Любители на кучета-16

  • 59 066
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 708
Erota,страхотна темичка   bouquet
Нямам време да пиша,но се записвам да ви следя  Hug

# 61
  • Мнения: 27
Здравейте.
Бързо оздравяване на всички болни!
Пиша рядко, но чета и попивам, тъй като за пръв път гледам куче /мини шпиц на 3 и 1/2 месеца. Та по този повод имам няколко въпроса:
- скоро започнахме да го извеждаме и той се чувства много добре, но аз все си мисля : Не му ли е студено?
    Трябва ли да му купя дрешки и обувки / това не бих искала/? Как да разбера дали му е студено?
- спи в коридора, а там не се отоплява и мен ме е страх да не настине
- време ли е  да започна да го извеждам и сутрин и вечер за тоалетна?
За сега това, със сигурност ще има още въпроси, за което се извинявам.

# 62
  • Мнения: 1 983
Здравейте.
Бързо оздравяване на всички болни!
Пиша рядко, но чета и попивам, тъй като за пръв път гледам куче /мини шпиц на 3 и 1/2 месеца. Та по този повод имам няколко въпроса:
- скоро започнахме да го извеждаме и той се чувства много добре, но аз все си мисля : Не му ли е студено?
    Трябва ли да му купя дрешки и обувки / това не бих искала/? Как да разбера дали му е студено?
- спи в коридора, а там не се отоплява и мен ме е страх да не настине
- време ли е  да започна да го извеждам и сутрин и вечер за тоалетна?
За сега това, със сигурност ще има още въпроси, за което се извинявам.

Ами за това дали му е студено, не мога да кажа. Но малките кученца трябва да се извеждат на често, за да всикнат по-бързо къде се ходи до тоалетната.
Пусни снимки на сладура да му се порадваме и ние. Laughing

# 63
  • Мнения: 8
Ето и една снимка на другото ни детенце

Тук се е опънал на новите чаршафи на село  Grinning
Бързо оздравяване на всички болни!
Големи сладури показвате,ако може по-често за да им се радваме!   bouquet

Последна редакция: сб, 23 окт 2010, 09:37 от didims

# 64
  • Мнения: 1 335
Това с дрехите и пътъците започва да излиза от контрол. Най-сърдечно ви моля да се вземете с ръце!
Шпиц с дрехи и обувки??? Това куче във всичките му разновидности има 2 пласта козина! Японският е в група северни кучета ....
Още примери:
Кокер - ловно куче! Перфектна адаптация към различни метеорологични условия
Джак Ръсел териер - ловно куче
Дакел - ловно куче (лови язовци и лисици ако някой се чуди)
Лабрадор - плуващо ловно куче птичар (спорен произход, но Канада!)
Ретривър - ловно куче
С изключение на късокосместите декоративни породи (склонна съм да включа дакела), на НИЩО ДРУГО не му е необходимо да бъде навличано с каквото и да е! По правило дребните късокосмести се извеждат рядко и за кратко в студените месеци. Кучешките дрехи са за ваш кеф (и кучешки резил), не са в усуга на кучето!

# 65
  • Мнения: 4 479
Erota сега видях, че и нас ни има в колажа. Благодаря ти, направо си страхотна  bouquet.
arcana изби ме на смях като те четох Joy. Не се пали толкова, те си казаха момичетата, че главната цел е да не чистят кучета след разходка. Пък и зависи от състоянието на козината, ние миналата зима изпуснахме Фокс да седи на топло и не успя да направи зимна козина въобще. Дзиндзирикаше навън яко, чак братата му трепереше и какво да го правя, закупихме канадка с качулка и пухче  ooooh!. Тази есен се подготвихме, пи Петнил, всеки ден седи поне по половин час на балкона и се надявам да не се обличаме. И якето подарих, а беше такава гъзария, сега ще се кипри един пинчер Mr. Green

Момичета има една молба към вас, разгледайте долните линкове, чудеса то храброст правят една шепа хора, за да помогнат на бездомните животни, нека ако можем да им помогнем в усилията им:
http://forum.dog.bg/topic/37505-%d0%b8%d0%bd%d0%b4%d0%b8%d0%b2%d … &#entry874271
http://forum.dog.bg/topic/33984-%d1%82%d0%b2%d0%be%d0%b5%d1%82%d … 0%b8%d1%8f%d1%82/

# 66
  • Мнения: 642
Здравейте, момичета! Отдавна не съм писала, но си попрочитам от време на време какво пишете.
Относно шпицовете и обличането - за другите породи не отговарям, но нашата Джеси е среден шпиц (някои сигурно я помнят) и козината й напоследък стана толкова обилна, че направо си е като с топъл кожух. За цапането в калта..., ами какво да ви кажа - живеем в район, в който улицата ни и околните улици са просто кал и камъни, когато вали, прахоляк и камъни, когато не вали; съответно какво ако й сложим обувки - вместо крачетата й ще трябва да мия обувки - все същата занимавка си е. Така, че не мисля да й купуваме нито дрехи, нито обувки  - и от практична гледна точка и от естетична такава. Кучета с дрехи ми изглеждат някак жалки... чак се натъжавам да ги гледам натруфени едни... Но всеки си има мнение.
Иначе относно възпитанието/навиците: Джеси е вече на 8 месеца и най-после мога да се похваля, че вече нямаме пиш-произшествия у дома. Когато сме у дома я изеждаме сутрин/обед/вечер. Когато сме на работа - сутрин и вечер, но винаги има "резултат" в банята, но! - само там!!! Най-после край на локвичките в коридора  ooooh! Наистина кучето се отглежда като дете... само дето не гледа филмчета  hahaha С котката се разбират прекрасно  Tired- гонят се/играят, котката удря шамари, Джеси подскача около нея и я джавка - пълна лудница, но поне си свикнаха. За тази половин година, откакто я отглеждаме (беше бебе на 2 месеца като я взехме) неколкократно сядах на компа да пиша обява, че я продаваме... не ми издържаха нервите на всички поразии, с които е свързано израстването на едно куче, но някак намирах сили и сега мога да си отдъхна, че почти достигнахме момента на удоволствието да имаш домашно куче. Има какво още да се желае, но с основните проблеми се справихме. Остана ми само раздразнението от космите, които ръси навсякъде, но какво да се прави - мъжът ми е с прахосмукачката ежедневно и безропотно (ми тъй де - нали той ни я натресе.  Crossing Arms Grinning

# 67
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 705
Кучешките обувки предпазват лапите от поледицата  през зимата, не са само за хубост  Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 3 789
didims, страхотно момченце!  Hug
Игси, браво на вас!  Hug
bi_bi_to, пиши какво става с малката болна сладурана, дано се оправи бързо  Praynig

Какво да кажа за дрехите и обувките? Най-голото и най-мръзнещото куче (разбирай - моята Джеси) все още вилнее по плочките гола и боса  Mr. Green

Отгоре на всичкото май ни чака първото разгонване, давайте съвети какво трябва да я правим. Четох, че първия път няма да може да се поддържа сама  newsm78 Освен че трябва да й сложа някаква кърпа да лежи върху нея и да вървя след нея с един парцал, друго не се сещам с какво мога да й помогна  newsm78

Последна редакция: нд, 24 окт 2010, 10:44 от -=Деси=-

# 69
  • Мнения: 1 335
Кучешките обувки предпазват лапите от поледицата  през зимата, не са само за хубост  Simple Smile

Разбира се, че е така! Ако кучето прекарва в дълбок сняг поне по 4 часа дневно! Иначе за 20 минутна разходка не умират от поледицата.  Hug

... Отгоре на всичкото май ни чака първото разгонване, давайте съвети какво трябва да я правим...

Абсолютно нищо не трябва да я правиш. Ще се учудиш колко късно ще разбереш, че е разгонена. Може и ще си се подържа идеално. Излишна суетня не е нужна. Може да ѝ е малко криво при  първа разгонка. Атина беше Многострадална Геновева няколко дни. Не се втелясвай за нищо, освен да не я барне мъжко куче.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 789
Аркана, мерси  Hug Значи ще се оправя самичка. Наблюдавам я от няколко дни как се подува, значи всеки момент я чакаме. Всъщност, всяка сутрин се оглеждаме - зъбки, очи, уши, дупе, лапички, коремче, затова веднага я забелязах  Grinning Няма опасност от мъжко куче, ние не излизаме в този студ  Mr. Green

Последна редакция: нд, 24 окт 2010, 11:58 от -=Деси=-

# 71
  • Мнения: 850
   Здравейте , гледам пак обсъждате дрехите за кучовците ... нашия Рошан е толкова гол , че по гърдичките освен един ред мъх друго няма , много му е студено и аз за сега гледам да го обличам само в студените сутрини , защото излизаме в 7.30-8.00 часа . За сега не съм го водила навън само когато вали проливно, другите дни ставам и си го водя , защото дори и да му е студено го наблюдавам колко му е приятно навън и как после се прибира и е пълен с енергия и иска да играе. Е разбира се гледката да ходи на 2-3 крака е невероятна  Joy hahaha Joy

  Хубав следобед   bouquet

# 72
  • Мнения: 642
Времето е страхотно днес - отиваме на разходка в Южния парк  Party
Ето малко актуално снимки на Джеси:
http://mami.snimka.bg/children/teya-na-igsi.190612.21146162
http://mami.snimka.bg/children/teya-na-igsi.190612.21146150
http://mami.snimka.bg/children/teya-na-igsi.190612.21146139

# 73
  • София
  • Мнения: 3 789
Чакайте да ви разкажа за двама мъже и малката Лошана. Имаме един приятел, който често минава на кафе, с Джеси страшно се обичат - то са игри, закачки, гушкане - нямам думи! Та дошъл вчера човекът и  първата му работа - кучето. Да, ама аз бях на работа, а когато ме няма тя не излиза от къщичката. Лъгали я с лакомства, викали я, тропали, отваряли хладилника - никакъв ефект, кучето не излиза. И решава този наш приятел да бръкне в къщичката и да я нагушка. И какво мислите, че стана? Джеси излетяла с див вой, нахапала го до кръв на няколко места и се прибрала  Mr. Green И ми се обаждат в работата и ме питат къде има лепенки  Grinning И след това минавали по коридора, въоръжени с метлата, че не знаели какво още да очакват  hahaha Ама като казвам на съпруга ми да не й бъркат в къщичката - няма кой да ме чуе!

Последна редакция: нд, 24 окт 2010, 17:36 от -=Деси=-

# 74
  • Мнения: 850
Игси , чудесна е Джеси , много красива с това бяло кужухче  Hug

 Деси , а твоята Джеси , направо си и опасна  Joy hahaha  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт