Любители на котки - тема 47

  • 44 997
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 080
Ох, много сладки котета. А тези белите пухчовци ми иде да ги изям, толкова са хубави.

Белите са... Crazy Чарли на последната снимка как се е излегнал и маха с лапичка  Hug

ето и запис от Мишето-

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Сега се чух с лекаря на Съни- диагнозата е калицивирусна инфекция Sad. Каза ми, че декември е имало нещо като епидемия и че те правят и ще правят каквото трябва, но да съм подготвена, че има доста случеи с летален изход/зависело от това кой орган поразява/. Все пак хубавото е, че Сънчо не е съвсем бебе/на 6 м. е/ и има голям шанс да се излекува напълно според доктора. Така че моля ви, стискайте му палци  да се пребори!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Катюша, съжалявам за сериозната диагноза, дано да се преборите Sad Този вирус предимно малки котенца ли поразява? Някой в темичката беше пускал линк за някакъв гаден вирус, който покосявал малки котета, дали беше същия?
Ето какво открих набързо:
Цитат
Котешкият калицивирус причинява от леки до доста тежки респираторни инфекции. Котките се заразяват чрез вдишване или поглъщане на вируса, като признаците на заболяване се развиват в рамките на 2 до 10 дни по-късно. Болестният процес трае между 1 и 4 седмици.

Първите признаци са: зачервяване на носа и очите, кихане, подтиснатост и понижен апетит. Впоследствие се развиват язвички по езика и твърдото небце поради което засегнатите котки много трудно поддържат хигиената си. Въпреки че болшинството от заболелите се възстановяват, не липсват и смъртни случаи.

Най-тежко преболедуват малките котенца. Някои котки които са се възстановили от заболяването може да останат носители на вируса и да го отделят в околната среда с месеци и дори години.
Стискам палци.

# 33
  • Мнения: 70
Катюша и аз стискам палци за Съни .

# 34
  • Мнения: 481
Катюша Стискам всички палци, само да се оправи момченцето.  Hug
Той излиза ли навън?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не излиза изобщо, но вирусът се пренасял много лесно.
Месечинка, да, предимно малки котенца. Лекарят ми каза, че щом Маца е на три години изобщо не бива да се притеснявам за нея.

 HugБлагодаря ви за палците!

# 36
  • София
  • Мнения: 149
Снощи забелязах нещо като екзема между плешките на Шели и козината там е като скъсена и поопадала малко.Днес сме на лекар.
Вчера някоя от двете беше направила лудница в нас.Не се беше случвало от месеци.Като капак и банята оповръщана.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Да не се е одраскала там и после с чесане да е станало рана. Кетя се е докарвала така.

# 38
  • София
  • Мнения: 149
Аз забелязах, че се чеше там, но не дава изобщо да я пипна да го разгледам- бяга като попарена и се дърпа и въобще...Днес вет ще я поизмъчи, та реших да не го правя и аз предварително.

# 39
  • Мнения: 2 125
Катюша, стискам плаци и аз.

Снимките на Бри са в апарата на мъжо  Tired, все няма време да ги свали, та да си платя данъка  Crossing Arms

Аз да питам нещо...Възможно ли е котката да проявява сексулност когато чуе определен тембър на човешки глас? Питам, защото когато синът ми й говори, тя винаги е с вирнато дупе и е перманентно премрежен поглед и си е направо разгонена. Този период я държи вече от ноември. Мирясва за 2-3 дни и после пак, като реагира с мяукане на неговия глас..направо си говорят  #Crazy Вета каза, че е хиперсексуална, но това беше през ноември, когато я заведохме, че се разгони на 5 месеца. Сега детето е при баба си от седмица и Бри си е съвсем редовна  newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 149
Ами...влюбила се е в него.... Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 78
sabah, възможно е да е кожно заболяване/гъбички/.

stellina, едва ли. Моята котка е кастрирана и пак вдига дупето като я галят.

Катюша, стискам палци да се оправи! Котето беше ли ваксинирано?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 171
allexa, беше си ваксиниран както си му е реда...

# 43
  • Мнения: 78
След като е ваксиниран за калицивирус, дано да има достъчно ниво на антитела и да преодолее инфекцията по-леко.  Praynig

# 44
  • Мнения: 3 622
Катюша стиска палци да преодолее болеста котето и да ви радва още дълго време  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт