Любители на котки - тема 46 - новогодишна!

  • 55 004
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 154
Бекс вече е у дома.Взехме си го,когато излезе от упойката.Сега лежи в клетката завит с одеалце.Докторката каза поне 2  часа да го държа в клетката.Биха му обезболяващо,което ще действа до утре и антибиотик с 3 дена действие.Казаха ми, че до довечера ще е като нов.Дано!
Благодарим ви за палцестискането! Hug

# 691
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Здравейте и от нас !
Бързо възтановяване на котетата!
Шевът от операцията на Кети леко е прокръвил. Сега се притеснявам, спокойна и игрива е. Обадих се в клиниката и ми казаха, че не е страшно, може да си е хапала конците. Въпреки че не съм забелязала. До 2-3 дни трябва да я заведа да ги махнем.

# 692
  • Мнения: 2 898
Отдавна не съм писала. Преди около 3 седмици Маца  се почувства зле. Тъй като един път се натрови с цветя и едва я спасиха, хукнахме на доктор. Първо казаха, че е завъдила паразити. Дадоха каквото трябва. И се започна - хрипове, уголемен стомах, кисти, бъбреци ................... Да паднеш! Направихме рентгенова снимка, пак лоша прогноза, куп пари, инжекции. Изпитахме голям ужас, НО - направи ми впечатление, че Маца започна на втория ден да си играе и да се храни с желание. Док използваше всяко ходене за инжекция да предлага и настоява за още изследвания, и всячески да измъква пари. След 4-тата инжекция мъжът ми побесня и каза  - до тук! Днес, почти месец по-късно, Маца си е дивачка като преди, яде като хиена, дебне врабчетата и мърка доволно. А това, което знам със сигурност е, че НИКОГА повече няма да стъпя при тоя ветеринар!

# 693
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Joya2010,
радвам се, че Маца е добре Hug А кой е ветеринарят?

# 694
  • София
  • Мнения: 39 894
Joya2010, случват се такива неща. Важното е, че Маца е добре.
И моя му се беше разстроил стомаха. Мина само с АБ и витамини, 3 или 4 инжекции, като цената беше 10-15лв.

# 695
  • София
  • Мнения: 13 263
Joya2010, напиши му името, за да го сложим в черния списък. Хубаво е, че Маца е добре и не е успял да ѝ направи нещо!  Hug

Дидитка, има нещо вярно за непоносимостта на възрастните хора към лактозата. Никога не съм се задълбавала в проблема, но съм чувала, че не е добре да се прекалява, особено с прясно мляко.

Бледооранжевия "дръглив дядка" е много сладък! Само къде видя, че е дръглив? Много си е хубав младежът.... Само шкембенцето му е малко отпуснато, но по филмите за дивите животни на лъвовете и тигрите също им висят  Mr. Green. На моите тигри също  Blush. На колко години е? А на твоята приятелка кажи да направи на клипче уроци с котешка гимнастика, че да се научим и ние  Mr. Green.

Бързо възстановяване на Бекс, Сънчо и Кети!  Hug

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 11:38 от Тaня67

# 696
  • София
  • Мнения: 8 943
Дидитка, ето малко информация:

Какво се крие зад термина "лактозна непоносимост"?
Това е състояние, при което е на лице недостиг в производството или дефицит на ензима лактаза за преработване на лактозата.

В резултат при консумацията на мляко или млечни продукти несмилането на лактозата води до нейнта ферментация, което причинява отделяне на газове, разстройство и коремни болки.

Това от своя страна налага прилагането на определен редуциращ режим на хранене, който изключва млякото и някои млечни продукти. Изключение прави киселото мляко, и то само това с живи култури.

Днес приблизително 75% от възрастното население по света показва спад в дейността на ензима. Проявата на лактозна недостатъчност след детството е характерна преди всичко за западноевропейските (приблизително 15-25%), някои азиатски и повечето африкански коренни жители (около 90%).



Точно затова аз знам, че възрастните е най-добре да ядат кисело мляко, а не прясно. Същото е и за котките - както виждаш повечето възрастни котки проявяват типичните симптоми на непоносимост към лактозата.

# 697
  • На небето
  • Мнения: 5 530

tasia Много хубавко... и сладко. Направо ми потекоха лигите  hahaha hahaha hahaha

Ето го на, красивото бебе. Искам да го  Hug  Hug  Hug

Joya2010 що за изроди има не мога да си представя. Просто ще запазя коментара за себе си.  #2gunfire

# 698
  • Мнения: 4 785
 Hug

Минавам само да пожелая бързо възстановяване на Бекс, както и на коШката на Катюша  Hug

Заки малко се втали, вече започва да яде нормалните за него количества храна (никога не е ял много)  Peace Вече не е толкова див - дали заради кастрацията, дали заради липсата на другарче, но дивее по-малко, повечко спи.

# 699
  • Мнения: 804
Ние сме вече със записан час за операция/кастрация/-гадно звучи,за петък.
Доста ми е притеснено и чоглаво,уж докторката ме успокои,че всичко ще е наред,операцията е лека.
Стиснете палци в петък към 14.00ч за нашият Пухчо,моля!

# 700
  • Мнения: 154
Ще стискаме,не се притеснявай за Пухчо.
Бекс много напираше да излиза от клетката,пуснах го и право на паницата,всичко омете.Снощи цяла нощ си разхожда купичката и 100пъти идва да ме подканя да го нахраня.Сега спи,вече не залита и погледа му се оправи,не е като на дрогиган.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте от нас с Преси! Simple Smile Благодарим за комплиментите Hug

Тя вече е ваксинирана и повторно обезпаразитена и си има и паспорт! Grinning Милата доста се постресна докато я превозвахме с колата,бях я увила в един ангорски шал,да и е топло.Там се държа мъжки,стоически понесе бодването в дупето и послушно си изблиза обезпаразитяващите капки с вкус на сьомга Wink .Претеглиха я - 1130 гр..Казаха ни другия месец да я доведем за втората ваксина.А за кастрацията ни казаха,че след първото разгонване можем да заповядаме.Трябвало да се изчака до първо разгонване,което било между 7 и 12 месец, за да може да са и узрели напълно органите.Беше много мила докторката,Георгиева беше на смяна.Ние повлякохме крак и както нямаше никой като отидохме,на тръгване имаше опашка от чакащи пациенти - едно зайче и две кучета.Та така...

Диди ,много е красив тоз розов котаран! Simple Smile
Пожелавам бързо възстановяване на Бекс и Сънчо! Радвам се,че Заки и Кети вече са добре! Hug
За прясното мляко и мен ме предупреди човекът от който взех Преси,че не трябва да даваме,правели ентерит от него,който трудно се лекувал .

Lina dm,ще стискам палчета за Пухчо!Всичко ще е наред! Hug

# 702
  • София
  • Мнения: 39 894
Lina dm, всичко ще е наред.

treisy, може и от кастрацията да е, макар, че ако има някакви подобни ефекти няма да е толкова скоро след кастрацията.

# 703
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ние крепим камината и с топ не можеш ни изблъска вън.  Mr. Green
Днес съм им направила вкусна агнешка чорба. Папат и се изтягат ...Писанчо върти шмекерии на земята и се опитва да се разиграва като малко коте.

Ние също обичаме прясно мляко, ама ...стомахчо не държи  Confused   и ..народа го е измислил - кисело мляко! Много се харчи у дома! Мъжо има вечери , в които не може да си легне , ако не омете кофичка кис. мляко. Дичата ги изгледах с прясно мляко и замръзена цаца. И на тях не им държат дупетата, ама като няма парички и това е ефтино и топло от кравата - давам, кво да правя. Маша обича и кисело и винаги надува гайдата като види някой с кофичка в ръка.

# 704
  • Мнения: 2 898
Печалбарство. Това е. Ще бъда благодарна, ако изтриете името на въпросния доктор от първа страница, защото той вече не доктора на Маца. На мен онзи ден ми взеха 20лв. за снимка на бял дроб, той взе на Маца 30. И като започнаха едни зловещи коментари колко е зле котката, къде видя вътрешни кръвоизливи, щеше да оперира матката, после станаха бъбреците, че и белия дроб не е добре............... Дъщеря ми се разплака, питам - толкова ли е зле котето, какво ще става, а той ми вика - ще направим всичко възможно......................... Демек- плащайте! Клиниката му е на 4 етажа, има хотел и за животни, и за стопани, зоомагазин, абе нечувани екстри, с парите на такива като нас. Наистина сме много щастливи, че Маца е добре. Единственото вярно в цялата работа бяха паразитите, но за тях беше нужно само едно хапче.Ето я нашата героиня:

Общи условия

Активация на акаунт