Въпрос за клепоухо зайче ?

  • 12 606
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265
На мама рожденика Hug Вземи му луксозен кракер.

Има едни бонбонки в малки пликчета с вкус на салата, моркови или ванилия. Казаха ми, че е по-добре да не им се дават.

# 31
  • Мнения: 7 001
Ще питам в магазина какво имат за рожденици  Laughing

# 32
  • Мнения: 4 668
Котъо , не е лъвска глава - обикновен клепоушко , просто е малко рошав  Laughing
И да те питам - ако му дам ядки е добре да са сурови , нали ?

# 33
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265
Сурови, да. В нашата храна (от 2.90 лв/кг) има ядки. Аз ги махам, защото може да са стари. Давам си му проверени от мен. Например половин орехова ядка или една шушулка фъстък или едно-две бадемчета за седмица. Не бива да се прекалява с мазнините. Мой Зайко обожава ядките.

# 34
  • Мнения: 598
Значи аз и взех камъче за пилене на зъбки на моята Съни . Вече разбрахме че е момиченце  Heart Eyes и съжителства с хамстер и две кучета

# 35
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265
Трева, пресни зеленчуци, моркови, обелки, краставици, домати, всичко водно - НЕ. Захранването с пресен фураж дори на зайците за месо пред пролетта става постепенно. Образуват газове, коремчетата се подуват и бързо умират. Това са изкуствени зайци, може дори да са оплождани с близки роднини, както правят с морските свинчета. Давай на Зайка само храната, която продават в магазините и заедно с нея гранулите, които приличат на гевречета, за да скъсява зъбките. Сеното е само СУХО.

Намачкай хасмстера,  харесвам ги до полуда.
А кучетата да не вземат да направят нещо на Зая newsm78

# 36
  • Мнения: 4 668
А , Котъо , моето куче нищо не прави на заека ... само веднъж го облиза целия от глава до пети  Joy

# 37
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265
Нел, твоя кучешки сладур никога ли не е хапал когото и да е?
Качи някъде негова снимка да го видим какъв зайцеблиз е Grinning Hug

Ето да видите един котешки дразнител:

http://vbox7.com/play:4db04990

# 38
  • Мнения: 598

Намачкай хасмстера,  харесвам ги до полуда.
А кучетата да не вземат да направят нещо на Зая newsm78
Мери е малко резервирана все още към зайо, но ще се опознаят а на кучетата не позволяваме близък контакт, душат се само през клетката Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 668
Нел, твоя кучешки сладур никога ли не е хапал когото и да е?
Качи някъде негова снимка да го видим какъв зайцеблиз е Grinning Hug

Никога не е хапала нищо и никой  Laughing Единствено се назлобява , ако докопа някоя плюшена играчка , иначе е най - доброто куче на света  Peace
Довечера ще ви кача и булдога и зайката  Hug

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265

Намачкай хасмстера,  харесвам ги до полуда.
А кучетата да не вземат да направят нещо на Зая newsm78
Мери е малко резервирана все още към зайо, но ще се опознаят а на кучетата не позволяваме близък контакт, душат се само през клетката Simple Smile

Дотук добре, но все някога ще отслабиш контрола. Винаги става така. Ние пускахме хамстерите да вилнеят в спалнята и много внимавахме при влизане и излизане, все гледахме надолу да не възира някой. Един ден се опитвам да набутам чехлите по-навътре в шкафа за обувки и нещо пречи; аз бутам (слава Богу леко) чехълът не се навира. Поглеждам - хамстерката Минерва се изправила до стената. Щях да пукна на място като си представих какво щеше да стане! Имах един ангорски дребосък - Мацко Борисов. Отивам към кухнята и тамън да отворя вратата нещо ме накара да погледна надолу - виждам Мацко,  избягал незнайно как,чул гласове в кухнята и се изправил пред вратата на задни крака, за да влезе.

Пипи, чакам с нетърпение, качи повечко снимки, не една-две Hug

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Имаме си от 3 дни малко бяло ангорско /поне така казаха в магазина/ зайче. Ще ми е интересно да следя темичката  Wink

# 42
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265
Пропуснах нещо важно -клетките на зайците не трябва да са на течение! Моята е на високо, пускам Зайко през деня да тича или лежи, но ако преценя, че духа или е студено - веднага в кафеза! Чистотата е много важна - мийте с вряла вода клетките на седмица-две, подсушете с кърпа само за тази цел и сложете стърготините. Храната е в купичка, за поилката си знаете; водата се сменя всеки ден, като трябва да е отлежала 24 часа заради хлора.
Имаме си от 3 дни малко бяло ангорско /поне така казаха в магазина/ зайче. Ще ми е интересно да следя темичката  Wink

На приказки не вярваме - давай откуп със снимки  Hug

Може да приучите зайчето да пишка върху вестник - постилате го на пода и му го "ароматизирате" на първо време с мокри стърготини.

Последна редакция: чт, 03 фев 2011, 08:45 от Котьо Тръмп

# 43
  • Мнения: 4 668
Котъо , специално за теб  Hug разбира се и за всички други в темата -
булдочката Ева :












След малко и заека Лора  Peace

# 44
  • Мнения: 4 668
Заека Лора -

Общи условия

Активация на акаунт