Палитра от есенни листа озарява АВГУСТовски личица! Тема 23

  • 26 318
  • 720
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 85
Привет в хубавата нова тема!  Hug

Ние бяхме при д-р Оги и се оказа, че всичко е наред и с тестисите, и с пишката. Поуспокоих се!

Захира и ние към МПР ваксината направихме реакция - няколко дни след нея на ръката, на която я биха изби ситен обрив при рамото откъм гърба. Гледам завяхват и се моля да няма друго. Аз й четох листовката и направо ми се беше обърнал стомаха докато му я слагаха... Иначе из форума намерих, че до 40 дни след тази ваксина са възможни реакции понеже е срещу морбили, паротит (това е заушката) и рубеола, а всичките са с различни прояви и инкубационни периоди (съответно реакции). Стискам палци да няма никой сериозни проблеми с тази ваксина!  Peace

За майчинството - ми на мен още не са ми оправили документите от работа понеже чак сега до 10 октомври ще ги подават - имаме нов счетоводител и сега съм го запреследвала по скайп да ги оправи, че да ида да ги подпиша...

Елдата на мен ми хареса на вкус - ние на пълнени чушки я направихме и стана страхотна - на вид ми прилича на леща, но на вкус по-клони към ориз сякаш. Няма неприятен мирис. Малкият я харесва на каша, но не я одобри от чушките (подозирам заради липсата на кайма).

Аз взимам ОЗИ кухнята и там си имат някакъв техен стандарт за грамажи. Малкият яде месните им неща, та всеки ден пробирам дали супа или основно да поръчам, според кое е с месо. Никога не изяжда цялата порция - най-много до половината, т.т. между 100 и 150 грама, но той с тая кърма е неразделен...
Направо цицките в култ ги е превърнал - види ли ме съблечена, дотичва и иска да си ги погледа, да ги погали, проверява дали все още пускат мляко и се гушва между двете.  Blush

# 46
  • София
  • Мнения: 591
Това с парите кога ги пускат НОИ зависи от това кога са подадени документите от фирмите в НОИ. Не е както преди да ни ги плащат в началото на месеца. Така поне ми казаха на мене.

# 47
  • Мнения: 1 569
Направо цицките в култ ги е превърнал - види ли ме съблечена, дотичва и иска да си ги погледа, да ги погали, проверява дали все още пускат мляко и се гушва между двете.  Blush

 Joy Joy Joy Ех този Марти бе, в какъв култ ги е издигнал тез мамини цицки.  Joy Joy Joy

Ох честно да ви кажа понякога когато нещата опрат до заплата, осигуровки, майчинство и НОИ се чувствам адски тъпа, тъй като НИЩО не разбирам, ама нищо. Кое как кога и защо  no Само седя и се ядосвам на тъпите обяснения на некомпетентната ни счетоводителка и на китайски написаните обяснения в сайта на НОИ или пък тук из форума. Мразя да не разбирам нещо когато искам да го разбирам!  bash

# 48
  • Мнения: 145
Нашите бурканчета от кухнята са по 250 мл и ги пълнеха догоре и трите...Сега обаче като сме в Сф, не мисля да записвам Дари на частните буламачи...така че детето се наслаждава на моята кухня...Засега се справям...Да видим после...

За майчинството...още в началото на септември ми изплатиха 240 лв - и настана пир...Нещастници...Да бях емигрирала...А що се отнася до тичанката за детските...ще пропуснем да се заприходим със заветните 30 лв този месец...пък други ще отидем в социала...

# 49
  • София
  • Мнения: 591
Бърборанка  - няма как да разбираш нещо като не си запозната. Аз работя това нещо (счетоводител) съм и има много неща дето не ги разбирам с тая система на НОИ относно майчинството. Има доста неща дето са им объркани.

# 50
  • Мнения: 521
Аз съм тук, ама съм като парцал. Да се разпиша в новата темичка все пак, че да мога да ви следя.
Янче, мерси за новата темичка, много свежа и хубава. Исках да ти кажа за ходенето - определено ще ти стане мноооого по - лесно като проходи стабилно. Дани сега си се занимава сам много, много повече отколкото преди да проходи. Ходи по цял ден като махало из къщи, не се спира, а не иска да съм постоянно до него, да ме вижда. Много голямо улеснение е вече. Пак ли мина на разделно хранене (или не си преставала?), браво на теб, тези картофки със сметана звучат много изкушаващо, проблема е, че докато стана да ги направя и вече няма да ми се ядат.
Аз не че да се оплаквам, но ми е много зле, такова нещо с първата бременност не съм имала. Постоянно ми се гади, като парцал съм, зле ми е.... дано да отмине бързо този период. Не мога да се постарая за къщата, с работата едвам кретам, а не искам да казвам още на никой, та няма кой да помага ... почти не готвя, то и нищо не ми се яде, като ям ми се гади от яденето, като не ям ми се гади от глад. Стискайте палци скоро да съм на крак пак, че така хич не съм свикнала Sad готвя веднъж на два дни за нас, само на Дани упорито успявам да наготвя.
Като сте се заговорили за детски кухни - аз също не слагам хляб в яденето и в супите, Дани много малко яде според мен, но не знам какво да правя. Гоня го и аз из къщи като не ще да яде, ама файда няма. Изяжда по около 150 гр. на ядене - има 4 хранения. Това за цял ден. Вчера вечерта реших да го пробвам с мялко за приспиване, да не би да е гладен и затова да се буди през нощта за кърмене, но категорично отказа да приеме шише, малкото мляко, което му се изля в устата изплю. Май ще трябва да се кърмим още .... Незнам какво ще правя и как ще го отбия Sad
Днес за първи път му дадох кремче, хареса му, изяде около 100 гр.
Много съжалявам, че се оплаквам, ама нещо ми е много тежко, а аз не съм свикнала на подобно нещо  #Crazy
Мариелка, много хубаво това писание, което си пуснала.
Славена, дано всичко с изследванията мине добре (това с хепатита).
Янче, много се радвам, че си си получила подаръчето  Hug
Захирка, да се оправяте по - скоро  Hug Hug
Ех Терпсихора, и Алекс дано да се оправи бързичко. И да прояде пак  Hug Та къде ходи ти??? Че аз май пропуснах да прочета, а ми е много интересно  Laughing
Ох, забравих какво друго щях да пиша. Ще ме извините, отивам да се тръшна някъде  ooooh!

# 51
  • Мнения: 145
Трейси, дръж се...ти си ни идола! И съм сигурна, че дори и в тази си НЕформа...пак не можем да те стигнем..Дано скоро отмине гаденето.Стискам палци!

# 52
  • София
  • Мнения: 1 487
Благодаря за пожеланията за оздравяване! Надявам се,че вече ще се оправи съвсем, защото наистина ме подлудява!

Дани, не е толкова чак студено тук, но духаше хладен вятър сутринта и затова спестихме разходката. Сега баща му го заведе вече навън,че аз малко да оправя къщата или поне ядене да спретна,че хладилника е празен.

Трейси, надявам се скоро да ти мине неразположението Hug Аз бях нещо подобно през бременността, безкрайно ми се гадеше първите месеци, та си представям как се чувстваш сега, че и с малкото човече до теб! Добре поне, че Дани е кротичък и не те товари особено сега!  Hug
А за пътуването- то не е нищо особено всъщност, но за мен беше голяма работа- ходих на концерт на една група, с която израснах и ми беше мечта да ги слушам на живо, а бях загубила всякаква надежда. Минаха много години от тогава, те се позагубиха, разпаднаха се-  изобщо бях отписала варианта да отида на техен концерт. И изведнъж - хоп, те ще свирят в Белград. В крайна сметка отидох, вълнувах се като пубертетче, наврях се няколко пъти супер близо до сцената и после пак бягах назад, защото отпред не се дишаше буквално и снимах,снимах, снимах, а колко пях, пях, пях- направо още ме боли гърлото и ми е малко паднал гласа от крещене, а бе вдетиних се тотално. Но и беше страхотно, те свириха до 3 сутринта, направо уникално изживяване си беше! Та това е цялата работа- наистина нищо особено,но за мен беше нещо мноооого специално!
Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 42
  Здравейте,мамчета,
  Янчеее,темичката е просто СТРАХОТНА!!!!А кухнята майка се намира мн.близо до вас,не на светофара на пазара,а на следващия!Аз днес така се ядосах с тях,не ми завериха талоните за следв.седмица,само в  понеделник и вторник било!!!!Викам "ами аз откъде,мамка му,да знам като вземам от 1 седмица и никой не ми е казал и лелката ми вдига рамене.Нещастници!
Та другата семдица ще трябва да готвя или да купувам пак пюрета Sad
  Трейси,мила,бързо да се оправяш!!!Адски гадно е!
  От майчинството са ми превели 98 лв.Това е от 19ти август (датата на термина) до края на август.В началото на октомври би трябвало да получа за септември.
  Имам едно питане-колко от вас дават на последното хранене все още АМ/кърма?Никол снощи изпи 9л АМ+270 мл вода,което си е над 300 мл  Shocked Страх ме е да не й се разшири стомаха,но пък от друга страна ми е мн.удобно ,защото запсива на шишето и не ми се налага да я приспивам.Та мисълта ми е,че скоро май ще трябва да зпаочна да й давам вечеря-супа или каша и след това евентуално АМ  newsm78

# 54
  • Мнения: 145
Gemma, и аз от това съображение спрях да давам на Дари мляко преди лягане...към 19:30 - супа и към 20 часа 180 мл мляко ми се струваше много...а и Божидар изглежда доста по-голям и без това..Затова започнах да давам вода вместо мляко...даже и със кисело мляко не съм пробвала...стори ми се безсмислено...В началото номера ставаше и заспиваше веднага като си изпие водата, но ела да го видиш сега...голям хитрец....докато не му намажа бибероната с нещо, че да го смуче...не мирясва...А и иска по 78684768 пъти - направо я вади и ми я подава със отигран жест....брей....По този повод - дайте съвет - с какво да я мажа тая биберона, че да е най-безвредно...По въпроса с меда е ясно ...след като се и консултирах с алерголог, напълно се отказах от този метод и сега залагам на пастата му за зъби...нищо че е Бочко 2+.. Embarassed....

# 55
  • Мнения: 2 382
Трейси, много съжалявам, че са те налегнали екстрите този път. Успокоявай се с мисълта, че все в един момент ще приключат Hug. Цяло геройство е как успяваш да готвиш всеки ден за Дани. Ама и Ивушката много добре го е написала Laughing. Всички сме с теб Hug!
Има едни хомеопатични свещички - Вомитусхил. Да ти кажа, спасяваха положението за известно време.
Джема, аз давам супа в 8 ч  и АМ в 9 ч, но изпива не повече от 100 - 120 мл.Мисля, че Никол има нужда от по-стабилно хапване вечер, щом изпива толкова АМ
Ивушке, аз си мисля за някой успокояващ гел за зъби, който е само на билкова основа, напр. бочко.
Терпсихора, жестоко! Направо си представях, като те четях Hug. Само не каза коя е групата. Много е зареждащо.После сума ти време си припомняш всеки миг.
Аз съм изостанала много от културния живот. Тази година даже пропуснахме нощта на музеите и галериите Sad.
Янче, и майка още не е получила пари за авуст, а окончателно подаде документи на 14 септеври, т.е. сравнително рано. Срокът е 20 работни дни, та може да се забавят и до средата на октомври първите плащания.

