Рамадан Карим,Аид Саид и 132 пожелания за мир в арабско и не само.

  • 57 150
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24
РАМАДАН КАРИМ НА ВСИЧКИ КОИТО ПРАЗНУВАТ!!! МНОГО МИР ЛЮБОВ И РАЗБИРАТЕЛСТВО МЕЖДУ ВСИЧКИ!

ЯСМИН ЧЕСТИТА ВИ ГОДИШНИНА! ОЩЕ ДЪЛГИ ГОДИНИ ДА ЖИВЕЕТЕ В ЛЮБОВ И РАЗБИРАТЕЛСТВО И ДА СТЕ ОПОРА ЕДИН ЗА ДРУГ И ЗА ВАШИТЕ СЪКРОВИЩА   bouquet   bouquet

# 46
  • Мнения: 39

Ясминче,Честита годишнина!Пожелавам ви,дълъг и щастлив,изшпълнен с много любов и разбирателство,живот!  bouquet

# 47
  • Мнения: 1
Рамадан мубарак!

Ясмин, честита годишнина!  

# 48
  • Мнения: 800
Рамадан Керим! Въпреки,че по всичко личи, тазгодишния рамадан едва ли ще донесе мир и спокойствие...


Ясмин, честито, 18г брак, вече е пълнолетен  Laughing


Аз съм мн сдухана тия дни.

Няма да постя, малката е само на кърма и денем и нощем. Хапва по шепа малини или парче пъпеш и диня и толкоз. Вече се майтапя,че е като някой светец-отшелник, само на корени и грудки  Sick

Вчера ,да  не повярва човек, успях да й набутам 3 спринцовки сокче/ тези от сиропа Панадол дето са /. Днес опитах и вода така да дам, но я изплюва.
Де се е чуло и видяло дете на 1г и 1м да му се дава течност със спринцовка. Мн е трагично положението с нея.
Докато Уго Чавес  и Руслаката любезно си подхвърляха топката за евентуално ново бебе, аз тичах за тест за бременност  Mr. Green  резулатата ще го кажа по-късно, като се събере публика  Mr. Green

# 49
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Докато Уго Чавес  и Руслаката любезно си подхвърляха топката за евентуално ново бебе, аз тичах за тест за бременност  Mr. Green  резулатата ще го кажа по-късно, като се събере публика  Mr. Green

Публиката ще се събере много бързо, казвай резултата  Mr. Green
Не се тревожи за малката, както казваше нашата педиатърка, няма дете, което да се остави да умре от глад. И малката ми щерка беше злоядо бебе, не искаше никакви адаптирани млека, пюрета и сокове, и за ужас на един детски лекар започнах да й давам кисело мляко преди да навърши и месец.Само това искаше да яде. И до сега си е такава. Преди лгане изпива по една голяма чаша кисело мляко, а и през нощта става понякога да пие.Няма начин да не се притесняваш и ядосваш, но е ненужно  Hug

# 50
  • Мнения: 800
  Mr. Green  


Ами няма да има братче засега  Grinning

цяла сутрин обаче четох материали за бременност и кърмене,едновременно кърмене на бебе и по-голямо дете едновременно и т.н .

С друго бебе или без, не я виждам малката скоро да се отбие. Не че искам да я отбивам, пък и нямам избор  Laughing  Напоследък мн ме хапе, джвака, дъвче и предъвква зърното, направо си  ме боли.

На свекърва ми най-малката щерка е цокала доста, но после когато се е свършило млякото, тя пак не е пускаал гърдата, толкова била свикнала. Свекърва ми се мажела с горчиви лекаарства, но детето пак не я пускало и така до около 7-8годишна висяла по циците й  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy  Та мъжа ми е сигурен, че и мен чака подобна съдба с това вироглаво дете

Ум Саид, как сте вие? Малката красавица ли е?  Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 433
Здравейте, момичета!

Минавам само набързо, че последните дни е някаква лудница  Crazy Хората изведнъж се мобилизираха да си купуват самолетни билети. Луда станах  Joy

Ясмин, честита годишнина. Още много години, изпълнени с щастие и любов. И аз следя със затаен дъх събитията в Сирия и искрено се надявам скоро всичко да приключи и най-после да настъпят времена на мир за всички народи.

Уго, точно това са местата   bouquet Относно въпроса на Люспата, и на мен ми е интересно, има ли още публични площади за екзекуция?

