Помощ за сертификатите по английски език

  • 63 653
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 162
Да, взема се впредвид общата оценка.

# 31
  • Мнения: 376
Здравейте, момичета! Предстои да запишем дъщеря си в първи клас. Колебанията ни са между две училища, като в едното предимството е, че имат сключен договор с Университета в Кембридж и дават на децата сертификати още в първи клас. Виждам, че сте запознати със сертификатите и тяхната важност и затова търся съветите Ви доколко са важни сертификатите в тази ранна възраст и дали това да определи избора ни начално училище? Извинявам се ако се отклонявам от темата  Hug

# 32
  • Мнения: 41 165
Здравейте, момичета! Предстои да запишем дъщеря си в първи клас. Колебанията ни са между две училища, като в едното предимството е, че имат сключен договор с Университета в Кембридж и дават на децата сертификати още в първи клас. Виждам, че сте запознати със сертификатите и тяхната важност и затова търся съветите Ви доколко са важни сертификатите в тази ранна възраст и дали това да определи избора ни начално училище? Извинявам се ако се отклонявам от темата  Hug
Боже, мами, как може едно училище да дава сертификати? Ако има такова, това е някаква "пързалка" за лековерни родители. Сертификати се вземат, а не се раздават. Освен това какъв сертификат очакваш да вземе едно дете в 1 клас??? Че е научило азбуката? Да, има разни детски сертификати, но те са просто начин да се изпомпват пари от родителите и да се гъделичка егото им. Важни не са в никакъв случай.

# 33
  • Мнения: 6 745
Здравейте, момичета! Предстои да запишем дъщеря си в първи клас. Колебанията ни са между две училища, като в едното предимството е, че имат сключен договор с Университета в Кембридж и дават на децата сертификати още в първи клас. Виждам, че сте запознати със сертификатите и тяхната важност и затова търся съветите Ви доколко са важни сертификатите в тази ранна възраст и дали това да определи избора ни начално училище? Извинявам се ако се отклонявам от темата  Hug

Дори  и да е вярно това, не мога да си представя какъв ще е този сертификат и какво точно ще удостоверява  newsm78
А, сертификатите за деца в крехка възраст служат само да се похвали детето пред баба си и дядо си и те да му купят подарък.

# 34
  • Мнения: 376
Вярно е, не се съмнявам и не е измислица или реклама. Но просто в тази възраст не е нужно.
Благодаря, затова се и допитвам до Вас, защото аз разсъждавайки логично и разумно прецених, че на такава крехка възраст на децата не им трябват сертификати. Хубавото е, че учат по програми на университета в Кембридж и сертификатите се получават по целия процес - в последствие и в по-горните класове вече, когато ще са по-необходими.

# 35
  • Мнения: 162
Кое е това училище? Могат да дават сертификати след проведен изпит. Може би просто са сертифициран център за провеждане на изпитите на Кембридж. Имайте предвид, че изпитите се заплащат отделно., ако са легитимни и официално провеждани, да не ви изненадат март месец като ви поискат 100+ лв.

# 36
  • Мнения: 376
Училището е в Бургас. Работят с Университета в Кембридж и това ми беше обяснено от учителка, но в подробности не съм се интересувала. Позната ни е и беше така добра да ни информира, че на отделните етапи от обучението се издават сертификатите и това е предимство пред останалите училища, където се полагат допълнителни изпити, за да се получи сертификат.

# 37
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Асоциацията на Кеймбридж училищата в България - да не е това. Те учат по учебници на Кеймбридж, и вместо да са безплатни учебниците по някое друго издателство родителите си плащат по него.

Сигурно накрая на децата дават свидетелства, които наричат сертификати, което всъщност преведено си е Уверение, да ок уверение, че знае буквите да речем.

Да допълня, че за всеки сертификат, който върши работа се полагат изпити.

# 38
  • Мнения: 376
Асоциацията на Кеймбридж училищата в България - да не е това. Те учат по учебници на Кеймбридж, и вместо да са безплатни учебниците по някое друго издателство родителите си плащат по него.

Сигурно накрая на децата дават свидетелства, които наричат сертификати, което всъщност преведено си е Уверение, да ок уверение, че знае буквите да речем.

Да допълня, че за всеки сертификат, който върши работа се полагат изпити.

Написах всичко, което ми каза учителката. Ще питам за подробности.

# 39
  • Мнения: 41 165
на отделните етапи от обучението се издават сертификатите и това е предимство пред останалите училища, където се полагат допълнителни изпити, за да се получи сертификат.

Не осъзнаваш ли каква нелепица е това???? Уважавани сертификати, като тези на Кембридж, не се дават масово на края на годината. Кой знае за какво менте свидетелство става дума.

# 40
  • Мнения: 376
на отделните етапи от обучението се издават сертификатите и това е предимство пред останалите училища, където се полагат допълнителни изпити, за да се получи сертификат.

Не осъзнаваш ли каква нелепица е това???? Уважавани сертификати, като тези на Кембридж, не се дават масово на края на годината. Кой знае за какво менте свидетелство става дума.

Просто попитах...Не съм в свои води в езиците, сертификатите и няма как да съм наясно с всичко...Все пак затова всеки си има област, в която е наясно и такива, които са му встрани от полезрението и тогава се допитва до знаещите в тази област... Peace

# 41
  • Мнения: 41 165
на отделните етапи от обучението се издават сертификатите и това е предимство пред останалите училища, където се полагат допълнителни изпити, за да се получи сертификат.

Не осъзнаваш ли каква нелепица е това???? Уважавани сертификати, като тези на Кембридж, не се дават масово на края на годината. Кой знае за какво менте свидетелство става дума.

Просто попитах...Не съм в свои води в езиците, сертификатите и няма как да съм наясно с всичко...Все пак затова всеки си има област, в която е наясно и такива, които са му встрани от полезрението и тогава се допитва до знаещите в тази област... Peace

Ти погледна ли първая страница на темата? Една мама е написала това:
Цитат
STARTERS, MOVERS и FLIERS са трите нива, които се покриват на възраст начално образование. Там "скъсани" няма. Оценката представлява брой щитове за различните придобити умения - писане, слушане, четене, говорене. Този изпит е много приятно изживяване за децата, но пък е относително скъп (около стотина лева).
Винаги може да се яви за степен, за която си плати, без значение дали се е явявала или не преди. Ако иска обаче добър резултат, е задължително да се подготвя според регламента на дадения изпит.

Може да става дума за нещо такова, но и там има изпит и се плащат пари.

# 42
  • Мнения: 376
Да, аз изчетох цялата тема, но за жалост освен Toefl, друг сертификат не ми е познат. Както казах езиците не са ми приоритет /за голямо съжаление/...Възможно е да са това, явно са за тази възраст.

# 43
  • Мнения: 538
сега,попадайки случайно на тази тема, бих искала да ви помоля за съвет за нещо, което обмислям отдавна, но тк аз съм далече от професиите, изискващи сертификати и езици, и въпреки,че съм завършила 1НЕГ, а до 7 клас съм учила в алианс английски, не съм наясно изобщо със сертификати и курсове, тк по мое време нямаше такива, а сега тепърва покрай децата ще се запознавам с тях.... та, да ви питам.......малкото гардже е на 11 и е самоуко по английски, няма нито час в школа илианс и тн....но човека отвътре си му иде и от малък, висейки часове наред пред компа, си се самообучава, превежда и от малък, търси си по речници, и т.н...естесвено, това, което се учи в училище много преди това го е знаел, решава и граматическите тетрадки на сестра му, която е по-голяма и т.н....но мисля,че дойде вече време, в което 3 години да наблегнем на някакво по-интензивно обучение, с което до 7 клас да стигне до по-висока степен сертификат( нямам никаква представа какъв и каква степен за 7 клас би се считала за висока и т.н.), тк видно му се отдава, и след 7 клас да почнем друг език и така в 12 да има два езика с отлично владеене....

НО, моите впечатления, и това, заради което досега не съм го пращала никъде са следните: скорост на обучение по всички школи - ОХЛЮВ , 5 години например  го водиш на алианс- то моето за тези 5 години в къщи само повече е научило със сигурност, някакви безмислени изпитчета, платени при това, недостатъчно разграничаване на нивата по школите и изобщо според мен в общия случай става въпрос за мнооооого излишно каране, возене, ставане всяка събота и неделя  рано Н-броя години и много излишни  пари всички тези години ( и то не малко ) .......та моля ви - кажете от всички тези ПРЕ-рекламирани школи, къде да пратя детето за тези 3 години, и да не се окаже,че си ходим за чест и слава и разходка, и ей така- да плащаме нещо......някъде, където наистина интензивно се преподава езика и групите имат добро разграничение като нива на обучение...и в крайна сметка в края на 7 клас какъв от всичките сертификати и степени , които коментирате да се цели да взимаме , или е излишно и тогава да търсим такива" постижения" , а да го оставим за по-късно ? и къде да отида гарджето да се яви на изпит и реално да разбера до какво ниво владее езика, което ще е много важно за това откъде ще почне в школата ? бих желала независим изпит, защото изобщо не подценявам факта,че в дадена школа нищо не икм пречи да го сложат в ниво, в което цяла година да учи нещо, което знае.....което се случва непрекъснаато и навсякъде.....изинявам се за монолога ( ама много наболял в мен въпрос, който наистина ме тормози от много време и все го оставям за по-натам...) Wink Wink Laughing...и мерси предварително за търпението и отговорите .

# 44
  • Мнения: 41 165
В добрите школи правят входящ тест и слагат децата в групи според знанията им, а не според възрастта им. Търси такава школа, но имай предвид, че всички имат различни правила.  Чувала съм, че British Council например са много проклети, и ако детето ти е малко на години, дори да е "професор" по английски, няма да го запишат в горна група. Пак знам от първа ръка, че АВО-Бел не обръщат внимание на възрастта, а само на знанията. Ако хлапакът ти покаже умения за ниво В2 или С1, ще го турят в такъв курс с гимназисти 12 клас даже. Там нямало дискриминация по възраст. А темпото е високо - като за гимназисти, които за 1 година взимат едно ниво.
Що се отнася до сертификатите - не ти трябват на тази възраст, но са неизбежни. Т.е. всички школи, обучаващи деца, са насочени към подготовка за сертификати. На практика никъде не учат заради ученето. Та щеш не щеш, ще бъдете в някаква група за подготовка за даден сертификат. Но дали ще дадеш пари за да се явите на изпит си е твоя работа.

Общи условия

Активация на акаунт