Аз да разведря малко обстановката Laughing. Днес си изгубих телефона. И представяте ли си, едно момиче го е намерило и намери мъжа ми, за да го върне! Да е жива и здрава! Не мога да ви опиша какви комбинации са правили, докато ме открият, защото момичето е звъннало на първия номер от указателя.И от там по верига от 3-4 души, докато стигнат до мъжа ми. Добре, че е успяла да се обади преди да блокирам картата. Не мога да ви опиша колко се трогнах. Как да не се усмихне човек!

# 56
  • Мнения: 72
Привет мацки Party

Ей днес голям вятър бе,но не можа да ни спре да излезем 2 пъти Grinning,екипирах Али с качулка,обърнах коша към мен,сложих порта отгоре и айде навън.

За майчинството- и аз съм в голяма чуденка сега дали ще ми приведат голямо майчинство или вече социално и изобщо дали ще го преведат в началото на месеца както до сега.Мъжо вика че ще е голямо и ще е последното,но аз си мисля че ще вече социално newsm78,ако някой може да ме светне ще съм му благодарна Hug,за сведение на 24.08 се роди Али,а термина ми беше 30.08

За елдата-и аз да се включа,и на мен и на Али се харесва,като малка я предпочиташе пред другите каши,сега не й предлагам,има си някакъв специфичен вкус,на мен ми наподобява вкуса на зелен орех,да му махнеш зелената кора и да си обелиш вътре ядката от горчивата ципа,точна на това ми прилича ама как го обясних само Mr. Green

Ивуша-в момента нищо не ми идва на ума с какво да мажеш бибата,че и мазанията не са едно ами няколко доколкото разбирам,трябва ли да е нещо сладко newsm78,сега се сещам,че ако не е задължително да е  сладко може в кисело млекце да пробваш да я топнеш,ако Дари го обича разбира се Peace

terpsyhora-радвам се за теб че си се забавлявала максимално,човек трябва да има и такива моменти в живота   superuuGrinning

Трейси-стискам палци бързо да отминава този период,ти винаги си толкова позитивна и енергична ще се справиш и с това Hug

Джема-аз давам към 20 и 30 супата от кухнята и след половин,един час отиваме да се преспиваме с кърмене,но изобщо не знам колко кърма имам

Шайн-супер,намират се и свестни хора  Grinning и аз доста пъти съм се убеждавала в това Peace

Да ви питам-сега като е по хладно времето колко често къпете мъниците newsm78 и също купували ли сте есенно-зимни обувки и какви,аз обиколих нашия градец,ами почти навсякъде са китайски боклуци,в 1-2 магазина намерих Чипо,Капчица,КиК и др.по известни,но се оцъклих от цените им Shocked,как може да искат 50 лв.например КиК за обувчици който ще се носят 2-3 месеца #Crazy,тези хора ме изумяват,все едно ние си печатаме парите вкъщи.

Айде момичета лека и спокойна нощ newsm46

# 57
  • Мнения: 1 807
Привет и от мен!
Аз още стягам багажа - уф, много мразя да пътувам - помъкваме половината къща! Crazy

Трейси - дано скоро отмине този период Hug -знам какво е да ти е зле! Sad Давай си почивка - няма как инсаче!

Ивушка - незнам какво да кажа за това мазане на бибата - все нездравословно ми се вижда - освен с някакъв плод ли или плодово пюре, но пък те съдържат захар!? newsm78

Шайн - браво на момичето - още има свестни хора! Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 22
Добра вечер на всички Simple Smile

Ние днес добре се разходихме с Алекс. Бяхме навън за час и нещо, после на гости и накрая за първи път заведох Алекс на детски клуб. Беше му интересно и забавно, особено в басейна с топките. Имах чувството, че с часове може да не излезе от там. Имаше доста дечица и се замислих, че това е добра алтернатива за разнообразяване в студените дни. Трябва да проверя къде при нас наблизо има такъв клуб, защото днес бяхме при работата на мъжа ми.  newsm78

Да ви похваля моето малко момченце. От два дни казва "Дай" и "Ела" ( по- скоро ГА), толкова е сладък и доволен от себе си. Като каже някоя от думичките така сладко започва да се смее. А пък като се прибрахме си слезе сам от спалнята. Стана ми много мило, аз за първи път го виждам да го прави. Мъжът ми ми каза, че е слязъл сам от дивана в хола преди ден- два, но аз самата го видях днес. Уча го на това от месец може би и някак си се почуствах и аз горда  Embarassed, защото определено е важно да го прави по правилния начин, а не да се хвърля с главата напред.  Mr. Green


Шайн, връщаш ми надеждата,че са останали добри и съвестни хора. Браво,че са върнали телефона ти. В днешно време такава постъпка е рядко срещана.  Peace

Джема, ако правилно съм разбрала поста ти Никол е само на АМ вечер. Аз и преди бях писала, но по препоръка на нашата педиатърка въведох вечеря на Алекс когато стана на 10 месеца. Тя ми каза, че млякото вече не им е достатъчно и само по себе си не е хранене. Алекс вечеря към 20.00- 20.30 и след това преди заспиване си цока и по около 120 мл. АМ  Peace Иначе да, за заспиване наистина е удобно и ние главно по тази причина го даваме, обаче пак педиатърката ми каза, че трябва да се махне възможно най- бързо, защото иначе свикват и отказването е много трудно.  Peace

Трейси, напълно те разбирам и знам как се чувстваш, защото и аз бях така през първите три месеца от бременността. Дано неразположението ти мине бързо и да се радваш по- натам на една прекрасна бременност.  Peace

Захира, много неприятно, че сте имали реакция от ваксината. Дано Анди се оправи бързо и минат сополките. Адски гадно е да гледаш детето си болно, а те още са толкова малки, че дори една хрема доста тежко изкарват.  Hug

Ивуше, не знам какво да те посъветвам. Може би както и Шайн е казала да мажеш бибката с нещо на билкова основа  newsm78

Терпсихора, бързо оправяне на адашчето  Hug А как само си описала пътуването си и концерта. От думите ти човек може да усети емоцията  Hug

Силви.д, много хубаво, че всичко при вас е наред.  Peace

Жижин, по въпроса за къпането- всяка вечер мием телцето, през вечер ( понякога през 2) мием главата. За обувките- взех на Алекс на КиК, високи до глезена, нещо средно м/у маратонка и обувка.  Peace

Силви, лек път на вас. Предния ти пост и по- точно хапването на сладкиша искрено ме разсмя  Hug



За майчинството- получих си парите за август на 16 септември. Бяха ми превели 240 лв. Аз също се чудех какво става, защото първата година си го получавах на всяко 5-то число и не съм имала и ден закъснение. Обадих се в работата и оттам ми обясниха, че всичко зависи от това, кога са подадени документите в НОИ. След като се внесат при тях ги обработват в срок от 3 седмици. Казаха ми, че така ще е само с първото майчинство, след това ще си ги получавам нормално в нач. на всеки месец.

Елда все още не сме пробвали, но като гледам явно се харесва от мъниците и ще взема и аз да направя на Алекс. Дано му хареса.


Лека и спокойна нощ на всички!

# 59
  • Мнения: 145
Благодаря ви за идеите, ще се възползвам със сигурност...
Обувки ни подари една приятелка за годинката и са на Хъш Пъпис..как се пише смешно на български...Та от два дни му ги обувам, понеже са кецки, но много яки като ботушки направо...Иначе за годинката му подариха и на Колев и Колев и май само името им голямо...скъсани са от преди 2 седмици...издържаха ли въобще месец  newsm78...Ей го на, днес как го бях екипирала..

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 12:47 от ivu6a

Общи условия

Активация на акаунт