Катаракта /перде/

  • 253 442
  • 588
  •   1
Отговори
# 540
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Препоръчвам ви денонощна крива на налягането. А екскавацията ви колко е?
Такъв термин не намирам в листа от прегледа. Какво търся?
На 21.02 отново съм на преглед, ще питам за налягането. Тук нищо не ми казаха за него.

# 541
  • Мнения: 2 480
Препоръчвам ви денонощна крива на налягането. А екскавацията ви колко е?
Такъв термин не намирам в листа от прегледа. Какво търся?
На 21.02 отново съм на преглед, ще питам за налягането. Тук нищо не ми казаха за него.

А написахте, че всичко е измерено. Във Враца имате ли глаукомен специалист? Те могат най-точно да определят екскавацията. Е=? Нормалната е 0,3.
Това налягане 20 е малко подозрително и затова ви препоръчвам денонощна крива на налягането.

# 542
  • Мнения: 575
Отидох на очен лекар с оплакване, че вече не мога да пожлзвом очилата, които съм ползвала повече от 20 години, неп заощото не виждам с тях, а защото ми става зле, гади ми се, получавам световъртеж, ще падна. След прегледа ми каза, че пердетата, които имам са за операция и ми изписа същите очила, които вече не мога да ползвам. Но мен ме е страх да се оперирам, заощото ме е страх, че след като се сменят лещите, гаденето и световъртежа няма да изчезнат, тоест, не съм сигурна, че това, че сега не мога да ползвам очилата, причината е катаракта. Има ли някой, който е имал същия проблем?
Направи ли консултация при нивролог? Имах световъртеж и гадене, причинени от вестибуларния апарат. Пих хапчета и ми мина. Една приятелка ми каза, че ако усетя, че отново започва да ми се замайва главата, да направя едно лесно упражнение. Сядаш на стол с абсолютно изправен гръбнак, изтегляш брадичката напред (колкото може) и започваш да правиш кръгови движения с главата, така че брадичката по възможност да е напред. Така 5-10 пъти в едната посока и 5-10 пъти другата посока. Веднага се чувства облекчение.

wa_wa, направи си консултация в клиника Ден. Снаха ми се оперира там, но без да й слагат лещи. Операцията беше в един ден на двете очи. А аз се оперирах в Токуда и операциите са през месец (както писа Кипра Маца), заради направлението от личния лекар, предполагам.
[/quote
Вие ползвахте ли очила, които в един момент започват да ви пречат?

# 543
  • Мнения: 230
От очила не ми е ставало лошо.

# 544
  • Мнения: 201
Отидох на очен лекар с оплакване, че вече не мога да пожлзвом очилата, които съм ползвала повече от 20 години, неп заощото не виждам с тях, а защото ми става зле, гади ми се, получавам световъртеж, ще падна. След прегледа ми каза, че пердетата, които имам са за операция и ми изписа същите очила, които вече не мога да ползвам. Но мен ме е страх да се оперирам, заощото ме е страх, че след като се сменят лещите, гаденето и световъртежа няма да изчезнат, тоест, не съм сигурна, че това, че сега не мога да ползвам очилата, причината е катаракта. Има ли някой, който е имал същия проблем?
Направи ли консултация при нивролог? Имах световъртеж и гадене, причинени от вестибуларния апарат. Пих хапчета и ми мина. Една приятелка ми каза, че ако усетя, че отново започва да ми се замайва главата, да направя едно лесно упражнение. Сядаш на стол с абсолютно изправен гръбнак, изтегляш брадичката напред (колкото може) и започваш да правиш кръгови движения с главата, така че брадичката по възможност да е напред. Така 5-10 пъти в едната посока и 5-10 пъти другата посока. Веднага се чувства облекчение.

wa_wa, направи си консултация в клиника Ден. Снаха ми се оперира там, но без да й слагат лещи. Операцията беше в един ден на двете очи. А аз се оперирах в Токуда и операциите са през месец (както писа Кипра Маца), заради направлението от личния лекар, предполагам.
[/quote
Вие ползвахте ли очила, които в един момент започват да ви пречат?
Кой лекар оперира снаха Ви в "Ден"?

# 545
  • Мнения: 230
Кой лекар оперира снаха Ви в "Ден"?
Д-р Петков и доц. Андреев

# 546
  • Мнения: 9
Катаракта се реверсира в начален стадий с капки за очи и правилно хранене!  Защото Катарактата е рецидив на неправилното хранене на тъканта на зрителния орган! Това са комплекс от вещества необходими за правилното изграждане и регенериране. В едно с различни промотори което вкарват веществата в клетката и т.н.....   Витамини - можете да ги прочетете навсякъде Риба - Скумрия и подобни. Орехи , боровинки и т.н.   Cineraria Maritima - капки за очи за предпочитани с алкохол - 2-3 пъти дневно. За 6-8 месеца  Почивка и повтаряне ако е необходимо. Вечер преди лягане може и Касторово масло- студено пресовано! Чисто.  Пази се UW лъчи Всякакви плодове със син и тъмносин цвят. И т.н.  Ако тези вещества не са налични в клетъчната структура се получават свободни радикали които фактически са Катарактата! Започва от зоните с най затруднено хранене  - Очната леща! Ако тази терапия не се прилага. Започва помътняване  и на сака на очната леща! и т.н. навън до склерата. Която е тъканта която внася хранителните вещества! Промоторите, Инициаторите и т.н.  Спреш ли терапията тя започва да се проявява отново ако зрителния орган е склонен към това! Ако лещата е сменена се говори за рецидивиране на Катарактата в околните и Тъкани. Подмяната на лещата не е Лечение! Процеса на недохранване на тъканите не е спрян! Това е! Няма лекар който да направи този прост Анализ направен от световноизвестни Хомеопати.  Пък и явно няма интерес 1000+2000 лв. е добър интерес за да се скрие този Анализ. - За  15 минути! Да не казвам какво може да стане!  Това работи при 60-70 % от Случаите.

# 547
  • Мнения: 201
Катаракта се реверсира в начален стадий с капки за очи и правилно хранене!  Защото Катарактата е рецидив на неправилното хранене на тъканта на зрителния орган! Това са комплекс от вещества необходими за правилното изграждане и регенериране. В едно с различни промотори което вкарват веществата в клетката и т.н.....   Витамини - можете да ги прочетете навсякъде Риба - Скумрия и подобни. Орехи , боровинки и т.н.   Cineraria Maritima - капки за очи за предпочитани с алкохол - 2-3 пъти дневно. За 6-8 месеца  Почивка и повтаряне ако е необходимо. Вечер преди лягане може и Касторово масло- студено пресовано! Чисто.  Пази се UW лъчи Всякакви плодове със син и тъмносин цвят. И т.н.  Ако тези вещества не са налични в клетъчната структура се получават свободни радикали които фактически са Катарактата! Започва от зоните с най затруднено хранене  - Очната леща! Ако тази терапия не се прилага. Започва помътняване  и на сака на очната леща! и т.н. навън до склерата. Която е тъканта която внася хранителните вещества! Промоторите, Инициаторите и т.н.  Спреш ли терапията тя започва да се проявява отново ако зрителния орган е склонен към това! Ако лещата е сменена се говори за рецидивиране на Катарактата в околните и Тъкани. Подмяната на лещата не е Лечение! Процеса на недохранване на тъканите не е спрян! Това е! Няма лекар който да направи този прост Анализ направен от световноизвестни Хомеопати.  Пък и явно няма интерес 1000+2000 лв. е добър интерес за да се скрие този Анализ. - За  15 минути! Да не казвам какво може да стане!  Това работи при 60-70 % от Случаите.
Благодарим за този коментар! А какви капки могат да се ползват? И наличните на пазара Околут, черни боровинки и подобни дали са подходящи?

# 548
  • Мнения: 5
Здравейте, много ще съм благодарна, ако има някой , който е минал през махане на перде и трансплантация на роговицата да каже как протече възстановяването.
На майка ми й направиха трансплантация на роговицата и й махнаха пердето , но тя нищо не вижда. Стана по зле от преди. Доктора казва, че е нормално , но аз не мисля , че е нормално нищо да не вижда.
Моля споделете вашия опит.
Оперираха я във Вижън при доктор Шандурков

# 549
  • Мнения: 979
Катаракта се реверсира в начален стадий с капки за очи и правилно хранене!  Защото Катарактата е рецидив на неправилното хранене на тъканта на зрителния орган! Това са комплекс от вещества необходими за правилното изграждане и регенериране. В едно с различни промотори което вкарват веществата в клетката и т.н.....   Витамини - можете да ги прочетете навсякъде Риба - Скумрия и подобни. Орехи , боровинки и т.н.   Cineraria Maritima - капки за очи за предпочитани с алкохол - 2-3 пъти дневно. За 6-8 месеца  Почивка и повтаряне ако е необходимо. Вечер преди лягане може и Касторово масло- студено пресовано! Чисто.  Пази се UW лъчи Всякакви плодове със син и тъмносин цвят. И т.н.  Ако тези вещества не са налични в клетъчната структура се получават свободни радикали които фактически са Катарактата! Започва от зоните с най затруднено хранене  - Очната леща! Ако тази терапия не се прилага. Започва помътняване  и на сака на очната леща! и т.н. навън до склерата. Която е тъканта която внася хранителните вещества! Промоторите, Инициаторите и т.н.  Спреш ли терапията тя започва да се проявява отново ако зрителния орган е склонен към това! Ако лещата е сменена се говори за рецидивиране на Катарактата в околните и Тъкани. Подмяната на лещата не е Лечение! Процеса на недохранване на тъканите не е спрян! Това е! Няма лекар който да направи този прост Анализ направен от световноизвестни Хомеопати.  Пък и явно няма интерес 1000+2000 лв. е добър интерес за да се скрие този Анализ. - За  15 минути! Да не казвам какво може да стане!  Това работи при 60-70 % от Случаите.
Рициново масло, Cineraria Maritima..ще се изкьоравите хора, не си правете подобни експерименти..

# 550
  • Мнения: 575
Моля, тези които са с трансплантирани лещи и всчки, които знаят, лещите имат ли диоптър или всички са еднакви?

# 551
  • Мнения: 4 207
Моля, тези които са с трансплантирани лещи и всчки, които знаят, лещите имат ли диоптър или всички са еднакви?
Да, подбират се съобразно предходната на операцията рефракция  и цел след операцията. От -13 за оперираното око сега съм под -3, като идеята беше да си остана късогледа и да ползвам очила за надалеч, както е било цял живот. Лещата ми е от порядъка на 5 диоптра.

# 552
  • София
  • Мнения: 18
Моля, тези които са с трансплантирани лещи и всчки, които знаят, лещите имат ли диоптър или всички са еднакви?
Да, подбират се съобразно предходната на операцията рефракция  и цел след операцията. От -13 за оперираното око сега съм под -3, като идеята беше да си остана късогледа и да ползвам очила за надалеч, както е било цял живот. Лещата ми е от порядъка на 5 диоптра.

Здравейте къде правихте операцията?

# 553
  • Мнения: 4 207
ИСУЛ, доц. Кючуков

# 554
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Може ли да споделите относно цените за операцията - самата леща се заплаща при всички случаи, така ли е? Чудя се дали има разлика, ако се прави в частна клиника или например в ИСУЛ или ВМА. В Пентаграм на моя близка и излезе 1400 лв. преди месеци (със среден клас леща - нито най-евтината, нито най-скъпата).

Общи условия

Активация на акаунт