"Странен" гестационен диабет?

  • 1 151
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
Здравейте, искам мнението ви, защото съм тотално объркана.
23 г.с. съм
Направиха ми редовните изследвания за нивата на захар и  се оказаха високи. След това последва 3 часово измерване и отново последните 2 резултата бяха доста високи (около 10). Вечра бях при Док и той каза, че трябва 2 седмици диета, да си меря всеки ден по няколко пъти захарта (на гладно, 2 часа след хранене и преди сън ) захарта и ако не спадне да минавм на на инсулин.
Вчера си взех машинката за мерене - от тогава съм мерила около 10 пъти , защото все си мисля , че има грешка. Всичките ми стойности са около или 3 !!!!!!!!!!  Shocked
Това си е хипоглекимия.
На някой случвало ли му се е да има такива флуктоации????  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 677
Може би в деня преди измерването си яла доста сладко и затова стойностите са били толкова високи;
Може би стойностите от лабораторията са грешни;

А може и апаратчето ти да не отчита правилно;
Нека някой друг да си измери кр захар, за да видиш какви стойности ще бъдат отчетени.

А най-добрия вариант би бил - да нямаш изобщо гестационен диабет или пък след диетата ти стойностите на кръвната захар да са се понижили.

Най-добре е да пуснеш изследвания и в друга лаборатория.

Дано всичко бъде наред.

# 2
  • Мнения: 331
Апаратчето го пробвах 2 пъти върху мъжа ми - неговите стойности са по-високи от моите.
Ще видим как ще продължи, ще меря редовно и ще спазвам диетата, даноооо да се размина само с това  Praynig Praynig Praynig Praynig
Благодаря, Бубе, за отговора. Hug

# 3
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Моят съвет е да си направиш кръвно - захарен профил в лаборатория. Глюкомерите дават големи отклонения понякога - сравни ли го с лаборатория? Моят дава разлика от 2 до 6 единици.
Дано е фалшива тревога. Този "Док" ендокринолог ли е?

# 4
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 415
Направи си изследване на гликирания хемоглобин- теста показва средната стойност на кръвната захар за около три месеца назад. Прави се в лаборатория.
Може би в деня преди измерването си яла доста сладко и затова стойностите са били толкова високи;

Относно това, ако няма диабет, яденето на сладко не би и се отразило различно от нормалното.Помня, че когато веднъж на мен ми взеха кръв за такова изследване, предната вечер бяхме на гости и ядох от всичко, а от десерта повторих  Crazy , но на другата сутрин резултатът ми беше 4,5 .

Общи условия

Активация на акаунт