Ритка със крачета и ръчички МАРТенче за радост на всички!-тема 5

  • 27 389
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 319
Лъки , явно всеки човек си е различен...И моя ме ядосва,ама в момента не се сещам нещо,което той да направи и аз даа си помисля за развод...Ма де'т се вика-Никога нищо не е сигурно...

Ена4 е естествено,че ще пита...Мен до 18 ще ме питат....Аз как съм питала винаги за всичко... няма Хънта-мънта  hahaha ... Винаги съм искала разрешение от нашите,пък ако не разрешат си правя квот си знам,без да разбират Mr. Green Mr. Green..Баща ми все ме хвалеше колко съм слушала  hahaha

# 46
  • Мнения: 5
Момичета и аз да се отчета от днешната консултация......

Наддали сме само 370 гр. и сме 5 600 гр. Sad Дълги сме 63 см. Педи каза, че не е страшно това и да не се притеснявам. Каза, че можем вместо да направим смесено хранене кърма и АМ, по-добре било да включим зеленчуковото пюре постепенно....а малко след това и каша. И сега съм в чуденка какво да правя?!  newsm78 Там е работата, че и аз не съм много съгласна да вкарам АМ, но .... оххх не знам.

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 24
Здравейте момичета. Да ви се отчета от днешната консултация. Наддали сме около килограм, вече сме 6400, и сме порастнали с 4 - вече сме 59см.
Предложиха ми ваксината РОТАРИКС - и сега съм в чуденка и не знам дали да я слагам. Вие какво мислите?
И нещо не дотам приятно. Малката е с изкривено вратле, държи си главата наклонена само на дясно. Много мие гадно сега, утре сме на хирург, после на очен, после среща с неонатолог..... Дано няма нищо страшно. Има вероятност да е от това, че не й сменях позицията при спане, трябвало да се въртят главата с краката, да се сменят. А аз не го правех, сега почвам. Ще се отчета утре след хирурга.

# 48
  • Мнения: 107
Ха, добър вечер  Whistling

Лъки дано да стане така както искаш, всеки има трудни моменти. Ние примерно не спирахме да се караме , заради това и онова. От мухата -  слон правим. Дано всичко се оправи. Някъде бях чела , че детето е изпитание за една връзка. Мисля си , че може и да е вярно....

catwalk - Някой открадна кантара  Mr. Green Цялата болница , беше вдигната на крак  Mr. Green Денис не го теглиха, защото видимо си е шишо  Mr. Green Пък и го изтеглих вкъщи и ми показа 8500 гр, ама като махнеш памперс и дрехи , горе долу 8200 гр. Онзи ден и ние бяхме на консултация и тааайно надникнак в дневника на Георгиева и пишеше Преслав за 30.06 Mr. Green Mr. Green Mr. Green А тези старите кантари мерят най-точно , стига да не мърда детето.

ena4 - само се надявам детето ни да не прилича на мен  Mr. Green инак отиде ми косицата  Mr. Green
Денис още е малък, за да му обеснявам не прави това  , незнам нататък как ще бъде за напред.
Мисля , че "мижитурка" не е правилната дума. Все пак още е много малък за собствено мнение и така. Ще видите какво ще ви се случи като тръгне на училище  Crazy

Да ви почерпя с нашата вечеря.


Охх момичета, ако знаете как искам да се оплача на някого  Tired Много ми е тъжно и гадно  Tired Заради свекър ми ... Имаме обтегнати отношения и на всичко отгоре кара мъжа ми да се самообвинява, а той да излезе чиста паница  Tired Tired Tired
Няма да ви занимавам много , просто ми дотегна!!!  #Cussing out



# 49
  • Мнения: 44
Здравейте, мами Simple Smile

Изглежда тия дни всички сме били на консултации - и ние да си кажем, че сме вече 7200гр на 64см
Аз си мисля, че ние сме си доста закръгленички - а и лекарката каза, че наддаване от 800гр е много за четвърти месец, ама се упокоявам като чета за вашите симпатични осемкилограмови и отгоре бебоци Simple Smile

Да ви кажа, че днес направо се обърках за това захранване: тъкмо си мислех, че вече съм се спряла на това да започна със зеленчукови пюрета, та и ред си бях измислила, а днес педиатърката  ми каза да започвам с 2 с.л. плодово пюре в следобедното хранене; от 5 навършени месеца - зеленчукови пюрета постепенно на обедното хранене; а от 6 навършени - през ден месни пюрета...-  Това изглежда си е старият тип класическо захранване (педиатрично?). Съвсем не знам какво да правя. Знае ли някой от вас какви причини се изтъкват, за да не се започне с плодово пюре?Че вече си мисля, че е по-добре да я слушам, иначе система на захранване не виждам как ще постигна с цялата тази разнопосочна информация.
Ивелина9292, дай ми на лични е-мейл, за да ти прикача едно файлче с добре описан сега действащия имунизационен календар.
Честито на леля Стефанова! Simple Smile
Бишкота, съжалявам за котарака ви ... Дано да си го видиш, все пак.
Катуолк, грешни мерки са това, не се нервирай напразно.
Миш, ние от ротарикса се отказахме, по-точно не можахме да се мотивираме достатъчно, иначе и ние се замисляхме.
Пенмар, какви са тия смешни случки с откраднатия кантар? Wink Дано покрай вас все така да има с какво да се забавляваш, че да не се връзваш много-много на свекър ти Simple Smile
Лъки, ако наистина стигнеш до развод (което не трябва да допускаш), въпросът с името ще е най-малкият ти проблем. Когато вече има дечица, разводът е нещо много сериозно. Дано скоро се преоткриете с мъжа ти  - виж, измисли там нещо да го прикоткаш -  такова  chef ли;  или пък bowuu ,  или 1dating ;  и разбира се - luvbed  - а най-добре - всичко накуп Simple Smile    А не ти само да   1dishes ;  newsm64 ; или   clean, или  prostor или  1ironing , а той пък само  да  smile3514;  beer3   или   typeuu  ...  Трябва да сте едно  задружно  family4  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 859
Добра вечер на всички  Hug

Мъжете са с различна логика, не бива да му казваш много съм уморена, трябва да ми помагаш, а трябва да му казваш вземи детето и го разходи аз да почина. Не разбират от абстракция имат нужда от точни упътвания.
Напълно подкрепям. Нито трябва да се чака сами да се сетят, нито да разбират от половин дума - трябва съвсем ясно да им се каже какво се иска от тях.

За възпитанието - ние имаме разногласия от сега, но в общи линии мъжът ми ме е оставил аз да решавам. То няма и как да е по друг начин при положение, че аз съм с бебето по 24 часа, а той само вечер след работа. Това не означава, че не се вслушвам и в неговото мнение.

...Но възпитанието на детето е един непрекъснат процес, който се полага и на двамата родители, независимо че ние майките прекарваме повече време с детето. Като родители е добре да дадем най- доброто от себе си, като модел за подражание, защото все още децата имитират и копират типа поведение и маниер от нас. Не е задължително да станат наше копие, но в по- голяма степен те повтарят нас.
Peace

Бишкота,  spoko Разбирам те напълно. Дано успееш да си го видиш отново.

catwalk, според мен проблема е в кантара. Но и да не е така, по-важното е, че бебо расте, щом другите му мерки са ОК.

Миш, ще се оправи бебка. Направете консултации и всичко ще си дойде на мястото. Мисля, че и още една мама във форума сподели за такъв проблем и може да обмените опит.

Знае ли някой от вас какви причини се изтъкват, за да не се започне с плодово пюре?
Май защото плодовите са сладки и по-лесно се приемат от бебета. Ако се започне с тях, после зеленчуковите им се струват безвкусни и по-трудно се приемат.

Поздравления за всички порастнали бебоци  Grinning
Спокойна нощ и утре всички да се отчетат с по една добра новина  Grinning

