Тема Незабравима (Unutulmaz) 142

  • 24 163
  • 755
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9










Превод на 63 епизод

Еда-Харун
Х-ще се омъжиш ли за мен?Никога повече  да няма за нас раздяла.
Е-Животът ни всеки ден ще поставяме заедно... докато сърцата ни спрат
Х-дори и след като спрат...ти си жената на моя живот...не искам и миг  без теб...това ще е най-голямата ми победа(печалба)
Е-дааа

Еда в склада
Еда-боже,помогни ми...не ме разделяй от дъщеря ми и любовта ми..не искам да умра....искам да прегърна дъщеря си и да й кажа че ще я защитавам..моля те Боже..преди да умра да утоля копнежа си по дъщеря ми с години..да й покажа че нейната майка не е умряла.моля те

Харун,намирайки Еда
Х-Едаааа
Е-Харун...Харун, тук съм
Х-Едаааа
Е-Харун...Харун,тук съм Харун
Х-Едааааа...Боже благодаря ти...Дойдох,любов моя..Еда,какво са ти направили?
Е-много ми е студено
Х-всичко свърши,не се страхувай,едничката ми,свърши вече...те ще понесат вината за изтезанията,които сториха
Е-заведи ме при Ямур
Х-добре,любов моя
Е-искам да бъда с нея
Х-добре,едничката ми,добре
Е-дъщеря ми,бях толкова уплашена,че повече няма да я видя

Еда-Харун-разговора в кухнята
Е-не отивай Харун.защо не разбираш?Страхувам се да не те загубя.Това е нещото,което ще отнеме душата ми.Всяка,всяка секунда ще е.Не виждаш ли?Това ще  обърка съзнанието ми.Не тръгвай,моля те не отивай.
Х-шшшт,не мога без теб.
Е-Кенан,само името на този мъж и как се е отнесъл с родителите ти,ме кара да настръхна.
Х-за мен е много важно да разбера
E-моля те Харун
Х-трябва да тръгвам,няма да се успокоя,докато не разбера кой е Кенан
Е-добре.Тогава и аз ще дойда с теб,няма да те оставя сам
Х-Едаааа.Добре.Ти трябва да останеш при Ямур.Аз ще отида да говоря с него.Става ли?


8част

Я-мамо,мамичко,не си отивай,не ме оставяй
Е-добре,ангелчето ми.не се страхувай.Сънуваш,едничката ми,това е просто сън
Я-тате,татенце,моля те не изоставяй
Х-тук съм,анагелчето ми,татко е тук няма да те изостави
Я-тате,скъпи мой тате
Е-Харун,не отивай,моля те и Ямур мисли така,не тръгвай
Х-бързо ще се върна,не се тревожи,ти се грижи за дъщеря ни


Еда говори на спящата Ямур
Еда-моя Ямур,най-скъпата си ми.Знаеш ли?Твоето име беше предопределено.То ни събра с баща ти Ямур.Сега очаквам да ме отведе отново до моята Ямур.Не съм ядосана за това,което се случи в онзи ден.За  теб ние трябва да сме перфектните майка и татко.
Знам,в сънищата си ме очакваш,но аз съм тук,майка ти е стаена дълбоко в сърцето ти,но искам да чувам всеки ден да ми казваш мамо.
Майка ти е тук до теб.Няма да те изостави


относно разговора на Едже и Еда-ще го преразкажа с няколко думи,а утре вечер живот и здраве ще се опитам да го преведа подробно   -Едже искаше да види Ямур,защото тя била като нейна майка,но Еда и каза,аз съм майка й и ще стана съпруга на Харун,показвайки пръстена.Тогава Едже започна да увърта как да й кажела,а Газелка-говори направо.Едже каза че през тия години е била с Харун,в смисъл че са имали връзка и тем подобни плупости.Еда и каза да не говори глупости и как може да продължава с този театър?Но пуделката продължи да си пее нейната песен и как Еда,като го обичала толкова много позволила да се ожени за сестра й и си получи шамара.Накрая Едже каза-ще ти потърся сметка за този шамар и няма никога да сте щастливи заедно с Харун,приеми този факт най-накрая


Еда-Харун
Х-ще се омъжиш ли за мен?Никога повече  да няма за нас раздяла.
Е-Животът ни всеки ден ще започваме заедно... докато сърцата ни спрат
Х-дори и след като спрат...ти си жената на моя живот...не искам и миг  без теб...ти си всичко за мен,най-голямата ми победа в живота,ще станеш ли моя съпруга
Е-дааа


Монолога на Ямур,докато стискаше одеялцето и плачеше
Ямур-мамичко,само ако беше до мен.Щеше да ме прегърнеш,да усетя аромата ти.Да ми казваш моя Ямур,да галиш косите ми.Защо ме остави и си отиде?
Оффффффф,защо не може да е така?Да бъдеш близо до мен,да ми четеш приказки докато заспя.Да можеше   да дойдеш  в съня ми ,както предишната вечер,мамичко?Да те усещам,а ти да ме държиш за ръката,никога да не пускам косата ти.Защо ме остави и си отиде?Как се случи това мамичко Толкова съм самотна,мамо.Как се случи това,не те видях,но почувствах аромата ти.Боже,татенце,моля те покажи ми поне още веднъж моята майка.След като я видя ,обещавам няма да искам нищо повече.Много те обичам,мамичко.Докато съм на този свят ще те обичам.Искам и ти да знаеш за мен,искам да не беше умирала,мамо

Сцената на Еда и Едже:
Еда: Защо дойде?
Едже: За да видя Ямур дойдох.
Еда: Ямур спи. Стой далече от дъщеря ми!
Едже: Този разговор няма да стане така… Дойдох да видя Ямур, отново ти казвам. Не се опитвай да ми попречиш.
Еда: Ама ти от дума не разбираш…  Никога ли не си си представяла, че нещата(сънят който си си съставила) ще се променят? Ти няма да станеш майка на Ямур и съпруга на Харун. Погледни (показва си пръстена) ние с Харун сме женени.
Едже: Не ти вярвам. Мислиш си, че по този начин  ме отдалечаваш от тях/тук (от Ямур, Харун, къщата).
Еда: Вярваш ли или не вярваш, на мен хич не ми пука. И на Ямур ще кажем че си има майка. Защото майката на Ямур и съпруга на Харун съм аз!... Вече в живота ни няма място за лъжи. Разбра ли? Да повторя ли?
Едже: Можеш да продължаваш да казваш поредните лъжи. Но ако между вас  с Харун не беше потръгнало отново? Ние с Харун щяхме да си живеем заедно.
Еда: За какво намекваш, говори открито!
Едже: Питай Харун!
Еда: От теб искам да го чуя. Казвай! Каква лъжа е имало в това.
Едже: Предполагаш, че ще ви се отразят като мед такива лъжи.
Еда: Нищо не предполагам. Знам, че Харун единствено мен обича.
Едже: Как може да си толкова сигурна в него? Докато беше влюбен в теб, със кака ти Мелда се ожени, не помниш ли?
Еда: Това беше грешка, грешка и за трима ни. И много висока (тежка) цена платихме. Но това няма никаква връзка.
Едже: Хубаво, ще ти кажа тогава каква връзка имаше за мен. Последните 4 години, докато ти прекара далече от тях, аз бях там. Това нищо ли не ти говори. Докато ти беше влюбена в него, в Англия аз бях с Харун.
Еда: Не ти вярвам! Отново започна с лъжите.
Едже: За кое не вярваш? Не е ли много логично, това което казвам? И аз като теб ще ти кажа, може да  вярваш или да не вярваш, че сме били заедно,но това е истината.
Еда: Безсмислица, глупости. Няма такова нещо.
Едже: Хайде, де Еда. Ти самата не живееше ли с Арас? Когато дойдохме,от ръцете ми го взе. Ама това не нещо ново за теб. От ръцете на кака си да измъкнеш любимия мъж, много ли нормално беше?
Еда: (ШАМАР) Грубиянка (арогантна)!
Едже: Дано никога да не бъдеш щастлива! За този шамар ще ми платиш! Не го забравяй! Разбра ли?


След като Харун казва, че се е случило голямо нещастие с бабата и дядото и са умрели.

Ямур:  Като мама ли? Значи и двамата повече няма да ги видя?
Харун:  Да, ангелчето ми. Повече няма да ги видим. Но такъв е животът. Както всички живи същества, така и хората се раждат, порастват, живеят и умират …
Ямур: И ти ли ще умреш татко?
Харун: След много дълго време, бебчето ми. Сега няма, не се плаши… Още дълги години ще бъда до теб.
Ямур: Не умирай татко, ти не умирай… Не ме оставяй без теб…. Не умирай скъпи татко, не умирай ….

