Приготовления за зимен сън на една червенобузеста костенурка

  • 1 557
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
 Взех си Червенобузеста костенурка та казаха ми, че спали зимен сън. Четох тук-там и разбрах,че зимата ядяли по-малко дори спирали и така заспивали. Та въпросът ми е: Понеже то не спира да яде, трябва ли да има нещо като "скривалище" за да заспи там спокойно понеже имам малък брат и да не би да не се чувства "подсигурена" ? Като я пусна из къщи постоянно се крие някъде. И другото е ако трябва да има скривалище трябва ли да смъкна нивото на водата толкова, че като си подаде главата да може да поема въздух или те могат и под вода да дишат (мисля, че имат само бели дробове и ако илзлизат непрестанно за въздух им се нарушава покоя за зимен сън) ? Иначе си има сушинка, има си лампа и др.
Благодаря ви предварително  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 910
Има темаза червенобузите костенурки. Мисля че там ще намериш всичко което те интересува  Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Пълни глупости Peace Имаме я от7г. не се нуждае от нищо гадинката освен от вода и място със сушина във водата и храна. Цяло лято е на терасата като и оставяме мостче и тя си влиза и излиза когато и е кеф във водата или на сушата. Зимата си я прибирам вътре и пак е същото. Влиза си излиза си. Не спи зимен сън!

# 3
  • Мнения: 60
и на мен ми бяха казали нещо подобно, но имам мойта от около 10 години и досега не съм видяла такова нещо

Общи условия

Активация на акаунт