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 23:18 от Mur

# 51
  • Мнения: 40
Момичетаааа  Hug

И нещо не дотам приятно. Малката е с изкривено вратле, държи си главата наклонена само на дясно.
Миш, ние сме тези от форума със същия проблем - но след няколко вида упражнения и масажи се пооправихме. Преди 3 седмици тя не признаваше нищо, което се намира от дясната й страна, защото главата й беше все на ляво обърната.  Затова педиатърката ни каза да я слагам да спи с обратната страна към мен и препоръча разни упражнения.Едното е: ръчичките на бебчо хващат по един твой пръст и така го вдигаш до седнало положение без да задържаш много, за да не стой седнало. Другото е повече време да стоите по корем, поне Анастасия в това положение си върти главата на всички страни. И гимнастика на ръцете. Лекаря с напипване проверява дали мускулите от двете страни на врата са еднакво напрегнати - при нас засега няма проблем, дано така е и при вас. Ако са еднакво напрагнати ще се оправите само с тези упражнения - сигурна съм  Hug

Катлоук - ако видимо детенцето е добре не виждам защо се притесняваш от малкото наддаване - аз лично не очаквам още много месеци Анастасия да наддава с килограм, защото ако става така ще почнем да се търкаляме  преди да сме проходили Joy Joy

ena4 ние в началото на връзката си бяхме коренно различни характери и ако тогава трябваше да възпитаваме дете със сигурност нямаше да стане, но сега малко или много сме приели разни неща един от друг. Но въпреки това преди да се съберем сме живяли в коренно различни семейства и е нормално да имаме различни разбирания кое е правилно и кое не - например свекърва ми почти всеки петък вечер е на купон с колеги сама без мъжа си, което за мен е ненормално понеже мойте родители са излизали винаги заедно двамата.


Много е лошо обаче когато разногласията относно възпитанието са видими за детето - едната ми братовчедка е точно така - майка й казва едно, а баща й казва не я слушай ами направи еди какво си и обратното. Така детето губи авторитета към двамата и  #2gunfire

Бишкота Искрено съжалявам за положението и дано успееш да го видиш - на мъжа ми кучето умря без да го е видял и въпреки че е мъж си поплака, така че предполагам колко е кофти. Cry

Penmar благодаря за вечерята  bowuu А за свекъра не знам какво да кажа  ooooh! старай да подкрепяш мъжа си,но без да го настройваш  Hug

sirence Мое мнение е,че десерта е след основното  Joy Т.е. аз бих започнала почнала със зеленчуково, а не плодово, освен ако някой не даде железен довод за обратното  newsm78

Дано не съм ви досадила с дългия пост, само да се оплача и аз, че тези дни малката много трудно заспива. Спи й се, търка очички, прозява се, заспива и след 10минути скача като уплашена и почва да пищи.  newsm12

Хайде лека нощ

# 52
  • Мнения: 59
Ето ме и мен, да се запиша, преди да съм заминала в лудницата.
Лъки, онзи ден и аз си мислех, да се развеждам с мъжа ми (това в кръга на шегата, но го заплаших, ако ми спретне още веднъж такъв номер, си хващам куфарчето и отивам на почивка, САМА). Трябваше да замине командировка, за 4 дни, и аз останах сама с децата. Решихме, че тъй като трябва да става много рано, е по-добре, да спим разделени тази вечер, за да не се събудят децата. Е да, ама моя син имаше друго мнение. Събуди се в три и се започна една тирада от думи, ужас. Аз се опитвах да се правя на заспала, ама след 15 минути разбрах, че номера ми няма да мине. Станахме, бисквити пекохме, детски песнички пускахме, танцувахме. Това всичко до 6 часа, когато към отбора се присъедини и София. Направо ми побеля косата тези дни, не през деня, аз така и така сама си ги следам, но вечер, когато трябва да координирам спането. Ужас  Laughing Днес се прибира, казах му, не искам да го виждам с нещо по-малко от кола за подарък.
Лъки, и аз си мисля, че само заради навика и децата, никога не бих могла да живея с един мъж. Ако я няма тръпката и при мен, и при него, някакси не виждам смисъл от съвместното съжителство. Много е трудно, когато животът те завърти в ежедневния кръговрат от пране, готвене, смяна на памперси и деца. Но ако и двамата положите усилия (ако го искате де), сигурна съм, че нещата могат да се оправят. А за фамилията - ако в България положението е все същото относно бюрократичните процедури, аз ама хич не бих си трошила нервите с разни начервосани каки, дето не знаят какво работят. Оставям я същата.
За подаръците   - нищо не ми е подарил. Той не е от най-романтичните. Но пък аз си купувам каквото си искам, не си падам много по бижута де. Със София решихме, че ще е хубаво ако купи едно дърво и го посадим в двора, да си знае, че това е нейното дърво и май това е.
За по-големите деца и как реагират - Александър много обича София, непрекъснато иска да я целува (много внимателно), носи и одеало, играчки. Като се разплаче търчи из цялата къща и крещи като луд, че София плаче, все едно аз не чувам. Не проявява никакво чувство за ревност, когато сме тримата. Обаче когато баща му си дойде от работа, и се опита да вземе София, започва - остави я, вземи мен, малкия Чо (така се нарича) иска при тате и разни такива. Ще му мине...  Ето ги и тях:

За захранването - никога не съм се стремяла да замествам кърмене със пюре. Обаче сега като се замисля, когато Александър беше на 8 месеца, работех всяка събота от 9-4, и тогава на обяд е ял пюре. Аз го кърмех непосредствено преди да почна работа, и веднага, след като свършех, така, че на обяд явно е ядял пюре. Тук казват, че на 1 година детето трябва да яде от общата храна на семейството, така стана и при нас. Разбира се, ако ядем индийско, тогава му правя нещо друго.
И друго щях да пиша, но стана много дълго, така, че ще го оставя за следващия път.
А, Стефанова, честито. Да е жива и здрава, хубава и умна твоята племенница.

Последна редакция: пт, 01 юли 2011, 00:36 от katilias

# 53
  • София
  • Мнения: 2 348
Лъки, какво е най-добро за теб и децата ти няма как да ти каже друг, но има специалисти, които биха могли да помогнат с идеи как да се справите с проблемите си. Иначе не мисля, че за някоя от нас е ново това, което споделяш. Горе-долу май при всички е така. Мъжа се връща от работа и иска да почине, жената обаче е луднала с дечурлигата, иска и тя да почине, а чорапите под леглото, гащите пред банята и размятани вещи, все едно, че още едно дете гледаш, е влудяващо. Че и коментира това, че съм седнала да релаксирам пред компютъра. Убедена съм, че в двете раници, които са в коридора има мръсни дрехи, които седят там от месец сигурно, но той няма да хвърли дрехите за пране, а някой ден ще го свърша аз, както правя всеки път - намирам сакове и раници дори под леглото. Той забравя за тях и даже си купува нови тениски, слипове, чорапи, защото просто му свършват - забравени нейде из саковете, с които пътува. И като му повтарям по 100 пъти какво да направи, той казва, че му писнало да повтарям, но нищо повече не върши от това. Та искам да кажа, че вероятно всички разбираме за какво говориш, понякога ти идва да го нариташ, като по филмите, но той е по-голям и силен. За капак, той е убеден, че е прав в своето. Нещата трябва да се променят и когато двойката не може сама, може да се получи с помощ.
catwalk , как разбраха лекарите, че предишното дете е измерено точно?
Миш, аз незадължителна ваксина не бих сложила. Достатъчно съмнителни са ми и задължителните, та няма как да стигна до такава по избор.
sirence, не се шашкай, нищо крайно няма нито в твоето схващане, нито в това на твоята педи. Ти си решила плодово, тя казала зеленчуково - разликата е в това, че ти имаш права над детето  Simple Smile . Причините, които се изтъкват против първо плодово е че е сладко и може да откаже зеленчука. И да не я послушаш, едва ли би могло да последва нещо негативно. Тя дава идея за захранване на 5 навършени месеца, това не е чак толкова ранна възраст, въпреки, че може и да не е оптималната за детето. Вкарваш се във филми, а всъщност дилемата ти не е толкова тежка, защото двете идеи не са толкова различни. Я аз да те нахокам - ти защо не пита лекарката защо препоръчва това, и какво ще стане, ако опиташ другото? Знаеш ли колко много неща биха могли да станат по друг начин, ако майката си позволи да попита. Често се оказва, че лекарката няма нищо против друг начин, просто масово пропускат да дават алтернативи, защото отнема време и нерви да обясняват  Rolling Eyes
marinels , досадни ли са дългите постове? Ми аз все такива ги пиша  Rolling Eyes Като ми текне мисълта в 3 часа посред нощ и така се получава.

Подарък за раждането - не помня да съм получавала от мъжа ми  Thinking
Баткото и бебето много се обичат и се забавляват, само дето понякога дори за секунди Митко може да направи цицина на бебето по невнимание. Или пък надува вувузела точно над главата му  #Crazy . Понякога си игране, сякаш преобува Никола и не знам защо, но го натиска по корема и ако не реагирам, ще бъде доста силно. Груб е понякога, но единствено от неумение, явно е, че няма лоши чувства. Когато му правим забележка, това е само защото не си знае силата, докато се радва. Никола също много го харесва и се смее с глас. На мен никога не ми се е смял, само издава гърлени звуци и се усмихва, а на брат си се смее с глас -хи-хи хи, кто голямо дете.

# 54
  • Мнения: 319
Сиренце аз доколкото разбрах се дават първо зеленчукови защото децата повече харесват сладкото...т.е. плодовите...и може да се получи така,че като се започне с плодови после да неще детето зеленчукови...Та те са ужасни бе Боже..как да ги иска детето...то и аз немога да ги ям...Ама така разбрах аз...никой не е казал обаче,че ако започнете с плодово детето послве няма да яде зеленчуково...до детенце си е...Simple Smile

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 839
Момичета, благодаря ви за отговорите.   bouquet
Bub555 , добре са ви мерките, не се тревожи.
skrech , не знам как разбраха, че предното бебе е точно претеглено - то беше на 1 месец, може би просто наддаването му отговаряше на таблиците и нормата.
marinels , сигурно се притеснявам, защото сравнявам - чета че другите качват по килограм и повече и мисля, че и при нас трябва да е така. Права си, че най-важното е това, че детето е добре и е здраво.  Hug

Mur
, sirence и аз мисля ,че има някаква грешка...
Penmar , разбрах за кражбата на кантара - сетрата го обясняваше на приятеля ми. Глупости са това - безкрайно ме натоварват тези консултации. Всичко минава на конвейр, сякаш ме обслужват на гише... След всяка консултация съм изпълнена със съмнения имам ли кърма. Пак ми се вметна, че вероятно не стига  Rolling Eyes Струва ми се, че тази педиатърка не насърчава особено кърменето.
Stacked , да и аз мисля, че е преекспонирано това с килограмите. Не се вторачвам, дори съм си много спокойна през останалото време, но като отида на консултация нещо ми става и се шашкам...
skrech , колко ми е познато това с разхвърлените дрехи и сакове, които могат да стоят така до другата Коледа... Интересното е, че има и доста подредени мъже, но никога не ни се падат такива  Joy
И като заговорих за това, нека ви кажа, че си получих изненадата  Mr. Green Тениска на група, която не бях чувала  Embarassed Azia. Напълно в негов стил  Grinning
Ето поздрав от мен с тяхна песен http://www.youtube.com/watch?v=vi0ua2hZbtE

# 56
  • Мнения: 3 622
Записвам се в новата тема  Peace

За килограмите - Алекс на 3 месеца беше 5250 гр. при раждане 3370 гр. Вървим си слабички и качваме по малко, но няма и на кого да прилича. Аз не се притеснявам, а и педиатърката не е притесненна.
На скоро отворих бебешкия дневник, който съм си водила с баткото. И той се е движил горе - долу така. На годинката е тежал 8800. Хапваше си много добре и не беше злоядо дете. Но пък беше много подвижен - пълзеше от рано и много бързо, проходи на 10 м. и 20 дни и на годинката вече си бягаше стабилно - явно че е усвоявал добре храната  Grinning

# 57
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Добро утро момичета.Влизам да се запиша във новата темичка,а по късно ще се върна да я изчета от началото.Да докладвам,че малкото ми момченце е вече цели 7.500кг.Пропуснахме ваксинката,защото малчо е със запушено носле и леко червено гърло.Явно е прихванал от каката и баткото.Дано да е само това и да се размине бързо всичко,че вече от болници и лекари лошо ми става.
Аз вече също съм по добре,възстановявам се бавно но славно,извадиха ми конците от операцията вчера.Все още ме е страх да вдигам малчо,защото вече натежава сериозно,засега мама е при мен и ми помага много с децата.
Хайде,аз отивам да ви изчета.

# 58
  • Мнения: 2 214
Цитат
първия ден зеленчуково пюре, втория ден плодова каша, третия кисел   Аз не съм много наясно но този кисел особено много ме притесни. И така да ги редувам трите неща и в края на месеца да дам месно пюре...
Освен това попитах как се започва-с една, две три лъжици... а тя казва - ааааа не направо му давай цяло пюре той е голям   и аз казвам, че той едва ли от първия път ще изяде цяло пюре, а тя - поне половината да изядял   това не ме се струва правилно, защото вече няма да говорим за захранване, а направо за нахранване  
Ети още една компетентна лекарка Shocked а после ги слушай и им се доверявай когато детето ти вдигне температура Shocked Казвам ви започвам леко да ненавиждам тази професия.
Цитат
sirence Мое мнение е,че десерта е след основното   Т.е. аз бих започнала почнала със зеленчуково, а не плодово, освен ако някой не даде железен довод за обратното  
Няма такъв довод Peace
Плодовите пюрета научават децата че храната трябва да е сладка и после много често се налага рано да подслаждате другите храни на детето, има опасност да хареса сладкото и после трудно да яде и хич зеленчуците.
Основния аргумент за зеленчуците е че те са по малко алергени, ако говорим за картоф например, по малка е вероятноста да го избие от колкото от плодово пюре.
Имайте предвид и друго че много производители на пюрета  откровено  лъжат, че няма захар в плодовото пюре. Много внимателно четете съдържанието както на пюретата така и на кашите които ще давате, ужасно много каши които са уж от 4 мес съдържат глутен и са на млечна основа.

Последна редакция: пт, 01 юли 2011, 12:18 от г-жа Стихийно бедствие

# 59
  • Мнения: 341
Здравейте,
catwalk, много смешно, нЕма кантар и затова детето не наддава добре  Joy, на различни кантари показва различно, това е естествено. Освен това те няма да наддават всеки месец по кило, все пак не са прасенца за клане, а човечета.
Bub555, мисля че са ви добре мерките и ако детето е живичко и весело можеш да почакаш още един месец, най-добре да започнеш на 5 навършени.
За захранването наистина не си го слагайте толкова на сърце, добре е да се следят схемите на алергените, в смисъл да не му дадете мед или пък сурови домати или мляко, такива хипер алергенни продукти, останалото е все едно ще ги прояде независимо от реда на захранване. Намерих един нов начин на захранване, който ме заинтригува и смятам да го пробвам, давам и на вас инфо да погледнете.
http://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/27/vavezhdane-na-tvardi-hrani-1/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=529928.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=566953.0
skrech, при нас ситуацията е същата, само дето на стола в спалнята си трупа блузи, ако му ги дам за пране кукурига защо съм му ги взела били чисти, ако не пипна да пера се сърди защо не съм му ги изпрала  ooooh!. Обаче трябва да го похваля, човека е професионален аниматор, от 15 годишен работи с деца и е направо царски, онзи ден му завидях, беше успял да заиграе и двете деца, а той си четеше форумче за баскет  Mr. Green. Затова когато се върне от работа поема децата, а аз къщата, просто човека умее да си играе с хлапетата и да почива едновременно с това. Когато баткото беше на малко повече от годинка го беше заиграл така че малкия се забавляваше, а таткото доволно хъркаше до него.
Миш, аз също мисля, че с гимнастика ще се оправи слънчицето, малко ми е чудно, че не се е намерила никоя тетка да те светне за обръщането на двете страни, но вярвам че не е фатално и ще се оправи.  Praynig
Penmar, оплаквай се много помага публично да го порицаем, аз често се оплаквах от свеки, и ми олекваше, давай на разположение сме.
katilias, това ми е много познато, моя е все на събрания, които често се пренасят на биричка, а аз се боря сама с двете. То най - трудно е докът ги гътнеш всичко преди и след това си е песен.
При нас баткото също е добър към малката и точно така лети по апартамента и се цепи че Нина плаче, сакън да не остане горкото не чуто  hahaha. Но под нас има една още по-зле с 3 малки деца на 4, 2, и новородено бебе, мъжът и е шофьор на камион и го няма често по няколко дни   Crazy.
И моите постове май са многооо досадни, щото са си цЕл докторат.
БЕгам да готвИМ

Общи условия

Активация на акаунт