Мартенчета сладки чакат с нетърпение подаръци прекрасни!

  • 27 661
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1
 Вчера забравих. Поли+, защо не смените личната лекарка? Сега е моментът. Не може наистина при всяко разболяване да ходиш на специалист.

# 31
  • Мнения: 3 379

СЗА, май бъркаш Теди на дУма с Калин Simple Smile


Ох, извинявам се, така е като не ходя по срещи...  Embarassed

Което и да е сладкото колежанче, много симпатично ми стана. Хайде, няма ли още някой снимал?

# 32
  • Мнения: 660
А, здрасти от нас! Тук пак ни затрупа с 15 см. сняг. ooooh! Отиваме да правим снежен човек, че Рая само гледа на вън...

Ох, то хубаво, ама и другата неделя го дават да вали и може да ни отменят полета... ще откача...дано не познаят синоптиците и да можем да си дойдем, че и да се върнем после. Sad

И аз чакам други снимки. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 645
Здравейте момичета. Много са ви хубави снимките, но и аз искам и други да видя. Децата ужасно са пораснали и познах 3-4 макс.

Ели ти питаше за подаръците за родата, ама аз забравих. Ние от години сме се разбрали че ще подаряваме само на децата и на двамата ни рожденика. Преди имахме традиция да се събираме ужасно много хора в баба ми. Беше весело и аз много обичах. Но преди 3-4 години баба ми и брат ми се скараха и спряхме. Тогава много ревах, защото заради двама твърдоглавци и глупаци се развали нещо много красиво. Може би и затова сега ми е по лесно, когато тук сме си сами.

И тук вали егати. Дано мъж ми успее да се прибере че пак е на морето, а там сутринта каза че ги е затрупало.

Аз да ви кажа съм полудяла вече. Такава нерва ме тресе, та си и рева периодично. Страх ме е и от прегледа в сряда и от операцията. Хем искам да мине, хем ме е страх, хем че се притеснявам да не ни отложат, че Боян пак е болен. Къде се разболя това дете.... нали само в къщи го държа. След консултация с домашния фармацевт го натъпках със всякакви витамин ц-та и подобни.

Тони дано не ви отложат полета.

Я и аз да попитам, ако с помощта на Вероники успеем да направим рожден ден за Яна на 13ти  февруари - неделя, имали желаещи да дойдат, ако сте здрави и тн.


И малко да поразчупим темата. Как изглежда мястото където си мечтаете да живеете. Не става дума за държава ами просто как би изглеждало мечтаното място за вас.
 За мен... представям си градче или село с тесни улички, с малки магазинчета. Да има пекарни, кафета, книжарници. Да няма много коли и да може спокойно да се кара колело. Да се носи приятна музика и вкусни аромати от малки ресторантчета. Да има цветарници.  Да има море.
Вие сте Grinning

Поли + дано му мине на детенце с този антибиотик, нагушкай го от мен Hug

Дез радвам се за добрите резултати, дано все са му такива и да не ти дава никакви поводи да искаш да го изследваш.

# 34
  • Мнения: 68
Ето ни и нас след прегледа.
Резултата за сега е задоволителен,размина му се на борката влизането в болницата,продължаваме с АБ до десетия ден.А след това ни предстои и измерване на слуха.
Това упражнение ще го правим и на Яна и Борис.И двамата имат задържана течност в ушетата и ако до края на лечението не се самоабсорбира,ще го мислим тогава,непосмях да разпитвам лекарката с надеждата пак да ни се размине,за сега си оставам само с молбите и позитивните мисли.

Мънки,и аз много искам да я сменим,но в поликлиниката в квартала има само една ,която спрягат за много добра а при нея все няма места.Сега съм в чуденка дали да не потърся в околните квартали,но нямам много инфо.Ако някой може да сподели опит.......... .

# 35
  • Мнения: 74
[Ние украсихме елхата най-после. Беше не много весело  Rolling Eyes - Ивайло слага играчките, Алекс ги сваля и не признава обяснения, че трябва да стоят там. Рев и тръшкане... Дано все пак свикне с нея, иначе ще трябва да я местя все в други стаи като е буден  Mr. Green
Laughingи у нас е така, хем нашия батко е много по-голям, аз затова толкова късно украсих Simple Smile

Страхотно парти сте спретнали, а всички дечица са много пораснали и сладки Heart Eyes

А как се държат децата ви с чужди хора? Напоследък Кали е станала много срамежлива, когато я заговорят се крие в мен и се усмихва срамежливо или навежда глава. Ако някой се опитва да я гушка, не е изключено и да се разреве.

Тияна отскоро проявява много силен срам, ако влезе непознат, директно отива в ъгъла и се обръща с гръб Crazy, скоро бяха на гости баба й и дядо й, които не е виждала от два месеца, в продължение на един час стоя вкопчена в мен със скрито лице на гърдите ми ooooh!, не смееше да ги погледне, после малко се поотпусна, но два дни беше различно дете- има страшен респект от непознати и не си показва всички магарии пред тях Mr. Green


Шу Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hugвсичко ще е наред и с прегледа и с операцията, мисля, че не само аз, но и другите мами от форума се молят операцията да мине успешно Praynig Praynig Praynigбъди силна, Яна има нужда от това Hugстискам сииииииииилно палци, успех!!!

И малко да поразчупим темата. Как изглежда мястото където си мечтаете да живеете. Не става дума за държава ами просто как би изглеждало мечтаното място за вас.
 За мен... представям си градче или село с тесни улички, с малки магазинчета. Да има пекарни, кафета, книжарници. Да няма много коли и да може спокойно да се кара колело. Да се носи приятна музика и вкусни аромати от малки ресторантчета. Да има цветарници.  Да има море.
Вие сте Grinning
...аз даже си открих моето място Heart Eyes, в интерес на истината не съм го мечтала, но така се случи, ...казва се Несебър Grinning, има си и някои неудобства, но се свиква


poli+ Praynigбързо оправяне на Борката

# 36
  • Мнения: 361
Здравейте,
Честт празник!
По този повод, свекитата се бяхя наканили да идват, но ги светнах по телефона, че с празно не се влиза. И о, чудо! Донесоха козуначета, книжка на Елия, даже и пъхна 5лв в нейното протмоне и на тръгване ми поръча ядене за дребната. Влезнаха в час тия хора.  Rolling Eyes

Ние сме на РД на едно момиченце и мойта подскача от сутринтта.

Обаче днес стават 12г откакто татко почина. И за първи път ми е мъчно и сажалявм, че не е жив.

Шу- аз пък искам да живея в Ню Йорк.  Rolling Eyes Искам и вила там на твойто местенце де.
Не бих издържала на толкова тихо място.

# 37
  • Мнения: 105
Бухте, честит рожден ден на патерици! Желая ти много здраве, послушна и весела Ния и прекрасно бебче като му дойде времето   bouquet
Шу, мерси за страхотната тема  Hug Моето мечтано място се доближава до твоето, като задължително е слънчево  Hug Не обичам студа и дъжда.
Болните да оздравяват  Hug
И на мен все не ми остава време да се включвам по обсъжданите теми, но гледам да чета всичко. Като Тони пускам компа като Мария спи или вечер като е в другата стая с баща си, че иначе все иска песнички с бебета и животни да и пускаме  ooooh! На ТВто само на реклами се заглежда. Елхата нон-стоп я дърпа или замеря с нейни играчки. Вече няколко топки са хлътнали и наядени от нея, добре, че всичко е нечупливо.
Отивам да гледам снимки от партито. Ние уикенда бяхме на Плевен, за първи път без дете (оставихме я на майка) и то не било лошо хич  Blush Празнувахме на свеки 60 годишнината и пенсионирането, та не можахме да дойдем на партито.
ЕДИТ: Много големи и сладки са всички мартенчета, както и другите присъстващи Simple Smile Роска и от мен поздравления за добрата форма  Hug

Последна редакция: пн, 20 дек 2010, 15:18 от shushi_13

# 38
  • Мнения: 819
Привет!

Момичета, кажете някоя рецепта за разни коледни скадки, ама да е много лесно изпълнима и да не отнема много време  Mr. Green Че хич не съм по тази част, ама ми се ще и аз нещо да направя, че Никол само ме подпитва дали ще правим, има желание детето, ама майка му като е вързана в ръцете... Mr. Green Знам, че има много теми и рецепти във форума, но като не съм ги тествала и не мога да се спра на нищо.

# 39
  • Мнения: 246
Разбирам, че ти е притеснено, Шу, но е за добро! Всички стискаме палци да мине успешно и да си спомняиш с усмивка и облегчение след време!

И малко да поразчупим темата. Как изглежда мястото където си мечтаете да живеете. Не става дума за държава ами просто как би изглеждало мечтаното място за вас.
 

Шу, може да се окажем съседи! И аз много обичам морето и предпочитам малки улички на които да могат да играят деца до късно (най-хубаво се играе на криеница привечер), ресторантчета и магазинчета, в които те познават по име. За зимата, обаче, си поръчвам камина - за мен това е най-хубавото усещане през зимата - навън вали сняг, а аз стоя до камината с жив огън, чета книжка и пия какао (разбира се, не съм на работа и няма нужда да газя из преспи).

# 40
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте скъпи мами,
Още веднъж много благодаря за милите думи по мой адрес - нямате представа колко им се радвам... Има още много-о-о-о какво да се желае (продължавам си усърдно), но се чувствам много добре, а и това са 21 свалени кг. все пак.  Embarassed  Embarassed Embarassed Доколкото за младежкия ми вид, мен винаги са ме взимали за по-малка, а лицето ми винаги е изглеждало някак по детски - не, че вече няма белези от отминаващата младост... но, това е друга тема и не мисля да я засягам сега.  Mr. Green
Ох, колко ми е празнично и хубаво вече - след Коледното ни парти в събота (а, вечерта бяхме и на детски РД в клубче, а после и на гости), вчера бяхме на друго такова в център "Естествени идеи" и си изкарахме повече от супер - децата ужасно се веселиха - играха, рисуваха, танцуваха и т.н, а за капак на всичко със Стела се оказахме големи късметлии и няколко пъти изтеглиха нашето име в томболата, в резултат на което Стела получи прекрасно дървено влакче за дърпане, тип конструктор, а мама - безплатна карта за 8 посещения йога. Двечките пък спечелихме един чуден диск с Коледна музика, тъй като бяхме най-атрактивната двойка по време на танците  Blush, а накрая и Дядо Коледа ни зарадва с дребно подаръче. Изкарахме прекрасно!!!!
Ето, че и толкова дълго очаквания и отлаган от мен ден, от който толковааааааааа се плаших е зад гърба ми - днес почнахме яслата. Взех си я в 12, в 10 се чух с госпожата и каза, че си играла много добре, после по едно време се присетила за мен и поплакала малко, но бързо (сравнително) се успокоила и сега била добре, разнасяйки една кукла. Каза, че не хапнала нито грам на закуска и да си я взема към 12. Не е и обядвала, но като си я взех ми изглеждаше горе-долу добре и сравнително спокойна (е, похлипваше по малко). Честно казано, очаквах днес да е по-голяма драма, но сега пък умувам какъв ли ще е утрешния ден? Моля ви, стискайте палци за нас - тази седмица ще имам нужда от помощта ви и положителната ви енерия.  Hug
Дез, радвам се, че прегледа е бил успешен и знам, че много скоро ще проговори. Аз самата по-късно съм проговорила, а сега не може да ми затвориш устата. Нали знаеш, че кристалните деца и децата индиго проговарят по-късно?
Поли, бързо да се оправяте и добре, че сте избегнали болницата поне.
Шу, с теб сме и стискаме палци, всичко ще е наред. Пише ми се и за мечтаното място, но няма да е сега....
Тони, и аз ужасно ще се радвам да се видим с теб и Кафе с мед, не писах по-рано тъй като отсега ми е невъзможно да планирам толкова напред, но желание да се видим - винаги, разбира се. Лек път.
Ето, и още малко снимки от моя апарат, на който му се гледа. Дано са видни по този начин: http://martencheta2009.multiply.com/photos/album/4/4 Щом станат и тези от клубния фотограф - ще ги видите и тях.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 790
Шу, мисля че е нормално да ти е притеснено. Стискам палци !  Praynig Hug За мясото - нямам против да сме съседи и аз  Simple Smile Не съм мислила по въпроса, като си го представя ще пиша  Simple Smile
Роси, браво на Стела за яслата! Все така де не плаче и да почне да се храни там!  Peace За това, че има много какво още да сваляш...  newsm78 имаш ли очила?  Grinning  Wink 21кг са много даже  Rolling Eyes , спри преди да почнеш да си вредиш  Praynig Аз не искам чак толкова, десетина бих хвърлила с радост, но не искат да си ходят сами  Laughing  Blush
ох, Алекс сипва вода на килима, ставам  Crazy

# 42
  • Варна
  • Мнения: 38
Роси, не мога да не споделя и аз възхищението си от това колко добре изглеждаш. Просто супер! Знам колко е трудно и те поздравявам за волята (мъжът ми също беше постигнал добри резултати, но не успя да ги задържи Crazy)
Шу, нареви се, мила - олеква. А ние знаеш, че сме с теб и ще стискаме палци до посиняване.
За мечтаното място - навремето мечтаех да живея във.....Варна  Laughing Заради особената атмосфера, морето и т.н. Е, сега мечтата ми се сбъдна, но не бих казала, че това е идеалното място.....А би могло да бъде в едни по-хубави времена...Сега и аз не знам за какво да мечтая, още повече че този път трябва да съм по-внимателна, защото явно има опасност мечтите да се сбъдват Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 673
Добро утро на всички!

Аз да се пуфаля...направих много вкусен бананов хляб по рецета на Ути (съвсем случайно го гледах). Разбира се, заради фитнес маниака във вкъщи, направих някои модификации на рецептата, та сега почти всеки ден забърквам един.

Шу, май и аз ще съм ти съседка, надявам се, че нямаш нищо против. иначе като цяло съм градско чедо и си искам всички удобства на града

# 44
  • София
  • Мнения: 659
 Ей, все не намирам време да пиша. Тамън се наканя и все нещо става и не успявам, а толкова интересни неща коментирахте напоследък. Няма сега да се връщам към стари теми, но да знаете, че с нетърпение очаквах всеки следващ пост.

 Тони, за нищо на света не бих пропуснала да ви видя. Знаеш, че атмосферните условия не могат да ме уплашат, и на дъжда висяхме лятото hahaha: Много ще се радвам ако успеем да се организираме за 3-ти и да имаме две мами от чужбинско като специални гости.
 `Кафе с мед`, защо не им пратиш запитване по мейл-а на Gymboree, или пък ако искаш аз мога да звънна по телефона да питам организират ли рождени дни и какви са условията

 SZA, нямам търпение да качиш малко снимки да ги видим юнаците ти. Понякога, като пишеш какво правят децата, се чудя дали не си била у нас, че и моите ги правят същите неща  Laughing Ники постоянно имитира Тео (най-вече в говоренето - явно му е много забавно) и от скоро повтаря, че иска да е на негово място, за да не се налага да ходи на градина. Тео също много бърбори, но щом види апарата спира да прави, каквото и да е, ухилва се с всички зъби и вика "Зелееее", а толкова искам да му направя няколко клипчета  Sad Ако успея, непременно ще го споделя с вас (много сладко пее Аз съм Сънчо).
 Ники като малък също беше много срамежлив и само вкъщи и пред бабите си пееше и рецитираше, но покрай сценичните изяви в градината свикна и сега въобще не се притеснява от публика, а за дядо Коледа е готов на всичко  Grinning

 ~Еlg~, в нашето семейство отдавна се разбрахме да не си правим подаръци по Коледа, защото сме доста народ и си беше голямо изваждането, а в същото време не можеш да купиш кой знае какво. За рождени и именни дни не се пропускаме, но за Коледа само децата намазват. Единствените подаръци, които правим от няколко години са календари и картички с децата. Ники също като е на кеф прави картички за бабите си. Най-голямата радост за моите родители е, че празнуваме с тях  Peace

 rossykv, цял ден съм ви мислила вчера и много се зарадвах, че писа. Дано все така да и харесва на Стела в яслата, да почне да се храни там и да не плаче  Praynig

 Сега да кажа и аз за Коледното парти - невероятно беше!!! Единственото нещо, за което съжалявам е, че не се събрахме повечко мами и дечица. Дядо Коледа и Снежанка бяха прекрасни (Ники твърди, че този бил истинския ДК) не само на външен вид и въобще всичко беше измислено до последния детайл. Нямам нито една снимка от събитието, макар че носих фотоапарат, даже после ме хвана яд, че не се сетих да снимам поне Ники как пее песничка на ДК  ooooh! Имахме си много симпатичен фотограф, който не спря да снима дечицата през цялото време и вярвам, че е направил страхотни снимки - нямам търпение да ги получим. Естествено ще тормозя Роси и Танчето, защото имат много хубави фотоси на моите красавци  Mr. Green
 Аз пропуснах афтърпартито, но пък на другия ден се видях отново със зеленкото и Роси на друго Коледно тържество, от което и ние си тръгнахме с две награди и прекрасни спомени. Децата твориха в стаята на Ри Ри Ра, хапнаха  Mr. Green, потанцуваха, играха и накрая получиха подаръче от Добрия Старец. Имаше и демонстрация за правене на хляб в домашни условия и Ники естествено награби тесто, та си го пекохме вкъщи  Laughing, макар че като се прибрахме нашия хляб ни чакаше топъл-топъл в машината.

 Шу, миличка, много силно ви прегръщам и двете с Яна  Hug Съжалявам, че не мога да осигуря друга подкрепа освен виртуалната, но стискам всички палци и вярвам, че всичко ще е наред!!!
 С нетърпение чакам да дойде февруари, за да се видим. Стига да не ни е тръшнала някаква болест сме първа писта на всякакви срещи, партита, РД и т.н. хубави събития.

 Ние с мъжа ми като се размечтаем и все си представяме малка уютна къщичка сред природата, далеч от лудницата на града, където мога спокойно да оставям децата да търчат из зелените поляни, да берат плодове и зеленчуци, които сами сме си отгледали и като се приберат вкъщи да ми миришат на трева и пръст........... Аз съм израсла в къща и сме играли по цял ден навън и искам да мога да осигуря това и на децата си. Донякъде компенсираме като ходим на гости при нашите, но за съжаление там вече не е така спокойно, както беше по времето на моето детство. Остава ни надеждата, че все някой ден ще можем да си позволим покупката на някоя красива къщичка, която леко по леко да устроим по наш вкус и поне уикендите и ваканциите да прекарваме в нея. За да успеем да го направим обаче трябва да сме в града, за да заработваме.

 *Nikita*, ние правихме най-обикновени меденки - 1ч.ч. олио, 1ч.ч. захар (сложих кафява), 1/2ч.ч. мед, 3 яйца, 1ч.л. сода, 1кг. брашно (без 1 ч.ч.), канела и други подправки по желание. Не е нужно тестото да престоява и затова от тях правихме, а от кафявата захар станаха с много хубав тъмен цвят. Ники сам изряза тестото във формички и после му дадох да ги украсява. Аз следя Коледната тема на SZA и там има куп прекрасни рецепти, събрани в първия пост. Аз лично пробвах Ванилените кравайчета и Линцеровите сладки и се справих. Не са сложни за изпълнение рецепти, но тестото трябва да престои, после се оформя по-прецизно и трябва да имаш повечко време. То вашата кака е по-голяма и може доста повече да ти помага, стига да има кой да занимава Софи през това време  Wink Много исках да направя и медена къщичка, но все по-малко време остава и може и да не успея, но пък си направихме една захарна от захар на бучки и децата много и се радват, а и Ники можа да се включи по-дейно в направата и.

 Накрая искам специално да благодаря на SZA за коледните и теми (готварската и тази за календара). Благодарение на идеите, които почерпих от тях успях да зарадвам мнооого децата си. БЛАГОДАРЯ!!!  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт