Скоро половината ще мине, до декември още толкоз да броиме.

  • 21 922
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 303
За диоптри си говорите и аз нещо се зачудих дали няма да е проблем и за мен нормално раждане Rolling EyesАз имам– 0,5 и астигматизъм само на едното око и по принцип си гледам без проблем,но за компютъра,тв и четене ги нося,че така си напрягам и здравото око.Предпочитам нормално раждане,но ако е проблем изобщо няма да се опъвам.

Към края на бременността обикновено от ЖК изискват мнение от очен лекар. Освен диоптрите се следи състоянието на ретината и други индивидуални особености, така че общовалидно правило няма. Така или иначе върху решението за евентуално секцио влияят още много фактори и всъщност никога не може да се знае със 100% сигурност как ще премине раждането.


mimi_0719, много романтичен подарък за рождения ти ден   bouquet

# 706
  • Мнения: 21
Добро утро  на всички Simple Smile
Аз имам малко странен въпрос..........
2006г. когато бях бременна първия път ходих в Св. София на 3Д ехограф напълно безплатно приличаше или го промотираха като обучение за бременни в което ни разказаха за методите на раждане разходиха ни из отделенията и т.н. все с комерсиална цел Simple Smile но пък мисля че това се явяваше въпросната ФМ за която тук много се коментира определиха пола показаха ни вътрешните органи и всичко мина както си му е реда. Тогава такъв преглед се осъществяваше чрез записване предварително разбира се.
..... та въпроса ми е : някой чувал ли е дали се организират такива неща и в днешно време?
Питам такова нещо защото сега не мога да отеля 100лв за ФМ пък всеки месец на консултациите си ме гледат на ехограф (2Д) и не смятам че можем да имаме увреждане
Доктора ми каза че ако имам нужда от изследвания ще ме изпрати и да не ходя сама
хубав ден на всички Simple Smile

# 707
  • Мнения: 117
Добро утро!Пожелавам на всички ни един по-прохладен ден !
mimi_0719,ч Hug Hugестито!
Sophi_Fote ,и аз ходя всеки месец на 2Д,даже по няколко пъти на месец,все така се случва,че се налага за нещо,и не мисля да ходя на 3-4Д.

# 708
  • Русе
  • Мнения: 2 613
Marleen,стискам палци!
Добро утро и от мен!Тук цяла нощ валя и сега е много готино:)Мисля да пия кафенце в двора преди да е станало отново горещо.
Може ли някой да ми обясни как да се включа в групичката в ФБ?Иска ми се да ви покажа коремче и чудо,особено вечер съм като в 7-я Crazy Crazy

# 709
  • Варна
  • Мнения: 21
Здравейте!
Днес ни отпусна малко хлад това време  Simple Smile . Обаче нещо не се чувствам добре - едно ми е заспало и умряло, явно от смяната на температурите.
Момичета, не ми се нахвърляйте, но взех решение да не правя БХС. Четох, много, съветвах се с лекар, чух мнения и на приятелки и го реших. Другата седмица съм на ФМ и нямам търпение, много се надявам да видим пола  Wink

# 710
  • Мнения: 6
Sophi_Fote ако изрично наблюдаващия ти лекар не те е пратил, не е необходимо да ходиш. От любопитство говорих с няколко добри гинеколога, за да разбера разликата м/у 2D, 3D и 4D. Това, което се вижда на 2D, не може да се види на 4D. То всъщност това не е и 4D, та тя 3D технологията не се е развила достатъчно. Всичко е една атракция. На 4D не могат да се видят органите. Просто виждаш един силует, който се създава спрямо данните, които му прехвърля 2D.
Така, че няма за какво да се притесняваш. Мен също никой не ме е пращал на тези прегледи, на своя глава ходих. Беше ми интересно що за чудо е това 4D. Ми... нищо особено.
ТОВА СИ Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ, НЕ ИСКАМ ДА ЗАСЕГНА ТЕЗИ НА КОИТО ИМ Е БИЛО ИНТЕРЕСНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*Mishela* това си е лично твой избор и никой няма право да те критикува. Аз пък не съм правила нито едно БХС!!!

# 711
  • Мнения: 34
Здравейте!
Днес ни отпусна малко хлад това време  Simple Smile . Обаче нещо не се чувствам добре - едно ми е заспало и умряло, явно от смяната на температурите.
Момичета, не ми се нахвърляйте, но взех решение да не правя БХС. Четох, много, съветвах се с лекар, чух мнения и на приятелки и го реших. Другата седмица съм на ФМ и нямам търпение, много се надявам да видим пола  Wink

Добро утро на всички   bouquet

*Mishela*  няма да е кой знае каква загуба ако не направиш БХС, всичко си е само някакви процентни вероятности ... които даже не съм убедена , че са кой знае колко верни. Аз лично го направих , но просто ми е първо детенце и се притеснявам от всичко и така като го имам си ми е за мое вътрешно успокоение  Simple Smile

# 712
  • Мнения: 24
Здравейте, днес все още е прохладно Simple Smile
Аз също 2006 ходих на тези курсове за бременни(които бяха безплатни) и после имаш право на безплатен преглед с 3д май не съм убедена защото вече ми е смътно, ама на мен не ми направиха особено интересен преглед и нищо не ми казаха дори и пола тя мойта доки вече ми го беше казала Simple Smile...
та ще се поинтересувам дали все още го има това и ще ви кажа Wink
Хубав ден на всички!!!

# 713
  • Мнения: 1 516
Аз пък точно първия път не правих БХС. Никой не ми го беше споменал, а когато прочетах тук-там , вече беше късно .  Този път лекарят ми го препоръча и за това го направих . Но да го правиш или не е въпрос на личен избор и никой не може и няма право да критикува друг за неговото решение  Peace

Иначе 2D-то се използва за виждане на всичко важно по бебето . 3D и 4D са само за удоволствие на родителите . Съвсем спокойно може да се мине и без тях ...

# 714
  • Мнения: 184
за БХС-мен лично ме изпрати мойт доктор-имах неуспешна бременност преди време и съм на 36г той предпочете да отида...
Що се отнася до 3Д-имах по-големи очаквания(честно!)може би защото чаках месец и половина и очаквах друго-преди 12г с първата ми дъщеря не е имало такива "екстри"пък какво от това???

# 715
  • Мнения: 1 677
Мими, честито!  bouquet
Само положителни емоции от тук нататък!

# 716
  • Мнения: 11
я дайте малко подробности за 2-рия БХС и кога се прави???

# 717
  • Мнения: 21
на въпросното 3Д през 2006г ни казаха пола 100% и познаха и обстойно ни огледаха органите и таткото присъстваше и на него му обяснявах обстойно, но тогава 3Д имаше само на няколко места в СФ и беше като промотиране на болницата и на новите технологии Simple Smile
Би ми било интересно пак да отида - сега знам какви очаквания да имам... ама и специалистите са много.... ама тези ФМ са много скъпи а аз планирам моренце и не мога да отделя сега пък после ще е късно....

# 718
  • Мнения: 723
Еххх, много хубаво ми стана като се загледах днес колко много мами имаме които вече са в 20г.с. как лети времето...то половината минало вече.

Аз снощи усетих бебето най-накрая  Heart Eyes като легнахме да спим и аз се въртях ту на едната ту на другата страна и по едно време легнах по гръб и си сложих ръката на корема и усетих побутване отвътре и после още 5-6 пъти. Наистина не може да се обърка с черва това движение. Тази сутрин пак го усетих.
А за БХС аз също не мисля да го правя, на ранната ФМ ми казаха, че рискът ми е малък и няма нужда да го правя, Кирякова също не ми е казала да го правя. То така или иначе самото БХС за мен е безмислено изследване. Който иска наистина да се подсигури срещу Даун трябва да прави амниоцентеза, но там пък много ме е страх от риска от аборт. Вярвам, че всичко ще е наред с бебата и дано интуицията ми е правилна

# 719
  • Русе
  • Мнения: 2 613
За БХС-то....аз ако не ми беше казал доки изобщо нямаше да го направя.При мен е заради възрастта-на 36 години съм.А за 3-д...абе аз да не остана назад,та затова EmbarassedВ Русе се счита че няма добри специалисти за него,та повечето ходят в Тутракан в една клиника.По-скоро е заради самия специалист,не заради машинката.Да не говорим ,че мен часът ми е за 16.08,когато ще съм в 23 седмица(на този ден влизам де) и ми се види малко късничко,ама хайде...Цената тук е 60лв,да ви кажа за 100 много бих се замислила ThinkingЗнам,че е заради бебето,ама все пак и друго дете имам ,а времената не са лесни.А и нали всеки месец ме гледат на 2-д,за което давам по 10 лв..защо ли?

Общи условия

Активация на акаунт