Любители на кучета-17

  • 52 390
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 850
 По повод миенето на зъбките , неи не сме го правили до сега , а и вета не е споменавал , може би на по голяма възраст  newsm78
 А по повод дъха на кучовците , него го има само когато животинката яде течна храна и дъха идва от стоваха , не от устната кухина, така че пастата няма да помогне особенно!  Hug

 Много хубави снимчици видях , гуш на всички  Hug Hug

 Деси , нашия Рошан е такава лига, че като иска да го гушам скача на мен ляга ми точно над сърцето /гардата/ и така леко дава муцунка надясно , да го цункам и се почва едно цункане едва се откопмвам  Joy Мъжа ми вика добре, че има къде да легне  Embarassed

# 31
  • София
  • Мнения: 3 789
По повод миенето на зъбките , неи не сме го правили до сега , а и вета не е споменавал , може би на по голяма възраст  newsm78
 
 

Забравил е  Wink Започва се като сменят млечните зъбки  Hug


 Деси , нашия Рошан е такава лига, че като иска да го гушам скача на мен ляга ми точно над сърцето /гардата/ и така леко дава муцунка надясно , да го цункам и се почва едно цункане едва се откопмвам  Joy Мъжа ми вика добре, че има къде да легне  Embarassed

 hahaha hahaha Ох, направо ви завиждам  Hug

# 32
  • Мнения: 106
като се приберем от работа или сутрин след като го пуснем в спалнята след жалостивото му виене ппред вратата направо ни измива, аз да си призная честно не обичам много , давам му само носле Laughing кога ли ще ме захапе

в момента такава игра пада с една капачка от кока кола...вече се чудя с какво да го занимавам за да  не прави бели

# 33
  • Мнения: 312
Относно миенето на зъби, на мен също ветеринар ми е казвал,че е препоръчително да се мият. При различните породи мисля,че вероятността да получат проблем със зъбите е различна. Знам,че при Помераните (всъщност моето куче е померан), както и при останалите декоративни породи по-специални грижи се полагат за зъбите и подхранването костите.

# 34
  • Мнения: 850
happy girl , моля те пусни снимки на сладура , това ми е любимата порода кучовци  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 0
ЗДРАВЕЙТЕ  Hug

ОТКАЧАМ !!!!!!!!!!!!! МАЛКИТЕ ГАДИНИ ДНЕС ИЗРОВИХА ЕДНА САКСИЯ , ЦЯЛАТА КЪЩА БЕШЕ В ПРЪСТ , РАЗКЪСАХА ПОКРИВКАТА ОТ МАСАТА , СВАЛИХА ПЕРДЕТАТА И АКАХА МИНИМУМ 30 ПЪТИ  Cry Cry Cry

Трябваше да споделя , иначе ще се наложи да ги обеся  Shocked

Хиляди гушки на вашите бонбони Simple Smile

# 36
  • Мнения: 117
Леле, Принцеса , как издържаш? Grinning Ама пък са много сладки, аз показах снимките на всичко в къщи. Децата останаха очаровани.

# 37
  • Мнения: 0
Хайде и аз тук. Hug Прекрасна тема, ерота, благодаря!  Hug
Невена Перова, ами имай в предвид, че големите породи изискват повече време за разходката и повече тичане. Peace Нашата Кари в момента е на 7 месеца и тежи вече около 26-27 кг, голямичка си е вече, но след една изморителна разходка, търси само къде да легне и да дреме. Престана с щуротиите. Peace Praynig

Както се вижда, вече не само на мен ми е коледно



Оххх колко е сладък Simple Smile)) Аз съм голям фен на голдъните и това е една от породите, за която сме съгласни и двамата. Хем са умнички, хем добрички:))) Само много ме притесняват 2 неща- 1. До колкото знам много страдат ако не им се обръща внимание, а все пак с приятеля ми ходим на работа. 2. Доста им е дълга козинката и сигурно е голям проблем това. Може ли да споделиш как се справяте? Grinning

# 38
  • Мнения: 312
happy girl , моля те пусни снимки на сладура , това ми е любимата порода кучовци  Heart Eyes

И на мен  Mr. Green

Ето две бебешки снимки на моя рошльо:



Ето и една, направена преди седмица:

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 22:34 от happy girl

# 39
  • Мнения: 106
лелее, страхотен е, веднага ти се приисква да го намачкаш Grinning

# 40
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Записвам се с една любима бигълска поза -
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs561.ash2/148348_15 … 373_8238906_n.jpg

# 41
  • София
  • Мнения: 3 789

ОТКАЧАМ !!!!!!!!!!!!! МАЛКИТЕ ГАДИНИ ДНЕС ИЗРОВИХА ЕДНА САКСИЯ , ЦЯЛАТА КЪЩА БЕШЕ В ПРЪСТ , РАЗКЪСАХА ПОКРИВКАТА ОТ МАСАТА , СВАЛИХА ПЕРДЕТАТА И АКАХА МИНИМУМ 30 ПЪТИ  Cry Cry Cry



 Joy hahaha hahaha

До кога ще стоят при теб?

Кифла, страхотна е!  Hug

happy girl, чуден пухавелко! Колко са големи тези кученца?

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 22:41 от -=Деси=-

# 42
  • Мнения: 1 983
Оххх колко е сладък Simple Smile)) Аз съм голям фен на голдъните и това е една от породите, за която сме съгласни и двамата. Хем са умнички, хем добрички:))) Само много ме притесняват 2 неща- 1. До колкото знам много страдат ако не им се обръща внимание, а все пак с приятеля ми ходим на работа. 2. Доста им е дълга козинката и сигурно е голям проблем това. Може ли да споделиш как се справяте? Grinning
Сладка е. Wink
Иначе за обръщането на внимание, ми то и ние ходим на работа. Незнам дали страда, но вкъщи ли сме или навън с нея, винаги търси контакт с хората. Готвим заедно, къпем се заедно, тя е постоянното присъствие при нас. Не досажда, просто кротко лежи при мен или някой друг от семейството. Ако пък сме навън, тя е от комитета по посрещането и изпращането. Ходи при всички и напоследък подчинително сяда или ляга, за да проси ласки. И не й ли се обърне внимание, сама си бута главичката по ръцете на хората да я галят. Laughing И това им е лошото на тях и лабрадорите, че са адски доверчиви и по тази причина лесно се губят и тръгват след всеки човек, ама всеки. ooooh!
С космите е кофти, но у нас сме навсякъде с паркет и плочки, та мопа ми е пръв приятел. Е, трябва си и ресане де. ooooh! Sunglasses
Но исках да споделя и друго, върху което е добре да помислите, ако все пак се спрете на тази порода. Голдъните са известни с няколко неща. Първо, обожават локви и кал (поне аз не съм виждала голдън, който да не обича да се прави на прасе в тях), но пък къпането после е лесно, защото са водолюбиви и не са кекави. Аз я къпя, после подсушавам с кърпа и готово, не я суша със сешоар, не пускам печки. Второ, винаги измислят някакви невероятни игри, от които на теб хем ти се реве, хем ти се смее. Давам пример, двумесечна си навря главата в пластмасов чайник на детето, приличаше на куче-космонавт. Laughing Беше смешно, докато не разбрахме, че тоя чайник няма изваждане от русата й глава.
Трето, те са социални кучета. И много красиви. И по тези две причини хем тя ще иска да ви запознава с нови хора, хем новите хора сами ще идват при вас. При първата й разходка на Витоша, около 15 деца дойдоха, всяко от които поотделно ни заведе до майка му, да й покаже точно какво куче иска. Laughing Четвърто, обичат всичко което се движи, ама буквално. Днес кварталната глутница щеше да ни изяде, а тя приветливо им маха с опашка и иска да играе с тях. ooooh!
Като цяло им трябва поне час на ден навън, за да не мисли какви поразии да прави вкъщи. Много са умни и изобретателни. Joy И затова вечер Карина играе по около час с кучовците и после няма бели вкъщи.
В кратце, всяко куче, без значение от породата, е забележително само по себе си. И любовта, която дава не може да се сравни с нищо (колкото и лигаво да звучи).
Кифла, страхотен е. Интересно ми е какъв нрав има? Ако искаш може и на ЛС. Исках такова куче, много ми харесват и са ми много интересни какви са.
happy girl, сладурче. Heart Eyes Познавам една такава красавица, само че е кафява. Много изискана дама. Heart Eyes

Тъй, стана дълго, ама аз съм досадна. Карина е влюбена в мъжа ми, колкото и налудничево да звучи, май е така. Laughing Crazy Пази го от мен, слуша го. Личи си и е много смешно. Определено тя го спечели, той пуши на прозореца, тя клюкарства през него, той й говори, тя върти глава. Имат си някакви си техни игри и занимания. Но той определено отказва да я разхожда, може за 10-15 мин, но иначе навън я гони повече от мен.
И сега да питам за най-наболелия ми проблем в момента, навън не иска да зипълнява командата "тук", викам, крия се, мамя я, не и не. А като е на дългия повод няма проблеми. Някакви съвети?  bouquet
Лека нощ от мен. Hug

# 43
  • DE
  • Мнения: 971
Здравейте
Аз уж стар кучкар и баш войвода на глудница но със миене на зъби досега не съм се занимавала.
Малко ми е и смешно, да ме извините Embarassed
Къде на големи псета Ще им навирам четки в муцуните. Цак и за секунда е четката на две hahaha
Snarky Chimpfanny , много добре си описала поведението(съвместния живот) на тази порода кучета.
 
Моята Елза е на половина ротвайлер. Е, на татко си само сплесканото му дупе и ината  е наследила, другото е лабрадорско или кой знае какво(май доста облагородена) newsm78.
Голяма лепка. Само след мен върви, цопва се да лежи в кухнята точно като почна да готвя.
Искам да чистя с прахосмукачка, протяга се с цялата си дължина на килима и не мръдва, ей така на пук. Животни не я интересуват, само хора да има покрай нея и стига.
По-нагоре бяхте писали за даването на ябълка. Поне два пъти в седмица си гризва по една.
Страшно обича круши. Есента в градината лежи под дървото и чака да падне някоя круша и веднага я излапва. Други плодове не давам. Освен сварени моркови, не давам никакви други  зеленчуци. По някога сварен ориз с моркови и пилешко, но в повечето случаи яде гранули.
Къпя я два пъти в годината с кучешки шампоан. Лятото я поизплаквам само с вода, тя и без това цяло лято се търкаля на вън. Рови дупки в градината или като завали дъжд гледа коя локва е най- дълбока и се пльосва в нея. Сега тук при нас вече има сняг. Сутрин като отворя вратата и я пусна на вън, първо се отъркалва в снега. Абе кучешка им работa!
PRINCESSA DE , ей страхотна банда имаш. Направо ти завиждам Hug
Пиеш си валериана и всичко е наред Mr. Green.Ще пораснат толкова бързо, да знаеш!
Аз няма да забравя никокога като чистихме два дни градината с прахосмукачка.
членовете на глудницата бяха разпердушинили един пухен юрган. Пера летяха до небето. Ей за това си спомням и ми става много мило.

Преди разходка



# 44
  • Бургас
  • Мнения: 644
Десито, нека и аз да се изкажа по въпроса с "управителя" /разбирай вестника/  Mr. Green
Ако съм разбрала правилно - у дома сте с тапети! В никакъв случай не ползвай вестника за управител! Ние си останахме без тапети, а отгоре на това вече няма нещо хартиено, което да му попадне и да не го е направил на сол! Включително учебниците ми за магистратурата! УМЕН КУЧЕ - чете!
Снарки, за командата "тук" мога да ти кажа моите предположения са, че все още кучовците ни са малки и много неща занимават интереса им и затова са адски разсеяни. Ние от известно време и команда "седни" забравихме навън. Иначе като ме види ядосана и да видиш.... седни, стани, тук, там, ела, недей...всичко изпълнява за няма и секунда!
Онзи ден купихме 4 играчки наведнъж. Не мога да ви опиша като се прибрахме и ги извадих, какво щастие беше. Стои миличкия ми пред купчинката играчки и не знае коя по - напред да подхване. Скача, скимтя, радва се. Един таралеж пищящ купихме. Баща ми пита: "Защо му купуваш такива шумни играчки, сега ще ни побърка!" А точно след 15 минути таралежа вече не пищеше! Откъсна му нослето и идва да си дам ръката да го изхвърля, да не го яде!  Mr. Green
А след това ми прочете всичките учебници. Вече са без корици, чудя се следващия път като ги набара без какво ще ги остави... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт