Юли 2006 - 96

  • 30 331
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 298
Ивка,много е добре че отказваш цигарите  Hug
Какво значи този папилома вирус  Blush

# 691
  • София
  • Мнения: 512
Рени, това е вируса причиняващ рак на шийката на матката  Sad

А за цигарите- хубаво е, да. Аз пуша от 20 години сигурно вече. Спирах само за малко, като бременеех и кърмих Цеци и ми е много трудно, но ще успея  Peace

# 692
  • Мнения: 2 484
Ивка,ти нали ходеше в Токуда,я иди и на второ мнение при Карагьозов,нека види на колпоскоп,тези клетки се виждат ,ако наистина има изменение на клетките на колпоскоп се виждат, и според мен няма страшно,но знам ли,иди задължително на друг не оставай с едно мнение ooooh!
 То най добре се вижда с биопсията де Confused

# 693
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Жоржи ти нали не месиш на ръка  #Crazy newsm78 newsm78

На ръка меся..Моят скъп съпруг,и против машините за хляб,защото щели сме да станем по 100 кила.сещам се сега,че има и такива машини които месят само,но май скъпички идват,а и аз нямам място къде да държа толкова много машинарии ooooh!
Не ми пречи засега,на ръка,и време намирам Wink

Ивка...ще чакам с нетърпение мнението след биопсията,и от другият лекар,разбира се.Стискам палци fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Hug

ketrin_kd ,ние не сме я карали скарлатината.Не знам как трябва да е.Дано бърза да се оправи малката Hug

# 694
  • Мнения: 1 341
Привет! Hug

И аз меся на ръка...Машината е дълбоко зазимена, защото става страшно като я извадя. Питката ми снощи не стана добре. Брашното ми не беше хубаво, явно. Rolling Eyes Калин говори със свекърва ми докато аз я правих. И онази ми ти моля ви се, учудена, че правя питка...Тя май си мисли, че гладни ги държа тези хора. ooooh! Пък с готово тесто ли я правя, пък не знам си какво...Не, отидох и си я купих от магазина....пфууу как да не се дразня на такива коментари. Тя досега не се е интересувала, и после учудена, че видители от мене явно ставало нещо и не държа синчето й гладно. Joy
А малкия ми разбойник е все в беля като е буден, а още не е проходил. В проходилката е още и е от беля на беля...ма как му ги ражда малката главица? Вчера докато с Ема правихме питката, малкото се вмъкна в кухнята, наведе се, взе на кучето водата, изсипа я върху себе си и доволен си пляска. ooooh! И Калин направи следния коментар-"ще викна майка ми да дойде да ти помага, че с този разбойник е трудно"! #Crazy Викам му, айдеее нема нужда, не ми трябва и покрай майка му да тичам, та познайте какво мини скандалче последва. Joy

Ивка, всичко ще е наред! Важна е навременна реакция и всичко се оправя. Peace Стискам палци. Hug

Кетрин, бързо да се оправя млката кукла. Нямам представа как протича тази шарка, но е хубаво, че ще потърсиш и второ мнение.

Майра, много е красиво!

Ели, Жоржи с балатум бе. Все едно влизаш в стая с душ кабина и мивка! Ще взема да снимам и да покажа. На мен вече не ми е странно. Иначе за начина на миене на тоалетна, който описваш го правех в софия, там банята и тоалетната бяха заедно, но винаги мокро! Няма начин за подобни килимчета, които казва Майра. Аз с препарат и парцал си почиствам чудесно, не ми е нужна вода. Все едно си чистя печката, за нея вода не е нужно, нали? Wink
Видях снимки във фейса! Много си хубава беее, ама много! А малката кръщелница е сладур и половина! Не си ни я показвала досега, имам усещането, че прилича на мъжа ти. newsm78

Чакам малкото да се събуди и го водя на моята дружка да го гледа, а аз отивам при зъбаря. Доживях го и този момент.
Ема е на училище, много й харесва там. В петък ми пя песничка и танцува, показва ми как ги учат да русива и какви звуци издават докато рисуват.

Оффф, спирам, че цял ферман написах... Embarassed

# 695
  • София
  • Мнения: 512
Привет! Hug

 А малката кръщелница е сладур и половина! Не си ни я показвала досега, имам усещането, че прилича на мъжа ти. newsm78




Абе, Ронка, как на мъжа и бе  Stop Всъщност те май имаха роднинска връзка  newsm78
Стана ми смешно, извинете  Hug

А тази твоята свекърва добре, че не е при тебе, щото щаха, да се конкурират с Джеврието на Ели  Joy

Ели, при него съм записана. Мен ме гледаха на колпоскоп, оцветяваха ме, няма видими "лоши" клетки, затова се учудихме на резултата  Thinking
Като ми свърши и отивам при Карагьозов и каквото каже той, това. И без това искам, ако трябва някакви биопсии, конизации и тем подобни, да ми се правят, той да е доктора.

# 696
  • Мнения: 8
Скарлатина било  Rolling Eyes .Педито ми се скара, че много съм четяла в нета.Признаците вече не били същите като едно време.Както и да е сега ще си седим в къщи 10 дена.Ще съм първа писта тук във форума  Laughing .
Ели, абе огледах устата не видях афта или пъпка.Може и от гърлото да е или пък от скарлатината.Ще се чуе накрая.
Ронка, голям образ малкия.Представих си го как се къпе  Grinning .
Ивка, всичко ще е наред, само се успокой.
Хей Жоржи забравих да ти честитя панделката  Hug .