Амал, напълно права си за играчките. С майка ми се прибрахме 1 година преди баща ми и той ми изпращаше пълни до горе колети с играчки и шоколади. Които, естествено, бяха веднага споделяни с кварталната тайфа Wink

Астарта, Айа,  Hug Много благодаря за милите думи. Не се считам за голяма разказвачка, просто Сирия си е завладяваща и представена с обикновени думи.

Ум Саид, благородно ти завиждам. Аз изобщо не се справям с домакинството, а имам само 1 дете на 3.5г. Просто майка ми доста неща ми е спестявала като малка и много бавно, и трудно напредвам по темата.

За всички, които чакат снимката на бесилките, ще трябва още да почакате  Wink Оказа се, че е всички стари снимки са опаковани в кашони и са горе на къщата (без "Вавилонската ваза", естествено). Тази събота и неделя ще отида да се поровя  Joy

# 52
  • Мнения: 2 804
Ясмин , още много години щастлив семеен живот ! Честита Годишнина !  bouquet

Шило , не се оставяй да те използва за биберон ! Спираш и толкова ще се тръшка ден -два , седмица и после ще спре . Аз първите две ги кърмих почти до следващата бременност , а третата нямах много избор и я кърмих около 30 дни , но това заради операцията и по точно упойката , която ми спря кърмата .

Леки пости на всички които правят Рамадан !  Hug

# 53
  • Мнения: 550
Рамадан Карим и леки и благословени пости на говеещите Praynig

Ясмин, честита годишнина.   bouquet

Люспе, ти през Джеда мина ли - виж какво чудо ще се извисява там след пет години
- ще е висока 1000. Тия пустинни принцове и шейхове тотално са изтрещяли  ooooh!

# 54
  • Мнения: 800
Личи, че е рамадан, няма никой в темата  Simple Smile
и на мен не ми идва на акъла нищо умно и забавно да кажа  Simple Smile

Днес ще перем килими май. Особено по тоя в кухнята, може да се разбере какво е било менюто на Нада от 3 месеца насам  Stop Mr. Green

# 55
  • Мнения: 914


Такабба  алла  сияа  уа  киямакум   Praynig

на всички  празнували  по  различни   поводи  Честито    bouquet

Дани   надявам  се  че  сте  добре   не влизам  в  скайпа   Embarassed не мога  да  се  уредя от  децата

Ние  сме   добре  ал  хамдуллилля

на всички   bouquet

# 56
  • Мнения: 2 804
Добро утро мили момичета !
Не слагам кафе и закуска за да не дразня !
Свеар , радвам се че се да чуя добри новини от вас  Hug , липсваш ни ! Надявам се все да намериш минута време да те чуя , аз дребните ги разкарах от компа с една джиджавка дет ми отваря Интернет на телевизора и от там се гледа анимация влизам във Феиса и т.н. , а и за повече от час не пускам нико, от тях да стои пред компютъра още са малки .
Отивам да видя какво са си облякли , че тия дни са на вили и могили дрехите им само вадят и хвърлят , но ще слагам ред и ще се скарам отново . Mr. Green Ами няма как все пак са три и мъж ми та четири , а аз съм една .

# 57
  • Мнения: 413
Привет арабски мами,
пиша с една молба, но преди това да си призная, че понякога тайничко надничам
в темата ви и чета за екзотичния арабски свят.
Та молбата ми е следната. От както се е родил моя син, още като бебе му пусках
тази песничка http://www.youtube.com/watch?v=9IDgu5rDito&feature=related
и той често заспиваше слушайки. Сега вече е голям и още си я харесва и му я пускам,
но от известно време той ме кара да му я пея /аз му пея нон-стоп/, НО проблемът е,
че няма как да я науча, не чувам правилно думите. И затова се обръщам с молба към
вас, ако можете да ми напишете текста на лични, но с български букви, както се
изговарят думите, за да я науча и само кратко обяснение за какво се пее в песента, за мое инфо,
/не да я превеждате цялата/ Ще съм ви изключително задължена и безкрайно благодарна
за това.   bouquet
Поздрави от студена Австрия.

# 58
  • Мнения: 550
ТиSiДи, виж линка за транскрипция на латиница и английски превод http://sikkusblog.com/ya-taiba-lyrics-and-translation
Песента всъщност е религиозна, т.нар. нашид.



# 59
  • Мнения: 0
Здравейте Wink
Интересувам се датите на Рамадана съвпадат ли с тези в арабския свят, тъй като иранците са перси.
Същото важи и за годините. Това, че в момента в Иран е 1350 и някоя година, означава ли, че и в арабския свят са по персийския календар или не?
Simple Smile
Благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт