Какъв звер да взема?

  • 798
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Обмислям идеята да взема на децата некакъв дзвер да си отглеждат, моля да ме ориентирате. Да не мирише и да не съсипва покъщнината ми се ще.  Без кучета и котки. Същевременно да не е и някакво животно, което би се чувствало зле да живее в апартамент.  newsm78

# 1
  • Мнения: 146
костенурчета  Laughing

# 2
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 106
Обмислям идеята да взема на децата некакъв дзвер да си отглеждат, моля да ме ориентирате. Да не мирише и да не съсипва покъщнината ми се ще.  Без кучета и котки. Същевременно да не е и някакво животно, което би се чувствало зле да живее в апартамент.  newsm78

костенурки, риби проч. водни земноводни могат да направят проблем с алергии  Confused от храната и от изпаренията. това епроверено лично.

игуани, змии и гущери искат влага и температура и пак не става да са в едно помещение с децата  Tired това е установил колега.

май само зу-зу пет   Mr. Green или тарантула Whistling

# 3
  • Мнения: 3 760
Морски свини. Категорично.
На каква възраст са ти децата?
У нас преобладават тарантулите и детето им се кефи, разбира се, но предпочита да общува с останалите твари.

П.С. Гуди, какво точно е установил колегата ти? Щото аз игуаната и змиите при детето ги гледам  Thinking

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 106
животинката се разболя и ветеринарите казаха, че трябвало да и поддържа определена влага и топлина. а тази атмосфера му пречеше да диша и се обрина (второто така и не се разбра точно от какво).
той си подари игуаната и вече няма ядове с астми и обриви  Hug

ама беше много весело като я разхождаше в парка Crazy особено като стигнеше до детската площадка  Whistling

мъни, тоя здвЕр не стоеше в терариум, дължината с най-тънката част на опашката беше около 2 метра   Crazy 

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 16:02 от Goody

# 5
  • Мнения: 3 760
Ама влагата и топлината са В терариума и изобщо не се отразяват на въздуха в помещението  newsm78
Както и да е - агитирам за свинки  Mr. Green

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Не намерих отделна тема за земноводни,та се прислам4авам тук Twisted Evil

Искам да питам тези,които имат опит с игуани Rolling Eyes
1.Кога ги пускате свободно из къщата?Нашата е на 1,6 г. и е много страхлива...дере,хапе,мята опашка...никаква социализация Mr. GreenВадим я  на седмицата по веднъж колкото да из4истим терариума,пускаме я във ваната,но е голям зор.
2.Колко 4есто сменяте настилката в терариума?
3.На каква Т ги извеждате навън.
4.Има ли специално място,на което някакси се изхожда?

В общи линии при нас картинката е следната Twisted EvilСина ми си я взе,проу4и и из4ете вси4ко преди това ,осигурихме й добра жизнена среда.Но пустото животно е много страхливо ,а не мисля,4е е редно все в терариума да стои newsm78
Нямаме проблеми с алергии ,от година и малко я гледаме,оба4е.....има моменти,в които намирисва здраво около терариума.Това в момента ми е основния проблем.Как да го променя?Дететоо и то проу4ва Twisted Evil

  bouquet

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Минзухар,
незнам какво да те посъветвам да вземеш newsm78
Гледала сам ку4е,котка,хамелеон и сега игуана......Аз съм фен на ку4етата,но в момента не мога по много при4ини.Хамелеона си е нещо по-така,но яде живи скакалци,които купувахме от пазара за животни в Подуене.НО не оцеля дълго Sad
Децата се тръшнаха и игуаната беше "уж " правилния избор.Ще видим.Нямам опит с хамстери и зайци само Crazy
На майка ми й завещаха джербили(вид мишки) и си ги гледа,незнае какво да ги прави,остави й ги племенника ми Mr. Greenи тя си ги гледа с кеф.Само дето незнам до кога  JoyНе миришат,в терариум са,двойка са.Ядът плодове,зелен4уци,гранулирана храна.Абе........мишки #Crazy

# 8
  • Мнения: 241
съвсем прясна тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=568573.0   Peace
 
Каквото и да вземете, трябва предварително да измислите, на кого ще го дадете, ако нещо не се спогодите.

# 9
  • Мнения: 1 175
Аз пък агитирам за рибки   Animal Tropical Fish  Стандартните аквариуми са покрити, с капак, така че няма изпарения. Храната може да се изпробва предварително за алергии - взимаш бурканче и поръсваш някъде. Но обикновената храна е доста неутрална и се съмнявам да направи проблем. Само разните специализирани, смръдливи храни са съмнителни. Аз на времето направих алергия от сушен черен дроб, с който хранех рибоците, но от обикновените люспички, дафния и т.н. нищо ми няма. Бетите например са много лесни за отглеждане, и много красиви. Също хелери, гупи, молинезии и т.н. Големият недостатък на рибите разбира се е, че не могат да се гушкат, но пък и влечугите не са особено гушкливи.

Общи условия

Активация на акаунт