Мелда и Тюркян:
Мелда се уговаря с Гюляй да отиде при нея в Измир и там да започне работа. Тюркян Чува разговора и
Тюркян: Тази история с Измир каква е? Откъде излезе сега?
Мелда: Майко, искам да се отдалеча оттук.
Тюркян: Заради Еда и Харун, нали?
Мелда: Заради всички и всичко станало. Майко, аз много обичах Харун. Не по силите ми да го забравя. Мамо, много се старах, за да го забравя, но не стана. Първата ми любов,и за първи път не държех в ръцете си положението… да знам че мъжът когото обичам, не ме обича… но той обича сестра ми, обича Еда толкова, колкото мен не обича… Да можеше изобщо да не сме се женили с него… Да можеше да погреба любовтаот сърцето си, да избягам и да не се връщам тук… Но не можех, не мохах да го направя…. Сега и двамата са пред мен. Особено когато се сдобриха двамата… от една страна обичаната ми сестра, от друга страна любимият мъж…. От този кошмар и бъркотия искам да избягам, майко… Всичко се отдалечава/напуска ме, затова и аз искам да напусна и да се отдалеча оттук…
Тюркян: Не се огоравай толкова. Права си. За всичко можеш да намериш вина в себе си, но ти дъще съвсем никакъв грях ли нямаш?
Мелда: Моята единствена вина е, че с цялото си сърце обичам  човекът на когото повярвах.Повярвах и че Харун ме обича.
Тюркян: Вярно е, трябва да направиш една нова стъпка…. Търпение, детето ми. Кой каквото и да ти  каже, аз познавам дъщеря си, рано или късно и за теб ще настъпят спокойни дни. Господ и за теб ще изпрати щастие,и  ти ще бъдеш щастлива.
Мелда: Не издържам вече, мамо, аз взех решение – заминавам, иначе ще полудея.
Тюркян: Мрлда, …. Трябва да ти кажа нещо…. Аз си направих биопсия…
Мелда: Биопсия ли, каква биопсия, майко?.... Мамо, кажи ми, защо си направи биопсия?
Тюркян: При преледа ми намериха образувание на гърдите.
Мелда: Има ли решение, или….
Тюркян: Няма, новините не са добри. Но вътрешо ми чувство
Мелда: Няма какво друго да се прави, освен веднага да се вземат резултатите. Може пък да не са лоши. Майко, найко…. Защо не ми каза, мамо?
Тюркян: Не исках да го скрия. Мелда, освен теб друг не трябва да знае…. Страхувам се!....Ще бъдеш ли до мен? Заради майка си, ще се откажеш ли да заминаваш? Имам нуйда от теб…. Аз не те държах за ръка, но ти ще ме подкрепиш ли, ще ми държиш ли ръце?
Мелда: може ли да не те подкрепя? Ще те подкрепя. Двете заедно ще преживеем това. Нали така, милата ми майка!

Благодарение на Рекси и Милена.

С участието на: Серхан Яваш, Йозлем Йълмаз, Синем Йозтуфан, Буура Гюлсой,
Фикрет Хакан, Дениз Гьокчер, Алийе Узунтаан, Хакан Ванлъ, Гьозде Мукавелат  и др.
     
Музика: Kıraç , Halil Kurt
Режисьор: Ersoy Güler , Cem Tabak
Продуцент: Аhmet Bayram
Сценаристи: Haldun Ünsal, İhsan Aydın, Müjdan Kayserli
Продукция: ATV 2009




Музикални теми:

Музикални теми с ПРЕВОД :
Kıraç - Turnalar  

Епизоди (АТВ) с български субтитри,
благодарение на: Росисан, Г-жа Броненосец, Ади, Деря Джамбазова и Т.Трайкова

54/1 54/2   54/3   54/4   54/5   54/6   54/7    
56/1   56/2   56/3   56/4   56/5   56/6   56/7  
60/1   60/2,3 60/4,6 и 7  
61/1,2   61/3,4,5   61/6,7   62/1,2,3   62/4,5,6  








 




Назад към темите
тема1    тема2      тема3    тема4      тема5      тема6   тема7    тема8   тема9    тема10   тема11     тема12    тема13    тема14   тема15   тема16   тема17   тема18   тема19  тема20  тема21  тема22  тема23  тема24  тема25 тема26  тема27  тема28  тема29  тема30  тема31  тема32  тема33   тема34  тема35  тема36  тема37  тема38  тема39  тема40  тема41  тема42  тема43   тема44  тема45  тема46  тема47  тема48  тема49  тема50  тема51 тема52  тема53   тема55   тема56    тема57   тема58    тема59   тема60   тема61  тема62  тема63  тема64  тема65  тема66  тема67   тема68  тема69  тема70  тема71   тема72  тема73  тема74  тема75   тема76   тема77   тема78  тема79   тема80   тема81   тема82 тема83   тема84  тема85   тема86  тема87  тема88   тема89   тема90  тема91   тема92   тема93   тема94   тема95   тема96   тема97   тема98   тема99   тема100   тема101   тема102   тема103  тема104  тема105 тема106  тема107 тема108  тема109 тема110  тема111 тема112  тема113 тема114  тема115  тема116  тема117  тема118  тема119  тема120  тема121  тема122  тема123  тема124  тема125  тема126 тема127 тема128 тема129 тема130 тема131 тема132 тема133 тема134  тема135 тема136  тема137 тема138 тема139 тема140 тема141


  





















Последна редакция: пт, 24 дек 2010, 12:45 от moxito

# 1
  • Мнения: 26
О, първа?  smile3534
Страхотна нова тема!
Благодаря!
Весела Коледа!
Нека мечтите ни се сбъднат!
  bigdance2

# 2
  • Мнения: 93
Страхотна, прекрасна и вълшебна тема Моксииии - Браво мила, толкова празнично настроение и красота - великолепно -приеми моя поклон, моите адмирации и сърдечната Благодарност от мен.

на всички вас ОБИЧАМ ВИ и
Честита Коледа!

# 3
  • Мнения: 0
Мокси както винаги си  зашеметяваща

# 4
  • Мнения: 0
Мокси благодаря за  коледното ни райско кътче.
   
   
 ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА :
 

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 232
Моксито, прекрасна Нова тема, с Коледно настроение! txtloves txtloves txtloves



# 6
  • Мнения: 315
И аз в новата тема се цопвам!!!
Мокси прекрасна нова тема!! Благодаря ти!!



Понеже така или иначе се разрових за преведени части в темата ,намерих един превод от Милена ,който не е сложен на първа страница:
Здравейте, благодария за милото посрещане.
Ето, тук монолога на Бату, снощи имаше доста впечатлени от играта на артиста.


Бату – мъртви ли са, сигурен ли си?
Мъж – да, мъртви са.
Бату – х-х-х- (смях)…. Ето, вече си свършен (пукнал) Феяз Арсланлъ, убих те. (смях)   Взех си възмездие за майка ми и баща ми. Кръвта им не остана на земята (не отмъстена). Вече можете да почивате в мир (да спите спокоен вечен сън). Намерих правосъдие! Днес отново се раждам! Денят на твоята смърт Феяз Арсланлъ, е моят рожден ден! Твоето място е вече в ада! Може би и моето е там. Но този звяр (чудовище) го създаде ти!!! Ти пося семената на отмъщението в сърцето ми. Направи ме убиец. Точно както и ти самият. Заради теб ръцете ми са изцапани с кръв. Заради теб никога не съм живял. Никога не съм обичал, не съм обичал. Изпълнен съм с омразата на отмъщението. Виждам я във всяко лице. Сърцето ми повторно преживя смъртта…  Моментът когато ме откъсна от майка ми и баща ми… На света няма място за Феяз Арсланлъ, за такива хора като вас. ….. Накрая намерих търсеното …  Но играта не е приключила още (гледа куршума)…  Сега е ред на сина ти…


Бату - Едже /в колата/ частично  превод Рекси!!

Докато бяха пред къщата-Бату каза на Едже какво е сторил на Феяз,че това е неговото отмъщение за убийството на родителите им,че държи Еда,а тя е пречка между теб и Харун-какво искаш да й направя?
После докато пътуваха в колата Едже му каза какк си могъл да сторишп това,пусни я или ще разкажа всичко на Харун,не искам да  участвам в твоите планове.Бату и подаде те;лефона и каза хайде обади му се,но европейката  #Crazy #Crazy  нямаше тази смелост

Последна редакция: сб, 25 дек 2010, 22:01 от migi_megi

# 7
  • Мнения: 0
Мокси, благодаря ти за чудесната нова тема!

# 8
  • Мнения: 3 203
Мокси безкрайни благодарности за прекрасното ни райско кътче  newsm51  love001 newsm51  love001 newsm51  love001 newsm51

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 232
Компания, от мен стига за днес!

Още веднъж, Честита Коледа на всички! smile3525

Лека нощ и до утре! smile3524

# 10
  • Мнения: 186
Мокси, благодаря за чудесната празнична тема !  bouquet  bouquet  bouquet
Така ми се иска да я изпишем с радостно чувство от непобедимата любов на Еда и Харун, но това си е мечта засега, като гледам новите два фрагмента.
Още дълго сценаристите ще измъчват и тях и нас , кой знае коя ще е щастливата тема за щастливия финал.  Rolling Eyes


Лека нощ и от мен, хубави сънища !  Hug

# 11
  • Мнения: 11
moxito  чудесна както винаги. newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

# 12
  • Мнения: 0
Мокси,благодаря за прекрасната тема!  smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525

# 13
  • София
  • Мнения: 829
Ето,пробвайте този линк,но това е някаква игра
http://www.startv.com.tr/CanliYayin.aspx

# 14

Общи условия

Активация на акаунт