Отговори
# 495
  • Мнения: 1 572
Момичета, развали ми се ел.помпата и спешно търся да купя MEDELA SWING на разумна цена. Моля пишете на лични, ако някой продава.

# 496
  • Мнения: 3 718
Имам въпрос към Шаманката: Бебката е на 5 дни, засука веднага след като ми я дадоха на втория ден след секциото. Кърмя на поискване като редувам гърдите. Според теб, необходимо ли е да изцеждам гърдите, при положение че след като тя суче гърдата омеква и не ме боли. Спинка по 2-3 часа, спокойна е което ми говори че се наяжда и й стига. Страх ме е обаче да не станат бучки ако спинка повече време. Как да процедирам? Предварително благдодаря!
Kimbarly, звучи сякаш се справяте чудесно  Peace Ако бебето ти суче добре, ефективно изпразва гърдите, има около 6-8 мокри пелени в денонощие и към 2-5 наакани, изглежда жизнена и активна, това са показатели, че хапва добре. В такъв случай няма причина да стимулираш гърдите чрез допълнително доизцеждане. Ако усещаш напрежение и бебка не иска да посуче точно в този момент, можеш да изцедиш мъничко, само до облекчение. Не е погрешно да изцеждаш мъничко кърма, за предпочитане на ръка, всеки път когато почувстваш дискомфорт от препълване и бебето не е на разположение. Но за да се регулира по-бързо количеството на кърмата към нуждите на бебето, добре е това изцеждане да е само до леко отпускане, а не "до край".

Въпрос към ЛЛЛ
Ние се родихме на 28.12 и се кърмим на поискване. До 31.12 акото и беше още тъмно черно и памперсите бяха почти сухи. Започнах да давам от едната гърда и да изцеждам другата, като изцеденото давам от шише. Искам да попитам дали така е правилно или да спра с изцеждането и да я кърмя от двете гърди на всяко хранене. Когато изцеждам успявам да изцедя 30мл. и тя ги изпива с голям апетит. Откакто давам изцедеа кърма акото стана жълто и ака почти на всяко хранене. Имам и друг въпрос. Ако продължа така да изцеждам кога мога да спра и да започна само да я кърмя на гърда? Предварително благодаря.
katiahr, черните изпражнения от първите дни се наричат мекониум и са съвсем нормални. Постепенно се променят и стават жълтички и не толкова лепкави. В първите дни също е нормално бебето да пишка по малко, по 1-2 мокри памперса в денонощие в първите 1-2 дни. Би било много добре ако вместо да дохранваш от шише,  предлагаш и двете гърди на бебето си, като е важно то хубаво да изсуче първата, преди да предложиш втората. Възможно е и само от една гърда да се нахрани, но не е лош вариант да се предлагат и двете. Вероятно си прочела също, няколко пъти и в темата сме споменавали, че дохранването от шише може сериозно да обърка кърменето поради разликата в пиенето от шише и сукането от гърда и лесния достъп до млякото давано с биберон.

# 497
  • Мнения: 276
Имам въпрос към Шаманката: Бебката е на 5 дни, засука веднага след като ми я дадоха на втория ден след секциото. Кърмя на поискване като редувам гърдите. Според теб, необходимо ли е да изцеждам гърдите, при положение че след като тя суче гърдата омеква и не ме боли. Спинка по 2-3 часа, спокойна е което ми говори че се наяжда и й стига. Страх ме е обаче да не станат бучки ако спинка повече време. Как да процедирам? Предварително благодаря!
Kimbarly, звучи сякаш се справяте чудесно  Peace Ако бебето ти суче добре, ефективно изпразва гърдите, има около 6-8 мокри пелени в денонощие и към 2-5 наакани, изглежда жизнена и активна, това са показатели, че хапва добре. В такъв случай няма причина да стимулираш гърдите чрез допълнително доизцеждане. Ако усещаш напрежение и бебка не иска да посуче точно в този момент, можеш да изцедиш мъничко, само до облекчение. Не е погрешно да изцеждаш мъничко кърма, за предпочитане на ръка, всеки път когато почувстваш дискомфорт от препълване и бебето не е на разположение. Но за да се регулира по-бързо количеството на кърмата към нуждите на бебето, добре е това изцеждане да е само до леко отпускане, а не "до край".

Шаманката, много благодаря за отговора, засега се въздържам от изцеждане, бебката суче достатъчно за да не са напрегнати гърдите. Съветите ти са супер полезни и ценни, за което още веднъж благодаря! Хубав ден!

# 498
  • Мнения: 25
Леле само аз ли останах

# 499
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Една вестителска новина:

Бебешондел стана горда мама на мадама! Днес в 8:17 се роди принцеса Тея с размери 3.200 кг и 51 см!

# 500
  • Мнения: 844
Честито на мама Бебешондел ! Да им е жива и здрава малката Тея и много да ги радва!  Hug

# 501
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Честито Бебешондел!!! Да ти е жива и здрава момата !!!   bigdance2

# 502
  • Мнения: 4
Честита 2011година,много здраве и щастие на всички.
За коликите ние минахме през Колиеф,Инфакол и САБ СИМПЛЕКС.От колиеф хич не съм доволна,инфакола ни вършеше работа що годе но най добре ни действа САБ. rali_00  пробвай няколко вида за да установиш кое най добре действа на бебока.

БЕБЕШОНДЕЛ ЧЕСТИТА РАДОСТ,ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ДА ВИ СЛУШКАSimple Smile

# 503
  • Мнения: 4
Мамита на момчета, исках да ви питам вие смятате ли да забелвате пишлетата?Изчетох куп информация по въпроса и се обърках тотално.От кога може да се започне,редно ли е да се прави?

# 504
  • при моите любими
  • Мнения: 2 540
Vanq има нова тема.

# 505
  • Мнения: 34
vanqstoeva Ние бяхме скоро на хирург заради топчето и човека каза че е хубаво по време на баня да забелваме ама много мъничко,колкото да се покаже връхчето за да може да се измие от мизерийките Peace
rali_00 аз ползвам Nurse Harveys(сестра Харви) и съм страшно довола струва 17лв това е сиропче и е 175мл много ще ви помогне да знаеш прбвай го

Четито на новите мами аз нямам много време да влизам понеже нашия мъник е много кисел,и нещо е натинал
 #2gunfire #2gunfire #2gunfireНа мажъ ми сестра му и дойде от София болна и го е разболяла #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfireи съм бясна понеже с ия прахчета за билиорубина нищо немога да му давам ,басси и тъпото лапе просто нямам думи супер елементарно същество #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 506
  • Мнения: 2
Мили мамчета!
Честито на всички, които прегръщат своите рожби и са изживяли най-голамата радост!


За съжаление едва сега имам възможност да вляза в нет-а.
Благодаря на всички за прекрасните пожелания.
Съвсем скоро ще кача и много снимки на моето малко златнокосо момченце. А ако сега, ако на някого му се чете - това е линк към моето разказче за изненадалото ме Коледно раждане:
http://www.facebook.com/note.php?note_id=487159612954&id=1243332603

аз пък отивам да чета назад Simple Smile

Прегръщам много всички ви!!!!!!!! Hug Hug Hug

# 507
  • Мнения: 305
хора моля ви кажете какво да правим с нашето червеено дупе. мием го след всяко акане и го мажем с крем. днес сме на лекар в 15 часа исках и ваше мнение. някой има ли такъв проблем. мажем го с судо крем. сушим дупето също преди да го намажем.
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 508
  • Мнения: 34
Monkas Аз го бърша само с мокри кърпи за да не се изнежи,явно вашето бебче се е изнежило от миенето след всяко акане newsm78 аз го мажех след всяка смяна на памперса със судо крем и от това му излязоха пъпчици и спрях да го мажа,мажа го само след баня и пъпките се махнаха отсамосебе си Peace какъв е извода,че ие сами ги изнежваме newsm78

# 509

Общи условия

Активация на акаунт