"Пак жега се задава, Юнчето усмивки весели раздава... " - тема 2

  • 20 117
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 370
Чин, и моето мнение не е по различно от това на останалите. То като кърмим, много знаем по колко ядат бебоците!

Моя Никола днес на РД-то май някой ми го урочаса. Много плака тази вечер това момче. Така не ми е плакал. Може и колики да са били, защото и на съм проплакваше. Мъжа ми го ми със светена вода и пак си проплаква. Ето уж спи, а пак го чувам. А и приказка имам да чета. Отивам!  Rolling Eyes

# 676
  • Мнения: 141
Ейй Ани почуствах се като отличничка : ))) похвалена и доволна  Mr. Green

Искам да питам в колко часа си лягат вашите бебета вечер?Питам за това лягане в кошарата,не в колички или пезлпнги,дивани и т.н.Като се замисля Мартин ляга окончателно чак между 10:30-11:30ч.Късно ли е?Преди това от към 8ч бодува.Ама то и може би късните ни бани са виновни  newsm78
Другото- на тъмно ли спите в стаята с бебетата?Ние още сме на нощна лампа,че чат пат вечер хвърлям по едно око като си мрнка или проплаква насън.

Еййй много се радвам за Дара и Кити.Браво момичета  Hug Hug Hug

Лека и спокойна нощ на всички.

# 677
  • София
  • Мнения: 169
Охх много се радвам, че Кити и Дара са си у дома Hug Hug Hug
Ана2, Евридик,  много благодаря за отговорите Hug След като прочетох всичко, което сте ми писали (както и допълнителните статии) смятам, че проблема идва от коремчето, май се напъва като се дърпа. Защото мляко има, а и той сам си се връща към гърдата като спре да се напъва явно, аз просто не мислех, че може толкова бързо да действа коремчето (но според това което сте ми писали е възможно). Иначе не знам какво от моето ядене би могло да го дразни...А между другото, днес изобщо не се е дърпал, сука си нормално, за това си мисля, че наистина е било от коремчето (защото всички други причини налагат по-продължителен проблем). А ние позите на кърмене ги сменяме, през нощта легнали се кърмим, през деня понякога легнали, понякога люлка и като се дърпа го прави и в двете пози #Crazy Много ви благодаря отново за отговорите, дано скоро престанат да ги мъчат бебоците тези кореми Praynig
Аз пък днес бях и до The Mall, в Карфур (самия магазин) има 70% намаление на всички дрехи, та си купих рокля за 10 лв (намалена от 33) и 4-ри блузки на Крис за по 4-ри лв всяка Mr. Green Намалението е май до 8ми Август (поне така чух да си говорят на касите). А купих си и памучни боксерки 3 броя за 5 лв (ама хубави) Grinning Междувременно оставих Крис на баща му да го гледа Mr. Green ама той си спал послушно докато ме нямаше и като се прибрах и след 5 мин ревна за манджа Grinning

Пао, ние спим на пуснат телевизор, за да има светлина, лампата я гася. А бебето го къпем в 9:30, и към 10 и малко яде и до към 10:30-11 си ляга, така че на мен ми се струва ок твоето време, като от 8 до 10:30 не му давам да спи  Mr. Green

Лека от мен Hug

# 678
  • Мнения: 49
Добър ден от една ужасно притеснена и много изтощена мама!

СИМПЛИ- бъди много щастлива и нека всичко лошо отминава бързо без да оставя следи!

Бързам да изкажа сърдечни благодарности на всички за подкрепата!

ВАЧЕ, АНИ2, БЮТИ, ЧИН, ЦВЕТИ, МАМА АНИ- безкрайно ви благодаря, значите много за мен!


За съжаление положението вкъщи май е по-зле- вкъщи сме от вчера наобяд, а ДАРА от снощи се опитва пак да вдига температура, не иска да яде и е отпусната, спи, нощес на 2 пъти опитах да я будя, но тя хапва в просъница 2-3 минути и толкоз- в болницата поне имаше апетит.................. Господи, момичета, вярвайте ми, че не знам какво да правя....единственото нещо, което искам е мъничката ми да оздравее и да се стабилизира Praynig Praynig Praynig
Вчера ни изписаха след всички изследвания в норма, казаха, че инфекцията е овладяна, а тя продължава да покашля........
Знаете, че е понеделник ни приеха по спешност- заместващата личната каза: висока температура, зачервено гърло и ушенце....в Токуда изключиха възпаление на ушите, но констатираха на белите дробчета и на стомашно-чревния тракт...Диагнозата е пневмония, но де факто е остра бактериална инфекция, тръгнала от горните дихателни пътища, която (понеже Дара е много мъничка) е ударила дробчета и коремчето. Имаше съмнения и за бъбреците, но на ехографа всичко беше О.К. Praynig Шест дена беше на много силен антибиотик, два дена беше на системи и въпреки това я кърмих. След което и аз се разболях- 38.5, повръщане и разстройство- отказах да ме лекуват в спешното и да приема назначените ми лекарства, защото искаха да захраня Дара с АМ, от детското се смилиха над мен и ме включиха на системи при нея. С помощта на Пламен, успявах да я кърмя, но кърмата ми ужасно намаля, стана прозрачна, а сега и заради коремчето на Дара съм на диета (ориз и картофи). Допълнително, това че съм толкова притеснена никак не ми помага......
Искам си здравото и щастливо, спокойно детенце Praynig Praynig Praynig и бих направила всичко, но не знам какво........
В болницата толкова се стресира- след като на третия ден й свалиха първия абокат за смяна, не можаха да нацелят веничка, писъците й бяха жестоки вски ден, а след това трепереше, биеха й инжекции дори в главичката...........
Извинете за неприятния пост още от сутринта, но отново имам нужда от цялата ви подкрепа!

Желая ви хубав ден и усмихнати мъничета!

# 679
  • Мнения: 43
Добро утро,
Китикат просто нямам думи ,от последното изречение очите ми са пълни със сълзи ,знам че ще мине всичко и ти пак ще си спокойна с едно прекрасно здраво и лакомо детенце,само трябва да се стегнеш ,мобилизираш и да си казваш и това ще мине ,и това ще мине -много пъти съм го правила и вярвай ми помага ,всички лоши неща минават,ще се преживее болестта ,но трябва да се опиташ да овладееш стреса ,за да имаш кърма -аз знам,че до няколко дни ще напишеш един прекрасен пост как всичко е ок,Дара си се храни и се прибирате от разходка .Нали знаеш "Подсъзнанието може всичко"
Ние пък тази нощ много се напъваме иии в резултат не ни се хапваше много в 5,30 ,та да видим после как ще са нещата .
Иначе с Пао и Мартин си правим прекрасни разходки и се забавляваме с бебешките им муцунки.
Хелън ,тя Пао ти е писала ,че и аз съм така -онзи ден през нощта се събудих ,тресейки се от студ ,дясната гърда ми беше твърда много и ме болеше ,измерих си темп . и бях с 37 ,влезнах под душа ,изцедих се и спадна ,но си ми е проблемна -доста по-голяма от другата ,почти винаги от нея храня първо ,не цедя по много ,за да не я стимулирам ,но още ми е проблем.
Целувки от нас на Алекс-уникален бузанко е  Hug

# 680
  • Мнения: 4 370
Добро утро!
Кити, радвам се че вече сте си у вас. Сега е необходимо да осигурите на Дара благоприятна домашна обстановка, много любов, гушкайте се и отново ще се върне твоето щастливо детенце. Защо не намерите класически хомеопат и да се консултирате и с него?! Този стрес в болницата , игли в главата, бърр, дано не се повтаря вече това.
Имаш много положителна енергия от мен!  Hug

# 681
  • Мнения: 57
ДОБРО УТРО ,МАМЧЕТА!
Кити , хубаво е ,че вече сте си у дома.Преживели сте ужасен период в болницата с мъничката Дара.SadОт все сърце ти пожелавам днес палечка да се почувства по- добре и бързо да си отива болестта!Толкова са безпомощни бебчеата и е нечовешко да ги гледаш как се измъчват от болки или някакви неразположения...миличката Дара.Добре ти е написала ичката,придържай се към позитивната нагласа , колкото и да е трудно- всичко ще е наред, ще видиш!  Hug Hug

# 682
  • Мнения: 984
Kiti радвам се, че сте си в къщи вече. Ще се наредят нещата и Дара ще се оправи. Това с главичката изглежда много страшно, но често се практикува. Не го мисли вече  Hug
Един.. поздрав от мен. Аз си познах някои реплики към баткото  Mr. Green

# 683
  • Мнения: 2 456
Кити,  Hug всичко ще е наред. Хубавото е че някой ден Дара няма да помни преживяното.
Радвам се, че Пламен е до вас, бързо дооздравяване на Дара, а на теб много сили и положителни мисли.  Hug   bouquet  Heart Eyes

После ще се включа жповече..

Никола продължава да яде по малко, стигна и до 60мл, а прави големи паузи... 4-5 часа, тия ваксиниии  #2gunfire

# 684
  • Мнения: 445
Добро утро, момичета  Hug
Кити... направо занемях от последните изречение, горкото детенце  Cry Sad. Имаш цялата ми подкрепа, стискам палци малката Палечка скоро да се оправи.  Hug Hug
ПаО, ние още спим на нощна лампа, но заради мен, защото да го гледам ако промрънка... Много ми е близо до леглото и като се размърда поглеждам, за да преценя да ставам ли или не... Иначе и ние къпем Алекс към 21 - 21.30 часа, яде и после заспива към 22 - 23 часа. Аз смятам, че така е добре, защото после се буди към 3.30 - 4 часа и после чаааак към 7  Grinning
Иначе аз се оправих от вчера и вече много внимавам, редовно изцеждам по малко, за да има облекчение. Сега отиваме на село при баба, че не е виждала малкия Simple Smile
Ичка  Hug за теб и Божидара, няма нужда да ви казвам, че много ми липсвате с ПаО Simple Smile
Чин, и Алекс яде по малко напоследък, но пък иска по начесто, не знам на какво се дължи... Обаче вече много се наплаших от тия ваксини, горките ни дечица... #2gunfire #Cussing out

# 685
  • Мнения: 2 456
за лампите- не спим на нощна лампа. Майка ми е имала горчив опит с мен и нощната лампа, спах на светло до 12 годишна сигурно. Беше ме много страх от тъмното.
Сега, когато искам да го видя, просто светвам. Мисля, че е добре за него, така разбира че е и нощ и трябва да спи, а и след време няма да има проблем да спи на тъмно.

Може би това, че не яде по толкова много не е проблем, но предвид, че ми е много лаком, преди трудно издържаше 3 часа, изпиваше си всичко  и търсеше още, сега ми е малко странно и леко притеснено. Снощи след като си изяде всичко в 9, заспа към 10 и спа до 2:30, изяде 60мл  и пак заспа.
Сутринта яде в 5:30,  изяде 100мл, събуди се в 8 от коремче, баща му пак го приспа и спа чак до 10, събуди се и изпи 100мл., но на почивки..

Деси, как е Йо?

# 686
  • Мнения: 49
Имаме много слуз в акото, зелено е, но не мирише- може ли да чисти антибиотика?

# 687
  • Мнения: 2 456
Имаме много слуз в акото, зелено е, но не мирише- може ли да чисти антибиотика?
според мен, да, но нека и някой друг да се включи.

# 688
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Zizuna мисля,че 24 евро за 117 бройки,р-р 3 е много добра цена,аз всех същите,но 64 бройки за 18 евро  Rolling Eyes
Ние не спим на лампа,святкам,когато се събуди,много ми се иска и нашата баня да я изместим малко по-късно,но той след 19:00 става толкова нервен,че едвам издържа до 20:00  Wink
Дано малката адашка на kitikat се възстанови напълно и скоро да раздава много усмивки на мама  Praynig

# 689
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Ние спим на тъмно, но не съвсем, защото сме на втория етаж и лампата зад блока си свети цяла нощ доста силно. Така че ако не се налага да сменявам памперс не пускам лампата и си кърмя така. Като пусна лампата той се дразни и примигва много с очите.
Ана2, кърмя легнала само от едната гърда, поне за сега, защото другата ме боли в легнало положение. Може би е по-добре, все още не мога да преценя, понеже ту се дразни, ту е по-спокоен. Но установих едно - след дълга разходка и малко закъсняло хранене яде без никакви проблеми, много е спокоен, но пък докато дам цицата го разбира целия блок Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт