Юли 2006-100 юбилейна тема

  • 67 128
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 481
Бета ,таз Яна вашата ще ви изненада с някой филм за в бъдеще ,няма да остане непроявила се много таланти:) Браво:)
  Даваш ли и ентерол,смекта,хидрасек нещо такова? за разстройството?

Имам да пиша план конспекти за  два дни бай:)

# 706
  • Мнения: 1 341
Бета, честит рожден ден със закъснение! Желая ти много здраве и щастие!

Яна е голяма умница, когато чета какво пишеш за нея, сякаш не е на годините на Ема.

Днес Ема е за първи ден в новото училище! Не отиде с особено желание, беше една свита, притеснена. 3 пъти ме пита дали ще я взема да обядва вкъщи-обещах й! Отивам да я взема в 11:30 и що да видя. Тя се наредила да ходи в залата за обяд, хваната за  3 момиченца/вече и дружки си има Heart Eyes/. Взех я аз и отидохме при учителката да я попитам как е била, що е и т.н. Много е доволна от нея, само в началото е имала малко притеснение, но след това се е отпуснала. Учителката също каза, че я е изпратила на обяд, та Ема пожела да обядва там и да я взема чак довечера. Дечицата от класа са много сладки. Всички се струпаха да ме питат дали ще я върна след обяд, като им казах, че остава, те се зарадваха. Много съм щастлива, всичките ми притеснения бяха напразни, както и нейните.

Другото ново покрай нас е, че записахме Ема на конна езда. Толкова много и отдавна го желаеше, че сега по-щастлива от нея няма. Утре й е първият урок. Базата е много близо до вкъщи. Ще ходи 3 пъти седмично. Утре ще дам отзиви и снимки  Wink

Ставам да изчистя докато дребен спи.

# 707
  • Мнения: 2 481
 HugЧакаме снимки Ронка:)

Ние с нашите танци,уж знаем два танца  не ги пуска на фестивала http://news.plovdiv24.bg/304412.html  Нашата треньорка го организира:)  Може да ги пусне но не иска още не бил перфектен  ooooh! и не бил до края 3 минути  кой ще ги гледа,викам и спирай музиката до където го знят не трябвало до края да е и сега само ще гледаме  Rolling Eyes каките ни Crazy

Днес я пуснах на ДГ  поспря да кашля, но определено кашля от задни сополи,кажете нещо за такива  newsm78
 
Вчера се отказах от ДГ,ако не ми дават по 2000 лв на месец и по 3 успокоителни на ден не стъпвам,това е АД ад ад ужас и ад и пак ужас  ooooh! Може и да ви разкажа ама не не

# 708
  • Мнения: 1 341
Ели, я разкажи, че ми стана интересно Simple Smile

Ема днес връхлетя в стаята с огромно желание. Пу-пу, все така да е.

# 709
  • Мнения: 2 481
Ааа Ронка аз съм казала не не ,няма да разказвам,иначе то каквото си го направиш,ако позволиш да ти се качат на главата 30 диванета- ще ти се качат,вчера имаше разбити носове,кръв,ревове,крясъци, зверилник,и това всичкото при учителка и студенти,не можем да укротим тез бесове,отделно болни,нагли,непослушни,невъзпитани, ужас ужас ooooh! ooooh!

Хич да не се връщате тук да знаеш  Crossing Arms





Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 09:07 от Eli83

# 710
  • Мнения: 1 341
Леле, Ели, това което описваш наистина е зверилник.

Наистина важна роля играе възпитанието на децата, но и системата ни на обучение!
Ще дам кратък пример с начинът на обучение тук. Има правила, часове, който не слуша бива наказван. Няма тръшкане, няма крясъци. Как ще се плези на учителката-ми то респект грам няма. Ей на това му се вика възпитание. Не, че тук всички са възпитани, но има респект. И му е обяснено, че там има правила и ще играе по тях. Вкъщи да разиграва коня на родителите си.
Ема снощи половин час ми е разказвала за правилата в училище. Който не слуша се наказва на момента, на едно малко столче и не излиза да играе с останалите деца. Когато се каже нещо, учителката не трябва да повтаря, защото са много деца и трябва да слушат внимателно. В нейния клас са 3 годишни и 5 годишни. Малко време са заедно, но когато са заедно големите не трябва да бутат малките, трябва да им помагат. Ако някой бутне мъничко, пак следва наказание.
Кой знае още колко неща има.
Мисълта ми беше, че и системата трябва да е по-организирана, но в същото време, за да работи същата тази система трябва и родителите да се напънат малко с отрочетата си и да им обяснят как трябва да се държат на обществено място.

Ели, ако искаш вярвай, но само това ни спира да се приберем. Само заради това дойдохме и заради това сме все още тук.

# 711
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
О, и при нас не е така Naughty Ако не друго, респект имат. Дори и децата на не дотам възпитани родители се държат добре. А пък точно като имат "гости" са толкова милички и кротички.
Ели, тази градина и група съвсем не е представителна извадка на бг градините. Моля, моля Naughty

Аз мисля, че както възпитанието вкъщи, така и опитните педагози са от значение. Извинявай Ели, ама днешните 22-годишни, дето излизат уж педагози ... ми то какво да очакваш от децата. Не става всеки за тая работа, захванал се само, за да вземе някакъв кетап и да взима някакви пари. Не става. При подбора на този вид персонал, критериите трябва да са особено жестоки. Независимо, че парите са 300. Вие това сте го знаели, като сте се захванали да учите.

# 712
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
О, и при нас не е така Naughty Ако не друго, респект имат. Дори и децата на не дотам възпитани родители се държат добре. А пък точно като имат "гости" са толкова милички и кротички.
Ели, тази градина и група съвсем не е представителна извадка на бг градините. Моля, моля Naughty

Аз мисля, че както възпитанието вкъщи, така и опитните педагози са от значение. Извинявай Ели, ама днешните 22-годишни, дето излизат уж педагози ... ми то какво да очакваш от децата. Не става всеки за тая работа, захванал се само, за да вземе някакъв кетап и да взима някакви пари. Не става. При подбора на този вид персонал, критериите трябва да са особено жестоки. Независимо, че парите са 300. Вие това сте го знаели, като сте се захванали да учите.

Peace Peace Peace

Точно, много точно казано Peace В нашата градина също има ред и дисциплина, респект от учителките и родителите изобщо нямат думата. Ако не им е кеф да има дисциплина, детето е изхвърчало от градината на секундата, да си търси място в София щом не им харесва. Същото се отнася за училището Peace от което както знаете съм изключително доволна. Нищо, че не е в списъка на елитните училище, децата, които кандидатстват след 7-ми клас влизат в елитни гимназии на първо класиране, без да ходят на курсове и частни уроци, което мисля е най-добрият критерий за преценка качеството на училището. За материалната база изобщо няма какво да се коментира, всичко е на ниво Peace, без за това да се дрънчат пари от родителите. Значи може да бъде и по друг начин, само желание да има.

За това че в София и големите градове е анархия си имам теория, но изобщо няма да я споделям тук Peace

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 16:48 от no name®

# 713
  • Мнения: 708
Нищо, че не е в списъка на елитните училище, децата, които кандидатстват след 7-ми клас влизат в елитни гимназии на първо класиране, без да ходят на курсове и частни уроци, което мисля е най-добрият критерии за преценка качеството на училището. За материалната база изобщо няма какво да се коментира, всичко е на ниво Peace, без за това да се дрънчат пари от родителите. Значи може да бъде и по друг начин, само желание да има.
За това че в София и големите градове е анархия си имам теория, но изобщо няма да я споделям тук Peace
 думата елит сега вече е много преиначена. Нашето училище се води най-елитното училище в града ,с традиции и постижения,  но има едно огрооомно НО сега ЕЛИТ се наричат семействата ,който носят и дават парички на училището така наречените спонсори . Сега елита са семейства чийто деца трябва да се толерират въпреки техните простотии. Мога още и още да пиша. Някога в това училище се е влизало трудно . Ако това училище не беше най-близо до вкъщи нямаше за нищо на света да си запиша детето там. В нашето училище идват от най-крайните квартали  ooooh!
Относно учителите да всеки учител трябва си знае мястото, но и сегашното поколение е от ужасно по ужасно. Нашата учителка не можа да направи децата сплотен колектив ,защото когато се провини някой тя наказва целия клас и всички деца се озлобяват срещу детето. Но от друга страна ,когато си говорихме с нея тя ни сподели ,че се изумила от поведението на децата от сегашното поколение. Питат я въпроси на които явно не им е там мястото и времето, снимат я час и т.н. Много родители са оставили децата си на пълна свобода и не са им обяснили къде е границата. Мисля ,че образованието е до учителя ,а възпитанието от родителя. Peace За заплатите ,да вярно е са знаели колко са, но по тая логика не трябва да има изобщо учители . Не съм съгласна ,че този техен труд трябва да се заплаща толкова малко. Има куп други професии които са добре заплатени ,с много преференции ,а работа и стрес са почти нула.

# 714
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Нее, не, че не трябва да има учители. Но това трябва да са хора, които го носят в себе си. Призвание. Та на 18-19г. е нормално да знаеш искаш ли го или не. А то или искаш да си учител, или не. Като и лекар. Това са призвания, тук парите ТРЯБВА да са на второ място.
Аз знам, че не мога. Мен 3 деца на едно място ме вбесяват. Иначе що да не ме приемат педагогика - ще ме приемат, ще си я избутам и после к'во - ще се чудя какво да ги правя тези 30 хлапета. Не е за мен, не мога. Така и всеки кандидат студент трябва да се замисля.

А, че заплатата е смешна, ясно е. И все пак, като не ти стиска, не се захващай.

# 715
  • Мнения: 314
При нас в градината изобщо не е  така. Групите са малки, децата са доста смесени/половината са циганчета/ и все пак отношението на персонала и респекта на децата към тях си го има. Казвала съм много пъти, страшно съм доволна, децата също. И двете много обичат учителките си и леличките, прегръщат ги всеки ден и тъжат за тях. Обучението е перфектно също, според мен градината ни е достатъчно конкурентна на една частна такава. Казвала ли съм ви, че питах каква ще е таксата за Лора. За Зоя досега плащахме максималната, която е 25лв за цял месец, ако отсъства с бележка плащаме по-малко, изчисляват. Когато се засичали двете деца в градината имало заповед на кмета, таксата е 10 лв за двете! Shocked Паднах! Камен плати за миналия месец 7,92лв за цял месец за две деца! По-изгодно ми е да ходят двете, отколкото само едно Mr. Green Да живее селският живот, хаха! Joy Joy Joy

# 716
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Хах, Арлина, супер. При нас па Общината поемала от тази година таксата от 2.50 /не знам за какво беше/, та ние вече плащаме 0 Party И гледат детето по-добре от мен Embarassed Направо ще е грехота да се оплача.

И ние имаме циганета - 6 на брой. Даяна вика, че били негърчета Crazy Както се очаква, възпитанието им вкъщи не е на високо ниво, ама в градината се държат като всички и на празниците се представят по същия начин.

# 717
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Да живее селският живот, хаха! Joy Joy Joy
Laughing Peace точно Wink

При нас градината май не е по-евтина, друг е въпроса, че може би ще ползвам някакво намаление като многодетна или дори ако броят Цвети за второ, не съм се интересувала точно как е newsm78

Доста съм се замислила по въпроса за предучилищна със самостоятелно обучение у дома, като частна ученичка, мисля да скокна до училището да видим как стои въпроса newsm78 Друг вариант е и преди май споделих, да пусна Цвети първи клас догодина.

# 718
  • Мнения: 2 481
Радвам се че се раздвижи темата,тема ни дай Party, и аз съм доволна от нашата градина,само да ходеше по-често ,все кашляме  Crossing Arms

 ха наздраве:) Wine Glass
 Някой пости ли ????

# 719
  • София
  • Мнения: 512
 Hug
Прочетох ви набързо.
липсвате ми  Hug

Общи условия

Активация на акаунт