Отговори
# 45
  • Мнения: 262
Смуси, и аз не съм правила БХС.
Толкова искам тази зима да свърши вече. Студ, студ... вчера пуснах парното в стаята на малката и се оказа, че то е спряно централно... Sad Много ми е студено. Постоянно. Имам ниско кръвно, но чак пък толкова. Нямам търпение да дойде четвъртък и да отидем в Гърция.
Качих две снимки на малката в албумчето.
Лек ден  Hug

# 46
  • Мнения: 7
Хелоууу, гърлс!  Hug
Въпреки, че е мрачно, аз се чувствам пълна с енергия. Да ви се похваля днес се чувствам по-добре, гърлото не ме боли, остана да се преборя с този запушен нос и съм нов човек.
Забравих да ви кажа, че още миналата седмица реших своята дилема при кой доктор да отида за ФМ. В крайна сметка си записах час при д-р Димитър Марков. Попринцип ми се искаше да ида около 20-ти май, но нямаше свободни часове и ме записаха за 1-ви юни (21 г.с. + 4 дни) - сигурно ще съм най-щастливото дете, след като видя бебо  Crazy
kisssa моят гинеколог до сега нищо не ми е споменавал за фетална ехокардиография. Смятам, че ако всичко е наред с изследванията на беби и няма нищо притеснително няма смисъл да се прави. Все пак поговори с твоята гинеколожка  Peace

# 47
  • Мнения: 30
Виждам, че говорите за феталната ехокардиография- аз също не съм се замисляла да правя- даже си мисля, че тя се прави само при някакви съмнения? На мен нищо не са ми казали в Шейново за това, аз честно казано мисля да не се стресирам с повече от необходимите изследвания-нека не звучи зле, но на този етап какво може да се направи?В Шейново доколкото видях след ранната ФМ, се прави после в 21 седмица и после в трети триместър- мисля с това да се огранича. Е, ако гинеколога ми каже, ще ходя де..

# 48
  • Мнения: 6
Звездичкова, добре дошла  Hug
Смуси, аз също май няма да си правя ранен БХС, незнам, тепърва чакам да ми излязат резултатите от първите изследвания, и акушерката ми каза да се обадя по телефона да ми каже за резултатите, след което ми каза, че ще се виждаме всеки месец около датата на регистрацията ми, която беше на 15,04, нищо не ми е ясно, кога какво се прави, ако те не ми кажат, тогава кой  newsm78 всичко ми е толкова объркано  Thinking незнам, притеснявам се да не изтърва сроковете за необходимите изследвания, кажете момичета при вас как беше, генеколожката ли ви уведомява, толкова съм объркана  newsm12

# 49
  • Мнения: 5
Смуси - и аз не съм си правила БХС, няма за какво да се чувстваш гузно  Wink

~mademoiselle~
- супер, че си по-добре! Бабините лекове ли свършиха работа, или стигна до антибиотика?

Аз не че мисля да си правя, но от любопитство - феталната ехокардиография не е ли част от ФМ II? Отделно изследване ли е  Rolling Eyes

Пепи - мерси, сега разбрах за козунаците!

Флучия -
Цитат
Много ми е студено. Постоянно. Имам ниско кръвно, но чак пък толкова.
Това все едно съм го писала! Даже съм си метнала одеало на краката в офиса, докато пиша това.

Утре е ден да оповестя в офиса  Simple Smile И без това вече мисля, че е доста видимо.

Между другото който даде идея за Belly Belt - удължителя за закопчаването и платките (спомням си, че endira беше коментирала, че е добро пособие) - благодаря   bouquet Поръчах си го и сега мога да нося и не-бременни панталони. Уикенда даже си сложих дънките без да ми стискат  Peace

О, и с нови сутиени се обзаведох - старите не ме побират и вече бяха започнали да ми разраняват кожата. Оказа, че съм вече цяла чашка и +1 номер обиколка по-надарена. Направо съм Shocked

# 50
  • Мнения: 35
Ох, мацки, да ви се оплача...много съм приеснена, отдавна не съм писала и тъкмо се каних и..от няколко ни съм болна - хрема, кашлица, отпадналост...Чак днес реших да си остана вкъщи. И защото ми е все студено си викам да си взема един душ и видях, съвсем случайно, че съм изкървяла...сега лежа и не мърдам. Обдих се на гинеколога си, утре ще ме видят (днес няма как) - пих Магнерот и Но=шпа и лежа сега. Но най-гадното е, че не вижам причина за кървене - от сутринта лежа, защото съм болна, само парацетамол съм пила, не см вдгала нищо. Много ми е притеснено. Освен това мъжа ми замина за командировка, без баби сме и след малко ще трябва да тръгвам за детската градина да вземам малката...Някой от вас имал ли е скоро кървене?
Иначе можете да ме впишете в списъка - чакам момиченце : _ второ : ) термин - 13.10. Правих си БХС и фетална морфология - рискът от Даун ми излезе 1:3000. Някой ще сподели ли какъв е неговия риск...
Стискам палци на всички да оздравяват и изооообщо да не ви застигат моите тревоги!

# 51
  • варна
  • Мнения: 1 228
Офф много неприятно ,дано да не е нищо сериозно,може плацентата да  ениско и затова да си прокървила ,може и да е хормонално.
Почивай си ,не се тормози утре ще те видят и ще разбереш какво е полужението.
Моя риск е 1:11000

# 52
  • Мнения: 34

el_bozhko , неприятно. Сега, до колкото знам, трябва да лежиш и много да почиваш. Стискам ти палци  Hug
за феталната ехокардиография- , четох за нея, говорих с док. и тя ми каза, че е хубаво да се отиде, защото тогава сърцето се гледа от детски кардиолози, които знаят точно какво да гледат. Аз няма да правя втория БХС, защото при него вече % на достоверност е около 80.
целувки на всички  Hug

# 53
  • Мнения: 270
el_bozhkoпочивай си колкото е възможно.Стискам палци

Пристихна ми рокличката от Asos-много съм щастлива и се харесвам в рокля/казах го Joy/
И дънките ми ет ебея са в Бг. чакам ги тия дни.

И аз не съм правила БХС,по преценка на лекаря ми,а за фет.ехография ще питам със сигурност,благодаря,че споделихте за това изследване.На братовчед ми дъщеричката беше със сърдечен проблем,незнам дали така се е родила,но на 3 месеца й правиха операция.сега е добре,храни се и наддава прекрасно.

# 54
  • Мнения: 93
Здравейте момичета-кокичета!
Аз също бях доста объркана за тази фетална ехокардиография, защото моята лекарка ми даде телефона на доц.Томова и ми каза да я направя около 20 г.с. при нея. Когато звъннах за час ми запазиха за ФМ 2 и толкова, но после се притесних , че не съм запазила час за каквото трябва и звъннах отново. Казаха ми, че ехокардиографията е част от ФМ и се включва, а доц. Томова от много години прави ФМ и е специалист педиатър кардиолог, който много добре ги разбира ехокардиографиите. Така, че на 19.05 живот и здраве съм там.
el_bozhko Ако много се притесняваш по-добре отиди на лекар по спешност в Шейново или Майчин Дом, просто хващаш едно такси и ти казват какъв е проблема. Обади се на приятелка да ти помогне с детенце, за да не се тревожиш. В такава ситуация никой няма да ти откаже. Иначе би трябвало хапче и почивка да ти се отразят добре, а и самото прокървяване може да е от настинката. Моят термин също е на 13 Simple Smile Хайде успех и ни пиши какво става.
Аз пък да ви се оплача не съм качила нито грам и нямам апетит. Чак започнах да се притеснявам. Дано ми се оправи по празниците.
Чао и доскоро!

# 55
  • Мнения: 2


Флучия -
Цитат
Много ми е студено. Постоянно. Имам ниско кръвно, но чак пък толкова.
Това все едно съм го писала! Даже съм си метнала одеало на краката в офиса, докато пиша това.

Утре е ден да оповестя в офиса  Simple Smile И без това вече мисля, че е доста видимо.


 Joy с това одеяло сигурно изглеждаш много съмнително
И на мен постоянно ми е студено, от както знам, че съм бременна постоянно съм навлечена (напр. клин под дънките Embarassed) и пак умирам от студ. Две седмици от март не излязох от вкъщи, защото треперех като лист и малкия заради мен си стоя на топличко и след това като излязохме каза: Мамо шапката, якето, ръкавиците  Sad Цяла зима шапка не беше слагал, якето го носи при температура под 3 градуса, ръкавици е слагал за не повече от 1 мин. Винаги съм искала да е кален, защото аз не издържам на студено и ми е много кофти с толкова дрехи. Провалих всичко за 2 седмици, оше не мога да си простя.
Аз  от време на време прочитам какво сте писали и не се включвам по някаква причина, после забравям какво съм искала да пиша.
el_bozhko  дано не нещо притеснително това с кървенето.
Смуси - и аз не съм правила БХС

# 56
  • Мнения: 15
Sluncho0 не се притеснявай според това, което аз разбрах за моите резултати от БХС твоите също са добри.Докторите казаха , че е важно да нямаме риск под 1:250  newsm10
Ако мога да ти помогна това е тамата която бях пуснала до професор Кременски  от Националната Генетична Лаборатория за разяснение на моите резултати от БХС. Дано ти бъдат от полза!
това е сайта- " http://lmpbg.org/new/home/index_new.htm " а ето го запитването
http://prikachi.com/images.php?images/83/3243083Q.jpg

и резултатите

http://prikachi.com/images.php?images/86/3243086p.jpg

Поздравявам с добре дошли всички нови мамчета! Hug


 

# 57
  • София
  • Мнения: 9
Момичета, аз също ви чета постоянно, но не остава време да пиша  Blush Всички сте страхотни сладуранки  Hug

el_bozhko, аз също имам прокървяване. На мен също ми се появи без никаква причина (поне аз не разбрах как и защо). От началото на бременността до сега нямах такива проблеми. Изписаха ми Утрогестан и Но-Шпа. След 2 дни лежане мина, после след 2 дни, в които не съм се преуморявала, нито вдигала тежко, пак се появи. Отидохме отново на лекар и се видя малко отлепване на плацентата. Слава Богу вчера, след поредния преглед, казаха, че плацентата се е възстановила почти изцяло. За съжаление обаче пак си имам съвсем малко кървене. Надявам се да е нещо остатъчно и скоро да спре.
el_bozhko, не се притеснявай, всичко ще отмине и ще бъде наред. Само бъди спокойна и пази леглото, колкото е възможно повече. Чакам хубави вести от теб скоро.

Иначе бебчето се чувства добре и си расте прекрасно. Според ФМ на доц. Томова ще имаме момиченце  baby_neutral Sunglasses , което много ни зарадва.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 082
lusine и аз съм на 19.05 при доц. Томова, от колко часа си ти? Може да се засечем Simple Smile

Феталната ехокардиография е част от втората ФМ и не се прави само при съмнения. Хубаво е да се направи от специалист детски кардиолог, защото както са казали и преди мен, те знаят какво да гледат  Peace Идеята е дори да се открие проблем, да се знае от рано за него и да се следи, съответно израждащият екип да е предупреден и да чакат специалисти детски кардиолози, ако се налага незабавна намеса. Също така е важно и за избора на болница - във Вита например не биха се справили в такава ситуация (дано на никой не му се случва  Praynig) Има отделна тема за феталната ехокардиография във форума.

Рискът ми за синдром на Даун е 1:12000. Дано всичко е наред  Praynig

mademoiselle оптимално добре се вижда бебето около 22 седмица, така че тъкмо Марков ще го огледа хубаво голямото човече Simple Smile

el_bozhko дано всичко е наред!

lightstarter радвам се, че съм била полезна Simple Smile и аз си ги ползвам и съм много доволна. Успех утре в казването! Аз казах на две колежки, а те милите така се изненадаха  Mr. Green Мислели че не съм се възстановила от предното раждане и затова си имам коремче  Wink Аз така си и знаех де, че ще ме мислят колегите просто за дебела  Laughing

elibeli_83 на мен гинеколожката ми казва кога за какво да ходя, но все пак и ми е за втори път, така че си знам кое кога трябва да се прави  Flutter

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Ел Божко, може наистина прокървяването да е от ниска или отлепена плацента. А болки имаш ли? Много ще се моля за теб всичко да е наред и проблема (ако има такъв) да е съвсем малък и бързо поправим.  Praynig

От вчера говорите за тези козунаци, е днес не издържах и аз си купих точно от тези Хасковсите.  Grinning Ама като започнах да ям, не мога да спра, лелееее ...  Rolling Eyes Как ще се спирам по Великден???  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт