Жената зодия Овен/19

  • 22 151
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 348
Zdraveite! Hug
Imame nqkakuv virus v komputara i sega trqbva da se preinstalira. Sad
No neznam koga shte stane. Crossing Arms
A taka se radvah,4e ve4e moga da pisha spokoino
Mnogo tupo #2gunfire


Bendji,koli4kata e super Peace!Transporta e nai-lesnoto.Vajnoto e,4e uspq!4estito!Sus zdrave da si q polzvate! Hug

Fran,v neveroqtna forma si!Pozdravleniq! smile3501

Delte,gledkam si ov4icata i si misq za teb Hug

Margalo Hug
 
I az da kaja tae-boto e neveroqtno Peace.Deistva mnogo zarejdashto.Obojavam go

# 46
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 223

Аз готвих - пиле лютика - не съм кулинарка, но стана много вкусно - изядох препълнена чиния  Embarassed, поне е режимно....
Би ли споделила? Непознато име на ястие..

Пилето се сварява и обезкастява, прибавят се печени чушки, нарядани на ситно, лук нарядан на ситно и домати, чесън, магданоз и черен пипер, запича се до готовност - да няма течност. Аз днес по мързеливата процедура - използвах пилешки пържоли от бут, нарязах сурови на дребни парчета, печените чушки, смлени домати и лук, чесън на прах, матданоз и черен пипер и запекох в гювеч 1 час и половина с капак, а после 40 мин без капак - много е вкусно - рецептата е от свекърва ми.

# 47
  • Мнения: 2 590
Ей обичам ви бе. Само да кажа, че количката не е черна, а е сива с черничко.

Боби, и на мен ми е интересно това ясните, не съм го чувала   newsm78

Фран, страхотна форма, много си готина   Hug

Коки, не може ли да му направите "рестор" на компютъра на някакво време от преди да хванете вируса, само кофтито е, че ще загубиш и друга информация, която си сложила след това.

Редакция. Боби, ще го опитам определено.

# 48
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Днеска и ние открихме сезона със Бате със един Мавруд на Тодорофф.
Явно сме се наговорили  Wink без да знаем.

БЕНДЖОЛИНКА,
Убавичка каретата Hug

КОКИЧ,
исках да купя ощИ Ина УФцЪ, ама бързо свършили. Радвам се, че за тебе имаше Hug

БОБИЧ,
Яка рецептЪ thumbsup Правя нещо подобно във глинения гювеч и пляскам месото сурово Wink

# 49
  • Мнения: 1 277
Бенджи, палцестис и от мен  fingerscrossed

# 50
  • Мнения: 678
ДОБРО ВИ УТРО от мен.
Вчера имах гости,бях следобед на работа и ви изпуснах края.
Я сега едно кафе и едни кифлички,който правих за закуска вчера.

# 51
  • Мнения: 678
Бенджи,количката е хубава ,успех с превоза.
Фран,ще погледна снимките след малко.
Снощи се почерпихте без мен,но бях на работа съжелявам.
Боби,аз това ядене го знам като "Пилешка кавърма"
В петък се връшахме от гости и минавахме през Игнатиево и вече стигаме до Аксаково/ние още от байра ги видяхме/ и маше две коли полицаи.Мъжо вика -нещо е станала....
Забавихме ход,но те бързо ни пропуснаха.Убили са пешеходка.Накаква жена на около 35 с черно яке е вървяла по пътя,нямала документи,само една торбичка с хляб.....

Забравих да кажа,че два дни комшиите ни наводняват кухнята.Втория път получих главоболие от стреса.
Но това са бели кахъри,щетите са малки,на лято ще замажим.....

# 52
  • Мнения: 608
Добро утро и от мен  Hug
Пепи, знам какво е да те наводнят, наистина е много гадно  Hug
 Flowers Rose за жената, убита на пътя..
Снощи се събуждам от силен трясък в хола, скачам и виждам бутилката с мерло (която споменах снощи) да се въргяла на земята на килима и виното тече по него.. Бях оставила балконската врата заради ежко и не знам какво е станало, но аз лично набедих котарака.  Twisted Evil А бутилката беше оставена наистина нависоко и около нея беше пълно с празни бутилки за рисуване. Повече от странно как нищо друго не е съборено. Та сега, въпреки че ми е студено-ще пера килим.
Егати, таласъмчета си завъдихме.. Thinking

# 53
  • Мнения: 410
здравейте мацки.ние още сме при баба в Русе,засякохме се с Маргалчето,но тия дни ще се видим да се почерпим.искам да разбера за за да получавам майчинство-трябва да се осигурявам 1 година преди да родя,но на каква основа ме осугуряват?знае ли някой къде мога да прочета?знам за едната година,но ми казаха,че вземали и 2 предни  newsm78,а аз не съм се осигурявала до сега??

# 54
  • Мнения: 2 590
здравейте мацки.ние още сме при баба в Русе,засякохме се с Маргалчето,но тия дни ще се видим да се почерпим.искам да разбера за за да получавам майчинство-трябва да се осигурявам 1 година преди да родя,но на каква основа ме осугуряват?знае ли някой къде мога да прочета?знам за едната година,но ми казаха,че вземали и 2 предни  newsm78,а аз не съм се осигурявала до сега??
Ася, трябва да имаш 1 година стаж през живота си изобщо, а не е задължително да бъде непосредствено преди раждане.
Базата обаче, която се взема за изчисляване на майчинските е 12 месеца назад, преди датата на издаване на 45 дневния болничен преди раждане( а не преди термина). Ако в тези 12 месеца не си била на работа за база се взема минималната работна заплата за страната, т.е  240 лв.(няма начин да вземаш по-малко от 240 лв.), като обаче към момента на издаване на 45 дневния за да имаш право на майчински ти трябва да се водиш някъде на работа.Това е общо взето.
Ако нямаш 1 год. стаж, започваш да получаваш парички, когато го натрупаш, защото когато си в отпуск по майчинство то се брои за трудов стаж. До тогава може да вземаш социално майчинсто от 100 лв. на месец, ако отговаряш на условията (доходи по-ниски от 350 лв. на член от семейството)
Положението за момента е това, гласят промени, но никой не знае какви, затова не може да се каже какво ще бъде за в бъдеще.

П.П. Да няма да ни се похвалиш с нещо  Whistling

# 55
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен Hug
Бенджи, само до като прочетох това което си писала и ме заболя главата ooooh!. И да ти честитя новата количка  bouquet много е яка Peace на бебка ще и е удобно в нея Hug Heart Eyes.
Ели, много хубава темичка си за формила Hug. Аз да си призная много ме е страх от таласъми Rolling Eyes само докато чуя някакъв шум и напълвам гащите hahaha.
Сезона на виното и аз го открих в събота вечер Wink така хубаво си изкарахме, че чак не ми се прибираше вкъщи.
На Франчето, ще и дърпаме ушите Naughty забрави ни от както си купи новото колело Sad ревнувам пък Crossing Arms.
Коки, нямаш ли антивирусна програма?
Боби, и аз на това ядене му викам ''пилешка кавърма''.
На всички който не съм споменала  Hug
Лек ден от мен  love001

# 56
  • Мнения: 1 085
Добро утро, пожелавам ви спорна и слънчева седмица!  Grinning

Нямам особен ищах за писане. Рано сутрин, една персона ми развали настроението с неадекватното си съобщение във Фейсбук.
Удивително е как някои хора се мислят за центъра на вселената!  Close

Ей такова ми е на душата:  http://www.youtube.com/watch?v=kn6-c223DUU

# 57
# 58
  • Varna
  • Мнения: 2 596
КОРСЕТЧЕ Hug
Я горе глЪвЪтЪ, моля те не се давай на някой отровен човек. Ти си Овне бе. Знам, знам, силни сме но сме и много чувствителни. Просто моля те, кажи едно- Майната му или Майната и и го загърби това отрицателното което ти е казано. Има много такива които се мислят за центъра на света и че са най. Горе главата моето момиче Hug

От кака ти Делтова за тебе

Овнета и за вас  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 59
  • Мнения: 410
здравейте мацки.ние още сме при баба в Русе,засякохме се с Маргалчето,но тия дни ще се видим да се почерпим.искам да разбера за за да получавам майчинство-трябва да се осигурявам 1 година преди да родя,но на каква основа ме осугуряват?знае ли някой къде мога да прочета?знам за едната година,но ми казаха,че вземали и 2 предни  newsm78,а аз не съм се осигурявала до сега??
Ася, трябва да имаш 1 година стаж през живота си изобщо, а не е задължително да бъде непосредствено преди раждане.
Базата обаче, която се взема за изчисляване на майчинските е 12 месеца назад, преди датата на издаване на 45 дневния болничен преди раждане( а не преди термина). Ако в тези 12 месеца не си била на работа за база се взема минималната работна заплата за страната, т.е  240 лв.(няма начин да вземаш по-малко от 240 лв.), като обаче към момента на издаване на 45 дневния за да имаш право на майчински ти трябва да се водиш някъде на работа.Това е общо взето.
Ако нямаш 1 год. стаж, започваш да получаваш парички, когато го натрупаш, защото когато си в отпуск по майчинство то се брои за трудов стаж. До тогава може да вземаш социално майчинсто от 100 лв. на месец, ако отговаряш на условията (доходи по-ниски от 350 лв. на член от семейството)
Положението за момента е това, гласят промени, но никой не знае какви, затова не може да се каже какво ще бъде за в бъдеще.

П.П. Да няма да ни се похвалиш с нещо  Whistling
благодаря за инфото  bouquetне засега,но плануваме да си имаме още едно дете-и този път искам да получавам майчинство..

Общи условия

Активация на акаунт