25-та младежка бригада по магребско се подвизава!

  • 45 596
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Egypt
  • Мнения: 132
Дядо Хаджи, така е, защото в Бг не е телешко, ами кравешко, или месо от теле на преклонна възраст. И аз не го готвех, но тук е супер, много лесно и крехко става.
Anik@, много е хубава тая рецепта, но аз варя предварително месото, и после по рецептата.
Вижте тука, едно момиче с хиджаб в Бг, как го нападнаха двама расисти, и аз да ме пита човек за какво се намесих, ама кипнах за момента, хем знам, че с такива не се спори. Но пък поне повечето мнения са изказани културно, и без злоба.
http://www.sofiastreetstyle.com/?p=1961

# 46
  • Мнения: 560
Делтичка,ще ти направим една програма,когато батко е на път и ти тръгваш по Магреба. Laughing
Започваш от Египет и така чак до Мароко.  car003  Wink
Марси,купихте ли агнето?Нашето го взехме още миналата седмица.И ние не ядем агнешко,      
цялото го раздаваме. Mr. Green
Белби,ние също сме на вашия хал.
На София и никнат горните зъбки и днес пак е с температура.  Whistling
Една кисела....Може би пък я простудихме снощи,че бяхме на гости на едни приятели.
Голям срам брахме.Изяде една чиния с шунка. Crazy За разлика от брат и,който е много злояд,
тя си е ящна.Делтич,не знам каква танцьорка ще да е!? Thinking
Фаимич,браво за взетото решение!Поздравления! Peace
Браво и на доктора! Simple SmileСофия вече говори ли арабски?
Как се справя в училище?
За чистачките и 10 да смениш,все тая.Хич не съм доволна и аз.
Нямам избор.Ако знаеш,колко ги смених. Crossing Arms
Мила, лошо с тези вируси. ooooh!
Давай нещо противoвъзпалително,повече витамин Ц.
Антибиотик не се дава при вирусни заболявания.
Виж,ако е нещо бактериално,тогава се включва.
Хубаво е да го види лекар.Дано се оправи бързо!
Отивам да гледам Слави.Аз съвсем забравих.


# 47
  • Мнения: 495

Anik@, много е хубава тая рецепта, но аз варя предварително месото, и после по рецептата.

Сигурно и с предварително варене става,но тогава по-кратичко ще се пече.Аз сурови ги натривам парчетата и слагам с водичка във фурната,че по-лесно така  Wink

P.S. faima,не мога да не отбележа,че си много красива   bouquet

# 48
  • Мнения: 3
Marsy   Много Благодаря за линковете  Hug  Hug   bouquet
Didonka   цялата история с моето детенце започна от момента ,в който я пуснах на ясла първо тя се скъса да реве нон стоп четири дена ,аз си виках това не е нормално , а те НЕ МАДАМ спокойно всички плачат... ще мине накрая гласчето и пресипна ,тръгнаха сополи и веднага я заведохме на лекар разбира се ,още като пристигнахме в Мароко първата ни работа беше да намерим педиатър ... той установи ,че много е травмирана което отслабило имунната система и си залепила вирусче изписа и два сиропа и още едно за разтройство ако се появи .... Още дакато бяхме при лекаря напълни памперса с яко разстройство и от тогава до днес не може да се оправи детето ... спря да яде ,изгуби килограми сърцето ми се къса като я гледам ... добре ,че поне пие много течности основно чай от шипка взела съм си го от БГ натурална шипка ...  вит С също и давах ,но вече ми свърши тук нямат на ампули освен това не съм спирала да и давам смесени витамини САНОСТАЛ още от БГ ....  Чувствам огромна вина ,че я пуснах на тази ясла  Embarassed Confused Embarassed Confused От както се е родила тя не се е отделяла от мен ,сама я отглеждам без помощта на баби дори ..  толкова е привързана към мен и това е основния проблем .. Малеее май много станаха моите писаници ,извинете че толкова много ви обременявам с моите проблеми  Embarassed
И да кажа нещо друго , днес ходихме на Маржан да пазаруваме ... изумих се ... половината паркинг пред Маржана беше зает с огромна палатка , а вътре пълно с овце и се носи един аромат .....  Sick горките животинки ,набутали ги вътре сигорно имаше към хиляда ,беше огромна шатра ...  #Crazy #Crazy  Но празника идва ,цари една подготовка личи си отвсякъде    chef  Peace   Да са живи и здрави ,поне е весело !  Laughing

# 49
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
видях къде сте, някъде на рю д ,алже!казахa ми ,4е анфа е най-скъпата зона ! леле ,като 4етох и ми призля от наеми-4000 евро за къща!хубавото е ,4е доста посолства има наоколо и са добре охраняеми! и хотели има ,4е да не си пиеш кафето по мъжките кафенета!как си с облеклото ,свикна ли по навле4енко да се обли4аш? хладно ли е ве4е, зимата усеща ли се? отколко време сте в каза? това с градината за  4 дни ,абе  ти направо ме хвърли в гъбите ,ама 4естно ! аз цял месец ходех на градина с нея  по цял ден седях ,отивахме сутринта, връщахме се да  хапваме и пак на градина ,ако не е много топло или много студено ! не се отделяше от мене, страхуваше се от децата, от у4ителките! а мене пк си ме харесаха децата и тези ,които после бяха в у4илището на малката си ме помнят и си говорим като равни!обясняват ми какво -що, аз де разбрала ,де пропуснала  ,но кимам умно и карам на усет!рисувах им, режех им дантели, играехме на квадрат4ета! отказах се когато едно ужасно невъзпитано моми4е ско4и да бие с 4ехъла си възпитателката, като се намесих ,тя тръгна и мене ,ама на мене хи4 не ми минават- взех  4ехъла и показах ,4е щом не й трябва може и без него да се прибере!сега е в класа на дребосъ4ка и има доста промяна за три години , а с мене се държи по4тително! едва ли помни слу4ката ,а на мене винаги ми е била смешна  отстрани, ако не беше за добро да я накажа, щях да се хиля !
2 г е много малко за 4ужденце да се  оправя само, нито ще го разбират, нито то тях и няма да е на индивидуално обу4ение и внимание  при многото деца!а за болестите ние лепнахме от  първия ден грип, вирус какво беше, един месец я съсипа тази болест! но те си ходят болни, това целуването, сопли и кашлица си го имат за  ежедневие! трябва много да затвориш о4ите за хигиена, навици, оби4аи и тн! още ми се напомня как трябва да се пие вода и да се  обтрива лицето със студена вода преди да излезе навън! айде  да не е така  жизнено важно вси4ко това!макар,4е може да си имат тяхна си логика!
ако са като тука, да вземете да си напазарите от утре ,4е като затворят магазините ще умрете без хляб , месо и зарзават! има да месиш марокански хляб и да гониш комшийските кокошки ,барем някоя падне под ножа! това шега, но винаги може да стане истина!
дидонке, не сме !утре пак са на свалка с овните някъде дале4е! аз предложих на дребос да  колнем котака,4е е по-охранен от едно агне, хем мека кожи4ка за  калпак ,хем без мазнинка! тя ме гледа първо много изумено, после вика: аз няма да ям! после усети бъзика и вика , ти се шегуваш!!а той като,4е усети, кота4о, и поспря да яде за трима, какво ли си вика,тези може ли да ми пратят някой гладен китаец! Mr. Green

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 00:40 от marsy

# 50
  • Мнения: 560
Ох,Мила! HugНапълно позната история. Tired
Моят син до 4год.говореше само български. Simple SmileАз също си го гледах изцяло сама,
така че проблема ми е напълно познат. ooooh!
Имахме голям проблем с градините и по-късно със започването на предучилищна. ooooh!
До 1клас,го лъжех,че съм на покрива на училището и го наблюдавам от там. Joy
Така ми стана жал,като прочетох написаното! CryМиличката,какво ли е изживяла!? Sad
Още е малка,а и езика е много голяма бариера,за да се отпусне детето.
Може би варианта за гледачка,с която да понаучи езика е по-подходящ. Thinking
Иначе тя Марси е писала за хигиената и това,че си ходят болни на д.градина. Confused
Ако има още диария,тук има едни прахчета,които се казват Ultra-levure,които са
еквивалент на българския Ентерол.Предполагам и в Мароко ще ги има.
Много са ефикасни!Можеш да и даваш 2х1/2пр.
Нищо,че не се храни,не се притеснявай!Направи и диета,т.е.
препечен хляб,солетки,ориз,ако имате бълг.сирене и продължавай с шипковия чай.
Много течности,за да не се обезводни!Скорошно оздравяване! Praynig
Марси, Joy Joy Joy умрях от смях!За миг си представих Линда,как те гледа изумено. hahaha
Ама и котката ви започнала български да разбира. Joy Joy Joy
Невена,Далка,Рали,къде се изгубихте? newsm78

# 51
  • Мнения: 169
Мерси момичета, за рецептите ще се възползвам от някоя и ще дам резултат.
Файми,честита ти радост за доктора, а на теб по повод писаниците- по хубаво стой настрани.Ти сама си го каза- с таква ограничени хора не се спори  Peace,Няма как да им промениш мирогледа- просто само те убиждатза нищо Twisted Evil.
 Дидонка, ама само как си го измислила с покрива  Hug.
Причината, Тамирчика да не е на ясла са болестите. Работата ми и тя се отлага- а как ми се иска да се разсея  Tired.
За диариа при нас има друго прахче- Тиорфан( еквивалент на  хидрасека в бг). Вит С при нас в Алжир няма  на ампули, и не го дават на малки деца.Санустол- знам че се прави един курс от 10 дни и след това се почива 10 дни newsm78.
Дидонке, аз този път суполите ги оправих със натриване на гръбчето вечер с Камфо- Биотик. 3 дни и се оправи  Peace.
Мина, твоята дъщеричка май е пипнала гадния вирус- така ми беше  детето преди около месец- но се оправихме без антибиотик.Може да даваш витЦ под формата на сокове от портокали сутрин, също киви и лимион.Така хем детето ще поема плодове хем и вит Ц. Лимонче може да сложиш няколко капки във водичката и.
За Мароко се надявам Дива да се включи с по изчерпателно инфо  Wink.
Марсита, идейно е това с котаците  Wink ние имаме цели 3- какъв хубав корбан ще стане  Joy.
Бягам да се стягаме че с дребен ще ходим покомшилък  Laughing.
Слънчев ден и много  Hug Hug Hug

# 52
  • Мнения: 3
Благодаря Ви  момичета !   bouquet Не може да си представите какъв кураж ми давате само .. Благодаря !!   bouquet За детската ясла за сега се отказвам категорично , търсим детегледачка от БГ дано да успеем да си намерим подходяща жена  Praynig  Praynig Аз не ,че не мога дама да си гледам детенцето , но вече ми е време и аз малко да се позанимавам с други неща освен нея ... Не говоря Френски ,а много искам да го науча и максимално искам да се възползвам от този ни престой който ще е две години за да запиша някой интезивен курс ..  Затова последвах мъжа ми ...  Laughing Но същевременно искам и малката да е добре ,иначе всичко друго губи смисъл ... 
За времето - да започва да става хладно ,особенно сутрин и вечер през деня си е слънчево и топличко  Simple Smile
За облеклото - не си позволявам да ходя с отворени блузи ,обличам се нормално гледам да не бия много на очи ,не слагам бижута и не нося дамска чанта ...добре ми е така не ми пречи по семпло  Grinning   
Хайде милички отиваме пак да пазаруваме ,ще ви послушам да се заредим с храна .. макар ,че може би ще излезнем извън каза през почивните дни ще предценим  Peace
До скоро от мен ! Весел Ден на всички   bouquet Heart Eyes Heart Eyes

# 53
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ФАЙМИЧ,
И аз съм се нервила със такива простаци, но със такива хора не може да се говори човешки.  Стана ми пак много гадно, ама много. Едно голямо гуш Hugза тебе. Достойно си отговорила!

За телешкото и аз щях да кажа, че вече спрях да готвя от него, щото то на телето баба му това което е тука. Само два пъти съм готвила наистина вкусно телешко. Вкусно и бързо приготвено. Иначе със телешка каймица готвя.
Агнешко не мога да готвя, защото не обичаме. Ама виж във Турция като ходим, Бате мАА само агнешко. Аз там на кайма го хапвам също.

МИЛЕ,
аз моето детенце съм си го гледала само тука във Българийка и сама от всякъде. И тате ни не е бил със нас със дъъълги месеци. Та исках да кажа, че и диването беше така силно привързан към мене, както вашите дечица и на градинка му беше тежко. На ясла не съм го давала, защото ми предлагаха такава работа, че трябваше един от родителите да го води, друг да го взима. Та не ставаше работата. Децата са привързани към майките си най-силно до 6тата си годинка. След това стават по самостоятелни. Моят стана много самостоятелен, щото нямаше как. Но да 5 годинки тръгна ли за тоалетната и той да е със мене. Не мога да го разкарам и стои пред вратата да ме чака. Страхуваше се да не замина някъде. Така, че гледачка му е майката за твоето детенце. Дано си намериш добра жена, която да обича деца.

ДИДОНЧЕ, Hug
То МойтУ ВсичкУ, като замине на път и аз не обичам да пътувам сама. Ама пуста гевезана съм аз. НъЛ съм свикнала да ме обгрижват много по пътя и не ми е комфортно да пътувам самичка newsm03 smile3503

АлЮЮЮ, не ми отговорихте за тоя пусти кус кус, като го залея със гореща вода, после кО да гУ праЯЯЯЯ??????

БЕЙЧЕ, Hug
Съжалявам, че Тамирчика ти така се разболява Sad  Та имам едно съседче със малко детенце. И понеже живее със съпругът си само, съм и предлагала, ако има зор да ми се обажда по всяко време. Аз и без това не съм на работа, дълго време съм сама, но и да не съм сама, ще им помогнем. А то момиченцето казва, че нейното дете не боледува. От както се е родило само веднъж е боледувало. А бебенцето на годинка и половина.  Ей, зарадвах се да знаеш, че разни мои познати все се оплакват от постоянни боледувания на децата им. Бях си помислила, че всички дечица боледуват буквално ежемесечно.
Пожелавам на Тамирче newsm10, по бързо да преодолее тези заболявания, че у дома постоянно, хич не е добре.

МАРСЕЛИНКЕ Hug

Don't touch котарака!!! Joy Joy Joy

# 54
  • Мнения: 24
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ!!! МНОГО МИР ЛЮБОВ И ЩАСТИЕ НА ВСИЧКИ

# 55
  • София
  • Мнения: 7 876
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички приятели изповядващи исляма.
Мир в домовете ви и много благополучие ви желая.

# 56
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ПРАЗНУВАЩИТЕ МОМИЧЕТА!!!
МИР И ТОПЛИНА ВЪВ ДОМОВЕТЕ ВИ!!!


                               

# 57
  • Мнения: X
Честит Празник на празнуващите!

Нека има много любов, топлина и разбирателство в домовете ви!





Минавам много набързо, че изобщо нямам време.
 
Дидонка и Марси, благодаря за поясненията за кус куса. Hug Ще се възползвам. Иначе съм търсила кускусиера къде ли не, но не намирам. Или наименаванието тук е друго? Пробвала съм и с електрическа пароварка, но няма да повторя. Стана много воднист и трябваше да го цедя.
Делти, не се вари. Първо го претриваш със зехтин и след това го заливаш с гореща вода. Можеш да го подържиш малко на котлона да поври, но не повече от минута. Последните пъти го заливах с пилешки булюн и повече ми хареса. Не слагай прекалено много вода! След това разпределяш в чинии, като венец /поне аз така го правя/, в средата слагаш от месото със зеленчуците, а кук куса го поливаш със соса. Ох, дано си ме разбрала, че наистина бързам. Ще ви хареса много! Давай, мятай го докато баткУ е тука!
Фаимка, Честито на доктора! Пожелавам му да постига все така с лекота всичко с което се захване!
Много весел празник ви желая! Hug Hug Hug

# 58
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149

бог да ни прости, ние да си простим и хората да ни простят , само така вътрешният мир ще ръководи външния , а не обратното! мир, спокойствие и благоденствие в семействата ни!

# 59
  • Мнения: 169
 Saha Aidkum!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт