Поява и спиране на сърдечна дейност?

  • 2 255
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте дами,
след първоначално установената ми бременност декември месец - ситуацията е следната, имах леко зацапване , предписаха ми дуфастон.Казаха ми след седмица да отида пак на преглед.Според доктора нямало никакво развитие и ако до още една седмица нямало промяна , било нужно да ми правят кюртаж.(вече имам един мисед миналата година януари).Реших да сменя доктора и отидох в частен кабинет.Оказа се , че са дори две мехурчета, аз бях много озадачена.Тогава ми предписаха Утрогестан и от него кървенето окончателно спря.Минаха два прегледа и всичко беше наред.На третият преглед единият ембрион вече имаше сърдечна дейност(естествено аз бях много щастлива).Днес ми беше насрочен отново преглед, но не се видя сърдечната дейност на по-големият ембрион и беше минимално порастнал.Другият не се развива до колкото каза докторката.
Според вас на какво се дължи това?Как може да изчезне сърдечна дейност и от какво?По-добре ли ще бъде да отида на 3Д?
Благодаря ви.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Едва ли може някой да ти каже, защо спира сърдечната дейност на един ембрион. Вероятно не е бил здрав. От друга страна вече имаш един мисед, което предполага причината да е в теб. Не виждам 3 Д с какво ще помогне. Доколкото мога да пресметна си в доста напреднала бременност, за да има вероятност лекарят да не е уловил сърцето. Коя седмица си?

# 2
  • Мнения: 30
Уж 9-та, но докторката предполага , че ми е била късна овулацията. А и преди няколко дни бях с температура, явно е вирусно.
Понеделник ми казаха  да отида на още един преглед, но няма големи надежди Sad

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Стискам палци за чудо!
Не виждам  как  ще си в 9 г.с., след като декември е била установена бременност. Тя може да се види на УЗ най-рано 1 седмица след закъснение, тоест в началото на 5 г.с. Ако това е станало края на декември , оттогава са минали 5 седмици и половина. Значи си поне в 10-11 г.с.

# 4
  • Мнения: 30
Не знам, така ми каза днес докторката.
Не знам , дано стане нещо добро.
Благодаря за подкрепата.

# 5
  • Мнения: 179
Съжалявам за случилото се, но моят съвет е задължително да си направиш генетични и имунологични кръвни изследвания. Повтарящи се мисед аборти говорят за подобен проблем. Трябва да бъде открита причината, за да може по време на следващата ти бременност да ти бъде изписана подходяща терапия. Успех от мен!

Общи условия

Активация на акаунт