ниска температура на 3 месечно бебе

  • 3 866
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте мами! Имам бебка, която след 2 дни ще навърши 3 месеца. Винаги когато я докосна по лицето е леко хладничка и винаги съм си мислила, че и е студено. От известно време да кажем 7 дни реших да и меря температурата и винаги температурата и е била под 36 градуса/ да добавя че я измервам  с електронен и после с живачен термометър под мишница и стойностите на двата са едни и същи/. Дори да вдигна градусите в стаята и да я облека повечко пак е под 36. Обикновено варира от 35.5 и 35.7. Що за чудо е това? Мислех да питам педиатърката ни днес, но консултацията ни пропада заради грипната епидемия.Много се тревожа.

И между другото убедена съм, че ако кажа това на педито, тя ще отговори, че не я меря правилно.

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 01:48 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 2 143
Можеш да попиташ педиатърката по телефона щом си притеснена.
По принцип знам, че има хора с по-ниска телесна температура. Баща ми е така, температурата му е около 35.5. Само, че дали е нормално при бебе не мога да кажа.

# 2
  • София
  • Мнения: 388
Най-точни при малките бебета са показанията, измерени в дупето.Пробвала ли си там да премериш температурата и колко е?

# 3
  • Мнения: 2 286
Трябва да се мери в дупето Т. От моят педиатър знам, че до 38С не е тревожно.
Но дали е нормално да е с толкова ниска Т не знам. Но ако бебчето се чувства добре, ако яде и наддава, ако изглежда весело и контактно, вероятно е в нормите.

Леля ми вместо да вдига Т когато е болна, я сваля под 36С. Но определено се консултирай с док Peace

# 4
  • Мнения: 6 713
Според мен няма проблеми. Моят бебко имаше няколко дни подред ниска температура, около 36.3-36.4, но тогава беше и много много студено (минус 10, минус 12). Сигурно по някакъв начин това се отразява на бебоците, независимо че затопляте. Другото което е, да ползваш шапка в тези студове, защото бебетата губят температура през главичката най-вече.

Според тази статия от Уикипедия - Стадии на детското развитие, за нормална температура за бебета от 1-4 месеца е 35.7-37.5 °C.

Да кажеш после какво е казала лекарката (дано да не каже, че не я мериш правилно де ooooh!) и спокойно! Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 946
На бебетата не се мери под мишничка, а при сгъвката между бедротои коремчето. поне така ми обясни моята педиатърка.  слагаш го в най-горната част на бедрото и притискаш крака към коремчето. но най-точно си е да я измериш в дупето.  Peace

# 6
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
А ще се премери ли правилно температурата ако сложа електронен термометър в дупето, на който пише, че се слага под мишницата или трябва да купя специален за д-то Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 39 770
Няма специален анален термометър. Може и с електронен да се премери, като се извадят след това от резултата 0,5.

# 8
  • Мнения: 43
Благодаря на всички отзовали се мами! Питах педиатърката, естествено отговорът беше, че трябва да се мери в дупето, но аз няма да го направя. Просто бебка много шава и ако и измеря температурата в дупето се притеснявам да не счупя термометъра, т.к. е живачен. Да поясня, че вече не вярвам на тези електронни термометри-аз си мерих няколко пъти температурата с електронен и показваше 34.5 градуса-все едно съм мъртвец. Сори за черният хумор. Отказах се да и меря температурата вече, просто я следя и ми се струва, че всичко е наред, т.к. бебка е игрива и се чуства добре Simple Smile А между другото с какво почиствате ушите на бебчетата? Аз сега ще пусна тема и за това.

# 9
  • Мнения: 4 615
С клечки за уши с ограничител. Peace

# 10
  • Мнения: 3 484
Благодаря на всички отзовали се мами! Питах педиатърката, естествено отговорът беше, че трябва да се мери в дупето, но аз няма да го направя. Просто бебка много шава и ако и измеря температурата в дупето се притеснявам да не счупя термометъра, т.к. е живачен. Да поясня, че вече не вярвам на тези електронни термометри-аз си мерих няколко пъти температурата с електронен и показваше 34.5 градуса-все едно съм мъртвец. Сори за черният хумор. Отказах се да и меря температурата вече, просто я следя и ми се струва, че всичко е наред, т.к. бебка е игрива и се чуства добре Simple Smile А между другото с какво почиствате ушите на бебчетата? Аз сега ще пусна тема и за това.

Аз повече бих се притеснявала да не нараня ануса или червата на бебето. За нищо на света не бих мерила Т в дупето. Имам две пораснали хлапета, боледували са като бебета, винаги сме мерили под мишничка. Живакът от Т и да се погълне , не е страшно. Първо е в безопасно съединение, второ, изхвърля се. Ако влезе обаче чрез инжекция, тогава се отлага из тялото.

От малка съм с Т не повече от 36.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 946
Ушите почиствам с клечки за уши от бебешките. Имай предвид, че не бива да се чистят прекалено често. Аз по-скоро се старая да попивам водичката по гънките след баня.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт