До варненските майки, използващи слинг

  • 15 991
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 419
Благодаря. Видях го вързването на хълбок, изглежда много лесно, но какъв слинг шал използвавт, че е толкова къс? Ако използвам този вариант, краищата на слинга биха ми се влачили по земята? Аз имам два слинга, и двата са с дължина над 4 метра. Твоя къс ли е или е дълъг и допълнително после правиш ли обиколкя с плата околок теб за да му се намали дължината?
Мисля и за разходки да използвам позата на хълбок. Дъщеря ми е на година и 3 месеца и я нося с лице, обърнато към мен, обаче усещам, че ми тежи и явно тази поза вече не е подходяща.

# 61
  • Мнения: 49
Моят шал е 5 метра дълъг и аз го увивам около мен, за да намаля дължината. Не е кой знае какъв проблем, не пречи. Пробвай го този вариант, дано ти пасне Simple Smile

# 62
  • Мнения: 419
Благодаря.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 78
Аз също не се справих с връзването с шал на гръб, явно иска по сериозен тренинг и да се започне отрано. Но с ергономична раничка и с мей тай е много лесно и доста безопасно, а за домакинстране връзване на гръб е идеално. Трябва да съм писала вече че ранички продават в Хиполенд.

Последна редакция: вт, 21 фев 2012, 15:38 от araxna

# 64
  • Мнения: 49
Araxna,

а имаш ли представа колко вървят като цени тези ранички в Хиполенд и до колко кг. бебе може да се носи в тях?

# 65
  • Варна
  • Мнения: 78
Цената е 25 и нещо лева, а килограмите по принцип са до 18, но това зависи от материала и шевовете и колко може да носи носещия, а тези ранички изглеждат доста солидно, така че 13 килограма мисля няма да са проблем. Аз мойта голямата престанах да я нося на гръб, докато домакинствам, на около 9 месеца, защото съм натясно, а тя почна да се пресяга и да хваща всичко и да прави бели, носех я с една китайска раничка от ибей, която изглежда по-несолидно от тази в хиполенд, тя издържа без проблем 12 кг.
Аз да кажа и за лесния начин за слагане на гръб. Разстила се раничката със закопчани презрамки или мей тай слинга на диван. Слага се бебето върху него, така че крачетата да са разкрачени и двата края на колана да са над крачетата, сяда се между крачетат на бебето, завързва се или се закопчава колана така, че крачетата да са над колана, навеждаш се назад, така че да нахлузиш презрамките на раницата на раменете си, а за мей тай да ги преметнеш върху тях, изправяш се до седнало положение като ги придържаш, закопчаваш презрамките помежду си за раницата, а за мей тай ставаш и омотаваш презрамките и завързваш.

# 66
  • Мнения: 68
Здравейте,мами!
Търсейки инфо за слинговете попаднах в темата.Явно,че имате доста опит със слинговете и затова ви моля за съвет.Бебето ми е на 2.5 месеца и се налага да я приспивам на ръка,разхождайки се в стаята.Това е единствения начин,по който успявам да я приспя,иначе пада голям рев.Останах без ръце и кръст и затова реших,че носенето в слинг ще ме облекчи.Не мога обаче да преценя слинг шал или слинг джоб да си взема.Смятам да го ползвам основно вкъщи докато домакинствам или я приспивам(поне такава ми е идеята).От изчетеното до момента стигам до извода,че шалът е най-удобен,но се колебая,защото джобът изглжда по-лесен и като че ли по-бързо се поставя бебето.Но въпросът е дали втория вариант не натоварва повече едното рамо,защото ми излежда,че не се кръстосва на кръста.И другия ми въпрос е дали някой има инфо за бутик Зи Лана,тъй като смятам да си поръчам от там.Мисля плата да е памук или лен.
http://www.zilana.com/buy-dgob.html Благодаря предварително!

# 67
  • Мнения: 419
Познато ми е Laughing, моето дете най-лесно заспиваше в слинг. После ми беше малко трудно да я преместя на леглото без да я събуждам. Първо спеше в поза люлка, после в поза жабче и толкова свикна с второто, че вече на година и половина заспива най-лесно ако е легнала по корем върху някого в поза жабка. За торбата, аз лично не бих си взела, но веднъж видях едно момиче, което носеше такъв слинг и каза, че й било удобно. Но слинг-торбата беше от друг вид, не като този, който показваш, онзи само в поза  люлка можеше да се използва, беше нещо като чанта, в която само поставяш детето. Такъв, какъвто показваш, бях взела на братовчедка ми, но тя не успя да се справи с него, изнервяше се и го остави. Но при всеки е различно. Моят съвет е да пробваш на място. Но за слинговете специално, според мен трябва да мине малко време за да се прецени дали е удобен за конкретния човек, за това, може би е най-удачно ако имаш познат, от когото да вземеш да пробваш или поне да се разбереш с магазина, ако след като поносиш един, два пъти детето и не ти е удобно, да го смениш за друг вариант.

# 68
  • Мнения: 68
Благодаря за отговора ти,Зелен дух.Поръчах си слинг джоб и даже днес го получих.Сега е изпран и утре смятам да го пробвам.Искам да попитам относно позата-до кога детето се носи в поза люлка?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 78
Не съм Зелен дух, но ще ти отговоря: Докогато на детето му е удобно или докогато се побира или докогато започне да си държи главата. За някои бебета е след 2 месец, за други може да продължи чак до 4тия. Ако си дребна с едро бебе на втория месец ще трябва вече друга поза. А ако си едра с дребно бебе може да си я карате така до 6 месец. Аз дъщерята я сложих изправена след третия месец, а сина след втория.

# 70
  • Мнения: 68
На бебораната не и хареса  в легнало положение,така че явно минаваме на варианта изправено положение.Опитах вчера обаче нещо не се получи.Не можах да я наместя както трябва,пък и ми се стори малко нестабилна.Държи си вече главичката изправена,но явно трябва да изчакам още малко.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 35
Здравейте Hug Искам да ви помоля за съвет за слинг и евентуално от кой магазин във Варна мога да си купя. Нашия бебчо вече го хванаха колики и искам да мога постоянно да го нося в мен топлейки го. Удачен ли е слинга за толкова малко бебче, което още не може самичко да си държи главичката?

# 72
  • Варна
  • Мнения: 78
За толкова малко бебе, което не може още да си държи гливичката най-подходящи са слинг-джоб или слинг с халки. Как се правят тук http://www.slingokonsultant.ru/makesling/ring-sling-1hour.php
http://www.slingokonsultant.ru/makesling/pouch.php и тук http://missby.wordpress.com/2010/05/12/no-sew-ring-sling/
Халки си купих от магазинчето на гърба на кукления театър, инструкции за слагането на бебето в слинга има на руския сайт. А може вместо халки да ползваш само парче плат и да го завържеш с плъзгащ се възел като тук http://www.slingokonsultant.ru/articles/sling/zanaveska.php . Има и много клипчета в Ютуб. А за купуването единственото място, което аз знам е магазин Сладури, но внимавай да не ти продадат чанта, познава се по твърдото дъно и ластиците по бордовете.
Иначе в самата тема има информация. Прочети я.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 35
Да, благодаря за отговора  bouquet Четох за този магазин и адреса в нет-а гледах. Вместо да си правя ми се иска готов да си купя, но както с всичко за нашите бебета искаме да е най-доброто. Wink

# 74
  • Варна
  • Мнения: 78
От магазин най-доброто в случая в България не можеш да си купиш за жалост. Най-доброто е което сама си направиш. Разгледай продавалника, може да има нещо добро.

Общи условия

Активация на акаунт