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 14:05 от ketrin_kd

# 697
  • Мнения: 2 484
Хиииихихихих хаха разсмя ме Ронка Hug благодаря ти все пак за комплимента
А кръщелницата  е на брат му дете имат нещо общо newsm78 Mr. Green
 Преди като се роди Юл и моя мъж все питаше да не е от брат ми,много си приличат Mr. Green сега трябва да го питам и аз да не е направил кръщелницата хихихихи,ама много се смях от сърце,щото и те като гледаха кръщенката на Юл и викат ми то да не правим кръщенка, те бебетата си приличат все едно е тя,и наистина двете като бебета са еднакви все едно са от една майка,  а за бащите незнам какво са се омешали...междудругото и двете бебета приличат на свекървата,демек на синовете и, но на нея де,трябва да е горда поне с това,в Юл нищо мое няма все едно не съм я раждала Crazy

Ивка той е доктора наистина Peace много сме доволни от него ние незнам,виж пак за всеки случай  Thinking Thinking

Хей хора не месете на ръка бре,нямате ли не хлебопекарна,ами робот такъв кухненски,моя има приставка за месене,слагам брашното,маята квото там друго и пускам, в началото по водно после добавям брашно и да си се меси,после го вадя оформям каквото ще е и да втасва,винаги си ми е омесено супер,аз сили да го блъскам нямам Crossing Arms

# 698
  • Мнения: 1 298
Малии,Ели сега ме караш да се ровя из шкафовете къде ми е тази приставка на робота.. Rolling Eyes
Ами да,добре че сподели  Hug И аз меся,ама сега да  не помислите че кой знае колко го мачкам  Naughty Само колкото да стане тесто  Mr. Green

# 699
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Момичета,Димитър днес е бил контактен на Скарлатина.Опасно ли е за мен?аз не знам дали съм я карала,надали мийка ми ще си спомня.утре отиваме да даваме носо-гърлен секрет сутринтта...то не е казано,че ще се зарази,но нали нищо не е карал,и се притеснявам.А и сега,когато съм бременна Tired

# 700
  • Мнения: 2 484
ооо с робота е много по– лесно ,нали ви казах само слагам продуктите после си го вадя готово ,няколко пъти и ще си откриете нужните продукти за идеално,после става на питки или питка,каквото го оформиш,и козунака  от Пиги съм правила с робота,а иначе немога да го омеся така хубаво Peace Само после трябва да се мие ама то неможе без нищо да се прави Hug и когато нямаме хляб го пускам,1 час и имаме питки ,за 10 мин го бъркам,оформям втасва във фурната и пека след 1 час точно има хляб Mr. Green Айде търсете си приставките сега,моята е една такава към пластмасова отива newsm78 не е метална

Жоржи ако той е карал май няма да се зарази за да ти я прехвърли,ние като ходим по наблюдения по ДГ ни питат,има ли бременни и ни предупреждават когато има скарлатина,а няколко момичета са питали дали могат да я пренесат на децата си,отговориха им че ако те са карали не можели да се заразят та да пренесат,по лошото е ако ти си била контактна,но пак според мен се пазете незнам дали е хубаво да ходи все пак ooooh!

# 701
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Аз не съм карала Скарлатина,и Димитър не е.За това ми е спечено.. ConfusedЗа бебето е опасно,нали?

# 702
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Жоржи,най-сигурния начин да се предпазиш е Дим да пие АБ 10 дни и да не ходи на градина известно време.
Обикновено примерно ако имаш две деца и едното е болно от скарлатина,а нямаш възможност да ги изолираш едно от друго се дава АБ и на това,което не е болно.Няма гаранция също,че резултата от секрета ще е положителен,защото стават грешки,не е взет правилно или защото е минало малко време от контакта с болното дете.
Най-безобидния вариант е Оспен (обикновен пеницилин).Мисля,че каузата си заслужава,да пие детето 10 дни АБ за да се опазиш,въпреки че скарлатината не е много заразна и трудно се разболяват възрастни хора.

Скарлатината не е шарка!!!!!!,това е бактериална инфекция ,причинявана от  бета -хемолитичен стрептокок ,който от своя страна причинява обриви,като алергична реакция на организма към стрептококите..
Демек,колкото пъти си в контакт с болен,толкова пъти се разболяваш.
Има някаква вероятност организма да си изгради имунитет,ако я преболедуваш без да пиеш антибиотик,което обаче е доста опасно,особено за малки деца.
По принцип няма  описани случаи на вътреутробна инфекция на плода вследствие на заболяване на майката от скарлатина.
Освен всичко друго,този вид "шарка" се поддава на лечение.Антибиотиците,особено Пеницилина или неговата таблетна форма -Оспен унищожават безпощадно причинителите на Скарлатината.
Оспенът може спокойно да се приема по време на бременност,тъй като доказано не причинява увреждания на плода.

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 18:10 от ☼ Зла Гад-Пиги® ☼

# 703
  • Мнения: 8
Жоржи, скарлатината може да повтори и да потрети.Рядко се разболяват възрастни.Боледуват деца от 1 до12-13 години.Аз от три дена се ровя в нета за тая скарлатина, но навсякъде четох че за плода не е опасно.Доколкото си спомням пишеше че за всеки случай бременната трябва да си направи някакви вагинални изследвания за стрептококи.(но може и да бъркам).
Пиги го е написала много точно.
По добре не пускай малкия на градина.А за теб питай гинеколожката все пак.

# 704
  • Мнения: 2 484
Пиги ме шашна откъм инфо,незнаех че не е шарка ooooh!
Жоржи какво ще правите  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт