Нещо с вафлени кори?

  • 24 662
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 420
    Имам си 2 опаковки вафлени кори.От едната вече направих тази тортичка:



    Този път я направих с по-различен крем,който много ми допадна.Утре ще кажа,как е на вкус в съчетание с вафлите.

# 16
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Селма , много вкусна изглежда  bouquet.

# 17
  • Мнения: 122
Нареждам се тук .... да видя дали някой ще сподели от къде мога да си купя вафлени кори.
Харесала съм едни бонбони на Umbra в които се използват вафлени кори
 цък

купешките са любими на мъжа ми и много искам да  го изненадам. В София търсих в няколко големи магазина, но ми казаха че са имали, но от скоро не са зареждали. Сега питам в почти всеки магазин във Варна  Crazy ... дано се сдобия с такива
Инъче бонбоните изглеждат невероятно  Peace

# 18
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 547
    Имам си 2 опаковки вафлени кори.От едната вече направих тази тортичка:



    Този път я направих с по-различен крем,който много ми допадна.Утре ще кажа,как е на вкус в съчетание с вафлите.

Може ли рецептата за този по-различен крем!

# 19
  • Мнения: 7 420
 Разбира се,ani_d!
 Днес опитахме (е! направо почти я изядохме  Crazy ) тортата.Определено крема е много хубав!Ще го ползвам и за други торти.

  1 пакетче шоколадов крем на Йоткер О'ле
  400 мл прясно мляко(сварено и изстудено)
  1 буркан сварена сгущенка
  около 60 г краве масло
  1 пакетче ванилена захар
  ромова есенция на вкус или ром,водка....


  Започваш да разбиваш кремчето Оле с млякото,както е описано в инструкцията.Към края на разбиването добавяш кондензираното мляко,маслото,ароматите...

   С този крем покрих само 7 кори,но сега виждам,че можеше да покрия и десетте (толкова имах в опаковката).Тортата стана доста сочна.

   Да ви е сладко!  Heart Eyes

# 20
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Нареждам се тук .... да видя дали някой ще сподели от къде мога да си купя вафлени кори.
Харесала съм едни бонбони на Umbra в които се използват вафлени кори
 цък
купешките са любими на мъжа ми и много искам да  го изненадам. В София търсих в няколко големи магазина, но ми казаха че са имали, но от скоро не са зареждали. Сега питам в почти всеки магазин във Варна  Crazy ... дано се сдобия с такива
Инъче бонбоните изглеждат невероятно  Peace

Ако не намериш вафлени кори в Метро, Кауфланд, и т.н вериги от този род можеш, да ги заместиш с фунийки за сладолед.

# 21
  • Мнения: 122
Ако не намериш вафлени кори в Метро, Кауфланд, и т.н вериги от този род можеш, да ги заместиш с фунийки за сладолед.

и аз се замислих за тях ... но те като че ли са по твърди ... ще потърся още малко и ако не намеря ще пробвам половин доза с фунийки ... пък да видим какво ще стане  newsm78

# 22
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ако не намериш вафлени кори в Метро, Кауфланд, и т.н вериги от този род можеш, да ги заместиш с фунийки за сладолед.
и аз се замислих за тях ... но те като че ли са по твърди ... ще потърся още малко и ако не намеря ще пробвам половин доза с фунийки ... пък да видим какво ще стане  newsm78

Аз сега погледнах рецептата. Авторката е дала точно вафлени фунийки за сладолед.

Цитирам: 60 гр. вафлени фунийки за сладолед (има в Метро и Хит, успешно се заменят с обикновени пурички)

Аз лично бих натрошила вафлените кори (фунийки) и бих ги смесила с шоколада, при оформянето на топчетата. Така направих и с бонбоните Рафаело и се получиха чудесни.

# 23
  • Мнения: 122

Аз сега погледнах рецептата. Авторката е дала точно вафлени фунийки за сладолед.

Цитирам: 60 гр. вафлени фунийки за сладолед (има в Метро и Хит, успешно се заменят с обикновени пурички)

Аз лично бих натрошила вафлените кори (фунийки) и бих ги смесила с шоколада, при оформянето на топчетата. Така направих и с бонбоните Рафаело и се получиха чудесни.
Embarassed
леле Венета  Hug
аз прочетох рецептата и си записах продуктите за пазар и защо ли съм записала вафлени кори  newsm78

значи ще се купуват фунийки  Mr. Green

още веднъж много ти благодаря че си толкова наблюдателна и че ми обърна внимание   bouquet

# 24
  • Мнения: 93
Здравейте, от къде мога да купя вафлени кори?

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 988
В магазините за руски стоки- "Берьозка" се продават вафлени кори за торти, а вафлени фунийки за сладолед има в Кауфланд.

# 26
  • Мнения: 93
В магазините за руски стоки- "Берьозка" се продават вафлени кори за торти, а вафлени фунийки за сладолед има в Кауфланд.

Боагодаря ти! Simple Smile Един от любимите ми сладкиши е с вафлени кори, винаги съм си ги носила от Словакия, но дълго не сме ходили и ми свършиха запасите Simple Smile досега съм го правила само с правоъгълни, но се надявам и тези за торта да стават.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 5 220
В магазините за руски стоки- "Берьозка" се продават вафлени кори за торти, а вафлени фунийки за сладолед има в Кауфланд.

Боагодаря ти! Simple Smile Един от любимите ми сладкиши е с вафлени кори, винаги съм си ги носила от Словакия, но дълго не сме ходили и ми свършиха запасите Simple Smile досега съм го правила само с правоъгълни, но се надявам и тези за торта да стават.

Корите са от Берьозка.

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/12/blog-post_7.html

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт