазини за бебешки стоки. Но най-добре е да се пробва.

За кърменето - много си напатих предния път от съвети от типа, че трябва да си хапвам от всичко с мярка  Rolling Eyes Сега като се има предвид, че още по време на бременността имам забранени продукти, не мисля че ще се "отпусна" да си ги хапвам като родя. За списъците със забранени храни, ако детето има проблем и в най-отдалеченото кътче майката ще намери начин да разбере от къде идва проблема и как да го пребори....поне така смятам аз.

Зелда - нито аз, нито мъжа ми имаме алергии, и въпреки това Мишо е алергичен. Нямаме семейна обремененост, просто това е проблем, който се среща при 1/10 деца в днешно време и никой не е застрахован. За щастие има много литература, който се интересува може да почете и да прецени за себе си как да процедира  Peace


# 56
  • Мнения: 43
Хубаво е да си опресни човек знанията. Аз толкова неща, които сега споменавате, бях забравила, че сега леко се напрегнах...

Понякога се паникьосвам дали ще се справя с двете дечица... ха да видим Wink Със сигурност ще е интересно.

Честит рожден ден на Ия и Алтер Его - да сте здрави и красиви!   bouquet

Зелда - скандалите е хубаво да се избягват. Понякога и буквалното тълкуване на разните му писания Stuck Out Tongue Peace

За кърменето като цяло и аз споделям мнението, че умереността в консумацията е ключова. Когато кърмих единствено ограничавах млечните продукти, и по-скоро главно прясното мляко. Има различна информация за полезността му - аз съм от лагера на противниците.
И се консултирах с гастроентеролог, когато според мен се появи нередност - резултатът беше добър, защото ми върна спокойствието.

# 57
  • Мнения: 447
Привет, момичета!  Hug

Тъкмо преди малко се върнах от дъъълго кафе с lightstarter. Мисля, че си изкарахме много добре и хубавичко се наприказвахме!  lalalala

Ия, Alter_ego, честит празник! Пожелавам ви от сърце много здраве, положителни мисли и семейни радости!



Относно кърменето, на мнение съм, че всичко прекалено може да вреди, но ако храните се консумират умерено, не би следвало да предизвикват дискомфорт за бебето. От друга страна, прекаленото ограничаване от "вредни" храни би могло да доведе до непоносимост към тях в бъдеще, което не мисля, че е препоръчително. Предполагам, че е добре с разумно хранене да помогнем на детския организъм да свикне с възможно по-голям брой храни, което е първа стъпка към изграждането на добър и разнообразен хранителен режим.  Peace

Относно забелването при момченцата, съм категорично против. Това е тормоз за бебето и мъка за майката. Не възнамерявам да причинявам това на детето си - да го измъчвам съвсем съзнателно и да го гледам как страда. Както се пошегува лекторката ни от курса за бременни, "когато порасне и влезе в пубертета, живот и здраве, той сам ще почне да си я забелва".  hahaha

Сега изчезвам, защото тази вечер съм на рожден ден. Отивам да се направя красива!  4470

# 58
  • Мнения: 2
Има тема във форума за "незабелващите майки".


 Joy

И аз съм една от тях пък да не знам  Mr. Green

Ендира, не 1/10, ами 8/10 сигурно имат такъв проблем. Аз не бих търсила причината в храненето на майката по време на бременност и кърмене, освен ако наистина не  е прекалявала с количествата или с некачествената храна. В началото на миналия век е било почти невъзможно да намериш болен от сенна хрема. Сега 30 % имат такава и още много не знаят, че имат или го пренебрегват. Причина си има за всичко и ако за апендисита се смята да е клекалото Crazy, то за алергиите е доста по-сложно да се открие, защото нито една променлива не може да се изолира. В конкретния случай за сенната хрема съм чела, че полените се свързват с изгорелите газове от автомобилите и така образувалата се неестесвена комбинация за организма предизвиква алергията. Колко е вярно не знам, но за хранителните мога да  виня всички химикали за наторяване, пръскане (от мъхестите по-трудно можеш да измиеш препарата и за това си мисля, че са силен алерген), цитрусите са третирани с много химикали и т.н. Това са си мои измислици вече, ами ми звучат много логично  Mr. Green Отделно ваксините също са набедени като причинители, козметиката, перилните и почистващите препарати и какво ли още не.

# 59
  • Мнения: 15
Това, което ни казаха за потичането на кърмата е, че трябва да сме спокойни (освен стимулацията и периодичното сукане от бебето) и, ако ни успокоява мисълта, че от някоя храна или напитка се обраува кърма, то да хапваме и да пийваме. От едно време се е считало, че за това спомагат ашуре, лук, боза, бира, но друго показали проучванията.

el_bozhko - това, което си изброила е непосилно да се изпълни. Е може ли само картофи и ориз да се консумира. Храната ни в момента е такъв боклук, че, ако трябва да се лишим от всичко вредно - само на минерална вода да я караме и то не постоянно, че и това не е хубаво. Диетоложката, която води консултацията каза, че прекаленото оганичаване изнервя майките и това води или до спиране и/или намаляване на кърмата и даже до отказ на някои майки да продължат по-дълго време с кърменето.
Относно свещичките - усещам подобрение, не са се прибрали хемороидите, но не ме болят, а и за сега само веднъж съм си сложила, продължавам. Слагам по 1 вечер. Приенителното е, че в листовката пише, че няма изследвания бри овбременни и кърмачки и трябва да е по лекарско предписание. Надявамм се, че моята АГ знае какво прави.

A_H_I_L_E_A - когато хемороидите са болезнени и външни - не се прибират от самосебе си или поне на мен не ми се е случвало, а мога много да говоря за тях. Причината за появата им не са килограмите. Може да е наследствено, от начина на хранене, от вида на работата ни и много други причини. За кравето мляко - препоръчват да е в менюто по време на кърмене, прясното - го изключват напълно.

Alter Ego, Ия - Честит рожден ден! Здраве, щастие, много любов, неусетно и лесно раждане!

Съни - темата е страхотна, как намери време за нея обаче, не знам? Пробвахте ли да пуснете сешоар към коремчето на бебето (но не директно) или да го сложиш по корече върху себе си на голо? Чувала съм, че помагало.....знам ли? ThinkingОххх, сега видях, че Хариелка и е пиала вече за това.

За забелването - много се интересувам по темата и аз. Много крайни мнения съм прочела за и против. А могат да ни посъветват майките, които не са забелвали. Имало ли е проблем след като отрасне детето? Ако се забели - също може да има проблем, но по-скоро психически, докато ако не се забели - да е физически......Продължавам да чета за това.

Общи условия

Активация на акаунт