Октомврийската дружина първо талисманче вече има!

  • 26 171
  • 708
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 447
Добра вечер, коремчета!  Hug

Днес ми дойде музата за писане! През последните дни нямах много време, защото мама и татко ми бяха на гости по случай рождения ден на милото. В петък тъкмо бях започнала да пиша, когато те се обадиха, че са пристигнали, и ходих да ги посрещна. Много им се зарадвах, защото не бяхме се виждали от Великден.  Heart Eyes

Сега със сигурност ще забравя някого или нещо, което съм искала да напиша, но ще ме извините - от тези жеги ставам съвсем разсеяна.  ooooh!

Много се изплаших днес заради това обгазяване, за което говорят цял ден. Вероятно нямаше да се притеснявам чак толкова, ако тялото ми си беше само мое, но с мъничето в корема не съм толкова смела. Много ме е страх да не му навредя по някакъв начин. И колкото съм притеснена, два пъти повече съм ядосана! Как може да превозваш отрови в такива количества и да си позволиш дори минутка невнимание?! Трябва да си тотален дебил! Най-лошото е, че вероятно малоумникът ще се отърве безнаказано (извинявам се за грубите изрази!) и още утре ще е забравил каква беля е направил.  Rage

Относно външния вид, да си призная, никога не съм тежала толкова, колкото тежа в момента, но независимо от това констатирах, че всичко около мен ме намират за по-хубава от преди. Мама беше направо възхитена колко добре ми се отразява бременността, а приятели и познати ми казват, че просто сияя. Кожата на лицето ми се изчисти, а косъмчетата по тялото растат по-бавно и в резултат на това краката ми остават гладки по-дълго време след епилация. Съпругът ми пък е очарован от новата ми гръдна обиколка и не пропуска случай да ми се порадва. Освен това сподели, че "бременният" секс доста му допада, защото е по-бавен, внимателен и нежен. Жалко само, че при мен желание за интимности се появява по-рядко. Като че ли повече ми се иска да се гушкаме или просто да сме един до друг.  kiss

Относно контрацепцията по време на кърмене, не мисля, че може да се разчита на естествена такава. Имам доста познати и приятелки с дечица с разлика под една година, което ме навежда на мисълта, че естествената липса на менструация (ако изобщо липсва) е твърде ненадежден критерий за липса на фертилитет в периода на кърменето. Така или иначе, със съпруга ми едва ли ще се пазим по някакъв начин. След 10 години съвместен живот и пълноценно сексуално общуване, май сме позабравили какво е това кондом. Ако се появи ново бебче, ще му се радваме така, както и на това в коремчето ми. И без това имам амбиции за три...  newsm63

По въпроса за пипането на тумбачето, мога да кажа, че не ми е особено приятно, когато познати си позволяват да го правят. Лекото отдръпване назад и "киселият" поглед обикновено са достатъчно ясен сигнал за натрапника, че навлиза неприемливо дълбоко в личното ни пространство. Ако с бебчо решим да демонстрираме някое ритниче на някого, тогава ситуацията е коренно различна - но при всички положения трябва да сме съгласни и двамата. На мен може да не ми се иска точно в този момент да ми пипат корема, а на него може точно тогава да не му се рита. Общо взето, само най-близките имат тази привилегия. Онзи ден се похвалихме на баба - тя му говори, а малчо отвътре рит-рит... Добре се разбират явно!  Laughing

Софийските мамчета са много хубави на снимките! Поздравявам ви за добрата организация, защото това ви е вече втора среща, което никак не е за подценяване.  smile3501

ezaria, честито дипломиране! Ти си мама-герой! Браво на теб!   bouquet

Радостчо, честито ново возило! Пожелавам ви много страхотни и безаварийни пътувания!  motor

Alter ego, искрено ти благодаря за информацията за "Бейбитория" - мислим с милото в събота да щурмуваме столичните магазини за детски стоки.  bowuu

Е, доста пописах днес... Ако съм пропуснала някого (100% съм), моля, да не ми се обиждате! Не е лично отношение.  Hug

Картофките ми за сотето завряха и изчезвам да ги овкуся и да ги метна във фурната! После може пак да пиша.   chef

# 661
  • Мнения: 461
Здравейте,
честичко ви чета и все не остава време да пиша. Ние с малчо сме добре, днес е доста активен , както каза и Съни.
kisssa , ние все още си нямаме име, и все сме в размисли някакви и май ще го оставим за най-накрая  Rolling Eyes
ezaria , честито дипломиране   bouquet
Момичета как издържате в жегата ? Днес имах чувството , че не мога да дишам , ужасно е. Сега като излезна от работа към 8 се надявам да е по - поносимо , че не знам как ще стигна до вкъщи.
Момичетата от срещата в неделя са страхотни  Hug жалко , че не успях да се присъединя, ама с един почивен ден и много работа и болен мъж ми беше непосилно да се измъкна.
Пожелавам хубава и спокойна вечер на всички...  Hug

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здрасти,сладурки! Hug
Отивам да ви чета назад,че сте поизписали доста.Аз не пиша тези дни,но ви чета всяка вечер по това време Crazy
Утре пътуваме към София,ако помните бях споменала,че искам да направим една консултация с кардиолозите там за положението на Кристиян.Та утре в 12:30 ни е часа,отиваме в Националния Кардиологичен център,бившата 3-та градска.Софиянките сигурно го знаете къде е,надявам се и ние да го намерим бързо.На лесно място ли е?Някоя може ли да  ме упъти? Rolling EyesОтиваме просто на консултация,да чуем мнението на други,по-добри специалисти /надявам се/. CrazyИначе Крис е добре.
Ох,едвам дишам хораааа,едвам спя,едвам ходя.Мразя лятото тази година.Просто не съм вярвала,че ще ми е тоооолкова кофти от жегите.По принцип не се оплаквам,като е горещо.Но сега все едно съм в сауна постоянно.В къщи пускам климатиците яко,даже в спалнята..... CrazyУжас1!
Отивам да ви чета подробно,да видя каква я вършите днес. Hug

# 663
  • София
  • Мнения: 28
Desert`Rose  СБАЛ по сърдечно-съдови заболявания  ул. Коньовица №65; 1309 жк Илинден
http://www.bgmaps.com/old/map.aspx?sid=544af10381666e2751f20e6810c3237b&tip=1

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 20:48 от lilly74

# 664
  • Мнения: 1
 Party Хоп - влизам в 7 месец!!  Party

 Пух и Хирсен мерси за информацията.  Blush  И аз ще се боядисам тогава.

Iveta76 - честита ти покупка, много сладка дрешка. Как ще си я доставиш до България?

Евелина, Iveta76 не го е спечелила, ами е наддавала за него и е спечелила правото да си го купи.

# 665
  • Мнения: 9
Някой пита за II-ра Градска Болница. И аз бях там навремето, защото моят лекар там израждаше (мир на праха му Cry). На мен обаче това, че е затворен режима ми харесваше, защото другото е много опасно. Първо бебетата са много малки, за да се рискува с внасяне на мръсотия и бактерии/вируси от вън. Второ майките с интеревенции като мен след секцио също са крехки още и няма нужда да бъдат излагани на потенциални патогени. Трето, състоянието, в което си в този момент от живота, външният ми вид, самочувствието и хигиенните нужди...всичко това е доста стресиращо, за да се притеснявам и от влизането на чужди хора, които да ме гледат в този ми вид Rolling Eyes. Аз раждах Февруари и бях много щастлива, че в този грипав сезон в болницата не се допускат външни хора Peace. Е, отношението на персонала е малко куцо, но къде ли не е така Close

Дезъртче, търсете Арена Запад, която е на пътя за Люлин, ако идвате от към ЦУМ и Шератон. Тоест след като влезете по Цариградско от Пловдив, карате само направо и сте там:))).  Зад киното е и болницата...успех и стискам палци Praynig Hug

Езария
, честито, браво на теб, герой     bouquet   ...дано всичко е наред и с изследванията.

