Тема Незабравима (Unutulmaz) 138

  • 30 411
  • 756
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
UNUTULMAZ-"НЕЗАБРАВИМА"
ЛЮБОВТА СЕ ВЪЗРАЖДА ОТ ПЕПЕЛТА!

 

„Незабравима” с признание за най-истинска любовна история

Още в началото на втория сезон „Незабравима” за втори път получава признанието на зрителите за най-истинска любовна история.
Истинска е любовта между двама млади, срещнати от съдбата.
Истинска е играта на двама без актьорска диплома, надарени от съдбата.
Истинска е борбата с условностите и предразсъдъците на обществото, в което съдбата е решила да ги роди.
Истинска е ревността, истинска е злобата, истинско е отмъщението на хората, които съдбата привлича в играта си с Харун и Еда.
Истинска е лудостта – не само в домовете на Арсланлъ и Гюлер. Истинско е полудяването на феновете пред екрана.
За чест на целия екип историята на Харун и Еда става все по-истинска.
Тяхната любов създаде Ямур и още нероденото им дете беше мостчето, по което двамата винаги достигаха един до друг въпреки всичко и всички. Тогава заедно с тях преживяхме жестоката истина, че най-трудните препятствия са поставени от родителите. Няма по-агресивен нашественик в личното пространство от семейството.
Сега тази бариера е в миналото. След 4 години  Харун и Еда трябва да съборят препятствието в себе си. Това също е една  житейска истина – честолюбието и упорството не са любов.
Колкото и да си играе съдбата с двамата, и тя не може да устои на мига, в който те се докосват.  И няма връщане, когато всеки вдишва въздуха, издишан от другия.
А какво има утре? Има друга житейска истина. Тази, че най-жестокото наказание за родителите е отчуждението на собственото им дете. Харун и Еда са пред заплахата тяхното мостче да се превърне в стена, ако Ямур не приеме любовта им. Ямур е тяхната истина, тяхната страст, тяхната красота, тяхното упорство, тяхното минало, тяхното днес и тяхното утре. Харун и Еда не могат да си позволят повече жертви и най-малко тази. Тяхната любов вече си заслужава победата и тя е в спечелването на Ямур.
Това е много повече от съдба и истина. Останалото е част от пейзажа на живота.

Автор: Росица Сандулова




С участието на: Серхан Яваш, Йозлем Йълмаз, Синем Йозтуфан, Буура Гюлсой,
Фикрет Хакан, Дениз Гьокчер, Алийе Узунтаан, Хакан Ванлъ, Гьозде Мукавелат  и др.
     
Музика: Kıraç , Halil Kurt
Режисьор: Ersoy Güler , Cem Tabak
Продуцент: Аhmet Bayram
Сценаристи: Haldun Ünsal, İhsan Aydın, Müjdan Kayserli
Продукция: ATV 2009


 



Музикални теми:

Музикални теми с ПРЕВОД :
Kıraç - Turnalar  

Епизоди (АТВ) с български субтитри,
благодарение на: Росисан, Г-жа Броненосец, Ади, Деря Джамбазова и Т.Трайкова

54/1 54/2   54/3   54/4   54/5   54/6   54/7    
56/1   56/2   56/3   56/4   56/5   56/6   56/7
60/1 60/2,3 60/4,6 и 7
61/1,2 61/3,4,5 61/6,7

 



Назад към темите
тема1    тема2      тема3    тема4      тема5      тема6   тема7    тема8   тема9    тема10   тема11     тема12    тема13    тема14   тема15   тема16   тема17   тема18   тема19  тема20  тема21  тема22  тема23  тема24  тема25 тема26  тема27  тема28  тема29  тема30  тема31  тема32  тема33   тема34  тема35  тема36  тема37  тема38  тема39  тема40  тема41  тема42  тема43   тема44  тема45  тема46  тема47  тема48  тема49  тема50  тема51 тема52  тема53   тема55   тема56    тема57   тема58    тема59   тема60   тема61  тема62  тема63  тема64  тема65  тема66  тема67   тема68  тема69  тема70  тема71   тема72  тема73  тема74  тема75   тема76   тема77   тема78  тема79   тема80   тема81   тема82 тема83   тема84  тема85   тема86  тема87  тема88   тема89   тема90  тема91   тема92   тема93   тема94   тема95   тема96   тема97   тема98   тема99   тема100   тема101   тема102   тема103  тема104  тема105 тема106  тема107 тема108  тема109 тема110  тема111 тема112  тема113 тема114  тема115  тема116  тема117  тема118  тема119  тема120  тема121  тема122  тема123  тема124  тема125  тема126 тема127 тема128 тема129 тема130 тема131 тема132 тема133 тема134  тема135 тема136  тема137



 






Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 22:57 от karpatiq

# 1
  • Мнения: 0
Превод на 62 епизод от Рекси

Ямурката през цялото време викаше майка си,дори когато легна на земята да се предпази от кучето викаше мамичко,спаси ме,много се страхувам 

Харун каза на малката-знаеш колко те обичам,нали,а тя не незнам,защо тогава ме оставяш при Едже,а ти си с тази жена,вече не обичаш ли мама.Х-няма такова нещо,много ви обичам и двете с майка ти.Ямр-кога ще ми покажеш снимка на мама,ти имаш приятели и на мама,но аз нямам,нямам нищо,аз ли съм виновна че Господ ни отне мама 
Х-не едничката ми,не си мисли такива неща

Х-най-после е заспала,но нищо не е яла от храната.
Е-скъпа моя,толкова искам да бъда твоя твоя майка,някой ден ще е възможно ли това Харун,искам да съм най-щастливата майка
Х-възможно е ,любов моя,някой ден ти ще си нейна майка,само трябва да имаш търпение
Така-Ямур не иска Еда,каза й върви си,за каква се мислиш за майка и ли,не те обичам,искам Едже.

Еда-знам че се страхуваш,дъще.
Я-не съм ти дъщеря ,,върви си,остави ни намира с баща ни,за каква се мислиш,за моя майка ли.Тате,кажи и да не ме нарича дъще,да се маха,ти не излъга,обеща ми да мсе с Едже.
Еда си мислеше-докъде ни докара лъжата.Харун й каза извини я ,тя е дете.Е-видя ли какво направи,дъщеря ми ме мрази,как всичко ще е хубаво.Тя обича Едже,а аз страдам.Ти го направи,каза на малкото ми дете,че майка й е умряла.Харун-всичко ще й разкажем,трябва й време да го приеме,няма да е лесно,но ще стане,повярвай ми,ще говорим сутринта с нея,като се е успокоила

Еда говори на спящата Ямур

Единствената ми дъщеря,душата си ми,моя Ямур.Не знаеш колко беше трудно през годините в които бяхме разделени.Можех да те виждам през ноща в сънищата си,но мразех деня.Беше обвита в моите мечти.Когато се събуждах ти не беше до мен.Имаше само сълзи в очите ми.Сърцето ми изгаряше в пламъци.Но всяка капка от твоите красиви очи още повече ме изгаряше.Ти никога не бъди тъжна,дъще.В твоя живот да няма никакви сълзи.Ти не тъгувай за четирите години живот ,в които съм те очаквала.Стига ми изобщо да не плачеш.Ангелче-да няма никога над теб облаци от мъка.Готова съм на всичко...ще чакам..както пролетните цветя очакват дъжда,така и аз ще чакам моята Ямур.Очаквам деня ,в който ще прегърнеш майка си с усмивка.Нищо да не те натъжава.Не се страхувай,моя Ямур...майка ти ще е винаги до теб...ще те защитавам бебчето ми.


Х-как прекараха ноща майка и дъщеря
Е-най-хубавата нощ в живота ми,като във мечта
Х-скоро тази мечта ще стане реалност
Ямур каза че в съня си е видяла майка си,но сутринта не беше с мен
Х-недей така,любов моя,тя е усетила твоята топлина,твоят  аромат,не виждаш ли колко е щастлива
Е-незнам.тя вижда майка си само в съня си,,няма да ме приеме наяве,знам го
Х-ще стане,скоро ще бъдем много щастливо семейство,Ямур ще разбере че ти си нейна майка и ще го приеме в живота си
E-за първи път прекарах нощ с заедно с дъщеря си

Ямур-Харун сутринта

Я-тате,татееее
Х-а,събуди се.Добро утро,ангелчето ми
Я-в съня си видях мама.Не можах да видя лицето й,но тя ме прегръщаше.Усетих топлината й.Не е същата като при Едже.Не е и като твоето.С майка ми беше различно,тате.Хем я виждахза първи път,но ми  изглеждаше като мама.Каза ми,че винаги ще ме защитава.
Х-видя ли,казах ти.Майка ти ще е винаги до теб,едничката ми
Я-сега вече знам.Остави ме и си отиде,но аз държах косите й.Цяла нощ беше до мен.Но сутринта като се събудих  я нямаше.Знаеш ли дали беше там?

Харун,Еда и Ямур в колата и после край памука

Е-Харун ще спреш ли колата?
Х-защо
Е-по-напред има захарен памук,много го обичам
Я-и аз...аз не обичам  да спираме,тате
Х-ти защо не искаш да спрем
Я-аз ще отида да купя
Х-добре.Заповядай...Виж точно като теб е.Инатлива е като теб.Всъщност това обичам най-много.Не че не те обича,а прави напук.Това е начинът,който има от едно време.
Е-Преди да кажем на Ямур за майка й да се срещнем с педагог
Х-Мисля,че това е добра идея.Новините вървят ръка за ръка.И към  мен също знай,има много изисквания
Е-В този проблем аз не се меся
Х-разбира се ,едничката ми.Не се притеснявай изобщо.За всичко бъди спокойна
Я-заповядай,татенце
Х-благодаря много.Но за теб има два,няма ли да дадеш единия на Еда?
Я-ииииии...Вземи..Само този път.
Е-много ти благодаря Ямурчето ми,нямаше нужда.
Я-не е нищо
Х-хайде да тръгваме

Еда и Харун в колата

Еда каза на Харун,че Мелда още пази снимките им и явно има някакви надежди за тях.Той й отовоори че не иска да го обсъжда,говорят си само по работа,не може и дума да става за друго.
Х-точно като Ямур си...Същите нагласи,същите реакции.Майка и дъщеря трябва ли толкова много да си приличат?Двете жени в живота ми са много инатливи,но аз ви обичам и двете много.
Е-и ние теб също

Харун кани Еда на танц

Харун-Чудя се,най-красивата жена в света ще танцува ли с мен,моля?
Е-Ако остане за теб винаги такава     
Х-Обещавам с цялото си сърце


# 2
  • Мнения: 0
Карпатия, благодаря за новият ни красив дом,подреден с толкова много красота.
 

# 3
  • plovdiv
  • Мнения: 0
Карпатия хиляди благодарности за новото райско кътче,което ни осигуряваш!! newsm51 newsm51 newsm51 smile3525

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 232
Карпатия, благодаря ти за красотата, която си сътворила!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 475


Роси прекрасно кътче , като всеки път , благодарим ти

# 6
  • Мнения: 0
РОСИ , ОТНОВО  МНОГО  СТИЛНА  НОВА  ТЕМА!!!  БЛАГОДАРЯ !!!






ДАНИ, СТРАХОТЕН, ЕМОЦИОНАЛЕН СТИХ!

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 232


Отново лека нощ!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 329
Роси, чудесна тема! newsm10 newsm51
Диди, великолепно оформление на стихчето ми Flowers Bouquet Kissing Heart- благодаря! Kissing Heart
Лека нощ на всички! smile3531

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 00:03 от danidorina

# 9
  • Мнения: 0
Роси,благодаря за новата тема! newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

Аз бях тръгнала да си лягам, но ми хрумна това стихотворение и реших да го споделя. ooooh!
Така се почувствах след снощната серия.

        Смесени чувства

За мен не съществува вече мрак
след това предложение за брак.
Изпълних се със обич,красота,
наистина повярвах в любовта!

Насълзиха се очите ми,
изпълни се душата ми със радост.
И сякаш топъл вятър развя косите ми,
вятъра на красивата младост.

Повярвайте, това възможно е!
Да бъда толкова щастлива,
гледайки тази приказка красива.
А после да заспивам с усмивка на лице
и изпълнено с любов сърце.


Лека нощ! Hug Hug Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 281
Роси прекрасна нова тема.Благодаря smile3525 newsm51 smile3525 newsm68 newsm44



Започваме на чисто   
Искрено....лъчисто   
С любов и силен оптимизъм   
Това е нова страница   
От тяхната любов....   
Преплетена с нашата....
Любовен...шепот
И усмихната сълза
Прегръдка...майчина добра
Души...щастливи в рая

# 11
  • София
  • Мнения: 281
Розичке  newsm10 smile3501 smile3525 newsm51  love001

# 12
  • Мнения: 80
След прекрасната и толкова вълнуваща серия,отново сме в Новата тема-
Карпатия,благодаря за красотата,с която ни даряваш,и за усилията,които полагаш за нас! newsm51 txtloves newsm51
Позволете ми да сложа и тук,отново, този невероятен стих-
Цитат
Приеми тази обич навсякъде в теб, в извора на капчиците пот по лицето ти, на последната спирка на угризението, което никога не да можеш да скриеш. Скрий я в детето си, което носи рози, в съмненията, отслабващи с всеки ден.
Намести тази обич навсякъде в теб.
Аз, сега съм като един усмихнат непознат, като една непозната страна, като едно неизживяно в теб време, точно като самото щастие, и ти ме очакваш. И очакваш него, докато очакваш мен.

Мисля,че никой и нищо не може вече да попречи на тази любов!

# 13
  • София
  • Мнения: 281
Всеки любовен стих им отива....За силната и незабравима любов.За Харун и Еда.



ТИ СЪН ЛИ СИ

Павел Матев

Ти сън ли си?
Или те има?
Или си утринна звезда -
далечна, но със близко име,
която свети без следа.

И ту засвети ,
ту изгасне
на моята любов лъча.
Аз ту те нарека прекрасна,
ту изненадан замълча.

Къде отиваш?
Где изчезна
надеждата да бъдеш с мен?
Сърцето ми в тревожна бездна.
Живей в щастливия си плен!

Мечта ли си?
Или те има?
Ти огън ли си?
Или дим?
Защо си тъй неповторима,
щом този свят е повторим?!

# 14
  • София
  • Мнения: 281
Удоволствие ...бе за мен да съм сред вас.Лека нощ и приятни сънища smile3525 newsm51 smile3525

Общи условия

Активация на акаунт