Отговори
# 30
  • Мнения: 158
Моето мрънкащо момче днес ме подлудява,надявам се по не през нощта да е спокоен,че не знам как ще съм.
Нослето му го чистя със Стеримар вечер след къпане,бая секрет излиза.
Мен ме опишква нощем като му сменят памперса,направо си го превърна на навик.  Mr. Green Ама няма какво да го правя "Марчето" ще пере.Между другото забравих да ви кажа,че открих страхотен течен перилен препарат и то на достъпна цена и съм много доволна от него-Бочко.На цената на Тео бебе е.
Гърдите и аз като повечето от нас ги мия като се къпя или препотя.Да ви кажа нощем така се потя,че сменям по 3-4 тениски и това е откакто съм родила.Надявам се да се оправи,че ми е ужасно никога не съм била така  Embarassed
Косата му я мия всяка вечер,а сутрин като го къпя пропускам,но понякога става една замазана и ме дразни все едно не е къпан.
Дупето го мажа с крем на Мустела за подсичане.

# 31
  • София
  • Мнения: 169
Чин-че, никакъв режим нямаме, днес будува от 10 до 16 часа, без да мигне, съответно голяма част от това време прекара на гърда, защото иначе само реве...заспа чак в 16 и нещо, разбира се се събуди в 18 да яде и пак заспа, разходихме се и сега спи, но очаквам всеки момент да ревне за манджа (вече се шегуват у нас с мен, че съм ходещата манджа Mr. Green ).
Вие с този дълъг път, но спокойно, всичко ще е ок, пък и отиваш при мама, аз ако сега не бях с мама, сигурно щях да съм в сериозна депресия, така че отивай и се наслаждавай Hug
За нослето и ние ползваме физиологичния на Стеримар, има си специален накрайник, който много добре влиза в нослето и изчиства разни секретчета, доволна съм Rolling Eyes
охх, айде време е за манджа, поне успях да пиша днес де, целувки на всички Hug

# 32
  • Мнения: 328
Чин Благодаяр за темата  Hug
Отиваме да се къпем че после много ревем за мляко  Crazy.После ще чета че сте много бързи за няколко часа и 3стр  Crazy

# 33
  • Мнения: 141
Ихаа вече сме в родени  newsm44
Мерси Чин  Wink
Прочетох за чадърчето ..пфф добре че писах..да ми кажеш,така се зарадвах  Hug
Хелен,браво на големия мъжжжжж.. Hug Аз къпя и мия вс вечер тялото,някой път пропускам главата,но я мокря.Ние още се къпем на чешмата,но утре сме във ваната...малко ми е притеснено дали ще шава,дали ще му хареса... За нослето-вс вечер слагам по капка физиол. разтвор(има и като ампули едни...дозички,удобни са),досега не съм бъркала с нищо...не се е налагало.
Момичета първата ваксина след изписването точно на 30ия ден ли е?Сега се сещам,че нас доки ни извика пак на 19ти,а това е 34 ден..  Thinking
 Чин нз как е станало,но има две теми с едно име,Деската е писала там...  newsm78

Ние днес бяхме повече навън та трябваше и да ядем...доста ми беше притеснено и си мислех,че вс ме гледат и че си мислят.."тая пък не можа да се прибере ми пие кафета и кърми тука"  Confused Сигурно ще свикна,ама и аз вече имам нужда от социален живот...т.е. поне непознати да щъкат около мен и да има движение...среща с приятели за бързо и тва е.

# 34
  • Мнения: 4 370
Здравейте!

Да са живи и здрави Матей на ВяраВики и Йордан на Гергана.

ВяраВики, чакаме те при и юнските мами!!!  Heart Eyes Нищо че Матей се роди през юли.

Хелен на Виваком съм.  Crazy Ама грешката е моя.

Аз също не си мия гърдите всеки път. За къпането редуваме с шампоан и с хума, но мием косата всяка вечер.
За мазането, мъжа ми се занимава с това и маже обилно. Ако зависеше от мен нямаше да е така, но вечер той си го оправя, аз не се натискам.  Party

Селави за подарък може да пискаш един хубав бебешки албум за снимки, има много луксозни. Или бебешки дневник, ако нямаш; кутийка за биберон.

Чин, благодаря за новата тема. А какви са тези играчки за 100 лв и с навиване. Мислех че всички по скъпи са с копчета.

Хайде, отиваме да къпем бебето.

# 35
  • Мнения: 4 420
Чин, аз уж писах в темата, уж публикувах а пък го няма. Както и да е пак ще го напиша.
Иначе Нико и Йо вървят ръка за ръка  Peace

Чин, страхотна тема отново   bouquet

Хайде да сме добре дошли в Родени2011. Само хубави моменти да споделяме тук. Да растат децата ни живи, здрави и щастливи.
Имаме си равенство на момичета и момчета, супер. Голямата битка която се водеше чак ни изненада май накрая.

Аз пък искам да кажа на момичетата, които само четат, да не искат да бъдат вписвани на първа страница само за някаква си никому ненужна статистика. Темата е за обмяна на опит и убиване на свободното време, нямаме нужда от постове като запис да следя, не съм пишеща, но съм четяща.....

# 36
  • Мнения: 4 420
Чин, разбрах какво е станало. Имаме две теми с едно и също заглавие. Може би трябва да пишем на модератор другата да я изтрие  Peace

# 37
  • Мнения: 227
Юнски мами, добре дошли в "Родени".
Пожелавам на всички само хубави мигове и усмихнати детски очички (чак и го римувах Mr. Green)

# 38
  • София
  • Мнения: 13 216
Чинче благодаря за темата!! Добре дошли в Родени 2011 г.   bouquet
Ваче,   bouquet - накратко - спортът е напълно ОК, диетата е най-добре да се почне след втория месец, като не се приемат по-малко от 1500 ккал дневно и се отслабва плавно. 90-дневната  е вариант, който работи при някои жени, като 29-ия ден може да е на плодове, а не само на вода. Някои майки споделят обаче, че тази диета влияе на количеството мляко, което произвеждат. Погледни тук опита на други кърмачки.

Ана/b], благодаря ти много!!! Hug Hug Hug
Сега ще чета.. Ако намалява кърмата, обаче не ме устройва Rolling Eyes Аз успях а сваля с тази диета. Понеже аз по принцип не си тормозя организма с диети и теглото ми не варира драстично, освен при бременност като нравих 90-дневната беше успешна.
Искам да те питам още нещо. Раличка яде от едната гърда само и заспива. Издържа по 2 - 2,5 часа. Памперсите са си пълни както трябва. Обаче ме озадчава това стигане на мялко само от едната гърда. В същото време другата не се препълва, нямам болезнено чувство. Това означава ли, че кърмата вече се е урегулирала. Извинявай за тъпия въпрос, ама предния път не стигнах до 20 ден, за да си задавам такива въпроси и като цяло тогава беше мазало...  Wink

Шунче, той Макс с крака и ръце се беше запънал в корема ти и те разиграваше  Mr. Green, че сега нищо чудно как се успокоява увит в одеялцето.
На мен таза също много ми е разширен. Ще се прибере, споко! Ама ние май искаме по-бързо всичко да става..  Tired

Чинче лек път и да пишеш от там!

Честити рожбички на ВяраВики и на Гергана! Hug Hug Hug

# 39
  • Мнения: 26
Села Ви, Ани ме подсети, мен ако ме питаха, бих си поискала от онези гипсовите комплекти, с които се правят отливки.

Евридика,  Hug, благодарим за помощта, която ни оказвате винаги.

Чинче, а в коша от количката, Никола вързан ли е с колани? Все си мисля, че кошът за кола е по-сигурен от този кош. Все пак за това са направени. А и ако спирате да почивате, не е ли по-добре в коша...  Hug Уф, тоя кош, оня кош, обърках се, надявам се ме разбра  Laughing

# 40
  • Мнения: 20
Ох момичета, и ние от 18 часа до сега все на гърда висим. Сега е направо изтощена от ядене. Не спи ама няма сили да мръдне даже. Какво е това чудо? Лелееее.... близо 4 часа на ръце... Crazy а гърдата ми сигурно е зверски протрита вече. Чак главата ме заболя и то сериозно.
Аз се пробвах днес с играчката над леглото ама ми мина номера за 5 мин точно Sad....  Изтощена съм.
Чин, а какво е това кошче? Има ли нещо марка, линкче? Много ще съм благодарна, че и на мен ми е леко кофти с тези 600 км, които трябва да изминем. Нашето моя суеверен мъж е купил докато бях в болницата. Аз после гледах за нещо по-легнало ама не успях да намеря Sad

Ана2, днес по време на поредното кърмене прочетох това, което си писала за кърменето и деитите, а също и статийката за 1 месец. Какво мога да кажа, освен едно огромно благодаря!   bouquet

# 41
  • Мнения: 2 456
Деси, слаб ми беше интернета, та нищо чудно да има две теми.
Ваче, ще изтриеш ли другата?

Мама Анели, самият кош е вързан, но Никола вътре не е.. Замислих се, ако при катастрофата беше в кошчето за кола, със сигурност щеше да се удари, първо коланите минават не през рамото, а малко по-надолу, после главата му не стои стабилно, та при удара със сигурност щеше да се кандилне на някъде.. и трето е прегърбен. В коша от количката стои напълно легнал, коша е здраво хванат, а той е напълно легнал, така че ен се налага да го вадя на 2 часа.
Иначе да, за това са направени, но колко качествено не съм сигурна.  Hug

А н и, Еко играчките са скъпи и без батерии  Mr. Green

Симпли, гледах го на снимка, точния модел не го знам, но е на Jane - мисля, че е това http://www.adria.bg/bg/pr/koshnitsa-za-kola-matriks-layt-bbb.html

Деси, твоето столче какво е ? Пробвах нашето да го сложа както вашето ама цък.. не става.

Последна редакция: ср, 06 юли 2011, 22:25 от chin

# 42
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен. Само да отбележа, че и аз съм с вас. Peace Hug...
Чинче, чудесна ни е новата темичка. Да ни носи само спокойствие и щастливи емоции.  bouquet
Лека от мен. при първа свободна минутка, пак ще се обаждам....

# 43
  • София
  • Мнения: 3 090
Привет и от мен в новата тема и в новия раздел, Чин -   bouquet

По навик влизам в Очакващи май-август  Simple Smile Ще ми липсва очакването на бебенцата ни  Heart Eyes

Честити бебчета на Гергана85 и ВяраВики!

Отивам да видя успяхме ли да заспим...

# 44
  • гр.В.Търново при моя любим
  • Мнения: 622
Здравейте и от мен,вече в "Родени". Simple Smile Да са н Simple Smile живи издрави бебенцата и много палави  Mr. Green Heart Eyes

Благодаря ви момичета за подкрепата.Проблемът е много труден за решение......наш близък изчезна в чужбина и чак вчера получихме вести ,какво се е случило с него и къде е....но няма да ви занимавам,просто благодаря ,че ме мислите  bouquet

Ние сме на кърма,въпреки че покрай притесненията ни тази седмица тя малко намаля .Къпем се сутрин и вечер само с вода ,от днес вече ползваме и сапун "Бочко",мажем дупето с крем същата марка и с преварен зехтин(предупредиха ме първия месец поради това ,че Жорко е недоносен да не ползвам козметика ),памперсите ни са Памперс Премиум и съм доволна от тях и мием очичките с преварена водичка.Храним се на поискване,за коликите ползваме Био Гайа,Еспумизан и мисля че помагат и вземаме Вигантол по 1 капка сутрин а за нослето Риномер бейби.Вчера ни беше първата разходка и ни подеиства добре.Ами това е ...таткото засега помага,въпреки че всеки ден го търсят от работата.Другата седмица сме на педиатър и ще съм по подробна  Mr. Green

Чин,благодаря за хубавата тема   bouquet

Лека и спокойна нощ на всички мами и бебнца Heart Eyes

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 6 нови отговора.

Общи условия

Активация на акаунт