Зелда, не знам дали съзнаваш, че си прекрасна и се надявам лошото настроение и негативните мисли към тебе си да изчезнат скоро Hug И както някой по-назад каза "Дай, Боже всички да изглеждаме "зле " като теб" Laughing

Ахилеа, за теб също Hug

Ох, мозъка ми прегря и спирам до тук newsm78

П.П. Притеснявам се за Клеопатра Confused...дано всичко е наред Praynig

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 21:56 от Alter Ego

# 666
  • Мнения: 61
Здравейте, моми4ета! Simple Smile
Как сте в жегите днес, като 4ета пове4ето сме в едно  положение-не ни понасят.Аз по принцип издържам на топло, но тези дни просто е ад- и в момента вентилаторът работи зад гърба ми, д нес в офиса не знам колко пъти се плисках с вода.
Хирсен- не се пртеснявай за височината-аз съюо не съм от високите-1.58 м. съм
За съня-снощи два часа и половина се въртях в леглото и не мигнах, днес в офисабях като парцал, едвам се добрах до вкъщи и се хоризонтирах на дивана в хола с вентилатора до мен. Дано тази вечер да мога да спя, че направо съм неадекватна като ми е горещо и не съм се наспала. 
За реакцитя на хората по време на срещата- вярно събрахме всички погледи Simple Smile ShockedГотина гледка бяхме.
София[/b на Хариела] наситина е голя мсладур, даже ми каза как се казва и посочи с пръст4ета на колко е огиднки Hug
Хладнааааааааааааааа вечер ви пожелавам. Hug

# 667
  • Мнения: 873
Добър вечер!
Ezaria, честито дипломиране! добре че си успяла да свършиш тази работа преди бебето, а не като мен-с едната ръка да люлееш люлката, а с другата да пишеш дипломна работа  bouquet

за кърменето и цикъла-на мен ми дойде на 6-тия месец и си беше редовен. когато Лили стана на годинка, си сложих спирала. не съм имала проблеми, но ме предупредиха, че каналът на шийката се разширява леко и съм по-предразположена към инфекции. аз, обаче, на басейни не ходя, във вани не се къпя, спазвам хигиена и така Peace след 3 години махнах спиралата, понеже уж имах раничка за горене (раничката ми е от раждането). оказа се, че се разминах с горенето, но спиралата си беше отишла вече. и от първият полов контакт (ама съвсем от първият) забременях. бяха ме наплашили, че след спиралата се правели спонтанни аборти(имам позната с два такива), но при мен не се случи Praynig Е, има и много бременности, въпреки спиралата-отстранява се по някое време и си износваш бебето Whistling трябва много да се следиш, обаче, защото предразполага към извънматочни Peace

тук задуха, заваля и разхлади най-после Party а денс е терминът на една моя приятелка, която я тъпчеха с магнезий до миналия месец. тя имаше проблеми с формата на матката и доста усилия положиха лекарите, докато се имплантира бебето. сега пък не излиза Crazy в петък и паднала тапата. отишли на запис на тонове и уловили само една контракция Shocked вчера пак била на запис,ама нямало никакви контракции. тя, иначе, е пушка-докато  лежа за задържане, не си харесала нито един лекар в АГ, но вместо да проучи къде би могла да си избере такъв извън града, решила, че ще ходи да ражда на късмет. луда работа-и шопинг мания не я тресе, ами кой каквото и даде, с това ще разполага на първо време Laughing и полът на детето не искаше да знае, ама гинекологът и го казал, без да иска и беше бясна Laughing голяма скица е и добре, че не влиза във фооруми, че щеше да ни обяви за луди hahaha питах я заради пустите хапове за задържане ли не може да роди сега, ама тя не знае, защото никой не знае Crazy така, че девойки, които не пиете хапчета, не го правте, само защото получавате крампи или защото цяла БГ пие витамини за бременни. Бог си знае работата, а аз стискам палци на моята приятелка Praynig

# 668
  • Мнения: 1
ezaria Честито дипломиране , наистина незнам как си успяла да се съсредоточиш в тези жеги направо си е геройство  Simple Smile Стискам палци за утре дано всичко е наред  Praynig
Hariela,kisssa Благодаря ви момичета Hug Аз за това казах , че сега много се харесвам, по простата причина, че винаги съм била много слаба и не съм се чувствала добре в кожата си . На всички им звучи малко смешно , защото попринцип е обратното , но се надявам като родя да не сваля абсолютно всичките килца. Но то при нас си е ген това и сестра ми и майка ми са много слаби, така че едва ли ще има голяма разлика с това което е било и преди бременността.
kisssa Много ми допада Никола Simple Smile
Ох аз да се оплача за името съм в голяма чуденка . По принцип, още от самото начало знаех как ще се казва детето, едно име сме избрали-женския вариант щеше да е ако имахме момиченце, в случая ни е мъжкия . Обаче е на ММ на майка му която е починала . Аз нямам никакъв проблем с това, не съм от суеверните, а и името много много ми харесва . Проблема е, че майка ми и доста други хора, постоянно ми набиват в главата, че първородното дете не можело да се кръщава на мъртъв човек . А аз не бих могла да му го намекна дори, би се обидил според мен , той много държи на това име , а и на мен ми харесва . Та се чудя дали въобще да повдигам въпроса . Да ви кажа, въобще не вярвам в някакви бабини работи и ако не ми казваха, че не е правилно въобще нямаше и да се замисля . Сега като препрочетох, май сама съм си отговорила - оставям го към поста си все пак имам нужда да споделя .
dessy encheva И аз стискам палци на приятелката ти  Praynig Praynig Praynig
Лека, спокойна и прохладна вечер, ви желая момичета  Hug Hug

# 669
  • Мнения: 873
martinito , аз разумно обяснение за това суеверие не съм чула. пък и ти защо им се обясняваш на хората-нали с таткото сте на едно мнение. аз имах дядо-Илия-който почина, докато бях бременна с Лили. когато тя се роди, баба ми рече, че тя все пак била кръстена на дядо-Лилия, аз аз такова намерение нямах. за второти си дете бях решила да е Илина или Илиян,ама баба щеше да се обиди, че и двете си деца съм кръстила на дядо, а на нея-нито едно hahaha шегувам се-името на второто дете просто ми светна в главата Peace

А за името Никола-обожавам Никулден: на този ден започвам да се настройвам Коледно Party

лека нощ и ви пожелавам да сънувате имента на децата си Hug

# 670
  • Мнения: 130
Здравейте,Сара си е все така.Вчера се опитаха да диша сама, но още не се справя със задачата. да се надяваме,че следващия опит ще е успешен. Благодаря отново за подкрепата и вниманието.

# 671
  • Мнения: 15
Здравейте:)
 Абсолютно всеки ден ви чета, това ми е заниманието сутрин като се събудя и вечер, преди да си легна. По принцип не съм от срамежливите и пасивните, но така се случва, че не пиша - само 2 пъти до сега.
 Аз съм в малко негативно емоционален период, но състоянието ми е провокирано от събитията, които се случват с близки приятели около мен, и по-точно приятелка, която беше бременна с близък до моя термин. Та колкото и позитивно да се опитвам да мисля, все нещо не се получава. Няма как да се избегнат неприятните и лоши мисли, изплуват без да искам. Знам, че не е хубаво и за бебчето, но понякога е неизбежно. Не искам да звуча песимистично, всички сте много позитивни и звучите ведро.

 Относно пипането на коремчето от други хора - на мен лично ми е приятно, когато ми се радват и не е проблем да ме погалят. Сещам се и аз как съм реагирала като видя някоя позната бременна - става просто спонтанно, но винаги съм питала "Може ли?"

 За килограмите - аз съм +8 - +9 кг. и как се чувствам ли? След последната консултация, на която присъстваше и бъдещия татко - ужасно. АГ-то ми толкова брутално ми се кара през всичките 10 минути, в които треше прегледа, 9 минути от които ми обясняваше, как може да съм толкова немърлива, как бебето било 700 гр, матката 300 гр., а всичко останало са мас и тлъстини и как съм щяла да вдигна кръвно и т.н. Сигурно има право, защото ми каза, че допустимите кг били 9-10 за цялата бременност, а аз тепърва ще качвам, но така се изразяваше грубичко и то точно пред мъжа ми, че се почуствах много зле:( От тогава не съм хапвала сладко и тесто, но днес си позволих и ще ви дам рецепта за бърза лека т.нар. тортичка-мн мн вкусна.

 За името - мъжа ми харесва Кристиян, а на мен мн ми допада Микаел, на галено Мики:)Simple SmileSimple Smile

 Ето и рецептата:

 Продукти:
 3 кроасана с карамел
 3 кроасана с шоколад
 2 различни пакетчета от нешестените кремчета - аз избрах на д-р Oetker - карамел и шоколад
 плодове според вкуса ви - аз избрах банани, малини и праскови
 студена чаша кафе - използвах нес, но е според вкуса ви

 Разбивате си кремчетата както знаете или според указанието на опаковката. Взимате една дълбока тавичка, най-отдолу нареждате разрязани на две кроасаните с карамел, поливате със студено кафе, но не обилно, заливате с разбитото кремче шоколад (ако кремчетата ги варите - трябва да ги охладите, преди да ги залеете, ако са разбити със студено прясно мляко - директно ги използвате). След това нареждате банани и малини. Следва втори пласт кроасани с шоколад, отново кафе и заливате с второто кремче с вкус на карамел. Отгоре наредих и ситно нарязани праскови. Оставяте в хладилника да стегне за 30 мин и след това може да се хапне. Вкусовете на кроасани, кремчета и плодове са според вашите предпочитания.
 Дано ви допадне, отнема 15 мин:) Добър апетит! Тази рецепта я мислих 2 дни и затова си позволих за една седмица:) въздържание:).

 Хладна и спокойна вечер и ще пиша по-често вече!

# 672
  • Мнения: 56
Съни, Уинди, мерси за честитките Hug

Ето я и почерпката Wink

 beer2 beer2 beer2 beer2 beer2

Представете си и пържени картофки Grinning

(Ако не ми се спеше толкова, можеше и да успея да кача картинка!)

Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 02:41 от Радостчо

# 673
  • Мнения: 59
Клеопатра, щом правят опити да диша сама, значе са на мнение, че се подобрява състоянието и! Другия път ще е успешен! Бъдете силни, обгръщайте я с любов.

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Alter ego,много ни помогна,благодаря ти! HugСлед 1 час потегляме,стискайте палци! Praynig Hug
И да отбележа-страхотни сте всички софиянки на снимките,много ви се зарадвах.И ми стана много забавно как ли са ви гледали хората-толкова коремчета на едно място JoyАз ако видя такава група,много бих се зарадвала на всички! Heart Eyes
силви85,да,твоя лекар е прав,но аз не одобрявам подобно отношение-чак пък да се кара и то пред мъж ти....просто бих си излязла #Cussing outАЗ СЪМ +14 и какво от това?Свалят се кг-ми,то си е за нас в крайна сметка.А и бременна гладна стои ли?Аз не бих могла.Карай я по-спокойно и не му обръщай внимание на тоя доктор. Hug
Клеопатра,много се зарадвах на новината,че вече я пробват да диша самичка.Другия опит ще е успешен,сигурна съм.С вас сме! Hug
Ставам,че да се оправяме за път!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт